Přihlásit se

Uživatelské jméno:


Heslo:


Automatické přihlášení



 Hledat

Rozšířené hledání


 Narozeniny

Dnes nemá nikdo narozeniny

V následujících 7 dnech

jirka.p (52)


 Kalendář

<< Bře. 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 Statistiky

Celkem
Příspěvků: 240
Celkem témat 838
Celkem oznámení: 0
Celkem důležitých: 1
Celkem příloh: 3627

Témat za den: 0
Příspěvků za den: 2
Uživatelů za den: 0
Témat na uživatele: 1
Příspěvků na uživatele: 11
Příspěvků na téma: 11

Celkem členů 834
Nejnovějším uživatelem je StanislavLach


Ivanacara adoketa (Nannacara a.) - Crayfish & Paľova témata

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod gogle v 28 bře 2011, 22:38

Kde jste ji všichni sehnali???
Nikde nebyla a najednou jí má každý cichlidář.
Prosím o email na chovatele.
Také bych si nejaké vzal.
Na kolik vyšla jedna??
gogle
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 32
Registrován: 29 srp 2010, 17:15

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod Kubo v 30 bře 2011, 17:28

Zeby od Crayfisha ? ;)
Uživatelský avatar
Kubo
Apistogrammafish fan
 
Příspěvky: 261
Registrován: 15 pro 2008, 17:39
Bydliště: Košice - Praha (prilezitostne)

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod Crayfish v 30 bře 2011, 20:02

No, jsou ode mne O;)

Musíte si ale počkat, až je kluci rozmnoží, já přišel o jedinou samičku a chov jsme zrušil ...
Jinak jsem je viděl v nabídce naposledy od Aquarium Glaser, tam za ně chtěli nekřesťanských 1800 Kč za kus ... Já je měl z Vivária Mělnik za 800 Kč. Myslím, že by je Tomáš dokázal ještě sehnat.
Uživatelský avatar
Crayfish
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 155
Registrován: 02 čer 2010, 09:39
Bydliště: Kladno

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod pavol69 v 16 dub 2011, 19:49

Ahoj priatelia akvaristi,
dlho som necital Vase prispevky, nakolko dotahujem moje buduce akvarium. Ano, poviete si, co mozem 1,5 roka spekulovat nad sladkovodnym akvariom. Musim sa priznat, ze som totalne prepadol ( zhananie informacii, citanie clankov, vyroba atypov, kupovanie vyrobkov z Nemecka cez roznych znamych .... ) myslienke vytvorit v malej uzavretej "nadobe" nieco, co priroda dennodenne tvori a pokusit sa to napodobnit je nerealne = mozne je len priblizit sa.
Pardon, chcel som len reagovat na otazku od gogle :

gogle píše:Kde jste ji všichni sehnali???
Nikde nebyla a najednou jí má každý cichlidář.
Prosím o email na chovatele.
Také bych si nejaké vzal.
Na kolik vyšla jedna??


Preco ignorujes cenne informacie, ktore Ti "zadarmo" ponuka cela tema, v ktorej by si sa dozvedel, ci si vobec schopny postarat sa o tak nadhernu cichlidku.
Moja rada : citaj, citaj, citaj a potom sa pytaj.
Nic v zlom, s pozdravom Palo.
;)
Pavol
Uživatelský avatar
pavol69
Stálý uživatel
 
Příspěvky: 156
Registrován: 31 kvě 2010, 21:12
Bydliště: Detva

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod RAP v 17 dub 2011, 17:42

Tak bohužel jsem po víkendu o jeden kousek chudší. :cry: Našel jsem po návratu největšího samce KO, měl ránu na boku. Ostatní rybky jsou v pohodě, jen zmatené zmizením dominantního samce.
RAP
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 562
Registrován: 06 kvě 2009, 18:33
Bydliště: Praha 15 - Horní Měcholupy

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod Crayfish v 17 dub 2011, 20:40

No, to je přesně ta záludnost adoket. Samec, který v souboji s alfa, dominantním samcem prohrál, jak mrcha čeká na tu svou příležitost, aby to sokovi vrátil i s úroky. Jsou takoví "mstiví", stalo se mi to 3x s těma, co jsem měl, a je to vždy znenadání a natvrdo KO. A přitom beta samec může být velikostí poloviční, co alfa samec ...

Jakmile samička se začne zajímat i nějakého samce (vůbec to nemusí být alfa ani beta samec, kteří se mezi sebou neustále bijí, takže o ženskou nemají skoro zájem), je třeba tenhle pár okamžitě separovat. Zásada zní: hlídat si samici a nepřijít o ní!
Uživatelský avatar
Crayfish
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 155
Registrován: 02 čer 2010, 09:39
Bydliště: Kladno

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod RAP v 18 dub 2011, 10:24

Nechci s tebou polemizovat, máš s nima více zkušeností. Ale mě ta rána nepřipadala jako od jiné ryby. Poslední dobou jsem toto akva hodně pozoroval a ty dva samci byli k sobě hodně tolerantní. Když k tomu připočteš půdorys akva 98,4x 43,4cm, spoustu možností se schovat, nevím. :?
RAP
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 562
Registrován: 06 kvě 2009, 18:33
Bydliště: Praha 15 - Horní Měcholupy

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod Crayfish v 14 kvě 2011, 08:20

"Le tzar es mort, vive le tzar"!
Car je mrtev,ať žije car!

Tak jsem kompexně shrnul adoketu do Atlasu: http://www.akvarista.cz/web/atlas/detail/?id=188 (i pro ty co nebyli teď v Úvalech).

V Galerii fotek si všimněte Romanova (Langosh) mramorovaného jedince, ve videích pak video se samcem, který má druhou polovinu těla celou černou; tak jako já měl hlavu Gorbačova.

Nový vysněný chovatelský cíl: Ivanacara bimaculata. Kdyby někdo měl typ, kde ji sehnat, budu velmi vděčen o;) Nebude to asi rozhodně triviální.
Uživatelský avatar
Crayfish
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 155
Registrován: 02 čer 2010, 09:39
Bydliště: Kladno

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod pavol69 v 22 kvě 2011, 14:01

Ahoj Roman ( Crayfish ),
klobuk dole ... ;) ... profesionalne spracovany clanok http://www.akvarista.cz/web/atlas/detail/?id=188 ... odporucam precitat vsetkym akvaristom a hlavne akvaristom, ktori uvazuju so zakupenim cichlidky Ivanacara adoketa.

Ahoj Honzo,
myslim si, ze tema Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ) splnila svoju ulohu nad ocakavanie ( odkaz na clanok od Romana = Crayfish ). Pokial sa chceme vyhnut zbytocnym otazkam od navstevnikov, ktori v tejto teme najdu odpovede ( donutme ludi citat, nie len sa pytat ), podla Tvojho zvazenia mozes temu zamknut. V buducnosti pokial Ta niekto poziada, ze by chcel zverejnit nove poznatky z chovu a odchovu, tema sa moze znovu otvorit.

S pozdravom Palo.
;)
Pavol
Uživatelský avatar
pavol69
Stálý uživatel
 
Příspěvky: 156
Registrován: 31 kvě 2010, 21:12
Bydliště: Detva

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod mlynář v 22 kvě 2011, 17:51

Souhlasím s tvými argumenty, Paľo. Navíc k tomu se ještě tohle téma až přespříliš rozrostlo, že začíná být nepřehledné. Takže pro ty, kteří by rádi o adoketách dále pokecávali - je tady dostatek prostoru k zakládání nových smysluplných témat na tomhle fóru. Jen do toho a nebojte se. Toto téma tedy zamykám a díky všem zúčastněným, zejména pak Romanovi, za vyčerpávající příspěvky. :D

POZN ADM: Přejmenoval jsem úvodní nadpis tématu, aby v budoucnu bylo každému jasné, že jde právě o toto konkrétní téma, které započal Paľo a rozvinul a obohatil Roman.
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Předchozí

Zpět na Rod Ivanacara RÖMER & HAHN, 2006


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


cron