Přihlásit se

Uživatelské jméno:


Heslo:


Automatické přihlášení



 Hledat

Rozšířené hledání


 Narozeniny

Dnes nemá nikdo narozeniny

V následujících 7 dnech

miko (75)


 Kalendář

<< Bře. 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 Statistiky

Celkem
Příspěvků: 49
Celkem témat 838
Celkem oznámení: 0
Celkem důležitých: 1
Celkem příloh: 3627

Témat za den: 0
Příspěvků za den: 2
Uživatelů za den: 0
Témat na uživatele: 1
Příspěvků na uživatele: 11
Příspěvků na téma: 11

Celkem členů 834
Nejnovějším uživatelem je StanislavLach


Moje akvárium I.

Toto je fórum o vašich, především cichlidářských akváriích

Re: Moje akvárium I.

Příspěvekod warra v 06 pro 2017, 23:46

RAP píše:
filipo píše:...To je pravda i kdybychom se snažily sebe víc přírodu nenapodobíme. Ale zase si myslím, že rybky přenesené do akvária sice ztratí "svobodu" ale zároveň získají dvě věci, které v přírodě moc zažít nemohou. Jsou to dostatek potravy (myslím po celý rok) a vědomí, že je nikdo nesežere. :) Takže jsou na tom lépe.

Napsané to vypadá to krásně, jen v tom cítím ale...........

Kurňa (to je jako moravský výraz-:)). Už procitněme!
To budeme zoologických zahradám a všem co chováme ryby a ostatní tvory, vyčítat, že se mají ohrožené druhy zvířat u nich hůř, protože si neukousnou zrovna tu větev, nebo ten lupen, nebo toho červa, nebo ten plankton co mají ve své domovině a ony(i) jim dávají jen "náhažky"?
Nebudeme raději spokojeni s tím, že se jakýkoliv druh zachrání a přežije, i třeba díky ne úplně jejich "domáckým" podmínkám???
Nikdo je nesežere a mají furt co baštit. Podepisuju se pod to a ALE v tom necítím... :)
Uživatelský avatar
warra
Pokladník ČCK
 
Příspěvky: 37
Registrován: 22 črc 2009, 08:00
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Moje akvárium I.

Příspěvekod HEAD66Y6 v 07 pro 2017, 13:58

Dovolím si taky něco málo ....
Nikdo z nás si myslím záměrně rybičky ani jiná doma chovaná zvířata netýrá a neubližuje jim.
Snažíme se jim ve většině případů "snést modré z nebe" .
Podle mě nemá smysl žádné sebemrskačství a filozofické žvásty o tom coby - kdyby :roll:
Hlavní je se z toho neposrat !
Stačí když se budeme chovat jako normální zodpovědní lidé ;)
HEAD66Y6
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 21
Registrován: 19 led 2011, 19:54

Re: Moje akvárium I.

Příspěvekod mlynář v 07 pro 2017, 14:26

to HEAD: ... do žuly vytesat a pozlatit!!!...

Jindra Novák kdysi nahradil naprosto adekvátně obligátní termín "Zvířata v zajetí člověka" mnohem výstižnějším a pro akvaristiku daleko přesnějším termínem:
Zvířata v péči člověka! ;)
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Moje akvárium I.

Příspěvekod Olegunar v 07 pro 2017, 15:00

Tak alespoň to tady žije. :D

Za mě pár věcí. Lidi v Amazonii nepotřebují vůbec nic. Džungle a řeka jim dá vše. Jen jsou pod obrovským tlakem západní civilizace, která je pěkně masíruje. Mají pocit, že musí mít televizi, mobil a další zbytečnosti.
Navíc za svoje úsilí ať už je to odchyt ryb, sběr bylin pro farmaceutický průmysl nebo kácení pralesa, oni dostanou zlomek reálné hodnoty.
Oni opravdu nic nepotřebují. Viděl jsem to na vlastní oči. Byl jsem i u skupiny lidí, která není ani úředně evidovaná, oficiálně neexistují. Postavený barák na řece, před ním sítě. Ovoce natrhá během chvíle v džungli.
Ale už mají centrálu a satelit a pomaličku se dostávají do té pasti. Za chvíli nepůjdou za šamanem (pokud ještě v blízkosti nějaký bude), ale do lékárny, když jim něco bude...

A prales se vykácí tak jako tak pokud se bude postupovat stejným způsobem (pevně věřím, že se to změní a nedojde k tomu).

Nehaním vůbec akvaristiku jako takovou. Určitě je lepší, když se WF dostane do dobrých rukou. Jen prostě nikdy nenahradíme ty litry vody, jejich přirozené prostředí a tu komunitu ryb...
Uživatelský avatar
Olegunar
Člen ČCK
 
Příspěvky: 178
Registrován: 23 čer 2009, 20:32
Bydliště: Plzeň

Re: Moje akvárium I.

Příspěvekod DavFm v 07 pro 2017, 17:31

Ono to je s těma odchytama takové dvojaké.
Nějaká červená neonka,skaláři,terčovi, tam je to jasné, všechny je nevyloví. Paradoxem pak je, že WF neonka je v evropě levnější než odchovaná (ale má to logiku).
Druhá věc ale je, že nejvíce lidi chou to, co je vzácné, nejlépe i chráněné a na vyhynutí. Tady není co řešit, to si myslím, že je špatně a nejde to vysvětlovat tím, že my to tím chovem přece zachráníme. Ty ryby se od nás do té řeky už nikdy nedostanou. Pochybuju teda, že by někdo choval třeba L46, aby je pak vypustil zpět do přírody.
Zajímavý projekt rozjíždí Ian Fuller s pancíkama. Chce odchovávat co nejvíce vzácných druhů Corydorasů a ty pak dát na trh za dumpingovou cenu. Co jsem tak pochopil, tak do toho chce zahrnout větší množství chovatelů, ale detaily neznám. Myšlenka je, že se pak nebudou lovit v přírodě, když se dají koupit odchované. Třeba za takové cw111 jde cena někam ku 200 dolarům za kus, když budou za 20, třeba je už lovit nebudou, kdo ví....
DavFm
Člen ČCK
 
Příspěvky: 50
Registrován: 03 pro 2016, 01:15
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Moje akvárium I.

Příspěvekod mlynář v 07 pro 2017, 18:24

Nu, pokud jsou v přírodě na vyhynutí, tak bych to viděl naopak. Aby se druh zachoval, tak má potom šanci především v rukou chovatelů.

Pana Fulera si velice vážím, ale jednak si vymyslel cestu do pekel, která nebude stejně fungovat a za druhé pokud by se mu základ záměru povedl, Tak udělá z atraktivní ryby, o kterou je zájem, obyčejné zboží, o které pak už nebude zájem vůbec a jak člověk ztrácí o něco zájem, pokud je to u živého organismu, přestává být pro něj vzácným a je skutečně odsouzen k vyhynutí.
Zmrví tím pádem to jediné, co tu funguje - klasickou cestu trhu. Pokud jsou tyhle ryby relativně drahé, znehodnotí jejich hodnotu. Pokud po rybách z určité lokality přestane být komerční zájem, nebude to znamenat, že by se ta lokalita poklidně ponořila do nějakého klidu. Znamená to jen urychlení civilizačního procesu a rychlejší vymizení endemitů z oné lokality. To je ode mne k tomuhle asi tak všechno. Na rozebírání do podrobností tu není potřebný prostor. Jen chci říct poslední věc. V rovníkových pásmech Asie a J.Ameriky je odvětví komerčních odchytů pro místní vrcholné orgány velice zajímavou ekonomickou záležitostí. Proto i ona úřední síla svým způsobem stojí za touto komoditou a má svůj nezastupitelný vliv na ochranu lokalit, kde se kýžený artikl množí a žije. Jakmile by takové odvětví upadlo, bude se stát snažit ony lokality využívat pro jiné, ekonomické účely (zemědělství, těžařství i další průmysl, atd...atd...).
Ve státech Jihovýchodní Asie je obor obchodu s jejich tropickými rybami dokonce i státy dotován (pracuje v tom tisíce lidí) - kdo z vás byl někdy na Interzoo v Norimberku, mohl si povšimnout, že více než třetina vystavovatelů v oboru ichtyologie pochází právě z J.Asie. Všechny tyhle firmy dostaly na svou účast na Interzoo (ale i jiných podobných akvizicích) skoro stoprocentní státní dotace. JIžní Ameriku my
tady v Evropě skoro nevidíme. O to více ale samozřejmě mají jihoamerické firmy svá zastoupení na takových akcích v USA a Kanadě. Atakdáleatakdále...
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Moje akvárium I.

Příspěvekod pavol69 v 12 pro 2017, 21:21

Aktuálny počet rýb :

Nannacara adoketa ( WILD ) 2 ks ( jeden samec pôjde preč, keď sa podarí :) )
Biotodoma wavrini ( WILD ) 12 ks
Pterophyllum leopoldi ( WILD ) 1 ks ( snažím sa doplniť na 6 ks )
Nannostomus trifasciatus ( WILD ) 8 ks
Petitella georgiae 14 ks
Paracheirodon axelrodi 15 ks
Lasiancistrus heteracanthus ( WILD ) 2 ks
Amblydoras affinis ( WILD ) 3 ks
Pavol
Uživatelský avatar
pavol69
Stálý uživatel
 
Příspěvky: 156
Registrován: 31 kvě 2010, 21:12
Bydliště: Detva

Re: Moje akvárium I.

Příspěvekod pavol69 v 26 pro 2017, 15:32

Málokedy videný Amblydoras affinis pri zasvietenom akváriu. :)

IMG_2196.JPG
IMG_2196.JPG (79.47 KiB) Zobrazeno 8771 krát


IMG_2210.JPG
IMG_2210.JPG (78.7 KiB) Zobrazeno 8771 krát
Pavol
Uživatelský avatar
pavol69
Stálý uživatel
 
Příspěvky: 156
Registrován: 31 kvě 2010, 21:12
Bydliště: Detva

Re: Moje akvárium I.

Příspěvekod pavol69 v 26 pro 2017, 15:53

Pavol
Uživatelský avatar
pavol69
Stálý uživatel
 
Příspěvky: 156
Registrován: 31 kvě 2010, 21:12
Bydliště: Detva

Re: Moje akvárium I.

Příspěvekod pavol69 v 10 úno 2018, 12:41

Zopár zaujímavých fotiek Amblydoras affinis :D

IMG_2387.JPG
IMG_2387.JPG (53.55 KiB) Zobrazeno 8567 krát


IMG_2388.JPG
IMG_2388.JPG (53.19 KiB) Zobrazeno 8567 krát


IMG_2389.JPG
IMG_2389.JPG (62.4 KiB) Zobrazeno 8567 krát
Pavol
Uživatelský avatar
pavol69
Stálý uživatel
 
Příspěvky: 156
Registrován: 31 kvě 2010, 21:12
Bydliště: Detva

PředchozíDalší

Zpět na Cichlidářské chlívečky


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


cron