Přihlásit se

Uživatelské jméno:


Heslo:


Automatické přihlášení



 Hledat

Rozšířené hledání


 Narozeniny

Dnes nemá nikdo narozeniny

V následujících 7 dnech

MEPHISTOCICHLIDS (50)

Liberec (57)

helleri (50)


 Kalendář

<< Kvě. 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

 Statistiky

Celkem
Příspěvků: 44
Celkem témat 838
Celkem oznámení: 0
Celkem důležitých: 1
Celkem příloh: 3627

Témat za den: 0
Příspěvků za den: 2
Uživatelů za den: 0
Témat na uživatele: 1
Příspěvků na uživatele: 11
Příspěvků na téma: 11

Celkem členů 834
Nejnovějším uživatelem je StanislavLach


Vykupujeme americké,africké cichlidy

Re: Vykupujeme americké,africké cichlidy

Příspěvekod Mariok v 13 úno 2010, 21:29

Tiež som dlho váhal, ale nakoniec som sa rozhodol predsa len reagovať:
Rostratus, Jovan :
- áno, posielať e-maily toho druhu ako dostal rostratus je úbohé a svedčí to len o inteligenčnej úrovni odosielateľa bez argumentov, ktorý sa chytí úplne nepodstatnej veci a lieči si osobné komplexy pod rúškou anonimity.
- áno, došlo tu k nepochopeniu, ale obávam sa, že z vašej strany, toto je hlavne "hobby" fórum, tu zvyčajne nestretnete ľudí toho typu, že prídu do akvaristiky a pýtajú si " tieto 4 žlté rybky, a ešte mi dajte 2 tieto modré, tieto 4 červené a 2 čierne." :evil: Nečudujte sa preto, že reakcie sú tomu adekvátne.
- cena - skutočne ste presvedčení, že treba ryby "sprístupniť" širokej verejnosti? Ako biznis dobrá myšlienka, lenže "hobbista" Vám to nikdy neschváli (je demokracia a volný trh, takže Vám to môže byť ukradnuté)!!! Váš segment trhu sú "držitelia" rýb typu podľa predošlej odrážky, ktorí okrem iného NEMAJÚ finančné problémy! Keby ich mali, tak ich prístup k rybám by bol úplne iný. Tiež nemám na rozhadzovanie, ale radšej si zájdem v dovolenke z Martina do Košíc po konkrétne skaláre ku Kubovi a vôbec ma netrápi, že zaplatím môžno trojnásobok ceny oproti bežnej akvaristike (tam majú zvyčajne "len" anonymné ryby typu "škoda spláchnuť"), pretože mám o ne záujem a jednoducho sa o ne zaujímam, poznám čiastočne ich históriu a ušetrím si na ne.
Kto chce, ten ma pochopil, kto nie, sorry za to nemôžem. Skrátka sa treba zmieriť so skutočnosťou, že na tomto fóre nás nájdete mnohých, ktorí Vám Vaše podnikanie chváliť nebudú - tiež demokracia...
Ako osobám Vám prajem úspech v podnikaní, nakoľko "držiteľov" je stále viac a viac máte veľkú šancu, zároveň však dúfam, že časť Vašej klientely čoskoro "prebehne" k "hobbistom". ;)
Uživatelský avatar
Mariok
Stálý uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 27 pro 2008, 09:27

Re: Vykupujeme americké,africké cichlidy

Příspěvekod jovan v 14 úno 2010, 16:30

Mne je v podstate jedno kde kto komu a za čo ryby predáva.Pre mňa za mňa nech si každý akvarista obcestuje stovky kilometrov za pár korún,ktoré potom dá za tie svoje vysnené ryby u nejakého chovateľa ......Každý má nejakú tú slabosť niečo robiť,ja za seba však hovorím"ja som s tohto už vyrástol" a od určitého času sa snažím robiť veci racionálne.Takých hobistov ako sa tu spomína ,je dosť a myslím že aj bude.Problém cien však nie je skrz chovateľov ale ....to som už písal.Len mi to celé pripadá ako porekadlo keď zlodej kričí chyťte zlodeja.
Ešte jedna vec.Mariok a Kubo, keď ste taký HOBBY akvaristi,prečo medzi sebou a aj s druhými obchodujete? Áno,je to vaša vec čo spravíte zo svojimi produktami čo ste namnožili ,ale to vám nedáva právo kritizovať chovateľov.Treba si uvedomiť ,že pokiaľ budú iba samí hobbisti ,tak zmiznú predajne,tým aj tovar a nakoniec aj ryby.V tom lepšom prípade,domáce odchovy vytlačia lacné importy.Takže sa treba zamyslieť a potom kritizovať ,ale to ste určite urobili.
jovan
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 05 úno 2010, 22:00

Re: Vykupujeme americké,africké cichlidy

Příspěvekod Kubo v 14 úno 2010, 18:48

Podla mna sa to vsetko napravi iba ked vsetko padne na hubu , tak ako povedal Honzo. Uz Nemci , ktory su ku nam na skok maju minimalne 3 nasobne ceny ziveho tovaru a aj lepsiu kvalitu , pretoze si cenia viac takyto produkt. Preco by to nemohlo byt raz aj tu ? To uz aby sa zacali pomaly predavat importovane slony z afriky za 20korun kus.
Uživatelský avatar
Kubo
Apistogrammafish fan
 
Příspěvky: 261
Registrován: 15 pro 2008, 17:39
Bydliště: Košice - Praha (prilezitostne)

Re: Vykupujeme americké,africké cichlidy

Příspěvekod Mariok v 14 úno 2010, 21:29

Jovan dúfam, že sa ti uľavilo!
Asi si môj príspevok nečítal pozorne, lebo tam nikde nie je ani slovo o napádaní chovateľov.
P.S. kritizoval som jav, ktorý sa mi nepáči, nenapádal som autora, na rozdiel od teba, mohol by si sa nad sebou zamyslieť.
Uživatelský avatar
Mariok
Stálý uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 27 pro 2008, 09:27

Re: Vykupujeme americké,africké cichlidy

Příspěvekod jovan v 14 úno 2010, 22:07

Mariok píše:Jovan dúfam, že sa ti uľavilo!
Asi si môj príspevok nečítal pozorne, lebo tam nikde nie je ani slovo o napádaní chovateľov.
P.S. kritizoval som jav, ktorý sa mi nepáči, nenapádal som autora, na rozdiel od teba, mohol by si sa nad sebou zamyslieť.

Áno,uľavilo sa mi a zamyslel som sa.Teraz môžeš byť spokojný.Veľa úspechov v HOBBY. ;)
jovan
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 05 úno 2010, 22:00

Re: Vykupujeme americké,africké cichlidy

Příspěvekod mato00 v 14 úno 2010, 22:44

jovan píše:V tom lepšom prípade,domáce odchovy vytlačia lacné importy.Takže sa treba zamyslieť a potom kritizovať ,ale to ste určite urobili.


A teraz to nie su lacne importy?Nie lepsie povedane, su to lacne domace produkty. :o
mato00
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: 27 črc 2009, 16:36

Re: Vykupujeme americké,africké cichlidy

Příspěvekod Kubo v 15 úno 2010, 10:40

Pridavam sa k Mariokovi o napadani chovatelov tu nebola vobec rec. Ja som sa postavil iba proti tym chovatelom , ktory to nevedia robit a chcu zarobit aj na tych poslednych kriploch , ktore im v akvarich ledva dozivaju. Je to ako v kazdej inej praci. Ked ta vidi sef , ze sa len vyvalujes alebo si pracu nerobis tak ako mas , tak ta najskor vykopne a nahradi zodpovednejsim clovekom. Takze ak mam makat na niecom , tak poriadne a nie len aby bolo.
Uživatelský avatar
Kubo
Apistogrammafish fan
 
Příspěvky: 261
Registrován: 15 pro 2008, 17:39
Bydliště: Košice - Praha (prilezitostne)

Re: Vykupujeme americké,africké cichlidy

Příspěvekod rostratus v 19 úno 2010, 15:39

Moment, to chcete povedať, že ryby ktoré ponúkame na Lacnecichlidy sú X-tá trieda a kripli (chcu zarobit aj na tych poslednych kriploch) ???

Väčšina rýb pochádza priamo z ČR a od chovateľov ktorých poznám, ktorí to robia z lásky, pre potešenie a pod. Robia pár rýb mesačne a žiadne kvantá ako si tu niekto myslí. Takéto urážky typu - kryple si vyprosujem. To že cena za rybu je v tej cene ako ponúkame neznamená že je ODPAD ! To môžete hovoriť o veľkochovoch, kde to robia na kvantá a nie pre potešenie.
Uživatelský avatar
rostratus
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 21
Registrován: 12 črc 2009, 13:09

Re: Vykupujeme americké,africké cichlidy

Příspěvekod Kubo v 19 úno 2010, 16:05

Kubo píše:Pridavam sa k Mariokovi o napadani chovatelov tu nebola vobec rec. Ja som sa postavil iba proti tym chovatelom , ktory to nevedia robit a chcu zarobit aj na tych poslednych kriploch , ktore im v akvarich ledva dozivaju. Je to ako v kazdej inej praci. Ked ta vidi sef , ze sa len vyvalujes alebo si pracu nerobis tak ako mas , tak ta najskor vykopne a nahradi zodpovednejsim clovekom. Takze ak mam makat na niecom , tak poriadne a nie len aby bolo.
Tento prispevok nema nic spolocne s tym , ze odkial su tvoje resp. vase ryby odpredane a je mi to jedno. Bolo to myslene vseobecne a uz dlhsie sa bavime o situacii celkovo aka je v cesku a slovensku. A presne to som napisal a bolo to aj tak myslene na tych , ktory toho robia kvanta a nevedia to robit. ;)

Apropo poznam aj takych co mnozia a predavaju z lasky kriple. :mrgreen: Na rybe to skusenejsi akvarista hned spozna a pomysli si asi nieco o tom. Aky gazda taka ryba.
Uživatelský avatar
Kubo
Apistogrammafish fan
 
Příspěvky: 261
Registrován: 15 pro 2008, 17:39
Bydliště: Košice - Praha (prilezitostne)

Re: Vykupujeme americké,africké cichlidy

Příspěvekod jovan v 19 úno 2010, 21:05

Kubo píše:A presne to som napisal a bolo to aj tak myslene na tych , ktory toho robia kvanta a nevedia to robit. ;)

Tak táto veta stojí za to!Gratulujem.! :D :D :D
Len tak okrajovo,nejeden hobbista sa veľakrát pokúšal predať svoje prebytky obchodníkovi pod cenu a to sa sčasti aj niekedy určite podarilo.Logicky potom obchodník žiada od chovateľa takú istú cenu za akú kúpil od hobbystu. :evil: :evil: :evil: Takže kto robí chybu?Obidvaja.Ešte štastie že existujú rybky ,ktoré kdejaký HOBBYSTA nerozmnoží :D
jovan
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 05 úno 2010, 22:00

PředchozíDalší

Zpět na Ryby - poptávka


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


cron