Přihlásit se

Uživatelské jméno:


Heslo:


Automatické přihlášení



 Hledat

Rozšířené hledání


 Narozeniny

Gratulujeme uživateli:
helleri (50)

V následujících 7 dnech

nemá nikdo narozeniny.

 Kalendář

<< Kvě. 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

 Statistiky

Celkem
Příspěvků: 25
Celkem témat 838
Celkem oznámení: 0
Celkem důležitých: 1
Celkem příloh: 3627

Témat za den: 0
Příspěvků za den: 2
Uživatelů za den: 0
Témat na uživatele: 1
Příspěvků na uživatele: 11
Příspěvků na téma: 11

Celkem členů 834
Nejnovějším uživatelem je StanislavLach


Amphilopus trimaculatus

Re: Amphilopus trimaculatus

Příspěvekod pragovcicka v 03 zář 2009, 21:31

A nsabíral jsi i nějaké kořeny? Docela by se hodil nějaký slušný zdroj. Já snad ze všech procházek v lese přitahnu nějakou haluzku a mám je naložené venku v děšťovce, aby se nějak projevily.
Uživatelský avatar
pragovcicka
Revizor ČCK
 
Příspěvky: 593
Registrován: 18 led 2009, 11:33

Re: Amphilopus trimaculatus

Příspěvekod Kubo v 04 zář 2009, 08:24

No s uskladnenim v chladnicke velmi skusenost nemam , pretoze nebol priestor na tak velku bandasku :) Myslim si , ze taky vyluh ma zivotnost max. 3-4 tyzdne a potom sa to len zhorsuje. Ina vec je ak sa to robi Honzovym stylom , ze sa to vzduchuje a prudenim vody sa nic skazit nemoze. Samozrejme on to robi v x 100litrovej kadi.

Hozno dobre , ze si spomenul to s tymi supkami. Ja osobne som to este neskusal no neviem ci by sa mi aj chcelo odlupovat cerstve supky z orechov , to by dalo asi vela prace. Urcite by som pockal na uplne presusenie. :)
Uživatelský avatar
Kubo
Apistogrammafish fan
 
Příspěvky: 261
Registrován: 15 pro 2008, 17:39
Bydliště: Košice - Praha (prilezitostne)

Re: Amphilopus trimaculatus

Příspěvekod jancibie v 13 lis 2009, 22:43

stiff píše:Myslím, že máš pravdu Mlináři.. :cry: Ja som s entizolom prišiel do kontaktu 2krát. Obidva prípady boli, čo sa týka dierovej choroby úspešne vyliečené, avšak ryby mi aj tak "odišli" neskôr cca 3-4 mesiace. Takže liečba úspešná, ale pacient zomrel :evil: a to doslova.

Ryby ti odišli,lebo si na chvíľu odstránil dosledok,a nie príčinu prepuknutia choroby. :D
jancibie
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 03 zář 2009, 22:29

Re: Amphilopus trimaculatus

Příspěvekod mlynář v 13 lis 2009, 23:40

jancibie píše:Ryby ti odišli,lebo si na chvíľu odstránil dosledok,a nie príčinu prepuknutia choroby. :D

I to byl jeden z oněch zásadních důvodů, proč jsem se přestal zabývat léčivy a vyhazováním peněz za ně.... Dost jsem o tom tehdy přemejšlel a spousta věcí mi vrtala hlavou. Pokoušel jsem se seštudovat kdejaký materiály o nemocech tropickejch, ale i našich, studenovodních ryb. Rukama mi prošly všechny možný preparáty (když má člověk dobrý známý mezi veterináři a svoji rodinnou doktorku, která mu fandí a nebojí se na recept napsat ledacos, tak se sežene skoro všechno) a hodně dlouho mi trvalo, než jsem přišel na snad tu správnou cestu. Groteskní na tom je, že člověk pro oči nevidí a neuvědomuje si to, o čem bůhví kolikrát četl právě v těch uznávaných českých akvaristických knížkách jaké napsal Frank, Petrovický, Zukal a spol. PREVENCE! Až po mnoha letech marnejch pokusů se mi rozsvítilo a přišel jsem na tu prajednoduchou věc. Problémy s rybami jsou ať se na to člověk podívá především dvojího charakteru - nějaká bakterka a vlastní prasárny s dusičnany. Nic víc a nic míň. Obojímu se dá předejít opět velice jednoduchými opatřeními, která jsou téměř zadarmo...... A zase se o tom všude píše, jen tomu člověk běžně nevěnuje pozornost. I pro tohle už skoro deset let hlásám, že Frank je "über ales...".
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Amphilopus trimaculatus

Příspěvekod jancibie v 14 lis 2009, 06:50

Absolútna pravda.
jancibie
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 03 zář 2009, 22:29

Předchozí

Zpět na Rod Amphilopus Agassiz, 1859


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník