Přihlásit se

Uživatelské jméno:


Heslo:


Automatické přihlášení



 Hledat

Rozšířené hledání


 Narozeniny

Dnes nemá nikdo narozeniny

V následujících 7 dnech

greenfish (64)

terej (72)

tomchamik (55)


 Kalendář

<< Dub. 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

 Statistiky

Celkem
Příspěvků: 34
Celkem témat 838
Celkem oznámení: 0
Celkem důležitých: 1
Celkem příloh: 3627

Témat za den: 0
Příspěvků za den: 2
Uživatelů za den: 0
Témat na uživatele: 1
Příspěvků na uživatele: 11
Příspěvků na téma: 11

Celkem členů 834
Nejnovějším uživatelem je StanislavLach


AKVÁRIUM 2009

Re: AKVÁRIUM 2009

Příspěvekod barky v 21 zář 2009, 09:38

Prednasky boli bombove - ja som hlavne zvedavy na reakcie vsetkych tych co tu chovaju "altumy" :-) Heiko uplne perfektny, rovnako ako jeho Natasha - som rad, ze som mal moznost sa s nim odfotit :-)
barky
Stálý uživatel
 
Příspěvky: 55
Registrován: 04 úno 2009, 09:55

Re: AKVÁRIUM 2009

Příspěvekod langosh v 21 zář 2009, 15:28

Mně trochu překvapilo, že se nikdo nezvedl už na místě a nesnažil se nějak oponovat ... zřejmě příliš velký respekt ... na Akvaristovi žádá reakci na toto téma i Kersten... zatím bez odpovědi.

Roman 8-)
small is relative...
Uživatelský avatar
langosh
Administrátor - trpasličí cichlidky
 
Příspěvky: 405
Registrován: 01 říj 2008, 10:47
Bydliště: Roztoky u Prahy

Re: AKVÁRIUM 2009

Příspěvekod mlynář v 21 zář 2009, 19:50

Možná narážíš na to, že pár lidí se divilo, že jsem se nezvedl já. Já ale o tom s Bleherem polemizoval už před čtyřmi lety a tak moc dobře vm, že je to zbytečné - co se týče P.altum. S Ruizem a McFarlanem jsme jej ale doslova dokopali k tomu, že už hodně slevil ze svých dřívějších názorů. Vždyť ta mapa, kterou tam promítal, tu jsme vypracovali podle Cabezase, Fernandezové a dalších mezi lety 2005-2006. Moc mne potěšilo, že ji Heiko přejal a jen tam doplnil i svoje "připínáčky".
Jinak o Heikovi budou dvě nová témata se vším všudy na skalárfóru. Mám teď sice docela fofr, ale budu se snažit to do konce týdne dodělat. :mrgreen:
Myslím, že mi potvrdíte, že tady jde zase o docela šťavnaté věci a tak to bude zařazeno do sekce pro registrované.
Jinak obě Bleherovy přednášky pokládám za to nej... co jsem v životě viděl a slyšel. A ještě na závěr. Horts Linke "lovil" svoje altumy na Pozo Azul (byla tam letos Raviolka) a venezuelané to moc dobře vědí.
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: AKVÁRIUM 2009

Příspěvekod langosh v 21 zář 2009, 21:09

Ne, myslel jsem spíše lidi, kteří je odchovali, popř. ty odchovů mají doma a znají i jejich rodiče - prostě chovatelé, kteří si mohli zmiňované znaky pravých altumů odškrtat a pak se zvednout s tím, že "Mr. Bleher, přesně to, o čem mluvíte, máme doma...".

Roman 8-)
small is relative...
Uživatelský avatar
langosh
Administrátor - trpasličí cichlidky
 
Příspěvky: 405
Registrován: 01 říj 2008, 10:47
Bydliště: Roztoky u Prahy

Re: AKVÁRIUM 2009

Příspěvekod jisyko v 21 zář 2009, 21:14

mlynář píše:Jinak o Heikovi budou dvě nová témata se vším všudy na skalárfóru. Mám teď sice docela fofr, ale budu se snažit to do konce týdne dodělat. :mrgreen:

Honzo doufám, že sem taky něco hodíš. :?: :idea:
Uživatelský avatar
jisyko
Prezident ČCK
 
Příspěvky: 260
Registrován: 02 říj 2008, 21:13
Bydliště: Plánice

Re: AKVÁRIUM 2009

Příspěvekod RAP v 21 zář 2009, 21:48

mlynář píše:Jinak obě Bleherovy přednášky pokládám za to nej... co jsem v životě viděl a slyšel. A ještě na závěr. Horts Linke "lovil" svoje altumy na Pozo Azul (byla tam letos Raviolka) a venezuelané to moc dobře vědí.

Tak to jsem zvědav, jestli Raviolka v příštím čísle něco písne či dá foto. ;)
RAP
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 562
Registrován: 06 kvě 2009, 18:33
Bydliště: Praha 15 - Horní Měcholupy

Re: AKVÁRIUM 2009

Příspěvekod mlynář v 21 zář 2009, 22:56

langosh píše:Ne, myslel jsem spíše lidi, kteří je odchovali, popř. ty odchovů mají doma a znají i jejich rodiče - prostě chovatelé, kteří si mohli zmiňované znaky pravých altumů odškrtat a pak se zvednout s tím, že "Mr. Bleher, přesně to, o čem mluvíte, máme doma...".Roman 8-)

Neboj, on je jednak bojovník a za druhé perfektní diskutér s vynikající argumentací. Hrozně těžko se dá chytit za slovo. Nám se to tehdy povedlo jen díky tomu, že jsme se opřeli o nějakou práci profesorky Fernandézové co sehnal Ruiz přes Wila Cabezase. Nevím o jiných případech, kdy by Bleher ztratil řeč a uznal něco jiného než vlastní teze. No, výsledkem této "jedné vyhrané bitvy" je ta Nasa mapa co v sobotu použil... ;) No a vlastně i to, že nás začal brát vážně... :D
Groteskní ale je, když to člověk pozoruje v klídku z povzdálí, jak čas od času mění nebo přepracovává některé argumenty. Od jisté doby například přestal mluvit o barvě očí.
jisyko píše:Honzo doufám, že sem taky něco hodíš.
Proč? Vždyť koho ze zdejších zajímají taky skaláry, je stejně regnutej vedle a chodí tam. :D
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: AKVÁRIUM 2009

Příspěvekod Raviolka v 27 zář 2009, 11:32

RAP píše:
mlynář píše:Jinak obě Bleherovy přednášky pokládám za to nej... co jsem v životě viděl a slyšel. A ještě na závěr. Horts Linke "lovil" svoje altumy na Pozo Azul (byla tam letos Raviolka) a venezuelané to moc dobře vědí.

Tak to jsem zvědav, jestli Raviolka v příštím čísle něco písne či dá foto. ;)
Žádné placaté ryby jsme tam neviděli, ale za X čísel dojde na řadu místo, kde altumové opravdu plavali :o Jinak z Pozo Azul nemám v žádném případě dojem, že by tam alti měli/mohli žít - srovnávám s tou lokalitou, kde jsme je viděli, a taky samozřejmě s Río Atabapo... ÚPLNĚ jiný biotop. To sem ale nepatří a nechci to tu rozebírat (můžeme někde jinde na skalárfóru) - a taky je to jen můj dojem, nerada bych tvrdila, že Linke lže... plus nebyla to moje první cesta za rybičkama, takže vím, jaká překvapení musí člověk občas akceptovat ;)

