Přihlásit se

Uživatelské jméno:


Heslo:


Automatické přihlášení



 Hledat

Rozšířené hledání


 Narozeniny

Dnes nemá nikdo narozeniny

V následujících 7 dnech

MEPHISTOCICHLIDS (50)

Liberec (57)


 Kalendář

<< Kvě. 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

 Statistiky

Celkem
Příspěvků: 44
Celkem témat 838
Celkem oznámení: 0
Celkem důležitých: 1
Celkem příloh: 3627

Témat za den: 0
Příspěvků za den: 2
Uživatelů za den: 0
Témat na uživatele: 1
Příspěvků na uživatele: 11
Příspěvků na téma: 11

Celkem členů 834
Nejnovějším uživatelem je StanislavLach


Vykupujeme americké,africké cichlidy

Re: Vykupujeme americké,africké cichlidy

Příspěvekod Pavel++ v 20 úno 2010, 10:23

Akvaristika, chov , odchov, prodej pracuje na stejne bazi trznich mechanismu jako jina odvetvi a pokud jsou lide, kteri chteji rybu prodat za 5 CZK , tak je to OK. V prvni lekci ekonomie nas ucili, ze neni umeni vyrobit, ale prodat a stejne tak je to i s akvaristikou. Samozrejme ti co se akvaristikou zivi, nebo privydelavaji jsou nastvani a je mi jich lito

Otec mel hospodu, ktera dobre vydelavala, pak mu postavili tri dalsi hospody v okoli. Mohl nadavat rozcilovat se, ale ve finale hospodu prodal...

Pokud jsou tady profesionalni chovatele (a zavidim tem co se zivi konickem a mohou byt ve sve zemi) a soucasna cenova hladina je rujnuje, tak at to proste zabali a delaji neco jineho, ale urazet se a nadavat stejne nepomuze.

Bud delam akvaristiku jako konicka, neco mne to stoji (lyzovani by mne stalo vice) a musim se s tim smirit a nebo delam business a musim se v drave konkurenci prosadit.

To ze kazda levna ryba je zmetek je blbost. Mam ryby krasne a zdrave a odmenou za vsechno co jsem tomuto konicku dal, je to ze se mi podari neco odchovat a ze se muzu dlouhe hodiny koukat na zlutocuckou samicku , ktera vodi mlade. Kdyz je odchovam, tak je klidne dam do vykupu za 5 CZK, at si muzu neco vytrit.
Pavel++
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 361
Registrován: 28 čer 2009, 22:36
Bydliště: CHAM / CH

Re: Vykupujeme americké,africké cichlidy

Příspěvekod mlynář v 20 úno 2010, 10:54

Pavel++ píše:V prvni lekci ekonomie nas ucili, ze neni umeni vyrobit, ale prodat a stejne tak je to i s akvaristikou.
Pokud to bereš takhle, tak co řekneš na to, že právě díky tomuto pohledu už za posledních šest, osm let u nás asi navždy zmizelo několik stovek unikátních druhů a forem rybek...

Pavel++ píše:Otec mel hospodu, ktera dobre vydelavala, pak mu postavili tri dalsi hospody v okoli. Mohl nadavat rozcilovat se, ale ve finale hospodu prodal...
Ano, když budu prodávat to, co jiný vyrobí, vyrábí-li to masově, snadno se mohu setkat s tím, že to v brzku budou prodávat okolo mne další. Až na několik desítek tropických rybek jich co se u nás odchovávaly většina byla unikáty. Jak už jsem to psal dříve. Jakou hodnotu by asi měly obrázky od Picassa, kdyby jich nemaloval několik za rok a dával si s nima práci, ale sekal to jako baťa cvičky X kusů denně? Udělat spoustu ryb je také umění a ne že ne. Jenže obchodní sektor se na to dívá skutečně jen jako na masově produkovaný kšeft a nerozlišuje vzácný druh od druhu, který udělá každý třeba doma ve vaně. :D

Pavel++ píše:Pokud jsou tady profesionalni chovatele (a zavidim tem co se zivi konickem a mohou byt ve sve zemi) a soucasna cenova hladina je rujnuje, tak at to proste zabali a delaji neco jineho, ale urazet se a nadavat stejne nepomuze.
Ano. I proto jsem s tím zkončil. Zásadní důvod proč jsem to ale udělal má vcelku prozaické motto, které platí na celém světě "Don´t move pearls before swine". :(

Pavel++ píše:Bud delam akvaristiku jako konicka, neco mne to stoji (lyzovani by mne stalo vice) a musim se s tim smirit a nebo delam business a musim se v drave konkurenci prosadit.
Ano, můžeš to vykládat výrobcům potravin, šroubků, aut, atd. Zkus tohle ale povědít nějakému spisovateli, malíři, skladateli, brusiši drahých kamenů, atd... ;) Kam bys pak zařadil naší akvaristiku? Kdyby to bylo do té první skupiny, tak se nikdy vzhledem k farmám v Jihovýchodní Asii či na Floridě nedostala tam kde dost let byla. :)
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Vykupujeme americké,africké cichlidy

Příspěvekod RAP v 20 úno 2010, 12:08

Já bych řekl, že celý ten humbuk je kvůli špatně zvolenému názvu a jeho prezentaci. :geek:
RAP
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 562
Registrován: 06 kvě 2009, 18:33
Bydliště: Praha 15 - Horní Měcholupy

Re: Vykupujeme americké,africké cichlidy

Příspěvekod mlynář v 20 úno 2010, 12:24

Já myslím, že už si tu za tu dobu co toto téma tady existuje každý kdo chtěl k tomu řekl své. Všichni mají právo na svůj názor.
Kluci tu mají jako řádní členové fóra svou nabídku a záleží na každém, jestli a jak ji využije nebo nevyužije.
Myslím, že další debaty na tohle téma jsou už zbytečné a nač ještě rozpoutávat nějaké emoce.
Proto tohle téma uzamykám.
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Předchozí

Zpět na Ryby - poptávka


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků