Přihlásit se

Uživatelské jméno:


Heslo:


Automatické přihlášení



 Hledat

Rozšířené hledání


 Narozeniny

Dnes nemá nikdo narozeniny

V následujících 7 dnech

jirka.p (52)


 Kalendář

<< Bře. 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 Statistiky

Celkem
Příspěvků: 9
Celkem témat 838
Celkem oznámení: 0
Celkem důležitých: 1
Celkem příloh: 3627

Témat za den: 0
Příspěvků za den: 2
Uživatelů za den: 0
Témat na uživatele: 1
Příspěvků na uživatele: 11
Příspěvků na téma: 11

Celkem členů 834
Nejnovějším uživatelem je StanislavLach


INTERZOO 2010

INTERZOO 2010

Příspěvekod mlynář v 14 kvě 2010, 21:08

INTERZOO 2010

Tak jak jsem se včera vrátil ze zájezdu do Norimberku a dneska zpracoval fotky a všechny podstatné materiály za účelem vypracování reportáže pro tohle fórum a ... ... a uvědomil jsem si k mému vlastnímu údivu, že tu dosud nemáme kategorii reportáží. Takže toto je první téma této "nové" kategorie ČCK fóra.

********************************************************************************************************************
Moje dosud první a do včerejška také poslední návštěva norimberské INTERZOO se odehrála v květnu roku 2006. Nejsem tak naivní, abych si představoval při současném běhu všech událostí situaci na letošním INTERZOO stejnou měrou a posuzoval očekávání letošní akce metrem zkušeností, které jsem nabyl před čtyřmi lety. Všichni víme, jaká je situace nejen v české akvaristice posledních let. Nikdy jsem se navíc netajil, že návštěva INTERZOO pro mne apriori představuje především možnost využití soustředění nabídky akvaristické literatury nakladatelských domů pod jednou střechou a možnost pořízení fotek pro mne nějak zajímavých ryb - na prvním místě cichlid.
INTERZOO2010 01.JPG
INTERZOO2010 01.JPG (79.69 KiB) Zobrazeno 10067 krát

Již po třetí pořádal nás Úvalský spolek akvaristů zájezd nejen pro svou členskou základnu, ale i pro přátele z dalších spolků a klubů AKVA CZ. Odjezd byl v 5´00 z Úval, od domu předsedy spolku Míly Kolaříka. Moderní autokar nám opět zajistila místní dopravní společnost (Dobročovice). Všichni zájemci se dostavili včas a tak jsme bez problémů za ranního svítání, pár minut po páté vyrazili směr západ. Obloha měla šedo-olověnou barvu, nic z ní však nepadalo a tak se jelo v minimálním provozu po suchém povrchu velmi příjemně.
INTERZOO2010 02.JPG
INTERZOO2010 02.JPG (71.86 KiB) Zobrazeno 10067 krát

Jelikož předpisy o přepravování osob touto formou jsou takové, jaké jsou, vzal to náš řidič přes centrum Prahy, aby zde nedaleko Vltavy, v Resslově ulici vyzvedl kolegu.
INTERZOO2010 03.JPG
INTERZOO2010 03.JPG (77.12 KiB) Zobrazeno 10067 krát

Cesta po D5 směrem na Plzeň probíhala v pohodě a okolo sedmé jsme po průjezdu městem vyzvedli kamarády z IRISU a ČCK a pak se neprodleně vydali směrem k Rozvadovu. Zde, na Česko-Německých hranicích jsme se zastavili ke krátké přestávce k občerstvení u poslední pumpy v ČR a po překročení hranic již jeli bez přestávky až do Norimberku, který je od hranice mezi oběma státy vzdálen cca 135 km.
INTERZOO2010 04.JPG
INTERZOO2010 04.JPG (74.11 KiB) Zobrazeno 10067 krát

Na obligátní parkoviště "Ost" u výstaviště náš autobus dorazil okolo půl desáté dopoledne. Pokladník Z.Tischer raději hned při vystupování z busu spočítal své ovečky, aby si pohlídal množství kusů, jimž bylo nutno u pokladen výstaviště zajistit vstupenky (veškeré děti do věku 15 let jak jsme bezprostředně zjistili zadarmo). Organizace ve vstupní hale s pokladnami byla dle obyčejů naprosto precizní a přesto, že hala byla plná a fronta ke každé pokladně čítala několik desítek čekajících, šlo to vše poměrně rychle, jako na běžícím pásu. Dokonce ti, kteří přijeli poprvé jen tak tak stíhali vyplňovat registrační lístky. Já toho byl stejně jako pár dalších ušetřen, protože patřím mezi abonenty pořadatelské organizace a při mé znáné skleróze jsem si nezapoměl s sebou vzít obálku, jež mi z Německa přišla před několika týdny se vším všudy. Po zaplacení vstupného, které letos činilo 18,- €, jsem si za pochodu odebral visačku na oděv a již špičkově zpracovanou mapu s výčtem všech vystavovatelů a jejich definitivního rozmístění v deseti užitých výstavních pavilonech.

Již na pochodu od autobusu ke vstupu na výstaviště se se mnou domluvil Franda Bláha, že mi bude dělat při dnešních štrapácích společníka. I vydal jsem mu tedy předem připravený itinerář a poté jsme se již dle tohoto vnořili do labyrintu prvního pavilonu - č. 7A. Ačkoliv jsme oba nejen akvaristé, ale tak trochu i kynologové a samozřejmě by nás dolkázalo zajímat ledacos z vystavovaného sortimentu, oba znalí poměrů na INTERZOO jsme se ihned shodli na prioritách naší vizity. Tj. na prvním místě návštěva stánků jednotlivých nakladatelství a knižních velkoobchodů, akvaristických firem všeobecně a za třetí, návštěvou českých vystavovatelů. Jako speciální zlatý hřeb dne jsme si oba shodně vytkli návštěvu H.Blehera a -???- německého chovatele apistogramm, jehož expozice mne nadchla před čtyřmi lety a František potvrdil, že se stejnými pocity totéž viděl i předloni.
INTERZOO2010 09.JPG
INTERZOO2010 09.JPG (118.56 KiB) Zobrazeno 10067 krát

Shodou okolností dle našeho itineráře jsme na první ráně měli pražskou firmu Petra-Aqua, kde jsme pozdravili p:T.Slaninu, v rychlosti zkoukli hezpy přichystané společenské akvárium amazonského typu a při ujištění výše jmenovaného, že se ještě zastavíme na kus řeči se s ještě čerstvými silami vydali na další cestu. První stánek s literaturou měla být expozice severoamerické firmy TFH. Ať jsme dělali co jsme chtěli, onu firmu jsme tam, kde měla být ne a nemohli najít. Takže jsem TFH oželel a tradá rovnou do dalšího pavilonu.

V č. 7 nebylo příliš mnoho akvaristických společností a tak následoval přesun do další haly - č, 8, kde to nebylo o mnoho jiné. V pořadí čtvrtém navštíveném pavilonu bylo na tapetě pouze nakladatelství Ulmer Verlag, pod které v loňském roce "spadlo" i u nás velmi známé BeDe. Zde jsem měl vytipovány asi čtyři knižní tituly. když jsme dorsazili ke stánku, povšiml jsem si pultu se štosy DATZů a regálů s vystavovanými knihami. Zamrazilo mne v zádech hned při prvním zběžném přehlédnutí sortimentu. Jednak z mnou očekávaných a to poměrně před nedávnem ještě starým panem Degenem vydaných titulů nebyl k mání ani jeden a jednak, že vystavované knihy se v regálech nalézaly pouze v počtu jednoho kusu od každého titulu. Mrazení v zádech se také rázem změnilo v jistotu, když jsem se človíčka patřícího ke stánku zeptal, zda-li je možné si vystavované zboží coby vzorky zakoupit. Neřekl sice ne, ale striktně mi oznámil, abych se zastavil až v sobotu dopoledne. Když jsem mu vysvětlil, že jsem podnikatel z daleka a na výstavu jsem přijel jen na tenhle jediný den, řekl mi, že je mu líto, a basta fidli. Zakže z pohrobka BeDe verlag jsem oproti žním, jež jsem zaznamenal před čtyřmi lety tentokrát odtáhl jako zmoklá slepice s prázdnou.
INTERZOO2010 14.JPG
Jedno z radikálních změn bylo i vytěsnění kuřáků ven, do dvoran výstaviště...
INTERZOO2010 14.JPG (94.69 KiB) Zobrazeno 10067 krát

Mno, hned jsem si také postěžoval Františkovi, že nám to pěkně začíná.... Po východu z č. 9 jsme si v otevřené dvoraně mezi pavilony chvilku odpočali a poté, co jsme se zvedli k cestě do dalšího, v pořadí již pátého pavilonu - č. 1., se dalo do vydatného deště. V tomto pavilonu se naše akvaristické vyhlídky přeci jen trochu vylepšily, neboť šlo o pavilon, kde bylo vůbec nejvíce akvaristických firem. Krom zběžné prohlídky nepřeberného množství techniky u takových firem jako je Hagen, Hydor, Juwel, Dohse, Aquarium System, Tropica, Rena, Aquael, ale i dalších, jsme zakotvili u jednoho z největších stánků tohoto veletrhu - v expozici u nás tak dobře známé společnosti Sera. Zde jsme hned v prvopočátku narazili na spřízněnou duši - p. Šimečka, zástupce české pobočky a následovala první odpočinková pauza za velmi příjemné atmosféry. Cca po půl hodině jsme se s naším zástupcem Sery rozloučili a pokračovali v prohlídce pavilonu. Zde mne očekávala především expozice nakladatelství Dähne Verlag a taktéž velkoobchodu Animalbook.de. U obou společností jsem uspěl naprosto dle mých očekávání. Při rozhovoru s velmi příjemným a vstřícným zástupcem Animalbook jsem se bohužel ujistil o tom, že nakladatelství mergus skončilo a oni doprodávají skladové zásoby a to již jen několika titulů, ale i o tom, že defacto asi končí i naladatelství Aqualog.
INTERZOO2010 05.JPG
INTERZOO2010 05.JPG (85.47 KiB) Zobrazeno 10067 krát

INTERZOO2010 06.JPG
INTERZOO2010 06.JPG (71.45 KiB) Zobrazeno 10067 krát

Další pavilon, č. 2 jsme jen proběhli, protože zde toho pro nás k vidění moc nebylo a vstoupili jsme do pavilonu 4, kde nás hned zkraje přivítala expozice Tetra Verlag s velice příjemným človíčkem, pro kterého nic neblo problémem. odtud jsem odcházel s pomyšlením, že moje kabela začíná pomalu praskat ve švech a stává se na mém rameni docela pěkným břemenem. Abych něco nevynechal, tak nesmím zapomenout zmínit, že kdykoliv byla příležitost fotit nějaké rybky, stačilo jen slušně požádat, zda-li mohu a bez problému jsem si tak mohl fotit vše, co jsem chtěl. Tak jsme také v expozici německé firmy Dupla, jejíž některé výrobky pro akvaristiku se tu a tam objevují i na našem trhu, narazili na akvárium, které nás při prvním pohledu doslova přibilo k zemi a oba jsme zůstali stát chvilku jako solné sloupy. Následující fotky vám rychle ukáží proč. Ono dát do jedné nádrže napůl P.altum a žluté klipky s chaluhami je pro každého akvaristu dost silnou kávou. Teprve po podrobnějším průzkumu nádrže jsme si všimli, že akvárium bylo velice chytře rozděleno úhlopříčkou na dvě části. Doufám jen, že to ona společnost nemyslela vážně, jako fór to bylo super. Šokováni jsme nebyli samozřejmě jen my dva, ale i všichni ostatní návštěvníci, kteří sem zabrousili.
INTERZOO2010 07.JPG
INTERZOO2010 07.JPG (79.98 KiB) Zobrazeno 10067 krát

INTERZOO2010 08.JPG
INTERZOO2010 08.JPG (75.75 KiB) Zobrazeno 10067 krát

Pavilon č. 4A, třebaže v počtu akvaristických firem na třetím místě nás docela zklamal. Podle itineráře se zde měla nacházet obří brazilská expozice, na které vystavovalo asi osm společností s pro nás dostatečně lákavými názvy. Bohužel očekávání se nesplnila. Nebyla zde jediná firma, zabývající se akvaristikou - samozřejmě exportem rybek, jak jsme původně očekávali, ale výrobci možná kvalitních, pro nás přesto nezajímavých potřeb pro domácí mazlíčky, z nichž převládala krmení pro psy a kočky.
INTERZOO2010 13.JPG
INTERZOO2010 13.JPG (90.2 KiB) Zobrazeno 10067 krát

Při dalším průzkumu tohoto pavilonu jsme narazili i na pochodujícího maskota jakési asijské společnosti i se svým psovodem. Když uvidíte, v čem se onen figurant nacházel, lehce pochopíte, že bez "psovoda" by se po pár metrech procházky o něco přizabil. Celá ta kašparáda, ve které byl navlečený byla nafukována rychlootáčkovým ventilátorem, který mělo to stvoření na zadnici. Na nás to působilo dost groteskně a František se se souhlasem psovoda i oné obludy samé hned nechal s touto vyfotografovat na památku....

Pak již doba natolik pokročila, že jsme přerušili prohlídky a vydali se do další dvorany mezi pavilony 1,4 a 5 k nejbližšímu stánku na oběd. Mini restaurací á la samoobsluha i stánků v otevřených dvoranách mezi jednotlivými pavilony tu bylo dost a dost. Bohužel všude naprosto stejný jídelníček a to takový, že z toho milovníkovi naší tradiční kuchyně naskakovala husí kůže. František nakonec okusil mrňavé klobásky, které na první pohled připomínaly usekané lidské prsty s hranolky a já jsem si dal pro našince druhou možnou alternativu - hovězí steaky se žemlí. Následoval asi půlhodinový odpočinek a návštěva předposledního pavilonu, který jsme ještě neviděli - č. 5.
INTERZOO2010 10.JPG
INTERZOO2010 10.JPG (82.48 KiB) Zobrazeno 10067 krát

INTERZOO2010 20.JPG
INTERZOO2010 20.JPG (113.84 KiB) Zobrazeno 10067 krát

Zde jsme měli na programu pouze dvě exposice - společnosti Resun a české Dajany. K Dajaně jsme dorazili hned a tady jsme se zasekli u nabídnutého azylu i s občerstvením na delší chvíli. Vzhledem k tomu, že se pomalu blížila hodina odjezdu, na Resun jsme raději zapoměli a po rozloučení s pohostinnými "Dajáňáky" vyrazili do posledního nenavštíveného pavilonu č. 6. Zde byla prohlídka poměrně rychlá, protože tu byly pouhé dvě vytipované expozice a závěr prohlídky výstaviště se konal v rámci slíbené, druhé návštěvy společnosti Petra-Aqua. Tady jsem si příjemně popovídal s Ing. Poselem, který ačkoliv v posledních letech působí ve Španělsku stále dělá poradce pražské firmy. S jeho svolením nafotil krásné skaláry a oba s Františkem jsme se vydali na cestu přes vstupní halu cestou kterou jsme sem přišli zpět k autobusu. V této chvíli jsme měli docela kliku, protože doba mezi čtvrtou a pátou hodinou odpolední probíhala výjimečně bez přeháněk či trvalejšího deště. Sotva se naše celá výprava sešla pohromadě, byla opět pokladníkem přepočítána, zavřely se dveře autobudu, dalo se opět do deště, který se krátce po výjezdu z Norimberku změnil doslova ve slejvák, jenž nás doprovázel po celou cestu Německem ke hranicím.
INTERZOO2010 11.JPG
Bohužel akvária s těmito skvosty (N.adoketa ) byla nahoře a focení velmi živých rybek přes probleskující stropní osvětlení haly i světel akvária skoro nemožné...
INTERZOO2010 11.JPG (77.89 KiB) Zobrazeno 10067 krát

INTERZOO2010 12.JPG
Tahle fotografie dobře dokumentuje, jak prekérní situace byla, pokoušet se na špičkách zachytit "Fire-redy" bez odlesků světel na skle...
INTERZOO2010 12.JPG (71.22 KiB) Zobrazeno 10067 krát

Nyní si již na závěr dovolím shrnout dojem z celého INTERZOO - resp. dojem z akvaristiky zde představované. V roce 2008 jsem zde sice nebyl, ale František mi potvrdil, že vše probíhalo naprosto stejně jako v roce 2006. Letos - v roce 2010 jsme tedy zaznamenali poměrně velké změny. Že by se současná světová hospodářská krize nějak dotýkala tohoto veletrhu se říci nedá, to ne. Firem tu bylo stejně jako v předešlých ročnících nebo možná více. Úpadech akvaristických (nebo spíše "Pet") nakladatelství nemusí s onou deklarovanou krizí až tak korespondovat, i když se i ona na tomto určitě svou měrou podepsala. Shrnu-li však kvalitu a zastoupení sladkovodní akvaristiky na letošním INTERZOO, musím podotknout, že toto bylo dost a dost zoufalé. Rybek zde bylo sice vystavováno relativně dost, z větší míry se ale jednalo o expozice jihoasijských společností, kde téměř stoprocentně převládali samečkové pavích oček. O nějaké expozici cichlid, či krunýřovců, jak ´jsem zaznamenal před čtyřmi lety u více firem zde nemohla být ani řeč. Jedna společnost přivezla Nanacara adoketa, v sousedních akváriích se pak proháněla asi třícentimetrová mláďata R. octofasciata modré formy (tuším, že šlo snad o "Jack Dempsey" - nebo tak nějak, naši cichlidáři asi budou vědět, o čem je řeč) a ve třetím akváriu byly nádherné A.agassizii „Fire red“, v nádržích pár společností bylo možné narazit i na několik Malawských cichlid a v jedné nádrži jsem si povšiml i ustrašených Tropheus sp. „Bemba“, asi dvě společnosti měly ve své nádrži jakéhosi potamotrygona a u jedné firmy jsme v cca 300 litrové nádrži viděli asi tři nebo čtyři deseticentimetrová vybledlá mláďata arowan.
INTERZOO2010 15.JPG
INTERZOO2010 15.JPG (93.06 KiB) Zobrazeno 10067 krát

INTERZOO2010 16.JPG
INTERZOO2010 16.JPG (85.95 KiB) Zobrazeno 10067 krát

INTERZOO2010 17.JPG
INTERZOO2010 17.JPG (98.73 KiB) Zobrazeno 10067 krát

INTERZOO2010 18.JPG
INTERZOO2010 18.JPG (105.11 KiB) Zobrazeno 10067 krát

INTERZOO2010 19.JPG
INTERZOO2010 19.JPG (115.88 KiB) Zobrazeno 10067 krát

Nejvíce mne zaujala expozice jednoho německého chovatele, který přivezl spoustu nádherných terčovců a to i pár s cca 2,5 cm mláďaty (na prodej asi za 1000 €), u dvou firem nádrže se skalárami (v jedné byli nádherní Manacapuru a ve druhé dominovaly skaláry bílé). Nejlepším dojmem na mne nakonec zapůsobila ona výše zmíněná společenská nádrž naší společnosti Petra-Aqua, jen jsem litoval, jakou měli pražáci smůlu. Oni do toho akvária kromě několika pěkných apistogramm, nádherných skalár (jeden pár modrých čtyřpruhých tam šel do tření) a zajímavých pancéřníčků přivezli velké hejno závojových neonek. Bohužel neonky asi vlivem přepravního stresu situaci neustály a během dopoledne začaly jedna za druhou padat. Jinak celková expozice Petry ve mně zanechala druhý (po terčovcích) nejlepší dojem z celého Interzoo!
INTERZOO2010 21.JPG
INTERZOO2010 21.JPG (86.3 KiB) Zobrazeno 10067 krát

