Přihlásit se

Uživatelské jméno:


Heslo:


Automatické přihlášení



 Hledat

Rozšířené hledání


 Narozeniny

Dnes nemá nikdo narozeniny

V následujících 7 dnech

jirka.p (52)


 Kalendář

<< Bře. 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 Statistiky

Celkem
Příspěvků: 37
Celkem témat 838
Celkem oznámení: 0
Celkem důležitých: 1
Celkem příloh: 3627

Témat za den: 0
Příspěvků za den: 2
Uživatelů za den: 0
Témat na uživatele: 1
Příspěvků na uživatele: 11
Příspěvků na téma: 11

Celkem členů 834
Nejnovějším uživatelem je StanislavLach


Vichy - Kongres AFC

Vichy - Kongres AFC

Příspěvekod Pavel++ v 14 říj 2010, 00:16

Behem prvniho rijnoveho vikendu jsem mel moznost navstivit kongres Association France cichlid klubu ve Vichy. Kongres zacinal patkem a program byl pekne plny: Gala vecere, prednasky, navsteva mesta, diskuzni krouzky, burza ryb, prodej techniky etc.

Cela akce se konala ve velkem sport centru na okraji Vichy, parkovani bylo bez problemu. Vetsina akci byla pristupna i pro necleny. Jinak clenove klubu maji prednost vsude - na burzu mohou o hodinu drive nez verejnost, cena ryb byla u nekterych prodejcu ryb zvyhodnena....

Prednasky :
Anton Lamboj - Uruguay
Uwe Werner - 35 let cestovani po svete
Uwe Werner - Kamerun

Hodne jsem ocenoval nejen kvalitni obsah prispevku, ale i skvelou ambiance. Myslim si, ze s panem Wernerem jit na pivo musi byt legrace a p. Lamboj bojoval s franinou tak, az se nekdy cely sal za bricho popadal. Uweho franina byla na vysoke urovni. Oba prezenteri byli za svou snahu odmeneni dlouhym potleskem. Nevim jestli tito panove jsou vzdy tak legracni nebo to bylo protoze znali mistni publikum. Po nudnych sice profesionalnich prednaskach , ktere jsem videl v posledni dobe, to byl balzam na dusi.

le nature ?? :)
IMG_0002.jpg
IMG_0002.jpg (45.45 KiB) Zobrazeno 9066 krát

IMG_0004.jpg
IMG_0004.jpg (45.52 KiB) Zobrazeno 9066 krát

IMG_0014.jpg
IMG_0014.jpg (44.44 KiB) Zobrazeno 9066 krát

IMG_0018.jpg
IMG_0018.jpg (46.9 KiB) Zobrazeno 9066 krát

Literatura
Byl jsem prekvapen mnozstvim literatury ve FRJ, kterou si bylo mozno zakoupit nebo objednat. Byl tam stanek s knihami a pro mne novym casopisem Aquamag. Dale bylo mozno zakoupit mesicniky AFC klubu (2Eur , zasilany clenum kazdy mesic) + kniha "rok Cichlid" , ktera vychazi jednou za rok a bylo k dostani snad 10 rocniku...
IMG_0006.jpg
IMG_0006.jpg (95.94 KiB) Zobrazeno 9066 krát

IMG_0008.jpg
IMG_0008.jpg (58.11 KiB) Zobrazeno 9066 krát

Trosku jsem zvazoval, zda Aquamag objednat, protoze jsem si jedno periodikum objednal minuly rok v Botanicke v CR (predplatil jsem si 2 rocniky) a videl jsem jedno cislo.... Frantik se docela divil, ze chci ucet o zaplaceni, a tak jsem mu historku popsal. Jinak 2 rocniky (8 cisel) stoji s dodanim pres hranici 54Eur.

Rostliny a Prislusenstvi
Byl jsem nadseny vyberem a kvalitou rostlin. Na burze v Plzni jsem nesehnal z dlouheho seznamu pouze 2 veci - poradne Microsorium a sitko na Artemku. Tady jsem videl nejvetsi Microsoria za svou kratkou akvaristickou karieru. Prej snad rostly 3 roky no a cena take odpovidala =80Eur. Jinak ceny rostliny byly docela v pohode (pravda ziji ve Svajcu, kde je hrozne draho a zda se mi levne uplne vsude jinde). Jedine co jsem nenasel, byl poradny koren :-( 3 prodejci nabizeli zbozi, ktere akvarista potrebuje, ale vsechno se da koupit i v CR. Dale jsem videl super svetla nad akvaria, ktera jsem jinde nevidel.
IMG_0017.jpg
IMG_0017.jpg (84.14 KiB) Zobrazeno 9066 krát


Burza Ryb
Tak to byl opravdu raj. Meho odhadu 100 akvarii plnych cichlid. Burza se otvirala v nedeli ve 14:00hod pro cleny a v 15 pro ostatni. Vstup do prostoruakvarii byl mozny po cely vikend, ale prodej zacal opravdu az v danou hodinu. Kdyz jsem se snazil nektere akvaristy ukecat, at mi nejakou tu rybku prodaji drive, protoze bych mohl vyrazit na svou 600km dlouhou cestu drive, byl jsem odmitnut. Lide si chodili cely vikend rybky prohlizet, zapisovali si cisla akvarii a jmena rybek, ktere si v nedeli koupi.
IMG_0001_1.jpg
IMG_0001_1.jpg (61.92 KiB) Zobrazeno 9066 krát

IMG_0001.jpg
IMG_0001.jpg (61.07 KiB) Zobrazeno 9066 krát

IMG_0007.jpg
IMG_0007.jpg (48.49 KiB) Zobrazeno 9066 krát

IMG_0013.jpg
IMG_0013.jpg (50.47 KiB) Zobrazeno 9066 krát

IMG_0015.jpg
IMG_0015.jpg (32 KiB) Zobrazeno 9066 krát

IMG_0016.jpg
IMG_0016.jpg (48.86 KiB) Zobrazeno 9066 krát


Pamatujete si co se stalo, kdyz se vyjimecne pred rokem 89 objevil v potravinach ananas nebo mandarinky v konzerve? Tak tak to nejak vypadalo v nedeli ve 14 hodin v prodejnim sale. Nahrnulo se nekolik set lidi a vsichni se hrnuli v vysnene rybce. V nekterych pripadech poptavka znacne prevysovala nabidku a borci se v rade dohadovali, kdo tam byl drive. Nekteri jedinci odchazeli ze salu s 7 i vice sacky. Rybky prodejce daval v sacku s gumickou separatne a vsichni si mohli napustit kyslik (zdarma) z bomby u dveri. Rozvody byly snad 4-5, ale stejne jsem stal asi 10 min ve fronte.... Bylo to pro mne nove. Ve fronte si mi neznamy klucina stezoval, ze koupil jen 4 druhy ryb z 6, ktere planoval... Venku akvariste ladovali plne sacky do termo tasek a boxu...

IMG_0020.jpg
IMG_0020.jpg (63.87 KiB) Zobrazeno 9066 krát


Minule se nekteri z Vas ptali na druhy ryb, ktere bylo mozne koupit nebo videt, a tak jsem to rychle obehnul a nafotil cenovky nebo obrazky ryb, ktere byli v prodeji. Myslim, ze jsem cvaknul tak 70-80%. Nechce se mi to tridit, dam to na rajce a pokud se nejakdo chce podivat, tak se tim musi prokousat... Zkusim zitra hodit okaz....

Cela akce byla moc vydarena, a protoze jsem se na zpatecni ceste stavoval na jeden krasny hrad a slunicko by rozehralo auto tak na 60C, strcil jsem rybyky do batuzku a dopral jim prohlidku i s vykladem... ;)

Hezky vecer.
Pavel++
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 361
Registrován: 28 čer 2009, 22:36
Bydliště: CHAM / CH

Re: Vichy - Kongres AFC

Příspěvekod Raviolka v 14 říj 2010, 07:48

Hmmmm :shock: :shock: Moc pěkné, dík za reportáž a přiblížení atmosféry!
Uwe Werner je fajn chlapík a je znát, že přednáší často a hlavně ho to všechno moc baví a zajímá. Má obdivuhodný záběr, co se týká témat.

Prozradíš, jaké ryby sis koupil ;)?

P.S. S tou návštěvou hradu jsem to měla podobné, akorát to byly rostliny a nesla jsem je v ruce, prohlédly si cestou z Baskicka Carcassonne a Pont du Gard a mám je dodneška... furt v tom kelímku, už 4 roky, k zasazení do akvária jsem se jaksi zatím nedostala :-D.
Uživatelský avatar
Raviolka
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 135
Registrován: 02 zář 2009, 12:29
Bydliště: Ostrava

Re: Vichy - Kongres AFC

Příspěvekod mlynář v 14 říj 2010, 09:49

Skvělá reportáž Pavle. Člověk alespoň vidí, jak se to dělá i mimo střední Evropu.
Zkusit tak v Ouvalech na akci u pokladny říct lidem, že od osmi pouze členové Ú.s.a. a ČCK, tak nás lidi smetou jak slepce.... Jinej kraj jinej mrav, ale oceňuju tu jejich disciplinu. Na druhou stranu asi i my, kteří pořádáme takovéhle akce se budeme muset nad cekou strukturou zamyslet. Po cca patnácti, dvaceti letech přicházejí změny, které nezbývá než akceptovat a další změny ještě přijdou. Navíc po republice lítá v současné chvíli několik drbů o různých akcích a tak jsem moc zvědavý, jak to tu bude vypadat už příští rok.

Werner je pohodář a Lamboj taky. S Lambojem jsme si užili srandu před šesti lety v Brně. On umí perfektně anglicky (svou monografii o západoafrických cichlidkách si překládal do angličtiny sám) a já jsem netušil, že umí i francouzsky a to tak, že je schopen v tom jazyce i přednášet. Klobouk dolů před oběma.
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Vichy - Kongres AFC

Příspěvekod Pavel++ v 14 říj 2010, 13:06

Raviolka píše:Hmmmm :shock: :shock: Moc pěkné, dík za reportáž a přiblížení atmosféry!

Prozradíš, jaké ryby sis koupil ;)?

P.S. S tou návštěvou hradu jsem to měla podobné, akorát to byly rostliny a nesla jsem je v ruce, prohlédly si cestou z Baskicka Carcassonne a Pont du Gard a mám je dodneška... furt v tom kelímku, už 4 roky, k zasazení do akvária jsem se jaksi zatím nedostala :-D.


Dekuji Marketo
Chtel jsem Nanochromis transvestitus a Pelvicachromis taeniatus Nigeria red a podarilo se mi koupit jen druhou jmenovanou +nejake rostlinky + Hikari krmivo. Ono trpasliku tam bylo jen tak 6-8 druhu... Ale "ostatnich cichlid" spousta
Pro mne novym druhem byla Apistogramma Wapisana, o ktere jsem drive necetl, ale byly to opravdu malinke vybledle rybky, tak jsem do toho nesel...

PS: Carcasonne znam, take jsem mel tu moznost. Je to krasne stredoveke mesto a natacel se tam Robin Hood (ten predesly s Kevinem, kde hral uvodni pisen Bryan Adams) ;)
Pavel++
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 361
Registrován: 28 čer 2009, 22:36
Bydliště: CHAM / CH

Re: Vichy - Kongres AFC

Příspěvekod mlynář v 14 říj 2010, 14:08

Pavel++ píše:Carcasonne znam, take jsem mel tu moznost. Je to krasne stredoveke mesto ...


Languedoc po Posázaví a ČM Vysočině přímo miluju. Procoural jsem tam několikery prázdniny na přelomu šedesátých a sedmdesátých a nikdy na ten kraj nezapomenu. Dodnes se mi zbíhají sliny na jejich broskve. Tak veliké a sladké jsem pak už nikdy v životě neochutnal...Ono tam žilo spousta kumštýřů (a asi žije dodneška) a mnoho z nich byli známí mojí mámy co tam emigrovali mezi ´48 - 68´a my jsme jich spousty navštěvovali a tu a tam sklouzli dolů k moři... Prostě nezapomenutelných několik letních sezon. :oops: :cry:
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Vichy - Kongres AFC

Příspěvekod Pavel++ v 14 říj 2010, 14:14

mlynář píše:Skvělá reportáž Pavle. Člověk alespoň vidí, jak se to dělá i mimo střední Evropu.
Zkusit tak v Ouvalech na akci u pokladny říct lidem, že od osmi pouze členové Ú.s.a. a ČCK, tak nás lidi smetou jak slepce.... Jinej kraj jinej mrav, ale oceňuju tu jejich disciplinu. Na druhou stranu asi i my, kteří pořádáme takovéhle akce se budeme muset nad cekou strukturou zamyslet. Po cca patnácti, dvaceti letech přicházejí změny, které nezbývá než akceptovat a další změny ještě přijdou. Navíc po republice lítá v současné chvíli několik drbů o různých akcích a tak jsem moc zvědavý, jak to tu bude vypadat už příští rok.

Werner je pohodář a Lamboj taky. S Lambojem jsme si užili srandu před šesti lety v Brně. On umí perfektně anglicky (svou monografii o západoafrických cichlidkách si překládal do angličtiny sám) a já jsem netušil, že umí i francouzsky a to tak, že je schopen v tom jazyce i přednášet. Klobouk dolů před oběma.


