Přihlásit se

Uživatelské jméno:


Heslo:


Automatické přihlášení



 Hledat

Rozšířené hledání


 Narozeniny

Dnes nemá nikdo narozeniny

V následujících 7 dnech

MEPHISTOCICHLIDS (50)

Liberec (57)

helleri (50)


 Kalendář

<< Kvě. 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

 Statistiky

Celkem
Příspěvků: 44
Celkem témat 838
Celkem oznámení: 0
Celkem důležitých: 1
Celkem příloh: 3627

Témat za den: 0
Příspěvků za den: 2
Uživatelů za den: 0
Témat na uživatele: 1
Příspěvků na uživatele: 11
Příspěvků na téma: 11

Celkem členů 834
Nejnovějším uživatelem je StanislavLach


Vykupujeme americké,africké cichlidy

Re: Vykupujeme americké,africké cichlidy

Příspěvekod jovan v 07 úno 2010, 19:22

Nedá mi to nereagovať. Vôbec nie je podstatné či je alebo nie je.Toto je len dôsledok rozhorčenia ktoré sa tu z čiastočného nepochopenia odohralo.Nie je cichlida ako cichlida,to po prvé.V dnešnej dobe treba vedieť rozoznávať "prebytky" a stabilné odchovy,to po druhé.Po tretie ,každý kto ryby množí,chce predať čo najvýhodnejšie.To čo môže byť pre niekoho podcena pre druhého to môže byť zárobok.
Ani jeden chovateľ nepochováva akvaristiku,to by išiel proti sebe.Pochovávajú ju malopredajne,kde častokrát je 500-1000% rozdiel oproti chovateľskej cene.A to že niekto napíše takýto mail,je úbohé a s akvaristikou nemá nič spoločné.
jovan
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 05 úno 2010, 22:00

Re: Vykupujeme americké,africké cichlidy

Příspěvekod rostratus v 07 úno 2010, 23:14

mlynář píše:Myslíš, že ten človíček je tu registrován? :(


To neviem, ale dúfam, že sa tu nájde. Táto téma je preberaná na Českom cichlid klube a Cichlidportal.sk, takže to bude niekto kto chodí na tieto stránky. Osobne mi je to jedno, len to bolo trošku nemiestne a urážať niekoho koho nepoznám sa mi zdá prinajmenšom úbohé.
Uživatelský avatar
rostratus
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 21
Registrován: 12 črc 2009, 13:09

Re: Vykupujeme americké,africké cichlidy

Příspěvekod mlynář v 08 úno 2010, 00:20

Mno. S tím souhlasím. Tady se o tom snažíme věcně argumentovat.
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Vykupujeme americké,africké cichlidy

Příspěvekod jovan v 08 úno 2010, 17:07

mlynář píše:Mno. S tím souhlasím. Tady se o tom snažíme věcně argumentovat.

Nechcem nikoho uraziť ,ale prosím povedz alebo cituj,čo vlastne bolo v argumentácií vecné?Veď cele to bolo nepochopené ,útočné,emočné a ešte neviem aké,ale určite to nebolo vecné.Kde sú tie fakty?
jovan
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 05 úno 2010, 22:00

Re: Vykupujeme americké,africké cichlidy

Příspěvekod mlynář v 08 úno 2010, 17:21

Tak si to prostuduj prosím pozorněji. Nevím co už by bylo věcnější než názory, že takový styl kšeftu a je jedno zda-li je zamýšlen s těmi nejlepšími úmysly, že takový styl kšeftu jen a jen podtrhuje současnou situaci v celé Československé profesionální a poloprofesionální sféře. Sděluji to tedy takto, věcně a polopaticky. Nic víc, a nic méně a věř mi, že mně osobně by to mohlo být v posledních letech úplně jedno. V tomhle stojím úplně stranou, jelikož se již několik let nezabývým dodáváním rybek na tuzemský trh a zabývat se touto formou obchodu s tropickými rybkami už nehodlám ani do budoucna. ;)
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Vykupujeme americké,africké cichlidy

Příspěvekod jovan v 08 úno 2010, 20:08

mlynář píše:Tak si to prostuduj prosím pozorněji. Nevím co už by bylo věcnější než názory, že takový styl kšeftu a je jedno zda-li je zamýšlen s těmi nejlepšími úmysly, že takový styl kšeftu jen a jen podtrhuje současnou situaci v celé Československé profesionální a poloprofesionální sféře. Sděluji to tedy takto, věcně a polopaticky. Nic víc, a nic méně a věř mi, že mně osobně by to mohlo být v posledních letech úplně jedno. V tomhle stojím úplně stranou, jelikož se již několik let nezabývým dodáváním rybek na tuzemský trh a zabývat se touto formou obchodu s tropickými rybkami už nehodlám ani do budoucna. ;)


Ja som to pochopil veľmi dobre.Takže podľa teba je lepšie ryby vôbec nemnožiť,a keď už sa znenazdajky namnožia tak radšej spláchnuť ako predať za nižšiu cenu?Pretože ak mi za ňu nikto nedá to čo chcem ......Lebo ja som to takto tú tvoju odpoveď pochopil.A súčasná situácia?Môj názor som už napísal.Táto téma v žiadnom prípade nepodtrhuje situáciu v Československu ohľadom obchodu s akv.rybami.Je to dobrý nápad ktorým sa môžu dostať niekomu nedostupné ryby,ktoré nie sú naúčtované aj s naftou,kartónom a sáčkom a 1000% maržou kdejakého zlodejského obchodníka ,kterých je v poslední době nejak požehnaně......
jovan
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 05 úno 2010, 22:00

Re: Vykupujeme americké,africké cichlidy

Příspěvekod mlynář v 08 úno 2010, 20:31

OK. NIkdo nikomu nemůže přikazovat, co má dělat či nemá dělat. Alespoň v akvaristice ne! (zaplať pánbůh). Pár lidí tady řeklo své osobní názory na věc a já nebudu tajit, že jsou to názory podobné mým. Profesionální akvaristika tak, jak jsme ji v průběhu devadesátých let znali pomalu končí, ať se to komu líbí nebo ne. A není se tomu co divit. I v tomhle se blížíme k trendům panujícím na západ od našich hranic již několik desítek let. Podobná situace probíhala v šedesátých - sedmdesátých letech například v tehdejším Západním Německu. No, podobná. Spíš naprosto stejná. Tak jako to dopadlo tam to dopadne i tady. Přežije jen doslova pár profesionálních pěstíren a budoucnost bude patřit především hobbystům. Až si akvaristé uvědomí, co je na akvaristice podstatné a zásadní, bude tu situace trochu jiná, než jsme ji znali doposud. Já na sklonku své profi kariéry už jsem to, co považuji za rozumné začínal razit. Pokud po mně chtěli nějací exportéři prvotřídní ryby na vývoz, tak museli solit. Tvrdě solit a to jsem byl s cenami stále pod rozumnou úrovní. Když ale ke mně přijel na návštěvu nějaký akvarista, dostal rybky ani ne za výrobní cenu nebo rovnou zadarmo. Než si přehazovat večer z kapsy do kapsy pár stovek, byla pro mne podstatnější vize, že rybky odemne dokáže udržet, rozmnožit a i předat dále a že se ta forma nebo dokonce druh u nás nadále udrží. Myslím, že i tady je regnutých pár lidí, kteří ti tohle potvrdí. Je tu ale jeden zásadní aspekt. Um nás, Československých akvaristů je na světě dost unikátní záležitostí a jestliže bude někdo programově nabízet ryby na prodej "za facku", bude to stejná pitomost jako kdyby Picasso flákal denně deset obrázků a prodával je pod Eiffelkou po dvaceti frantíkách........ Umění a naše akvaristika uměním bezesporu je, má smysl dělat jen tehdy, když to buď dám "z lásky" zadarmo nebo jde-li o prachy, tak prodám za hodně. To je můj osobní názor a nikomi ho nevnucuji.
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Vykupujeme americké,africké cichlidy

Příspěvekod rostratus v 08 úno 2010, 20:35

Keď si pozriem kopu inzerátov a osobne poznám ľudí - českých kamarátov , ktorý bežne predávajú africké cichlidy za 16-18 Kč. To je normálne? Keď to prirovnám ešte k slovenským korunám tak to je ako keby sme my predávali ryby za 16-18 Sk. Takže ceny za cichlidy za 1,- Eur sa mi zdá normálne.

Teraz ma tak napadlo, či ste si nevysvetlili túto vetu inak:

90% cichlíd za 1,- Euro ! - to bolo myslené tak, že 90% cichlíd z aktuálnej ponuky na stránke ponúkame za 1,- Euro.

Niekto si to asi vysvetľuje tak, že predávame 90% cichlíd, ktoré sú na trhu za 1,- Euro. Príklad: Tropheusov za 1,- Eur a podobne. Nieje náhodou toto dôvod celého sporu? Ak nie tak potom vážne neviem.
Uživatelský avatar
rostratus
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 21
Registrován: 12 črc 2009, 13:09

Re: Vykupujeme americké,africké cichlidy

Příspěvekod Kubo v 08 úno 2010, 20:54

Suhlasim uplne s Honzom. Ja ked si horko tazko splasim napriklad nejaku divoku formu skalarov a snazim sa aby ryby boli rozmaznavane a vyrastli z nich doslova buduci sampioni nebudem ich predavat za par korun. Nech si mysli hockto o cene , ze ich predavam nad cenu a ze velkovykupna cena skalara je 6korun. Ja niesom ziadna velkofarma a nerobim posrate kriple , ktorych su dnesne obchody presrate.Takychto chovatelov by som hned zrusil a este obvinil z tyrania zvierat. Komu sa moja cena nepaci nech sa obuje do gumakov a upaluje si ich nachytat na amazonku. Takyto ludia mna tiez vytacaju a zdvihaju mi tlak. :x :evil: Nikdy nebudem ryby mnozit na kvantitu a chovat odpady v akvariu. Uz bolo toho na mna dost , poriadne ma to nasralo. :evil: Dlho som vahal vyjadrit sa v tejto teme.
Uživatelský avatar
Kubo
Apistogrammafish fan
 
Příspěvky: 261
Registrován: 15 pro 2008, 17:39
Bydliště: Košice - Praha (prilezitostne)

Re: Vykupujeme americké,africké cichlidy

Příspěvekod pragovcicka v 08 úno 2010, 21:46

Tak Honzo, těžko k tvým příspěvkům něco dodávat, když jsi napsal naprosto všechno. Většina hobbystů dělá ryby pro hobby. Proto jsme hobbysti. Nějaká ta pětka, která případně zbyde, je jaksi jen takové plus navíc. A k prodeji ryb se stavíme stejně. Když je to pro obchodníka, ať to zacvaká v plné ceně. Proč se má obohacovat na práci jiných, když jeho investice je asi tak desetinová oproti samotnému chovateli. A když přijde kolega, nebo nadšený začátečník, je problém peněz jaksi podředný.....
A proč bych dělal ryby, kterou bych pak nedokázal prodat? V žádném případě proto, abych ji prodal pod cenou, ale když už tak jedině proto, že z ní mám radost a chci ji dělat. Pak si jich udělám pár pro radost a případně pro pár stejně nadšenejch kolegů, kterým ji raději dám, aby se druh udržel.
Uživatelský avatar
pragovcicka
Revizor ČCK
 
Příspěvky: 593
Registrován: 18 led 2009, 11:33

PředchozíDalší

Zpět na Ryby - poptávka


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků