Přihlásit se

Uživatelské jméno:


Heslo:


Automatické přihlášení



 Hledat

Rozšířené hledání


 Narozeniny

Dnes nemá nikdo narozeniny

V následujících 7 dnech

MEPHISTOCICHLIDS (50)

Liberec (57)

helleri (50)


 Kalendář

<< Kvě. 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

 Statistiky

Celkem
Příspěvků: 56
Celkem témat 838
Celkem oznámení: 0
Celkem důležitých: 1
Celkem příloh: 3627

Témat za den: 0
Příspěvků za den: 2
Uživatelů za den: 0
Témat na uživatele: 1
Příspěvků na uživatele: 11
Příspěvků na téma: 11

Celkem členů 834
Nejnovějším uživatelem je StanislavLach


Uaru fernandezyepezi

Re: Uaru fernandezyepezi

Příspěvekod HifiX v 18 úno 2014, 10:21

Ahoj, jo dělám to přesně tak, že měním malá množství cca tak 1/4 vody, PH už hezkzy drží u 6. měním jednou za tři dni, za nedlouho to už bude ob den, což je paráda.
Směsku si dělám sám a ano obsahuje krůtí nikoliv hovězí srdce, ale nemyslím si, že se v přírodě nedostanou k býlkovině, jak žerou červíky a vlastně vše co najdou, protože u mě žerou jak mlejn a přerejpou úplně všechno, chce to opravdu perfektní filtraci. Je jasné, že na kupované potraviny je třeba dávat pozor a mýt je. Obsahu se však člověk nevyhne.Ráno, když mají vyhládlo dostanou onu směs, je tam toho přehršle, pak mají na pořadí různé saláty, pokaždé jiné, hrách,mungo - po tom se můžou utlouct, granule pro býložravé i nebýložravé, perfektní jsou s obsahem dřeva. Dávám jim vše po čem jdou v co nejrozmanitějším menu. Jsou jak králíci. Teď maj od kámoše echinodory, microssorko už je skoro pryč, a ožírají mi jeden měkčí pařízek, vykusují si z něj dřevo.
Pěkně rostou a jeden párek si tam už vyčistil kde co a udělal dvě jamky, tak časem se snad něco podaří.
HifiX
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: 30 led 2014, 19:01

Re: Uaru fernandezyepezi

Příspěvekod RAP v 19 úno 2014, 12:48

HifiX píše:Tak jsem čekal větší diskuzi o Uaru, moc by mě zajímalo kolik chovatelů je chová a za jakých podmínek.
Zajímalo by mě vše o nich.

Moc chovatelů je nemá a vzhledem k ceně nejsou až tak žádané. S náročností je to trochu jiné.
Když jsem dřív hledal informace o Biotodoma wavriny, narazil jsem na článek Dr. W. Staecka, který píše o společném výskytu na Rio Atabapo. Za vysokého stavu vody naměřil na Rio Atabapo a Cuieiras tyto průměrné hodnoty:
-teplota 24,4 - 26°C
-pH 4,3 -4,4
- tvrdost pod 1°dh
-el.vodivost <10mikro
Kdysi jsem komunikoval o chovu těchto Uaru s tímto http://www.akvarista.cz/web/nana/detail/?id=1394 akvaristou. Ten používal dešťovou vodu, chytanou do podzemní nádrže. Bohužel si neuvědomil, co vše dešťovka sebou stáhne a začal mít problém s N-látkami. O ryby nakonec přišel a to donutilo do té nádrže vlézt a vyčistit. Nevěřil, co se tam za krátkou dobu nashromáždilo bordelu.
RAP
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 562
Registrován: 06 kvě 2009, 18:33
Bydliště: Praha 15 - Horní Měcholupy

Re: Uaru fernandezyepezi

Příspěvekod HifiX v 20 úno 2014, 15:34

Díky za odkaz, přečetl jsem si to, jo sou to ryby zpovikané. Jsem zvědav jak to s nimy budu válčit, zatím je mám při 30°C pomalu jim to budu dávat dolů, chovatel od kterého je mám je má údajně na 28°C., 200 mikro, PH 6,5. Není problém PH stáhnout hezky dolů, ale zase se začne zastavovat nitrifikační proces, prostě řeku nejde nahradit, kde teče vlastně voda bez jakéhokoliv bordelu a kyselá jak šťovík.
Samozřejmě jsou to ryby zase do skla jako terči, a čistit a čistit a čistit a měnit a měnit a měnit.
HifiX
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: 30 led 2014, 19:01

Re: Uaru fernandezyepezi

Příspěvekod RAP v 20 úno 2014, 20:36

Ten kluk v odkazu je měl při 27°C. Když se začaly dovážet klínoskvrné, taky se o nich psalo, že potřebují 30, nakonec se zjistilo, že na chov stačí 26-27°C. Proto mě bere čert, když vidím ty nesmyslné teploty na chov 30-34°C.
Co se týče černých vod JA, tak se dá vyjádřit 4 základními faktory:
- 1)nízké pH
- 2)nízký obsah iontů = měkká
- 3)vysoký obsah humínů, taninů apod.
- 4)minimální výskyt choroboplodných zárodků
Body 1 a 2 nejsou pro ryby důležité, klidně si zvyknou na vyšší hodnoty. Naopak, přiměřeně tvrdší voda je nenutí vynaložit tolik energie na udržení potřebných iontů v těle.
Body 3 a 4 na sebe navazují. Ve vodě s vysokým obsahem organ. humin. kyselin se vyskytuje minimum choroboplodných zárodků, což je pro ryby výhodné.
Takže pokud vytvoříš v akváriu stabilní prostředí s minimem choroboplodných zárodků, dopřeješ jim správné krmení s vysokým obsahem balastních látek, neměl by snima být tak velký problém.
Mimochodem o okusování měkkých kořenů už jsem někde četl, takže na tom něco bude. ;)
RAP
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 562
Registrován: 06 kvě 2009, 18:33
Bydliště: Praha 15 - Horní Měcholupy

Re: Uaru fernandezyepezi

Příspěvekod HifiX v 21 úno 2014, 15:16

Krásně napsané, souhlasím.
Nízké PH je určitě dobré na trávení...
A raději mám nasazené UV
Uváděné teploty pro chov přes třicet asi jeden web opisuje od druhého, už živě vidím jak prosperují v nějakém uzavřeném rameni plném hnijícího bordelu...a pak napíšou, že jsou vhodné např k terčovcům které se při zmiňovaných teplotách spíš lečí, než co jiného.

Dnes bylo velké stěhování do jejich nádrže, kterou jsem ještě doplnil kořeny až pod hladinu. Ryby tam měly být už od začátku, samozřejmě, jenže sklenářská firma mi akva slíbila že bude před Vánoci a dodala ho až v lednu, tak jsem byl v záběhu když mi přišly ryby. Teď si to musí už dozaběhnout s rašelinkou samy, ale zatím jsou víc než v pohodě. Včera jsem tam měl i 0mg NO3 dle kapiček. Jasně že ostatní N nic. Teď nám z kohoutku teče asi 305 micro, takže se osmóza ani moc nenadře. Měkký kořen jsem jim tam strčil na okus a je to. Bohužel to nemá vůbec cenu fotit, svítím do toho jen aby se neřeklo a bylo aspoň trošku vidět u čelního skla, kde ostatně rády pózují, zvědavky.
Jak jsou na webu s nima videa, jak tam tak stojí a pak vystřelí na žrádlo tak u mě to rozhodně neplatí, svádějí velmi ostré souboje o teritorium, koušou se, přetlačují tlamkamy nejraději v jednom chumlu, ikdyž si každá může vybrat svoje místečko, při jakémkoliv PH a čisté nebo rašelinovité vodě, zřejmě si musí určit dominanci v rámci skupiny...
Rozhodně je jejich nádrž lépe situovaná takže nestresují když vejdu do místnosti, vidí mě už dopředu a pořád by žraly a žraly,musím opatrně, teď bude nitrifikačních baktérií ještě málo.
HifiX
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: 30 led 2014, 19:01

Re: Uaru fernandezyepezi

Příspěvekod HifiX v 22 úno 2014, 14:00

Jejich nádrž, prosím omluvte kvalitu fotografií, je to focené skoro v úplné tmě.
Přílohy
DSC_0548.jpg
DSC_0548.jpg (99.79 KiB) Zobrazeno 7012 krát
HifiX
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: 30 led 2014, 19:01

Re: Uaru fernandezyepezi

Příspěvekod HifiX v 22 úno 2014, 14:01

V jednom chumlu
Přílohy
DSC_0574.jpg
DSC_0574.jpg (102.25 KiB) Zobrazeno 7012 krát
HifiX
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: 30 led 2014, 19:01

Re: Uaru fernandezyepezi

Příspěvekod HifiX v 22 úno 2014, 14:02

Rvačka o polníček, ten jim velice jede.
Přílohy
DSC_0577.jpg
DSC_0577.jpg (102.96 KiB) Zobrazeno 7012 krát
HifiX
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: 30 led 2014, 19:01

Re: Uaru fernandezyepezi

Příspěvekod HifiX v 22 úno 2014, 19:37

tak ještě jedna
Přílohy
DSC_0547.jpg
DSC_0547.jpg (133.34 KiB) Zobrazeno 7008 krát
HifiX
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: 30 led 2014, 19:01

Re: Uaru fernandezyepezi

Příspěvekod pavol69 v 23 úno 2014, 17:39

Čo čítam, koľko toho zožerú, tak museli pekne narásť, sú nádherné.
Možno hlúpa otázka, ale čo sú to tí "žabráci" : "Tak hurá pěkně se nám rozjely žábráci..."
Píšeš, že budeš pomaly znižovať teplotu, akú majú momentálne teraz ?
Pavol
Uživatelský avatar
pavol69
Stálý uživatel
 
Příspěvky: 156
Registrován: 31 kvě 2010, 21:12
Bydliště: Detva

PředchozíDalší

Zpět na Rod Uaru Heckel, 1840


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


cron