INTERZOO2010 22.JPG
INTERZOO2010 22.JPG (82.11 KiB) Zobrazeno 10067 krát

INTERZOO2010 23.JPG
INTERZOO2010 23.JPG (95.53 KiB) Zobrazeno 10067 krát

Většina společností, která ve svých exposicích představovala i osázená sladkovodní akvária s rybami situaci absolutně nevychytala. Docela nám to i připadalo, že se na to rovnou vykašlali. U některých firem byla akvária docela i bez vody, u jiných voda mléčně zakalená, vše přesvícené osvětleními z ledkami, která se stala co se akvatechniky týče asi šlágrem letošní INTERZOO. Potěšeni mohli být naopak milovníci akvarijních rostlin, neboť zde bylo docela dost velmi atraktivně připravených expozic. Už jsem ani nebyl překvapený tím, že zde chyběla většina druhy v Norimberku dominujících známých severoamerických společností (OSI, Jungle, etc.). Celkový dojem však ze sladkovodní akvaristiky byl dost smutný. Již dnes vážně zvažuji, že tato má návštěva norimberského chovatelského veletrhu byla pokud vůbec, tak asi na hodně dlouho poslední....
INTERZOO2010 24.JPG
INTERZOO2010 24.JPG (93.51 KiB) Zobrazeno 10067 krát
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: INTERZOO 2010

Příspěvekod jisyko v 14 kvě 2010, 22:15

Jo Honzo jak píšeš, akvaristiky na veletrhu ubývá, každý dva roky. :(
Uživatelský avatar
jisyko
Prezident ČCK
 
Příspěvky: 260
Registrován: 02 říj 2008, 21:13
Bydliště: Plánice

Re: INTERZOO 2010

Příspěvekod mlynář v 14 kvě 2010, 22:16

Uff. Škoda Jiří. Než potvrdit to, co si myslím, že jsem viděl, bylo by příjemnější mi sem napsat, že jsem byl slepej jako patrona a špatně se díval... :(

to all: Jo a ještě jsem zapoměl na ty dva "důležité cíle". Heika jsme ne a nemohli nikde najít (on kvůli daňovým problémům v Německu //proto taky žije v Itálii// se přifařuje vždy k nějaké spřátelené firmě) a až ke konci, kdy jsme s Františkem potkali p. Endeho a objevil se u toho i Sláva Boudný a zeptal se jej přímo, jestli je tam Bleher, dozvěděli, že Heiko se na půdě INTERZOO nenalézá. No a onoho chovatele apistogramm též v prostorách výstaviště nebylo.....
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: INTERZOO 2010

Příspěvekod filipo v 18 kvě 2010, 21:57

Tak jsme také navštívil Interzoo. Na týto "výstavě" jsem byl poprví, a bylo to supr, je pravda, že tý akvaristiky moc nebylo, ale jakmile se nějaká objevila už jsme ji okukoval. Luxusní bylo akavárko s nenonkama kde jsem měl problém je spočítat, a ještě bylo pěkný s těma arowanama. Celý se mi to líbilo, ikdyž jsme byl pak utahanej jak myš, jeů bych tam znova. :D
A přitom se mi podařilo zahlídnout Heika Blehera jak si tan rozprával s němcema.
Prostě bylo to supr.
Uživatelský avatar
filipo
Čl.prezidia ČCK
 
Příspěvky: 131
Registrován: 17 pro 2008, 23:20
Bydliště: Jihlava

Re: INTERZOO 2010

Příspěvekod mlynář v 18 kvě 2010, 22:29

filipo píše:A přitom se mi podařilo zahlídnout Heika Blehera jak si tan rozprával s němcema.
Prostě bylo to supr.

Tak to ti tiše závidím.... :oops:
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: INTERZOO 2010

Příspěvekod arowana v 19 kvě 2010, 00:23

Honzo, skvelá reportáž, vďaka. ;)
Potešila ma, nakoľko som napriek pozvánke a účasti mojich kolegov, na tohoročnú výstavu nešiel a kolegovia ma zavalili iba kufrom prospektov, avšak na fotenie nemali čas a tak som bol o túto časť vizuálne ochudobnený.

Neviem príčinu malej, alebo ako píšeš takmer nulovej účasti sladkovodnej akvaristiky, ale má to z môjho pohľadu asi viacero príčin. Buď to sa im nevypláca inštalovať akvária a spätný ohlas je minimálny, alebo reklamu už jednoducho nepotrebujú.
Súdim to podľa odbytu sladkovodných rýb do západnej časti EU od nás, aspoň podľa ohlasu z našej farmy na východe / neviem ako sú na tom iné fy. /, prípadne české.

Trochu ma prekvapilo tvoje nadšenie z expozície fy. Petra Aqua na Interzoo / nakoľko som nevidel, neviem posúdiť /, avšak aspoň na Slovensku, je to kvalitatívne asi najhoršia fy. dodávajúca živý tovar.
Osobne od nich nechcem už ani šupinku a to ani zadarmo / čo pri ich cenách, sa ani zadarmo nazvať nedá /. Možno sa to však týka len ich tunajšej pobočky v T. Tepliciach.
arowana
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 10 úno 2009, 04:24

Re: INTERZOO 2010

Příspěvekod mlynář v 19 kvě 2010, 07:23

Netvrdím, že ta expozice P-A byla unikátem, to ne, ale v porovnání s tím ostatním, co jsem viděl, to jasně přečnívalo. Jinak co se evropských a asijských výrobců akvaristické techniky a krmení týče, tak tam byly zastoupeny prakticky všechny značky. EHEIM, Hagen, Sera, Tetra, JBL měli jedny z největších expozic.
Jenže čučet na motůrky, topení, filtry a další kravinky mne jaksi nebavilo, protože ohmatávat si to nemusím a pokud se v tomhle chci vzdělat, jejich stránky mi k tomu stačí bohatě. na to nemusím utrácet prachy za zájezd...
Ještě mne překvapily ohlasy, že ani v sobotu nechtěl nikdo své vzorky prodávat... :shock:
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: INTERZOO 2010

Příspěvekod jirka.p v 19 kvě 2010, 08:48

mlynář píše:Ještě mne překvapily ohlasy, že ani v sobotu nechtěl nikdo své vzorky prodávat... :shock:


Je to tak. Když jsem tam v sobotu byl, prodávat nechtěli. Prý že možná budou prodávat až v neděli když výstava končí.
Jirka
Uživatelský avatar
jirka.p
Administrátor
 
Příspěvky: 193
Registrován: 30 zář 2008, 13:20
Bydliště: Tachov

Re: INTERZOO 2010

Příspěvekod pepo v 19 kvě 2010, 20:35

Honzíku, Heiko byl. I se svým kloboukem, i se svou Natašou! Heč! :lol:
Trošku vážně, Petra možná měla pěkné skaláry, ale to co předvedla s prezentační nádrží....
Nechat na taková akci chcípajíci zgarby, to je skutečně špičková prezentace českých ryb.
Nevím jestli dostali nemocné ryby, nebo to byl následek převozu, ale v každém případě
by tohle seriozní firma udělat neměla. Nejen, že si kazí svoje jméno (čert je vzal), ale škodí hlavně nám!
Nemůžem se pak divit, že se raděj vozí Asie.
A jak se zmínil Arowana, stejné prasárny dělá i tady, nakoukl jsem už do několika prodejen
které naváží a téměř ve všech stejné, chcípavky. Nevím jak to dělá, ale pořád bohužel funguje. :o
Ale jinak vejlet byl perfektní, holt Míla si zaslouží Velkou Pochvalu před nastartovaným autobusem! ;)
pepo
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 30
Registrován: 19 kvě 2010, 12:49


Zpět na Reportáže z akva akcí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


cron