Přihlásit se

Uživatelské jméno:


Heslo:


Automatické přihlášení



 Hledat

Rozšířené hledání


 Narozeniny

Dnes nemá nikdo narozeniny

V následujících 7 dnech

Tanous (41)


 Kalendář

<< Kvě. 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

 Statistiky

Celkem
Příspěvků: 240
Celkem témat 838
Celkem oznámení: 0
Celkem důležitých: 1
Celkem příloh: 3627

Témat za den: 0
Příspěvků za den: 2
Uživatelů za den: 0
Témat na uživatele: 1
Příspěvků na uživatele: 11
Příspěvků na téma: 11

Celkem členů 835
Nejnovějším uživatelem je BAČA55


Ivanacara adoketa (Nannacara a.) - Crayfish & Paľova témata

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod RAP v 21 zář 2010, 21:32

Crayfish píše:....... Markéta není detailistka, ale naturalistka, tj. někdo kdo už strčil hlavu pod vodu v divočině a ví, jak to tam někdy (skoro vždy) "pěkně" vypadá ;)

Ustupuji před pádnými důkazy :)
RAP
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 562
Registrován: 06 kvě 2009, 18:33
Bydliště: Praha 15 - Horní Měcholupy

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod Raviolka v 22 zář 2010, 07:12

Crayfish píše:PS: Markéta není detailistka, ale naturalistka, tj. někdo kdo už strčil hlavu pod vodu v divočině a ví, jak to tam někdy (skoro vždy) "pěkně" vypadá ;)
Romane, musím Tě opravit. V divočině to pod vodou vypadá moc pěkně, bez uvozovek a vždycky. Tam není nic, co by to kazilo.
Uživatelský avatar
Raviolka
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 135
Registrován: 02 zář 2009, 12:29
Bydliště: Ostrava

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod Crayfish v 22 zář 2010, 08:15

:lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Crayfish
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 155
Registrován: 02 čer 2010, 09:39
Bydliště: Kladno

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod Crayfish v 22 zář 2010, 12:22

:o "Houstone, máme problém": :(

Část potěru (tak 10%) začíná mít problém s koordinací plavání. Mláďata jsou těžká "na ocas", který je táhne dolů. Rybka začne zmatkovat a prát se s tím. Nakonec velkou rychlostí vyjede z hejna ostatních a ve velké rychlosti se hlavou zaboří do substrátu a jak vejvrtka se s hlavou na jednom místě tělem snaží šroubovitě "zahrabat".

Samice na to reaguje tím, že ji vezme do tlamky, a zpátky plivne do středu hejna. Někdy se mládě uklidní, jindy se to za chvilku opakuje. Opět samice raguje stejně. Teprve když to je potřetí (mládě jakoby tušilo, co se bude dít) se vrhne občas i k hladině. To Raisu už nevydrží a sežere je. Takhlo jsem to paralelně viděl asi u 6 ti jedinců během 15 ti minut. Je fakt zajímavé, že samice si jakoby pamatuje, které mládě to dělá už po kolikáté a nemilosrdně žere jen ty "kteří jsou asi vážně nějak deformovaní". Není asi něco vpořádku ... :?:

Změřil jsem parametry vody, vše OK. Předevčírem jsem měnil asi 20% vody a bylo vše vpořádku, ještě dneska ráno. Před chvílí jsem zopakoval výměnu vody a přikápnul pár kapek minerálů a vitamínů. Dal čerstvou, nejjemnější artémku. Vypadá to zatím, že se to uklidnilo či zastavilo.

Co by mohlo být špatně? Neměl bych začít přitvrzovat postupně a opatrně vodu? Pořád jsem na těch 30-40 uS/cm, a žádné změny v nádrži jsem nedělal. Plánu jen nasadit Ampulárku, aby začala žrát případné zbytky ve větším. Teď to zvládá pár okružáků.
Uživatelský avatar
Crayfish
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 155
Registrován: 02 čer 2010, 09:39
Bydliště: Kladno

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod mlynář v 22 zář 2010, 13:38

Mohly by to být nějaké problémy s plynovým měchýřem. Příčinu ti těžko řeknu.

Chraň tě pánbůh před ampuláriemi. Jsou to nejhorší, co můžeš dát k potěru. Jednak jsou rychlé jako průjem a v noci dokážkou spořádat na posezení klidně většinu spánkem zblblejch potěrů a za druhé a co je ještě horší, jejich trus je pochoutkou pro nepříjemné nálevníky, u mláďat pak speciálně Tetrahymenu corlisi, ale i pro jiné dravé sajrajty. Važ si a smekej u okružáků, kteří jsou ze všech šneků k mladým nejvhodnější!!! :ugeek:
S výjimkou toho, pokud ji chovatel má na svém stocklistu, jsou ampulárie do pěstírny absolutně nevhodnými obyvateli! :!:
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod Crayfish v 22 zář 2010, 13:49

Tak to je dobrý postřeh a zkušenost, díky :!: . Já je měl vždycky u labyrintek a tam to bylo v pohodě, protože se u dna nic moc neodehrávalo ....

Fakt je ten, že jsem mockrát viděl, jak se ampulárie vrhla do místa kde bylo nejvíce artémie a tu spásala ve velkém. Přilepila se na to nohou proti sklu a bylo vymalováno, respektive sežráno.

Honzo, a co to voda? Kdy bych ji měl začít "přitvrzovat"? V tom měkkém a kyselém propstředí občas vznikají takové plísňové chuchvalce na přebytcích žrádla. Kvůli tomu jsem mimo jiné přestal krmit i těmi cichlid kuličkami od Hikari.

Drhá vě je, že bych ryny měl časem domestikovat aspoň na vodu kolem 10 dGH, ne? Myslím pochopitelně chov, ne odchov.
Uživatelský avatar
Crayfish
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 155
Registrován: 02 čer 2010, 09:39
Bydliště: Kladno

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod Olegunar v 22 zář 2010, 14:21

Mě se občas u Pandur (teď si nejsem jistý jestli i u Fire Redů) stávalo to, že některé rybičky měli taky problémy s plaváním, ikdyž tedy trochu jiného charakteru. Některé rybičky nemohli plavat, prostě jako by je voda "neunesla" a zůstávali na dně a občas se jim podařilo vyplavat výše, ale pak stejně vysílením padli na dno. Evidentně měli špatně vyvynutý plynový měchýř.
Uživatelský avatar
Olegunar
Člen ČCK
 
Příspěvky: 178
Registrován: 23 čer 2009, 20:32
Bydliště: Plzeň

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod Raviolka v 22 zář 2010, 14:51

S těma ampulárkama naprosto souhlasím, jejich výkaly nadělají pěknou paseku a do akvárka, kde potřebujeme co nejlepší kvalitu vody, rozhodně nepatří.

Ohledně toho přitvrzování a přivykání na 10 °dGH (což je pro mě zbytečně vysoká hodnota tak či tak!) - já si stále myslím, že tyhle ryby uvítají kyselejší vodu, než jsi jim dal. Takže problémy bych řešila přesně opačně, než Ty - šla bych s pH ještě dolů. Chuchvalce na krmivu se nebudou tvořit, když tam budeš mít dost okružáků :wink:

A proč je chceš "domestikovat" a proč na minimálně 10 °dGH? Všechny ryby nejsou do každé vody a myslím, že bychom jim to neměli nutit - ani jedním směrem. Neříkám nějak je po odrostení navyknout na rozumnou hodnotu pH, řekněme 6,5, ale určitě nekalkulovat s tím, že většině lidí teče z vodovodu 7,8!
Uživatelský avatar
Raviolka
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 135
Registrován: 02 zář 2009, 12:29
Bydliště: Ostrava

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod Crayfish v 22 zář 2010, 14:59

Pravděpodobně to bude asi s tím plynovým měchýřem.

Až dosud se celé hejnko drželo při dně, do výšky tak 5-7 cm nade dnem. Teď se někteří jedinci (co jsou zřejmě vpořádku) snaží plavat výše, a těch pár "nedochůdčat" je brzdí.

A zase zajímavost: když se všichni svorně šmrdolili těch předchozích 5 dní při dně, byla to samice, která kolem nich kroužila. Samec přebíral rodičovskou roli jen tehdy, když vyrazila někam sama na průzkum, nebo za žrádlem.

V téhle situaci jsou oba rodiče pořád okolo hejnka, takže je jasně vidět, že dochází k nějaké další logické vývojové fázi (?) - (plavat více volněji a více nahoru?, vývin toho plynového měchýře?), kde je nutná intenzivnější péče obou rodičů.

Jinak potěr začíná ztrácet tu zlatavou barvu a je spíše nyní šedočerný s bílými tečkami.
Uživatelský avatar
Crayfish
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 155
Registrován: 02 čer 2010, 09:39
Bydliště: Kladno

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod Crayfish v 22 zář 2010, 15:23

to Markéta:

No, ono když Ti teče z kohoutku doma běžně voda 28-32 dGH držet kyselou vodu kolem 1dGH není nikterak zábavné a dlouhodobě jednoduché. Neříkám, že teď ji hned musím u ryb změnit :P Vždyť i červená neonka se vytírá ve vodě hodně podobné, co mám teďko a málokdo je má pro běžný chov pořád v téhle vodě. Na druhé straně chápu, že to jsou pravděpodbně F2jky, takže by to mělo být pianko (nebo i přes několik generací (?)). Proto rád uslyším různé názory.

Další věcí je, že se mi dlouhodobě nechce mít adoketky v separované nádrži a časem bych je třeba přesunul do jiných společenských nádrží, než třeba více odrostou apod. Tam je těch 8 -10 dGH ... Při nízké tvrdosti a kyselosti je voda v nádrži až na pár rostlinných výjimek nevhodná pro kytky, všechno tam časem odejde. Osobně se mi moc holonádrže jen s větvěmi moc nelíbí. Ale třeba tomu přijdu (nebo budu muset přijít) na chuť :mrgreen:

Co se týče pH u zdařeného publikovaného odchovu našel jsem zatím dva zdroje - jeden uvádí pH 4.5 druhý 5.5 při celkové tvrdosti kolem 1-3 dGH. Já jsem mírně nad těch 5. Uvidíme další vývoj :P

Ty tři nadbytečné samce (Brežňevy) mám už ve společné rostlinné nádrži s dGH 10-12 a pH 6.5 a myslím, že se tam cítí dobře. Občas si rejpnou i do skalárů, když je nechce pusti ke žvanci žrádla.
Uživatelský avatar
Crayfish
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 155
Registrován: 02 čer 2010, 09:39
Bydliště: Kladno

PředchozíDalší

Zpět na Rod Ivanacara RÖMER & HAHN, 2006


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků