Přihlásit se

Uživatelské jméno:


Heslo:


Automatické přihlášení



 Hledat

Rozšířené hledání


 Narozeniny

Dnes nemá nikdo narozeniny

V následujících 7 dnech

terej (72)

tomchamik (55)


 Kalendář

<< Dub. 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

 Statistiky

Celkem
Příspěvků: 240
Celkem témat 838
Celkem oznámení: 0
Celkem důležitých: 1
Celkem příloh: 3627

Témat za den: 0
Příspěvků za den: 2
Uživatelů za den: 0
Témat na uživatele: 1
Příspěvků na uživatele: 11
Příspěvků na téma: 11

Celkem členů 834
Nejnovějším uživatelem je StanislavLach


Ivanacara adoketa (Nannacara a.) - Crayfish & Paľova témata

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod langosh v 03 čer 2010, 08:52

pavol69 píše: nemam skusenosti s vonkajsimi filtrami, tak rozmyslam .....

U tak velkého objemu AQ a plánovaném zarybnění bych filtraci až tak neřešil - jakýkoliv vnější filtr svůj účel splní ... a nakonec se stejně skončí u výměny vody, která je konec konců nenahraditelná... ;)

Co se týká testů, tak si myslím, že ty běžně dostupné by svou funkci měly bez problémů plnit - jde nám o přibližné hodnoty, nepotřebujeme měřit přesně - Ratajovy testy v kyselém spektru jsou poměrně dobře čitelné a já osobně jsem s nimi spokojen (ovšem hodnoty pH nad 7 jsem ještě nikdy nerozklíčoval - netuším, jak to dělají východoafrikáři... :shock: ). S měřením tvrdosti vody mám dobré zkušenosti opět s Ratajem nebo i s Hü-Benem, který má test 2v1...

Roman 8-)
small is relative...
Uživatelský avatar
langosh
Administrátor - trpasličí cichlidky
 
Příspěvky: 405
Registrován: 01 říj 2008, 10:47
Bydliště: Roztoky u Prahy

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod Crayfish v 03 čer 2010, 09:14

to Plzak:

Vláďo, já je v době Úval ještě vůbec neměl! Jednou jsem si v práci něco zapomněl a musel jsem jet nutně z Prahy domů na Kladno, a tak jsem to ze zvědavosti vzal přes Mělník. A bylo ... Když jsem je viděl v nádrži, okamžitě mi padly do oka, a to nebyly nijak moc vybarveny. Teď je o podstatně lepší, a zdá se mi, že se stále více a více vybarvují. Samcům se se začínají protahovat špičky hřbetních a řitních ploutví a dostávají takový zajímavě modravě bílý tón s oranžovou. A i samci mají naoranžovělá břicha, podle původních textů to měly mít jen samice. Záleží asi na stáří, náladě ... Příští týden bych měl mít nové tři samice. A teď řeším dilema, jestli je mám dát k těm samcům všechny, nebo jen nějaké, zda ryby rozdělit, či ne ... Přeci jenom by bylo lepší, kdyby se pár vybral sám. A na druhé straně zase nechci, aby umlátili samice. A přitom do tření určitě nešly, takže nevím, co jim ruplo v kouli. Dám tam ty výluhy, dopřeju čajovější vodu a holt nebudu fotit. Nebo ano a budu fotky vydávat za biotopní (tam není nikdy skoro nic kromě obrysů vidět O;) ... Fotek mám asi 300 podobné těm, co jsem včera prezentoval. Takže jk přednášce o L. dorsigera budu moci přidat i tyhle poklady a nějaké postřehy, jak fotit O;)))
Uživatelský avatar
Crayfish
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 155
Registrován: 02 čer 2010, 09:39
Bydliště: Kladno