mlynář píše:Groteskní ale je, když to člověk pozoruje v klídku z povzdálí, jak čas od času mění nebo přepracovává některé argumenty. Od jisté doby například přestal mluvit o barvě očí.
Mně teda přijde groteskní něco úplně jiného - jak jeho argumenty všichni sledují pod drobnohledem a nikdo se k němu nechová jako k rovnocennému partnerovi pro diskusi. Langosh to už napsal - že by příliš velký respekt?
Honzo, kdyby ses přihlásil a zeptal se ho na ty oči, proč už o tom nemluví... jaká by asi byla reakce? Třeba by prostě řekl, že už si tady poopravil názor... a kde by byl Tvůj groteskní dojem, že Velký Heiko mění argumenty? Myslím, že to dělají všichni lidi, kteří se něčím zabývají a jdou na trh se svou kůží tím, že napíšou své závěry - kdyby na tom dál nepracoval a nebyl schopný naslouchat jiným hlasům, pak by to bylo mnohem horší. Možná by vyletěl jako čertík z krabičky, že nic takového nikdy neříkal... potom by to stálo za řeč, ale to mu můžeme křivdit - takže mám fakt dojem, že na něj všichni koukají s patřičným odstupem. Tím se jeho "aura" ještě víc zvětšuje, možná zbytečně :lol:
Tím nemyslím vůbec to, žes měl v sále promluvit, jen reaguju na Tvojí poznámku tady. Od Tebe jsem žádnou debatu s Bleherem v sále nečekala, Ty už jsi se znalostma o té problematice někde dál a jsou věci, ve kterých Tě třeba jeho názor ani nikam neposune... a že se neozvali chovatelé Linkeho altumů, no o tom jsem si udělala taky svůj závěr :) (Mimochodem věřím tomu, že spousta těch lidí ani nevidí moc do ichtyologie, resp. do principu druhu, nikdy neviděli žádnou taxonomickou revizi, neviděli originální popisy těch ryb - prostě nevědí, nakolik si Bleher může nebo nemůže dovolit tvrdit co je scalare a co altum... a nakolik to vlastně je/není důležité... howgh, moc jsem se rozepsala :oops: )

Jinak Bleherovy přednášky byly vynikající, moc jsem si to užila s celou tou atmosférou... je to prostě profík. Výstavu jsem prakticky neviděla, což mě pravdu mrzí; a hospůdka aspoň na chvíli s váma byla fajn ;)
Uživatelský avatar
Raviolka
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 135
Registrován: 02 zář 2009, 12:29
Bydliště: Ostrava

Re: AKVÁRIUM 2009

Příspěvekod mlynář v 27 zář 2009, 12:57

Markéto, díky moc za nahrávku na více smečů. Tešil jsem se na to, kdo to tu rozjede. Nezklamala jsi mne:D

Raviolka píše: Jinak z Pozo Azul nemám v žádném případě dojem, že by tam alti měli/mohli žít - srovnávám s tou lokalitou, kde jsme je viděli, a taky samozřejmě s Río Atabapo...
Jsou tam. Vím to od venezuelců už mnohem dříve, než jsem se dověděl, že je tam lovil Linke (i to mimochodem vím od nich). A nediv se, že jste tam žádné ani neviděli a ani nechytli. Je tam příliš rušné prostředí a tak jsou tyhle ryby velice zdrženlivé. Tam by se je dařilo odchytávat buď v noci a nebo zatahovačkou (viz slovní doprovod k Heikově přednášce na skalárfóru).

Raviolka píše: - a taky je to jen můj dojem, nerada bych tvrdila, že Linke lže...

Ten dojem nemáš sama, ale v případě Linkeho jsem ochoten uvěřit tomu, že jeho odchovy jsou skuteční alti a v tomhle případě asi nelže. Heiko z ostatních zmínil jen Jima Robinsona a japonce Azumu, nejsou však jediní a těch, o kterých to bylo publikováno je mnohem více. Je jich tolik a jedná se v mnoha případech o lidi zkušené a znalé, že již jen váha jejich úrovně mnohem převažuje všechny Heikovy argumenty. O některých z nich a jejich trablích, než se jim to podařilo mám pojednání v monografii...

Raviolka píše:Mně teda přijde groteskní něco úplně jiného - jak jeho argumenty všichni sledují pod drobnohledem a nikdo se k němu nechová jako k rovnocennému partnerovi pro diskusi. Langosh to už napsal - že by příliš velký respekt?
Ano, jednak veliký respekt, protože on nemá v současné době ve svém oboru soupeře a přesně jak píšeš, lidé tady u nás nemají takvé znalosti, aby mu mohli smysluplně oponovat.

Raviolka píše:Honzo, kdyby ses přihlásil a zeptal se ho na ty oči, proč už o tom nemluví... jaká by asi byla reakce? Třeba by prostě řekl, že už si tady poopravil názor... a kde by byl Tvůj groteskní dojem, že Velký Heiko mění argumenty?
Markéto, já s Bleherem se svými známými na tahle témata diskutujeme už několik let. Neměl jsem absolutně zájem dělat v Botanice nějaké divadlo pro lidi. Proč. Nepotřebuju to. Místo toho jsem si to s chutí užíval. Jen jsem chtěl tady na fóru poznamenat, že i hluboce věřící nemusí se svým pánem bohem stoprocentně souhlasit.

Raviolka píše: Možná by vyletěl jako čertík z krabičky, že nic takového nikdy neříkal...

Jo, je dost splachovací, ale nas... se samozřejmě dá. Nechme tenhle um v případě ČR raději výhradním snahám pana Kolína, ne? ;)

Raviolka píše: ... mám fakt dojem, že na něj všichni koukají s patřičným odstupem. Tím se jeho "aura" ještě víc zvětšuje, možná zbytečně :lol:
Kdepák. Neznám jediného člověka, který by toho tolik ve vztahu k akvaristice znal o Amazonii. Když tam vyrazí takový Staeck, tak je to salonní výlet zhýčkaného němce s veškerým komfortem a servisem, který trvá maximálně měsíc a koná se bratru dvakrát, třikrát za život takového človíčka. Bleher zacvaká za loď a několik domorodých fámulů a s Natašou si vyhrnou nohavice a jedou tisíce kilometrů do míst, kam se ještě noha bělocha neodvážila. Tady se pobratří s místními indiány, nedbaje potvor, které na člověka mají kdykoliv chuť hup do kalné vody a za rybama.... a je tam třeba dva, tři měsíce a prakticky každý rok už skoro šedesát let (jasně, Nataša tam s ním tak dlouho nejezdí...hihihi).Jediné, čeho lituju že jsem se jej nezeptal, jakým způsobem si dovede poradit s Candiru, které všude tam co on leze bezesporu jsou.... a aktivní.

Raviolka píše:Tím nemyslím vůbec to, žes měl v sále promluvit, jen reaguju na Tvojí poznámku tady. Od Tebe jsem žádnou debatu s Bleherem v sále nečekala, Ty už jsi se znalostma o té problematice někde dál a jsou věci, ve kterých Tě třeba jeho názor ani nikam neposune... a že se neozvali chovatelé Linkeho altumů, no o tom jsem si udělala taky svůj závěr :) (Mimochodem věřím tomu, že spousta těch lidí ani nevidí moc do ichtyologie, resp. do principu druhu, nikdy neviděli žádnou taxonomickou revizi, neviděli originální popisy těch ryb - prostě nevědí, nakolik si Bleher může nebo nemůže dovolit tvrdit co je scalare a co altum... a nakolik to vlastně je/není důležité...
Odpověď je prakticky stejná jako výše. Ano, nejen naši chovatelé altumů nemají ony patřičné znalosti, ale když si přečteš například článek doktora Pojara v AT - resp. první polovinu první části, tak i ty s tvými současnými znalostmi bys asi nevěděla, jestli se nad tím co tam o P.altum napsal jinak seriozní zoolog má člověk plakat nebo se tomu smát. On opsal jen bláboly několika německých populistů, které oni šíří v takových bulvárech, jako je Aquarium Life či Akvaristik Aktuell, apod a asi se ani nepokusil si sehnat seriozní informace. Navíc jeho vtah k již zavedené a uznané systematice? I to mne docela dostalo. :|
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: AKVÁRIUM 2009

Příspěvekod mlynář v 27 zář 2009, 12:58

PS: Zrovínka jdu vkládat report o první Bleherově přednášce na skf. Bude to v kategorii Pterophyllum sp.
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

PředchozíDalší

Zpět na 2009


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


cron