Přihlásit se

Uživatelské jméno:


Heslo:


Automatické přihlášení



 Hledat

Rozšířené hledání


 Narozeniny

Dnes nemá nikdo narozeniny

V následujících 7 dnech

MEPHISTOCICHLIDS (50)

Liberec (57)

helleri (50)


 Kalendář

<< Kvě. 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

 Statistiky

Celkem
Příspěvků: 56
Celkem témat 838
Celkem oznámení: 0
Celkem důležitých: 1
Celkem příloh: 3627

Témat za den: 0
Příspěvků za den: 2
Uživatelů za den: 0
Témat na uživatele: 1
Příspěvků na uživatele: 11
Příspěvků na téma: 11

Celkem členů 834
Nejnovějším uživatelem je StanislavLach


Uaru fernandezyepezi

Re: Uaru fernandezyepezi

Příspěvekod pavol69 v 03 úno 2014, 14:11

Aký im dávaš šalát ? Šalát a hrach nejako upravuješ ? Žerú aj granule ?
Pavol
Uživatelský avatar
pavol69
Stálý uživatel
 
Příspěvky: 156
Registrován: 31 kvě 2010, 21:12
Bydliště: Detva

Re: Uaru fernandezyepezi

Příspěvekod HifiX v 03 úno 2014, 14:38

Vše co s nima dělám je jen od oka jak a co se jim líbí, teplotu jsem střelil taky podle jejich chování, ted maj 30°C, a asi jsou v pohodě když kluci začínají oblbovat holky ;) ,
Krmení hrách je jasný to se dá dočíst, pak žerou ledový a římský salát, pokud je ho dost tak kašlou na microsorium, uvidíme co špenát, ale ten jim podávám ve směsce pro terčovce co si doma dělám, kterou se je učím jíst, je to první krmení dopoledne aby měly pěkný hladík a šli do toho. Trošku berou kukuřici. Hrách a kukuřice jsou mražené, mungo dávám čerstvé. Granule pro sumce malé ty od hikariho taková ty lisovaný čočky, granule pro terčovce tera a hikary baští celkem dobře.
HifiX
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: 30 led 2014, 19:01

Re: Uaru fernandezyepezi

Příspěvekod pavol69 v 03 úno 2014, 15:36

Pekne sa o ne staráš, majú pestrú stravu. Koľkokrát žerú za deň ? Aké sú veľké ?
Poprosím o aktuálnu fotečku Uaru fernandezyepezi. ;)
Pavol
Uživatelský avatar
pavol69
Stálý uživatel
 
Příspěvky: 156
Registrován: 31 kvě 2010, 21:12
Bydliště: Detva

Re: Uaru fernandezyepezi

Příspěvekod HifiX v 03 úno 2014, 16:50

Bohužel dělám ve stavebnictví jako samosisežeňaudělej, takže jsem bohužel víc doma jak v práci. tzn. málo peněz. Takže jsem u nich proležel tři dni a oblboval je různým krmením. Jo udělat tak F2.....Ale jsou tak úžasné, že jsem raději objednal, pokud budou dalších osm rybek.
HifiX
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: 30 led 2014, 19:01

Re: Uaru fernandezyepezi

Příspěvekod HifiX v 03 úno 2014, 16:56

jsou tak do 15cm s ocáskem, ta cena byla neuvěřitelná, myslím dobrá, dokážou se nacpat jak balónek, krmím je když se začnou dívat znepokojivě na mé microsórium, tudíž pořád, jakékoliv zbytky jsou ráno pryč, ale u směsi jsem dnes přestřelil.... :x , zítra jim vyměním 1/3 vody poprvé, asi by chtěli denitrátor, budu se muset zamyslet.....
HifiX
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: 30 led 2014, 19:01

Re: Uaru fernandezyepezi

Příspěvekod pavol69 v 03 úno 2014, 17:33

Veď práve, tá cena bola úžasná ... som optimista, že keď dám väčšie akvárium dokopy, tak sa taká príležitosť zopakuje, alebo bude rovno k dispozícií pár. :D

Trochu som nepochopil :
HifiX píše:...Ale jsou tak úžasné, že jsem raději objednal, pokud budou dalších osm rybek.

Akože, keď bude mať pán Ladynski ďaľší úspešný výter, tak kupuješ ďaľších 8 ks ?
HifiX píše:...zítra jim vyměním 1/3 vody poprvé, asi by chtěli denitrátor, budu se muset zamyslet.....

Práve som sa chcel opýtať, ako často budeš meniť vodu ?

Niečo už teoreticky ovládam ohľadom chovu Uaru fernandezyepezi. Na Slovensku ich má jeden špičkový chovateľ, ktorý bol ochotný sa so mnou podeliť o informácie, aby som predišiel zbytočnému sklamaniu. Najväčšou "devízou" pre ich chov u mňa, je kvalitná voda priamo z vodovodu.
Pavol
Uživatelský avatar
pavol69
Stálý uživatel
 
Příspěvky: 156
Registrován: 31 kvě 2010, 21:12
Bydliště: Detva

Re: Uaru fernandezyepezi

Příspěvekod HifiX v 03 úno 2014, 22:25

Voda je voda, dávám osmotickou, asi to bude v klidu, ale uvidíme., Nemám špatnou z vodovodu, ale změkčit se to musí.
HifiX
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: 30 led 2014, 19:01

Re: Uaru fernandezyepezi

Příspěvekod HifiX v 04 úno 2014, 12:38

Dobře, také bych byl rád, pokud by jsi mě řekl co a jak, co víš od toho chovatele, všechny informace se hodí, i když nejsou všechny správné.
Ještě jsem neodpověděl ohledně dalšího nákupu. Chtěl bych je vzít rovnou ať mám pěknou skupinku, a nějakou zálohu pro všechny případy i ty špatné, bohužel. Je jasné, že by to chtělo je vzít odjinud, ale tady pro ně hovoří stav v jakém jsou, přizpůsobivost novým podmínkám, nenažranost, absolutní zdraví a v neposlední řadě cena, teď nám práce moc nefrčí a brát někde jednu rybu za x tisíc bych nerad, třeba časem, nebo půjdou vyměnit, uvidíme.
Teď jsem jim měnil poprvé vodu, konečně mi spadlo PH, v nádrži předtím nebyly půl roku ryby a ty tři granulky denně moc filtr nezajely a musím říct, že jak smrdí divocí terčovci tak to není nic oproti uařátkům. :roll:
HifiX
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: 30 led 2014, 19:01

Re: Uaru fernandezyepezi

Příspěvekod pavol69 v 04 úno 2014, 15:37

Písal som chovateľovi, ktorý mi poskytol informácie o Uaru fernandezyepezi, už vie o Tebe, tu je link na jeho web stránku, kde nájdeš emailovú adresu :

http://www.stiffcichlids.com/stiff/.

;)
Pavol
Uživatelský avatar
pavol69
Stálý uživatel
 
Příspěvky: 156
Registrován: 31 kvě 2010, 21:12
Bydliště: Detva

Re: Uaru fernandezyepezi

Příspěvekod mlynář v 04 úno 2014, 17:32

Stiff je letitým členem i tohohle portálu.
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

PředchozíDalší

Zpět na Rod Uaru Heckel, 1840


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník