Přihlásit se

Uživatelské jméno:


Heslo:


Automatické přihlášení



 Hledat

Rozšířené hledání


 Narozeniny

Dnes nemá nikdo narozeniny

V následujících 7 dnech

MEPHISTOCICHLIDS (50)

Liberec (57)


 Kalendář

<< Dub. 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

 Statistiky

Celkem
Příspěvků: 240
Celkem témat 838
Celkem oznámení: 0
Celkem důležitých: 1
Celkem příloh: 3627

Témat za den: 0
Příspěvků za den: 2
Uživatelů za den: 0
Témat na uživatele: 1
Příspěvků na uživatele: 11
Příspěvků na téma: 11

Celkem členů 834
Nejnovějším uživatelem je StanislavLach


Ivanacara adoketa (Nannacara a.) - Crayfish & Paľova témata

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod Crayfish v 02 čer 2010, 15:09

DSC_3255.jpg
DSC_3255.jpg (145.93 KiB) Zobrazeno 6681 krát
DSC_3249.jpg
DSC_3249.jpg (150.4 KiB) Zobrazeno 6681 krát
DSC_3066.jpg
DSC_3066.jpg (128.44 KiB) Zobrazeno 6681 krát
Uživatelský avatar
Crayfish
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 155
Registrován: 02 čer 2010, 09:39
Bydliště: Kladno

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod Crayfish v 02 čer 2010, 15:11

DSC_3267.jpg
DSC_3267.jpg (118 KiB) Zobrazeno 6681 krát
Uživatelský avatar
Crayfish
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 155
Registrován: 02 čer 2010, 09:39
Bydliště: Kladno

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod Kubo v 02 čer 2010, 15:11

Tie fotky su fakt masaker. Nadherne ryby nemam slov. :shock:
Uživatelský avatar
Kubo
Apistogrammafish fan
 
Příspěvky: 261
Registrován: 15 pro 2008, 17:39
Bydliště: Košice - Praha (prilezitostne)

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod mlynář v 02 čer 2010, 15:33

Tiše tu slintám závistí nejen na pěknými cichlidkami, ale hlavně na těmi fotečkami... Ten zbytek, co jsem si nechal po vyhodnocení fotek z Interzoo by mohl sloužit jen jedině jako odstrašující instruktážní obrázky, jak nemá vypadat fotka rybičky...
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod langosh v 02 čer 2010, 15:57

Krásné fotky krásných ryb (nic jiného bych od Romana ani nečekal :D ) - jeden z druhů na mém wishlistu :oops: . Když se na ty ryby tak koukám, je mi tuplem líto té ubité samice. Jinak je to typický druh černých vod - vyžaduje poměrně kyselou (okolo 6 pH) a velmi měkkou vodu...

Roman 8-)
small is relative...
Uživatelský avatar
langosh
Administrátor - trpasličí cichlidky
 
Příspěvky: 405
Registrován: 01 říj 2008, 10:47
Bydliště: Roztoky u Prahy

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod mlynář v 02 čer 2010, 16:06

Když tak koukám na "Romanovu vodu", tak si myslím, že problém byl v nedostatku "močůvkovin". Přesně jak píše druhý Roman, jsou to ryby měkkých - především černých - vod! Jakmile mají nízkou koncentraci těhlech sajrajtů, projevuje se u nich zejména agresivita, protože to prostředí je pro ně stresující. Nehledě na to, když je chováme v přesvětleném akvárku. Jenže to je právě kámen úrazu, protože v hnědé vodě, kde vládne šero by se jen stěží daly pořídit takové superfotky....

Tady se musí brát veškeré ohledy na to, že se pravděpodobně jedná buď o odchyťáky nebo nějakou F s nízkým číslem. Tenhle druh, třebaže se např. v sousedním Německu úspěšně odchovává již více než deset let, si ještě nezvykl na klasické akvaristické podmínky jako jiné cichlidky.
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod Crayfish v 02 čer 2010, 16:53

Honzo, s tím focením máš pravdu - když tam jsou ty "správné výluhy", moc dobré fotky neuděláš. Jinak je nádrž ale v přítmí, ryby mají dost úkrytů. A v podstatě jsou dost zalezlé. Aktivní hlavně ráno, když hledají něco ke snědku. Sebemenší pohyb před nádrží znamená, že se okamžitě někam schovají a pak můžeš číhat s foťákem i půl hodinu, než vylezou. Když pozorně sleduji nádrž, tak zjistím, že všechny ryby jsou ve svých úkrytech ve stínu a bedlivě pozorují, co se děje. Prostě nejsou téměř vidět, vystrkují jen "oči", číhají. Zajímavé je, že tam mam ještě dvě 1 cm velká mláďata od Laetacara dorsigera, a tím nic neudělají, jen je občas pěkně vyženou ze svého revíru. Měl jsem tam i samce - tátu těch mláďat, ale toho jsem musel dát pryč, protože byl neustále zahnán v koutě, se staženými ploutvemi a ani "nepípnul", jak se bál. A přitom je robustnější. Jinak N. adoketa dopopravdy jakoby operuje ve vlčí smečce, protože když se něco děje proti společnému nepříteli, všechny 3 zbylé ryby spolupracují a dotyčného nahánějí kudy se dá.

Jo, trošku Toruminu tam mám, stejně jako 2 listy mořského mandlovníku, pod kterým rádi ryjí a hledají něco ke snědku. Honzo, akvárium je světlé jenom při focení bleskem. Toho se ze začátku hrozně báli, trhali sebou, jakoby jsi je píchnul jehlou, měnili směr plavání, a hlavně rychle bledli. Za týden si zvykly a je to v pohodě. Ideální je fotit bleskem zeshora a z boku, nic proti čelnímu sklu. To je tajemství těchhle fotek O;)
Uživatelský avatar
Crayfish
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 155
Registrován: 02 čer 2010, 09:39
Bydliště: Kladno

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod pavol69 v 02 čer 2010, 17:56

No parada,
nestiham normalne nasavat vsetky tie informacie :shock: .
Crayfish ( Roman ? ), kraaaaaaaaaaaaaaaaaasne, priam uchvatne fotky. Vies, ze sa ma uz teraz nezbavis :lol: ?
Nie, vazne, v hlave sa mi vynara strasne vela otazok a neviem, ktorou skor zacat :
1. parametre vodovodnej vody u nas ( uz som ich prezentoval na Skalarforume ) = 7 GH, 2 dKH, cca pH 6,8 , 146 µS/cm, staci pridavat raselinovy extrat ( Torben, TETRA ToruMin, JBL Tropol .... ), jelsove sisky a listy + listy mandlovnika, alebo filtrovat cez raselinu ?
2. vodu menit klasicky, po zabehnuti akvaria raz do tyzdna 1/3 ?
3. rozmyslam do cisteho objemu cca 350 - 375 litrov parik, alebo radsej samec + dve samicky ?
4. k cichlidkam do akvaria Paracheirodon simulans 31 ks, Corydoras adolfoi 16 ks, alebo zredukovat ?
5. ako sa budu spravat k rastlinam ( planujem len Echinodorus tenellus sem, tam nie super koberec ) ?
hadam aj staci, radsej nabuduce, aby som Ta uplne neodradil :mrgreen: .
Samozrejme ratam, ze sa zapojite viaceri.
;)
Pavol
Uživatelský avatar
pavol69
Stálý uživatel
 
Příspěvky: 156
Registrován: 31 kvě 2010, 21:12
Bydliště: Detva

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod mlynář v 02 čer 2010, 19:17

Crayfish píše: Měl jsem tam i samce - tátu těch mláďat, ale toho jsem musel dát pryč, protože byl neustále zahnán v koutě, se staženými ploutvemi a ani "nepípnul", jak se bál. A přitom je robustnější. Jinak N. adoketa dopopravdy jakoby operuje ve vlčí smečce, protože když se něco děje proti společnému nepříteli, všechny 3 zbylé ryby spolupracují a dotyčného nahánějí kudy se dá.

To je jasné a logické. Při minimu huminů si ty ryby navzájem "smrdí".

Já jsem používal jenom Torben a když jsem přivezl domů nějaké odchyťáky, udělal jsem takovou koncentraci, že nebylo vidět dál jak 10 cm od předního skla. Teprve při čištění jsem koncentraci snižoval až na mou klasickou močůvku. V takovém prostředí veškerá aklimatizace probíhala bez jakýhkoliv problémů. No jo, na to to chce ale mít podmínky a samozřejmě to asi nejde, když má člověk doma pár akvárií, ve kterých notabene už někdo i přebývá.
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod RAP v 02 čer 2010, 20:02

Tak ten mnou zmiňovaný kamarád se projevil tím nejlepším způsobem. Že Roman umí fotit vím, ale tohle je luxus. :idea: Jen škoda té samičky. :(
RAP
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 562
Registrován: 06 kvě 2009, 18:33
Bydliště: Praha 15 - Horní Měcholupy

PředchozíDalší

Zpět na Rod Ivanacara RÖMER & HAHN, 2006


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


cron