Přihlásit se

Uživatelské jméno:


Heslo:


Automatické přihlášení



 Hledat

Rozšířené hledání


 Narozeniny

Dnes nemá nikdo narozeniny

V následujících 7 dnech

terej (72)

tomchamik (55)


 Kalendář

<< Dub. 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

 Statistiky

Celkem
Příspěvků: 240
Celkem témat 838
Celkem oznámení: 0
Celkem důležitých: 1
Celkem příloh: 3627

Témat za den: 0
Příspěvků za den: 2
Uživatelů za den: 0
Témat na uživatele: 1
Příspěvků na uživatele: 11
Příspěvků na téma: 11

Celkem členů 834
Nejnovějším uživatelem je StanislavLach


Ivanacara adoketa (Nannacara a.) - Crayfish & Paľova témata

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod Crayfish v 02 čer 2010, 20:10

to Palo:

1. Voda na chov je myslím dostatečná; co se týče výluhů, chce to vyzkoušet. Do velké nádrže bych doporučil filtraci přes rašelinu, nějaký ten list mandlovníku i jako dekoraci (ale nepřehánět).
2. Výměna vody by měla stačit; u větší nádrže i méně nebo ve větších časových intervalech. Chce to vyzkoušet.
3. Klidně bych tam možná dal i 6 ryb, 2 samce a 4 samice (pokud to někdo pozná, když je budete pořizovat); hodně členitý terén, schovky.
4. Osádku nádrže bych asi nechal, vypadá to rozumně.
5. K roszlinám jsou zatím u mne klidní, občas vyrýpnou nějakou stvolnatou rostlinku bez kořínků, čerstvě zasazenou. V literatuře se píše, že dávají přednsot i jeskyňkám pro tření, takže já použil břidlici a doopravdy se okolo ní zdržují. Předpokládám, že po vylíhnutí budou pro larvy hloubit jamky, tak raději jemný materiál sobstrátu - 2-3 mm.
Uživatelský avatar
Crayfish
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 155
Registrován: 02 čer 2010, 09:39
Bydliště: Kladno

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod langosh v 02 čer 2010, 22:05

to Pavol69

1. dle informací ze zahraničních fór by hodnota pH vody pro odchov neměla přesáhnout 6,5 - méně by mělo být více ;) a tvrdost by měla být velmi nízká. Pokud máte velkou nádrž mělo by být vhodnější (ekonomičtější, stabilnější) filtrovat přes rašelinu nebo ji do AQ přidat...
2. vodu měnit podle potřeby, aby byly zachovány co nejnižší hodnoty dusíkatých látek atd...
3. dle Römera jde o monogamní druh - kvůli spárování bude ale zřejmě nutné začínat s vícero jedinci
5. vůči rostlinám jsou OK

Roman 8-)
small is relative...
Uživatelský avatar
langosh
Administrátor - trpasličí cichlidky
 
Příspěvky: 405
Registrován: 01 říj 2008, 10:47
Bydliště: Roztoky u Prahy

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod pavol69 v 02 čer 2010, 23:00

Dakujem ;).
1. Roman ( langosh ) a Roman ( Crayfish ) , akemu cistemu objemu vody zodpoveda velka nadrz ( moja by mala mat rozmer 125 x 75 x 50 cm / d x s x v / cisty objem vody cca 350 - 375 litrov ) ?
2. Planujem filter Eheim professionel3e 2076, pouzit raselinu granulovanu, alebo zohnat klasicku, ktoru treba zabalit do sietovaneho vrecuska a dat do posledneho kosa pred filtracnou vatou ?
3. Pri filtri Eheim professionel3e 2076 je funkcia 12 hod. bio rezim, v noci silna filtracia nebude sposobovat rybam stres ?
3. Akym pristrojom merat dusikate latky v "ciernej vode" ( kolorimetrickymi testami / chemickym titrovanim / sa "farbena" voda neda spolahlivo merat ) ?


P.S. : Dufam, ze som neporusil etiketu na tomto forume, ked Vam tykam. Na Skalarforume sme sa dohodli na tykani bez rozdielu veku, pohlavia, nabozenstva ........
Samozrejme, pokial by niekto vyzadoval vykanie, neriesim, podriadim sa, ale mne mozete vsetci tykat. ;)
Pavol
Uživatelský avatar
pavol69
Stálý uživatel
 
Příspěvky: 156
Registrován: 31 kvě 2010, 21:12
Bydliště: Detva

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod mlynář v 02 čer 2010, 23:25

pavol69 píše:P.S. : Dufam, ze som neporusil etiketu na tomto forume, ked Vam tykam. Na Skalarforume sme sa dohodli na tykani bez rozdielu veku, pohlavia, nabozenstva ........
Samozrejme, pokial by niekto vyzadoval vykanie, neriesim, podriadim sa, ale mne mozete vsetci tykat. ;)

Naopak. Víš jak blbě by vypadalo, kdybys mi napsal třeba ... "vy dobytku"... ? :mrgreen:
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod Crayfish v 02 čer 2010, 23:36

to Pavel69:

Co se týče té filtrace: Eheim Professionel 3e umí automaticky 2 režimy proudění vody po 12h cyklech. Tu rašelinu bych do filtru nedával, budeš ji muset tak každé 4-6 týdnů vyměňovat a je zbytečné kvůli tomu rozebírat filtr. Stačí do pytlíku, zatížit kamenem v nádrži u sání filtru nade dnem, nějak to zamaskovat a je vyřešeno. Měření: dle oka, světle zbarvený čaj ... Stačí tam dát ten pytlík a uvidíš, co to udělá O;)
Uživatelský avatar
Crayfish
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 155
Registrován: 02 čer 2010, 09:39
Bydliště: Kladno