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod Crayfish v 03 čer 2010, 09:23

to Pavol69:

ten Eheim 3e Profesionel je velmi dobrý filtr, mám jej a jsem na výsost spokojený. Má velký objem, takže se dovnitř vejde spousta biologických náplní. Za zmínku stojí ještě poslední filtry řady Fluval G, které mají tu obrovskou výhodu, že mechanický filtr se nechá vyndat a prát "za plného provozu", stejně tak měnit náplně s chemickými reagenty. Měří vodivost, graficky zaznamenává zpětně jak vodivost, tak průtok atd., řízené počítačem. Ale je to značná investice (10k), oproti E3e tak o 2-3 tisíce dražší. Takže bych zvažoval ještě tohle ...
Uživatelský avatar
Crayfish
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 155
Registrován: 02 čer 2010, 09:39
Bydliště: Kladno

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod mlynář v 03 čer 2010, 09:55

langosh píše:Ještě zajímavější je rodové jméno - odkazuje na Ivana Hrozného a důvodem je nevypočitatelnost a zvýšená agresivita rybek rodu...

Roman 8-)

Zaplať pánbůh, že se autor nezajímal o současné České dějiny. Dovedl by sis představit třeba "Paroubekakara .....". :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod mlynář v 03 čer 2010, 10:09

pavol69 píše:Otazka pre vsetkych,
objektivne zmeranie dusikatych latok v "ciernej vode" teda nie je mozne ? Na meranie zakladnych hodnot v "ciernej vode" mi boli doporucene pristroje :
1.) pristroj na meranie vodivosti EC a TDS ( TDS mi nic nehovori :oops: )
2.) pristroj na meranie pH a ORP ( redox, co mi napovie, alebo na co ma upozorni namerana hodnota ? )

Jestli máš pár zbytečných peněz, tak si pořiď nějaký normální konduktometr (vodivost) a jednoduchý pH metr. Jinak myslím, že to co napsal Roman (Langoš) je zcela vyhovující a dostatečné.

Měření dusíkatých látek? Já mám zkušenost z praxe, že dokud byla voda díky huminům hnědá až červenohnědá, bylo všechno v nejlepším pořádku. Jakmile začala světlat, u choulostivějších ryb (odchyty) bylo třeba zapracovat s částečnou výměnou. U běžněji chovaných černovodních ryb jsem si ohl dovolit nechat vodu "zprůzračnět" tak, že člověk ani nepoznal, že tam nějaké huminy byly. Tak to chtělo ale už zbystřit pozornost a pokud možno co nejdříve měnit většinu vody (jednalo se především o odchovné nádrže s větším počtem rybek). No a když voda začala dokonce zelenat, pokud se neprovedla ihned radikální výměna vody, bylo to za pár hodin zralé na širokou hadici směr kanál.
Mně v praxi zbarvení vody signalizovalo, kdy a kde je třeba zapracovat. Ony se dusičnany vážou právě hodně na huminy a reagují s nima a za další mají velice pozitivní vliv na metabolismus ryb, atd...atd.... Měřit kyselost pH metrem ve vodě s vysokou koncentrací huminů nemá moc smysl, protože rozpuštěné látky pH metr pěkně oblbují a lže to. Redox metr a to další je v akvaristice naprosto zbytečné (pokud člověk nechová masově rybniční ryby venku v jezírkách) vyhazování peněz.
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod pavol69 v 06 čer 2010, 10:08

Ahojte priatelia,
podla Vasich odpovedi, usudzujem, ze pri merani "ciernej vody" by som mohol pouzivat aj pruzkove testy ( napr. JBL EASY TEST 5 in 1 = pH,GH,KH,NO2,NO3 ).
Ked som mal akvarium, tak na zaciatku a po zabehnuti som vodu otestoval testami od p. Rataja. Kupil som si pruzkove testy JBL EASY TEST 5 in 1 a porovnal som hodnoty testov s hodnotami testov od p. Rataja, odchylky som nezaregistroval, tak som priebezne kontroloval vodu pruzkovymi testami, ale neviem ako by to bolo pri merani "ciernej vody"......
Pavol
Uživatelský avatar
pavol69
Stálý uživatel
 
Příspěvky: 156
Registrován: 31 kvě 2010, 21:12
Bydliště: Detva

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod pavol69 v 06 čer 2010, 12:54

Vratil by som sa k otazke z 02 čer 2010, 17:56 :

1. parametre vodovodnej vody u nas ( uz som ich prezentoval na Skalarforume ) = 7 GH, 2 dKH, cca pH 6,8 , 146 µS/cm, staci pridavat raselinovy extrat ( Torben, TETRA ToruMin, JBL Tropol .... ), jelsove sisky a listy + listy mandlovnika, alebo filtrovat cez raselinu ?


Na zaklade Vasich odpovedi by som mal nesledovne otazky, pri zalozeni akvaria :
a) - hned filtrovat cez raselinu a hned aj pridat jelsove sisky a listy + listy mandlovnika ?
b) - hned filtrovat cez raselinu a az po zabehnuti akvaria pridat jelsove sisky a listy + listy mandlovnika ?
c) - az po zabehnuti akvaria filtrovat cez raselinu a pridat jelsove sisky a listy + listy mandlovnika ?
Pavol
Uživatelský avatar
pavol69
Stálý uživatel
 
Příspěvky: 156
Registrován: 31 kvě 2010, 21:12
Bydliště: Detva

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod mlynář v 06 čer 2010, 13:24

Ona je to dvousečná zbraň a záleží především na tvých prioritách. Jestli chceš mít okrasné akvárko, tak jej napřed nech zaběhnout. Jestli ti jde o to, aby byly ryby v co nej kondici a případně se třely, na zabíhání se vybodni a udělej jim z toho hned pořádnou "močku".
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod Crayfish v 20 čer 2010, 21:05

Pokračuji v informacích o svém chovu. Zkončil jsem na 3 samcích, u Tomáše Kučery jsem objednal 3 samičky. Tomáši, díky moc. Tomáš přiobjednal ještě jeden celý pár. Za 14 dní karantény uhynuly dvě samice, ještě než jsem je přivezl domů. Takže z Mělníka jsem dovezl velkého samce a dvě samičky.
DSC_4350.jpg
Ryby jsem po aklimatizaci dal přes noc k ostatním.
DSC_4350.jpg (121.19 KiB) Zobrazeno 6493 krát
DSC_4351.jpg
Ráno jsem vstal a ještě před svítáním pozoroval, co se bude dít.
DSC_4351.jpg (158.18 KiB) Zobrazeno 6493 krát
DSC_4352.jpg
Rychle pochopily, že jich tam je víc než zdrávo a nastal tvrdý "pěstní" souboj, který trval skoro hodinu.
DSC_4352.jpg (178.08 KiB) Zobrazeno 6493 krát

Všichni samci bojovali každý s každým, i ti menší, kteří hned na první pohled neměli šanci na úspěch. Ale přerozdělení teritória je něco, čemu asi nemohli odolat.
Uživatelský avatar
Crayfish
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 155
Registrován: 02 čer 2010, 09:39
Bydliště: Kladno

Re: Ivanacara adoketa ( Nannacara adoketa ).

Příspěvekod Crayfish v 20 čer 2010, 21:27

Ještě večer jsem v nádrži vyměnil trošku vody za čerstvou, abych se zbavil čajové barvy z olšových šištic a nechalo se fotit. Byl jsem překvapen intenzitou boje, takže ryby výřily kal a při osvěcování bleskem se na fotkách objevovalo velké množství vysvícených částic.
DSC_4353.jpg
Vždy jsem byl zvyklý, že cichlidy bojovali spíše v horizontální úrovni. Adokety ale chvilkama velice často přecházely do vertikálních pohybů a otáčely se jako vrtule.
DSC_4353.jpg (195.15 KiB) Zobrazeno 6492 krát
DSC_4359.jpg
Zakousnutí do tlamy trvalo někdy i dlouhé minuty, než se pustily.
DSC_4359.jpg (147.03 KiB) Zobrazeno 6492 krát
DSC_4363.jpg
Všimněte si, jak samec vlevo, asi po 10 ti minutách boje měl rozmlácenou tlamku, přesto bojoval dál skoro hodinu!
DSC_4363.jpg (160.29 KiB) Zobrazeno 6492 krát
Uživatelský avatar
Crayfish
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 155
Registrován: 02 čer 2010, 09:39
Bydliště: Kladno

PředchozíDalší

Zpět na Rod Ivanacara RÖMER & HAHN, 2006


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


cron