Honzo dekuji,
Ono cim dele ziji v zahranici tim mene mne prekvapuji excelentni jazykove znalosti kolegu ze zapadni Evropy (a to zejmena Nordics a nemecky hovorici zeme). My jsme meli bohuzel hranice a rezim spojeny s jazyky, ktere nam moc v komunikaci po svete nepomohou... Uwe tusim uci a ani by mne nenapadlo, ze by snad neumel dobre anglicky. Mam v ofisu partaky, kteri hovori bezne 3-4 jazyky a to casto bez akcentu. Pravda do kategorie polyglot bych urcite nezaradil anglicany nebo francouze.

Vyhody pro cleny klubu
Ano byli striktni, ale protoze to dotahli do konce, myslim si , ze maji vice clenu. Chtel jsem jit v miste s akvaristy na obed, ale nemel jsem "stravenku", kterou dostali jen clenove klubu, chtel jsem odebirat casopis o cichlidach, ale snad je jen pro cleny klubu. Chtel jsem jit na burzu mezi prvnima - vstupenka na drivejsi vstup byla v poslednim cisle kluboveho casopisu... Proste v prvich 15 minutach jsem pochopil, ze sice muzu na vetsinu akci i jako neclen, ale pokud to chci mit se vsim vsudy, bude dobre tech 35Euro za clenstvi zaplatit (v cene 12 vytisku casopisu). Navic snad dostanu seznam clenu a nekteri jsou z CH, tak bych mohl konecne najit partaky na vecerni diskuze. Hned u dveri byl stolecek plny casopisu a dva clenove klubu, kteri clenstvi vyresili za 2 minuty, narvali mi naruc starsich casopisu, ujistili mne, ze po mne nikdo nebude nic chtit (coz bylo pro mne dulezite). No a dnes jsem dostal do schranky rijnove cislo... Proc to zduraznuji? Clenstvi v jakekoliv organizaci jsem se roky branil, ale tady mi jasne dali hmatatelny dukaz, ze to ma prinos (a ze po me nebudou chtit brigadnicke hodiny ;) ) . Naprosto souhlasim s tim co rikas, pokud by se neco podobneho delo u nas tak by Pepa prisel k pokladne orodovat za kamaradem Jardou , aby mohl jit Tomas do salu drive, protoze je to sice neclen, ale dlouholtey kolega, ktery muze zase zajistit..... No a tak by za Jardou chodili vsichni, az by se dostali dovnitr vsichni ve 14:00. Prezidentka klubu (tedy nevim jestli nejvyssi nebo nejake odnoze, protoze ve francouzske hierarchii je prezidentem kazdy druhy) se po posledni prednasce postavila , pozvala cleny na obed a pozadovala (nebo doporucila presne si nevzpomenu) , aby prodejci clenum klubu dali lepsi cenu ryb.

Podelis se o drby jake super akce se chystaji , at vim jak planovat dovolenou do CR ? :) Uwe mi rikal, ze by se mohl objevit na prednasce v nejakem meste na vychod od Prahy na jehoz jmeno si nemohl vzpomenout, ale skladalo se ze dvou slov a slavi tam vyroci klubu. Myslim jaro 2011 :-)

Perlicka z jineho soudku. Anton ve sve prenasce uvadel, ze si najali nejakeho chlapika po priletu do Uruguaye a ten jim zajistil transport , povoleni, ubytovani, strvu a site - no proste vsechno za cenu kolem 2 000CZK a den. Coz se mi zda fakt fair price, za takovy servis.
Naposledy upravil Pavel++ dne 14 říj 2010, 14:52, celkově upraveno 1
Pavel++
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 361
Registrován: 28 čer 2009, 22:36
Bydliště: CHAM / CH

Re: Vichy - Kongres AFC

Příspěvekod mlynář v 14 říj 2010, 14:37

Pffff. Werner jezdí do Brna a do Žďáru. Brno slaví v letech se sedmičkou na konci (v r. 2007 - 100. let spolku) a u Žďáru si nejsem jistý, ale mám takový pocit, že slavili dvacetiny taky nějak v posledních třech letech.... Praha a Plzeň mají kulaté oslavy narozenin taky za sebou a jinak nevím kam by tak mohl jinam jet. Budějovický spolek jak to tak vypadá je zralý na rozpad a myslím, že se nic nechystá slavit, ostatní moravské spolky mimo Brna, které ještě existují jsou spíš už jen na papírové existenci. Ú.s.a. oslavoval předloni, a co se Ústí a Postoloprt (Most) týče, tak krom občas pořádané burzy o nich není slyšet. No a do Rychnova asi nepojede, Rychnov byl před měsícem. Ufff. zapoměl jsem něco? Myslím, že snad ani ne. :shock:
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Vichy - Kongres AFC

Příspěvekod Pavel++ v 14 říj 2010, 19:09

Uf ...No tak se nechame prekvapit. Pokud rozumim dobre tak nam klubu v CR take ubyva? Pred mesice jsem byl kouknout na setkani chovatelu drobnych cichlid AKZ (Arbeitskreis Zwergcichliden Regionalgruppe Schweiz) tady v CH. Meli to skromne - jedno odpoledne , mala mistnost 15 lidi a dve prednasky Parananochromis (Pascal Sewer) + Cesta po Uruguay (Hans-Peter Risch ). Moje chaba znalost nemciny mne prinutila odejit v polovine, ale prvnim tematem diskuze byl nezajem mladeze o akvaristiku a nenavratne zmizeni nekterych druhu/forem ryb z akvarii. Dle meho odhadu vekovy prumer pritomnych clenu klubu byl nad 55let. Jeden tam povzechl, ze uz nemaji ve Svycarsku ani poradny aqua casopis...
Pavel++
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 361
Registrován: 28 čer 2009, 22:36
Bydliště: CHAM / CH

Re: Vichy - Kongres AFC

Příspěvekod mlynář v 14 říj 2010, 19:36

Pavle ani ne. Čas od času nějaký zanikne, ale většinou v době, kdy se objevuje zase jiný, nový někde jinde. Obecně začíná ale platit, že klasické "všeobecné" spolky přežívají a mají šanci přežít jen ve velkých městech a tam, kde to drží jeden, dva "motory" nebo parta aktivnějších.
Ono je hezké, že i ve Švýcarsku tmelil akvaristiku kdysi nějaký časopis. Doba takových magazínů ale pomalu končí. Dnes je na tomhle poli skutečně zásadním prostředkem ke komunikaci internet a moc záleží na tom, jak ten který spolek se této příležitosti chopí a zařadí co nejkvalitnější internetovou presentaci své práce, programu a úsilí na net.
Právě díky internetu se v poslední dobvě ukazuje, že mladí zájem mají a naopak se začínají pomaloučku scházet partičky i ve městech a městečnkách, kde spolek skončil třeba už na úplném začátku devadesátých let. Já neříkám, že do roka budou noví členové proudit do spolků ve trojstupech a nebo, že v každém městě kde nic není vznikne nutně akvaristický spolek, ale dovolil bych si usoudit, že tendence k tomu spějí. Co je ale úplně jiná otázka, nakolik to bude legislativně zvládnutelné. Když jsme před třinácti lety zakládali spolek v Úvalech, div že jsme si nevymýšleli, aby ve stanovách bylo vůbec co psát a čtrnáct dní po odeslání jsme byli i "de jure". V r. 2004 už to při registraci našeho ČCK bylo o dva fousy horší a stanovy nám dokonce jednou vrátili. Po dvou měsících ale byl klub taky zaregistrován. Když jsme o rok později zakládali ČLA, táhla se registrace skoro půl roku a stanovy lítaly mezi námi a MV ČR div ne jako pinpongový míček a podmínky pro založení obč.sdružení. se za ta léta hrozně moc změnily. K horšímu. Takže tyhle potíže mohou dost potenciálních zakladatelů dnes odradit. A bude hůř. Dostal jsem z poměrně seriozních kruhů informaci, že se připravuje opět další novela, která se bude týkat občanských sdružení a má to být o tom, že k nějakému datu budou nze zákona ukončeny platnosti stanov a registrací všech o.s. v republice a každá organizace bude muset vše udělat nově podle nových not! :evil:
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Vichy - Kongres AFC

Příspěvekod Pavel++ v 14 říj 2010, 19:56

Honzo, Kdyz koukam na srovnavani zemi tak ma byrokracie v CR vzdy negativni hodnoceni... :cry:

Jinak prikladam odkaz na fotecky s nazvy nebo obrazky prodavanych ryb. O cichlidach nad 12cm toho moc nevim, tak mi kdyz tak dejte vedet jestli tam byly i nejake mnamky nebo jen ordinerni...
http://cepila.rajce.idnes.cz/Vichy_prodavane_ryby/

PS: Honzo languedoc jsem projel jako chudy studak stopem, batoh plny trencianskych parku s fazulou, ale bylo leto, clovek nemel starosti ani nemusel spechat domu... Jojo sladka Francie....
Pavel++
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 361
Registrován: 28 čer 2009, 22:36
Bydliště: CHAM / CH

Další

Zpět na Reportáže z akva akcí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


cron