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod Crayfish v 02 čer 2010, 23:38

Ještě k té filtraci: když bych chtěl využít ty dva cykly - tak naopak: v noci pomalé proudění vody, přes den, kdy ryby plavou, o trochu silnější. Ale i tak budeš muset mít průtok stažen na minimum, jinak to bude horská bystřina!
Uživatelský avatar
Crayfish
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 155
Registrován: 02 čer 2010, 09:39
Bydliště: Kladno

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod PLZAK v 03 čer 2010, 00:05

Soukromě vím, že tento druh akarek v současné době chovájí prokazatelně 3 zkušení chovatelé v Česku, takže se můžeme v brzké době dozvědět o úspěšném odchovu. O Romanovi jsem nevěděl, na kongresu ČCK 1.5. se nepochlubil, že je vlastní, tedy je čtvrtý. Tyto rybky nepocházejí v Česku pouze z dovozu Vivária Mělník. První informace o této akarce mám z knihy Stawikowski, Werner Die Buntbarsche Amerikas, Band 1, vydavatelství Ulmer 1998, str.173 -5,, kde mimo ostatních informací mě zaujalo odkaz na druhové pojménování této akarky a to pokud moje ne přiliš kvalitní němčina mi umožnila překlad, že adoketa je adjektivum z řečtiny odpovídqající německému unerwartet, česky neočekávaná. Čili naleziště vzdálené cca 1000 km od nalezišť ostatních nanakar. Proto bych se přikláněl českému pojmenování "akarka adoketa" ne tedy akarka neočekávaná nebo nečekaná.. Další informace mám z německého časopisu Aquarien -Praxis číslo 4, ročník 2005, kde jsou uveřejněny 2 články k této akarce ještě pod rodovým názvem Nannacara. Titulní stánku tohoto časopisu přikládám. Pokud někdo projeví zájem mohu mu informace z těchto článků poskytnout. Problém - články nelze oskenovat a zveřejnit na internetu, zákon o autorských právech. Myslím, že byto mohla být dobrá diskuze na cichlidářském praseti v Úvalech.
Přílohy
I. adoketa - 1.jpg
I. adoketa - 1.jpg (191.08 KiB) Zobrazeno 5780 krát
PLZAK
Uživatelský avatar
PLZAK
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 bře 2009, 23:22
Bydliště: Plzeň

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod mlynář v 03 čer 2010, 07:42

Já se o nich dověděl, když začaly vycházet Aqualogy asi tak ve stejné době. Pak mi nabízel v půlce tohoto desetiletí Franta Bláha, že je má možnost dovézt z Německa. Bylo to v době, kdy tu už někdo masově množil N.taenia a já si říkal "pozor, nastupuje období akarek". Ono se to ale nějak neujalo a tak až teprve teď. Už se tu množí aureocephaly a teď přicházejí adokety. To se mi líbí... :)
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod pavol69 v 03 čer 2010, 08:23

Honzo,
ako vzdy, s nadhladom a patricnou noblesou. ;)

Roman ( Crayfish ),
super poznamka, nemam skusenosti s vonkajsimi filtrami, tak rozmyslam ....., zvolit iny Eheim, alebo zostat pri Eheim professionel3e 2076, kde by som nevyuzil 12 hod. cyklus, ale by som nastavil velkost prietoku vody z filtra do akvaria, ktory by bol konstantny ( filter aj napriek svojmu postupnemu znecisteniu udrzuje nastavene mnozstvo konstantne ).

PLZAK,
uz teraz sa tesim na Tvoje prispevky k danej teme. ;)

Otazka pre vsetkych,
objektivne zmeranie dusikatych latok v "ciernej vode" teda nie je mozne ? Na meranie zakladnych hodnot v "ciernej vode" mi boli doporucene pristroje :
1.) pristroj na meranie vodivosti EC a TDS ( TDS mi nic nehovori :oops: )
2.) pristroj na meranie pH a ORP ( redox, co mi napovie, alebo na co ma upozorni namerana hodnota ? )
Pavol
Uživatelský avatar
pavol69
Stálý uživatel
 
Příspěvky: 156
Registrován: 31 kvě 2010, 21:12
Bydliště: Detva

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod langosh v 03 čer 2010, 08:41

PLZAK píše:mimo ostatních informací mě zaujalo odkaz na druhové pojménování této akarky a to pokud moje ne přiliš kvalitní němčina mi umožnila překlad, že adoketa je adjektivum z řečtiny odpovídqající německému unerwartet, česky neočekávaná. Čili naleziště vzdálené cca 1000 km od nalezišť ostatních nanakar.

Ještě zajímavější je rodové jméno - odkazuje na Ivana Hrozného a důvodem je nevypočitatelnost a zvýšená agresivita rybek rodu...

Roman 8-)
small is relative...
Uživatelský avatar
langosh
Administrátor - trpasličí cichlidky
 
Příspěvky: 405
Registrován: 01 říj 2008, 10:47
Bydliště: Roztoky u Prahy

PředchozíDalší

Zpět na Rod Ivanacara RÖMER & HAHN, 2006


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


cron