Přihlásit se

Uživatelské jméno:


Heslo:


Automatické přihlášení



 Hledat

Rozšířené hledání


 Narozeniny

Dnes nemá nikdo narozeniny

V následujících 7 dnech

jirka.p (52)


 Kalendář

<< Bře. 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 Statistiky

Celkem
Příspěvků: 63
Celkem témat 838
Celkem oznámení: 0
Celkem důležitých: 1
Celkem příloh: 3627

Témat za den: 0
Příspěvků za den: 2
Uživatelů za den: 0
Témat na uživatele: 1
Příspěvků na uživatele: 11
Příspěvků na téma: 11

Celkem členů 834
Nejnovějším uživatelem je StanislavLach


Apistogramm agassizi fire red

Re: Apistogramm agassizi fire red

Příspěvekod pragovcicka v 15 srp 2010, 08:14

U mne teď moc suchého nedostanou, ale když tak dostávají SAK nebo TetraMin.
Mohlo by to být tím, že jsou tam samy dva. Nemají si na kom si vybít agresy, tak to odnáší sameček. Já vetšinou dávám skupinu 1xM + 3-4xF a vše je OK. Ale u Fire redů jsem se s takovou agresí ještě nesetkal. Ale třeba Olegunar mi popisoval něco podobného, co máš ty.
Uživatelský avatar
pragovcicka
Revizor ČCK
 
Příspěvky: 593
Registrován: 18 led 2009, 11:33

Re: Apistogramm agassizi fire red

Příspěvekod Olegunar v 16 srp 2010, 09:54

Zrovna se vytrely. Prestoze ma jeden par kralovstvi v 45l akvariu, agresivita samicky nezna mezi. Samicka se do samce zakousne a jakoby visi a jindy ho zatlaci do rohu a prestoze se nehybe, tak na nej utoci. Jasne dela to vetsina Apistic, ale toto je extremni....
Prestoze jsem zatim vetsinou nechaval oba rodice s potomstvem, tady asi chudaka odlovim.. :cry:[/quote]

Ahoj Pavle,

taky vždycky odchovám mladé s rodiči. (Zatím jsem takhle odchoval Pandura, Nijsseni, Kakaďáky a i Fire Redy) Ale u Fire Redů mi jednoznačně vychází nechat s jikrami jen samičku. Samec dostával čoud slušnej a to jsem tam měl i target fish, stejně musel být někde schovanej.

Teď mám Macmasteri tak na ně jsem taky zvědavej co a jak to bude.

Uvidíme co napíše Honza.
Uživatelský avatar
Olegunar
Člen ČCK
 
Příspěvky: 178
Registrován: 23 čer 2009, 20:32
Bydliště: Plzeň

Re: Apistogramm agassizi fire red

Příspěvekod Pavel++ v 16 srp 2010, 18:57

Olegunar píše:Ahoj Pavle,

taky vždycky odchovám mladé s rodiči. (Zatím jsem takhle odchoval Pandura, Nijsseni, Kakaďáky a i Fire Redy) Ale u Fire Redů mi jednoznačně vychází nechat s jikrami jen samičku. Samec dostával čoud slušnej a to jsem tam měl i target fish, stejně musel být někde schovanej.



Uvidíme co napíše Honza.


Ahoj Olegu
No je to opravdu chudak, asi ho odlovim.... V druhe 40 se mi vytrel jiny par, ale nic podobneho nepozoruji snad proto, ze tam mam jeste dalsi dve samicky, ktere by si jiste pochutnaly na snusce, kdyby se prilis venovala samci. Samicka tam mela 4 jeskyne no a jak jinak musela se vytrit na sklo do rohu za filtr. :) . Ve finale jsem rad, ze je to na skle, muzu pekne pozorovat zarodky, jak se vyviji...

Teď mám Macmasteri tak na ně jsem taky zvědavej co a jak to bude.


Macmasteri jsem odchoval s rodici. Stejne jako u N. aureocephalus si mali 3-5 tydenni prckove skakali sameckovi po hlave a ten je ignoroval. V tomto obdobi trosku vice krmim rodice, aby se samecek nahodou "nespletl". Zrovna je mam 3 dny vytrene v 16L akvarku. Samec je v rohu, ani ploutvickou nepohne, ale samicka ho necha. No vzhledem k velikosti nadrze ho odlovim.

PS; Doufam, ze budes v Plzni na vystave za 2 tydny ;) ....

P++
Pavel++
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 361
Registrován: 28 čer 2009, 22:36
Bydliště: CHAM / CH

Re: Apistogramm agassizi fire red

Příspěvekod Pavel++ v 14 zář 2010, 23:49

Mel jsem ve 200l samotnou samicku a smutne tam plavala (+ tam beha par akarek), tak jsem jsem tam hodil samecka a tesil jsem se na nezne otukavani. Opak byl pravdou, samicka zautocila drsne do samecka :o a mel jsem strach, ze to chudak neda. Kdyby mela jikry, tak to chapu, ale takto mi to nedavalo smysl....

Jinak je to hodne zvedava rybka. Kdyz cistim akvarium, tak se vsechny cichlidky schovavaji, ale tato kontroluje zvon, zda tam neni neco k snedku... :D
Pavel++
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 361
Registrován: 28 čer 2009, 22:36
Bydliště: CHAM / CH

Re: Apistogramm agassizi fire red

Příspěvekod Pavel++ v 22 zář 2010, 19:53

Mam samicku a 10 kusu tydennich (tyden krmim) prcku (prvni vrh) v 50L a jedu na 4 dny pryc. Predpokladam, ze jedine co muzu udelat pro minimalizaci ztrat z nedostatku krmeni, je naplnit akvarium Javskym mechem. Nic vic asi nema smysl?

Dik Pavel
Pavel++
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 361
Registrován: 28 čer 2009, 22:36
Bydliště: CHAM / CH

Re: Apistogramm agassizi fire red

Příspěvekod Raviolka v 23 zář 2010, 08:23

Jedině ještě odlovit samici, aby je náhodou nesežrala (ne hlady, ale prostě proto, že podmínky jsou nepříznivé a nemá smysl to protahovat a plýtvat energií). Ale to je jen takové plácnutí na otázku "co by se ještě dalo" - já bych to nechala být, 4 dny jsou v pohodě. Mech a ideálně menší zásoba živého (co přežije déle než pár hodin) pomůžou.
Uživatelský avatar
Raviolka
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 135
Registrován: 02 zář 2009, 12:29
Bydliště: Ostrava

Re: Apistogramm agassizi fire red

Příspěvekod mlynář v 23 zář 2010, 10:01

Raviolka píše:Jedině ještě odlovit samici, aby je náhodou nesežrala (ne hlady, ale prostě proto, že podmínky jsou nepříznivé a nemá smysl to protahovat a plýtvat energií).

Souhlasím a ještě bych tam fláknul pro sychr pár granulek protogenu...
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Apistogramm agassizi fire red

Příspěvekod Pavel++ v 23 zář 2010, 22:41

Marketo, Honzo dekuji. Je tady nekde vlakno na ten Protogen, neco bych si o nem rad precetl.
dekuji
Pavel++
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 361
Registrován: 28 čer 2009, 22:36
Bydliště: CHAM / CH


Re: Apistogramm agassizi fire red

Příspěvekod rriki v 23 zář 2010, 23:27

Nevím jestli to dělám na h...o,nebo jsem koupil nějakej šit,ale protogen mě vůbec nezaujal ,protože to mají být vířníci a mě se z toho vždy vylíhne trepka.Navíc se zakalý voda a na cichlidky je to malý.Jestli máš mikry tak ta docela ve vodě vydržej.taky jedu o víkendu pryč a přesně to tak udělám.A samičku neodlovuj ona se o ně postará a něco jim najde,protože tam u vás už asi co jsou mikry nevíte.Až přijedeš do čech tak si je sežeń sice trochu smrdí ,ale teď by se hodily ,tedy jestli je nemáš.
Uživatelský avatar
rriki
Člen ČCK
 
Příspěvky: 106
Registrován: 09 srp 2009, 22:12

PředchozíDalší

Zpět na Ryby - poptávka


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


cron