Přihlásit se

Uživatelské jméno:


Heslo:


Automatické přihlášení



 Hledat

Rozšířené hledání


 Narozeniny

Dnes nemá nikdo narozeniny

V následujících 7 dnech

jirka.p (52)


 Kalendář

<< Bře. 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 Statistiky

Celkem
Příspěvků: 34
Celkem témat 838
Celkem oznámení: 0
Celkem důležitých: 1
Celkem příloh: 3627

Témat za den: 0
Příspěvků za den: 2
Uživatelů za den: 0
Témat na uživatele: 1
Příspěvků na uživatele: 11
Příspěvků na téma: 11

Celkem členů 834
Nejnovějším uživatelem je StanislavLach


AKVÁRIUM 2009

Re: AKVÁRIUM 2009

Příspěvekod Raviolka v 27 zář 2009, 16:32

Jen tak na úvod - doufám, že si někdy pokecáme naživo, pořád se míjíme a například tohle by bylo výživné téma a určitě by to šlo líp bez klávesnice :lol:

mlynář píše:A nediv se, že jste tam žádné ani neviděli a ani nechytli. Je tam příliš rušné prostředí a tak jsou tyhle ryby velice zdrženlivé.
Tak to pozor, já se nedivím, že jsme je neviděli - já neviděla altuma ani na místě, kde prokazatelně dvě minuty předtím opravdu byl a Míra Šmerda ho natočil. (Jasně, že mě to pěkně žralo a nechtěla jsem se odtud hnout, ale že jsme to čekání až se vrátí vzdali nám zachránilo přinejmenším velké nervy a zbytek dovolené, ne-li dokonce holý život. Ale to je jiná historka.)
Samozřejmě vím, že za pár hodin na jedné lokalitě nikdy neuvidíš všechno. Vyjadřovala jsem se jen k "fyzikálně-chemickým" vlastnostem Pozo Azul a k tomu, jak moc se mi tam altum hodí nebo nehodí... fakt nehodí. Ale je to jen dojem, nic víc. A opakuju, nemá to nic společného s tím, že jsme je tam neviděli (teda ty terčovce :mrgreen: )! A ještě mě něco napadlo - prý je Linke tahal mezi koupajícími se domorodci - reprodukuju jak jsem slyšela - a my tam měli naprostý klid, byla jsem sama desítky metrů od nejbližšího člověka. Viz Akvárium č. 19. Takže na rušnost místa bych to nesváděla. Ale jsou to opravdu plašani, tomu bezvýhradně věřím.

mlynář píše:
Raviolka píše: - a taky je to jen můj dojem, nerada bych tvrdila, že Linke lže...
Ten dojem nemáš sama, ale v případě Linkeho jsem ochoten uvěřit tomu, že jeho odchovy jsou skuteční alti a v tomhle případě asi nelže.
Moje poznámka byla jen alibistická - aby nikdo neřekl, že Raviolka spochybňuje Linkeho nález na Pozo Azul. Vyslovila jsem svůj dojem z lokality bez ohledu na to, co tam kdo před námi chytil a nebo viděl. Nerada se nechávám dopředu ovlivňovat ;) O těch jeho odchovaných altumech se vůbec nevyjadřuju, je mi to totiž momentálně šuma fuk.

mlynář píše: Markéto, já s Bleherem se svými známými na tahle témata diskutujeme už několik let. Neměl jsem absolutně zájem dělat v Botanice nějaké divadlo pro lidi. Proč. Nepotřebuju to. Místo toho jsem si to s chutí užíval. Jen jsem chtěl tady na fóru poznamenat, že i hluboce věřící nemusí se svým pánem bohem stoprocentně souhlasit.
Tos nepochopil - já nechtěla, aby ses ho ptal veřejně. Spíš mi připadá malinko nefér, že na tomhle místě (kde Bleher není) upozorňuješ na nějaké mezery (?) v argumentaci s tím, že je to groteskní... a ono třeba vůbec není. Je mi jasné, že to ale bylo vytržené z kontextu - asi jsem nemusela reagovat, ale chtěla jsem se Blehera zastat :oops: i když nejsem zdaleka takový jeho fanoušek jako Ty :mrgreen:

mlynář píše:Jediné, čeho lituju že jsem se jej nezeptal, jakým způsobem si dovede poradit s Candiru, které všude tam co on leze bezesporu jsou.... a aktivní.
Na tohle ses měl zeptat spíš Natašy. Chlapi jsou ve velké výhodě. Ale jestli jezdí Bleher za největšího sucha, tak to nemusí řešit vůbec - to je krapet jiné, když nemáte s lodí suchou zem u které zakotvit :roll:
Tys vlastně nebyl na Akvajari a neviděl jsi mojí fotku krví nacucaného candiruuu :o
Uživatelský avatar
Raviolka
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 135
Registrován: 02 zář 2009, 12:29
Bydliště: Ostrava

Re: AKVÁRIUM 2009

Příspěvekod mlynář v 27 zář 2009, 17:35

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Prý jsou od Candiru více ohroženy pánské pohlavní orgány než dámské.... Alespoň tedy v rámci kosmetického vizuálního vjemu.... Podle toho, co jsem o tom četl a slyšel je to jasné. Zatímco v případě dámy se jedná sice o komplikovanou operaci, nemusí to mít na vzhledovou stránku žádné další následky, kdežto u chlapa? Prý rovnou "uříznout"! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nemohu tvrdit, že by byl Linke lhář, to v žádném případě. Jak jsem se ale setkal s jeho literaturou, velmi lehce si přizpůsobuje určitá fakta svým potřebám. Když je třeba, cokoliv důležitého zamlží a naopak dokáže až do nebe povýšit absolutní pitomost. Pravda, bylo by to na hrozně moc dlouhé povídání a to nemá smysl. Rozhodně je tu ale jedna věc jistá a to, že Linke, stejně jako mnoho jiných akvacelebrit není nic jiného než jen akvaturista (až dosáhneš jeho věku, tak s tou vehemencí s jakou jezdíš do tropů ty, se ti nebudou jeho eskapády moci rovnat ani po kotníky), kdežto Bleher profík s praktickými zkušenostmi. Tady zase naopak můžeme pochybovat o Bleherových chovatelských zkušenostech, protože v tomto směru jsou jeho znalosti jen a pouze zprostředkovanými znalostmi.

P.altum byli nalezeni a je prokázán jejich výskyt prakticky na celém povodí Orinoka. Už jsem to tu nejednou zmiňoval, že např. prof. Fernándezová je objevila i v nadmořské výšce 600 m na přítocích nádrže Embalse de Guri a ryby byly objeveny již i v samotné přehradě. Navzdory jejich plachosti jsou velmi přizpůsobivé a od Eda Ruize vím, že v rámci Venezuely teče i v Caracasu z kohoutku voda shodná svými údaji s vodou z horního Orinoka (Ed je na rozdíl od Fernándezové a Willa Cabezase "vodák". Sice studoval taky u Donalda Taphorna, ale redoxně oxidační potenciál venezuelských vod.). Zrovna tak byli P.altum prokázáni i v tzv. "čistých vodách". Ano, většina toků je vodami černými, ale každá z těch řek se nasycuje huminy a taniny až v určitém bodě jejich toku. Horní toky těch, jež pramení především na stolových horách a v jejich blízkosti ve vyšší nadmořské výšce jsou zpocátku vodami "čistými". A naopak byli odchyceni i na dolním orinoku v blízkosti velkých měst - tím nemyslím, že by si užívali někde u přístavních mol, ale rozhodně se jednalo o vody, které nutně musely být zasaženy či zasahovány dobrotami vypouštěnými z městských stok.

Ještě co se týče Linkeho lovů. Určitě jsi ho už někde na nějaké akci zahlédla. Když vždycky na tohle přijde řeč, tak si ve vší úctě vzpomenu, jak mi Martin Rose kdysi líčil jeho a doktora Zahrádky cestu do Thajska. Tehdy si pronajali nějaký bungalovek v nějaké vesnici v sousedství džungle. Zatímco Martin se ráno sebral a vydal se v tom vražedném vedru s veškerým vybavením cachtat po různých bažinách a pokoušet se lovit bettičky, Karel mu mával z verandy z houpacího křesla se sklenicí chladného drinku v ruce. Odpoledne se sedřenej a upocenej Martin v potu tváře vrátil, sice měl ve svém Nikkoušovi pěkných pár parádních fotek všeho možného, ale rybu žádnou. Karel seděl na tom samém místě s úsměvem od ucha k uchu a vedle něho v nějaké nádobě asi osm divokých imbellisek jako z praku. Když se ho užaslej Martin zeptal, jak to proboha a kde nalovil, tak mu Karel řekl, že dal pár centů místním klučikům a ti mu ty rybky za chvilku nalovili v nejbližším rybníčku.
No a tak nějak podobně lovil alťáky na Pozo Azul i pan Linke... :twisted: :twisted: :twisted:

Co se Bleherových názorů na odchovy či neodchovy altumů týče, tak mne dosud nedokázal s výjimkou jedné slabé chvilky cca před dvěma lety o své pravdě přesvědčit.
Spíš mi Markéto poraď, co jsi slyšela ty. Bleher se zmínil na přednášce, že řekl Linkemu, aby poslal vzorky svých altů do Stockholmu Kullanderovi. Já jsem rozuměl zbytku tak, že to Linke neudělal. Jiná strana mi tvrdí, že rozuměla tak, že Linke to udělal a výsledky byly negativní. Přeslechl jsem se já, nebo druhá strana? Vrtá mi to docela dost v hlavě. Pokud jsem rozuměl já dobře, tak je tu určitá možnost nechat udělat rozbor mtDNA linkeovských P.altum u nás v Brně na Zoologickém ústavu a pak to přes známé Kullanderovi poslat. Pokud jsem poslouchal kolenem, tak by to byla zbytečná štrapáce.... :| :oops:
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: AKVÁRIUM 2009

Příspěvekod Raviolka v 27 zář 2009, 21:43

Neposlal, tak si to pamatuju já.
Uživatelský avatar
Raviolka
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 135
Registrován: 02 zář 2009, 12:29
Bydliště: Ostrava

Re: AKVÁRIUM 2009

Příspěvekod mlynář v 27 zář 2009, 21:50

Raviolka píše:Neposlal, tak si to pamatuju já.

Samozřejmě jsem se ptal i dalších účastnivších se. Je to 4 : 1 v neprospěch onoho kamaráda. Díky! ;)
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Předchozí

Zpět na 2009


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


cron