Přihlásit se

Uživatelské jméno:


Heslo:


Automatické přihlášení



 Hledat

Rozšířené hledání


 Narozeniny

Dnes nemá nikdo narozeniny

V následujících 7 dnech

jirka.p (52)


 Kalendář

<< Bře. 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 Statistiky

Celkem
Příspěvků: 37
Celkem témat 838
Celkem oznámení: 0
Celkem důležitých: 1
Celkem příloh: 3627

Témat za den: 0
Příspěvků za den: 2
Uživatelů za den: 0
Témat na uživatele: 1
Příspěvků na uživatele: 11
Příspěvků na téma: 11

Celkem členů 834
Nejnovějším uživatelem je StanislavLach


Vichy - Kongres AFC

Re: Vichy - Kongres AFC

Příspěvekod mlynář v 14 říj 2010, 20:49

Ufff, fotek jak naděláno. No myslím, že pár lahůdek tam určitě bylo.
A.wapisana Römer, Hahn & Conrad, 2006
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Vichy - Kongres AFC

Příspěvekod Crayfish v 14 říj 2010, 21:22

Pavle,

díky, moc hezky popsány všechny Tvé zážitky. Málem jsem se taky uklikal, než jsem se dostal k fotkám Ivanacar :P
Andropov Tě zdraví :!: (Jinak mi spadnul teploměr v nádrži na dno a on se už dvě hodiny snaží jej postavit zase svisle. Dokonce pod tím správným koncem vyhrabal jámu až na dno a nebýt tam sklo, tak by to zasadil jak sloup ...)
Uživatelský avatar
Crayfish
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 155
Registrován: 02 čer 2010, 09:39
Bydliště: Kladno

Re: Vichy - Kongres AFC

Příspěvekod RAP v 14 říj 2010, 21:25

Pěkné, opravdu pěkné. ;)
RAP
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 562
Registrován: 06 kvě 2009, 18:33
Bydliště: Praha 15 - Horní Měcholupy

Re: Vichy - Kongres AFC

Příspěvekod Pavel++ v 14 říj 2010, 23:29

To Crayfish
Bylo prijemne, ze je Vichy male mesto a ze jsme mezi prednaskami mohli probehnout mistni slavne lazne a vecer jeste stihnout dalsi pamatky. Mimo sezonu a tak se dalo vsude fajn zaparkovat bez stresu, dat si un petit cafe a mistni byli moc prijemni....
Rozhodne pohodovejsi akce nez navstevy lidmi natriskanych akvarii v ruznych metropolich....

Jsem koukal, ze jsi nepridal zadny zaznam o Ivanacarach uz par dnu. Story je super a mam moc rad informace, ktere se moc v knizkach neobjevuji........

To Rap dik ;)
Pavel++
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 361
Registrován: 28 čer 2009, 22:36
Bydliště: CHAM / CH

Re: Vichy - Kongres AFC

Příspěvekod Raviolka v 15 říj 2010, 06:54

Tak to je dost velký výběr :shock: A docela přijěmně mě překvapily i ceny.
Uživatelský avatar
Raviolka
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 135
Registrován: 02 zář 2009, 12:29
Bydliště: Ostrava

Re: Vichy - Kongres AFC

Příspěvekod pragovcicka v 15 říj 2010, 07:35

Normálka mám mozol od klikání.....
SUPER!
Uživatelský avatar
pragovcicka
Revizor ČCK
 
Příspěvky: 593
Registrován: 18 led 2009, 11:33

Re: Vichy - Kongres AFC

Příspěvekod langosh v 15 říj 2010, 11:03

Souhlasím s Raviolkou. Skutečně poměrně rozsáhlá nabídka ryb a relativně dobré ceny - např. uvedení geofágové a guianacara se u nás neseženou… Nechci se nikoho dotknout, ale díky těmto reportážím můžeme vidět, že bohužel nejsme pupkem světa a dovolím si říci, že s takovou nabídku se u nás na žádné burze ani výstavě ve vztahu k cichlidám zrovna nesetkáte…

Roman 8-)
small is relative...
Uživatelský avatar
langosh
Administrátor - trpasličí cichlidky
 
Příspěvky: 405
Registrován: 01 říj 2008, 10:47
Bydliště: Roztoky u Prahy

Re: Vichy - Kongres AFC

Příspěvekod mlynář v 15 říj 2010, 11:53

Já jsem psal, že tam asi bylo pár lahůdek, nicméně poměrně dominovala skladba cichlid z Malawi a těch tu některé profi pěstírny stále dělají řekl bych několikset druhů a forem. Už jsem to poznamenal někde tady na fóru když jsme s ním začínali. Je škoda, že právě takovíto chovatelé se o net nezajímají. Oni jsou zvyklí na svůj odbyt a vědí, že by na burzách moc nevydělali a tak se vůbec o obecné dění v naší akvaristice nezajímají. Výjimkou je snad jen Pepík Chmelař, kterého můžete potkat na některých burzách.
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Vichy - Kongres AFC

Příspěvekod langosh v 15 říj 2010, 12:39

Ano a přesně o tom píší Honzo - běžný akvarista nemá u nás šanci takto zajímavé ryby bez problémů nakoupit... samozřejmě čest a slávu chovatelům "výjimkám", kteří váží cestu a čas na nějakou prodejní akci...

Roman 8-)
small is relative...
Uživatelský avatar
langosh
Administrátor - trpasličí cichlidky
 
Příspěvky: 405
Registrován: 01 říj 2008, 10:47
Bydliště: Roztoky u Prahy

Re: Vichy - Kongres AFC

Příspěvekod Raviolka v 15 říj 2010, 12:46

Romane, původně jsem něco ve smyslu "pupku světa" chtěla v reakci na tuhle reportáž taky napsat, ale pak jsem to smázla :mrgreen:

Honzo, není pochyb, že v ČR jsou a "dělají" se druhy, o kterých se nám ani nesní. Jenomže tam venku ty ryby chovají se vším všudy - dělí se o ně a dělí se hlavně o poznatky. Taky tam spousta lidí ignoruje internet, ale na tu výstavu nebo burzu dojdou a nebo o svých rybách aspoň čtou a píší.
Myslím, že to je prostě fakt a je to záležitost minimálně jedné generace - u nás. Ti mladší jsou přeci jen mnohem víc naladění na "sdílení", někdy až moc ;)
No a taky ti prodejci z Vichy nejsou předpokládám profi pěstírny. Prostě koníčkáři, co mají svůj velký fish room a chovají špeky a často si pro ně i jezdí ven, mají pak radost z toho, že to rozšířili mezi zájemce. Fakt je, že ekonomicky na tohle ještě zrovna moc nemáme... ale není to jen o penězích. Mám dojem, že u našich halančíkářů to funguje jinak a lépe (ale můžu se plést) :|

A hlavně si myslím, že to není o zájmu nebo nezájmu o akvaristické dění. Je to prostě o tom, že někdo se chce o svém koníčku bavit s druhýma lidma a jinému stačí, když mu ty ryby plavou v akváriu.
Uživatelský avatar
Raviolka
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 135
Registrován: 02 zář 2009, 12:29
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Reportáže z akva akcí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


cron