Přihlásit se

Uživatelské jméno:


Heslo:


Automatické přihlášení



 Hledat

Rozšířené hledání


 Narozeniny

Gratulujeme uživateli:
luba65 (59)

V následujících 7 dnech

greenfish (64)


 Kalendář

<< Dub. 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

 Statistiky

Celkem
Příspěvků: 150
Celkem témat 838
Celkem oznámení: 0
Celkem důležitých: 1
Celkem příloh: 3627

Témat za den: 0
Příspěvků za den: 2
Uživatelů za den: 0
Témat na uživatele: 1
Příspěvků na uživatele: 11
Příspěvků na téma: 11

Celkem členů 834
Nejnovějším uživatelem je StanislavLach


Apis.baenschi

Re: Apis.baenschi

Příspěvekod Kubo v 12 srp 2010, 19:59

lubos-kaja píše:no na netu se to sehnat nedá už jsem to študoval dýl. ted zas naopak jsem dnes byl do zverimexu nabídnout viejity a prodavačka se šklebila že apistogramy se moc neberou že o ně není zájem ,kdyš jsem ji říkal že jsem je u ní ještě neviděl a koupil bych tak mi řekla že to jsem jediný ,udivuje mně že by o tak krásné rybky nebyl v široké veřejnosti zájem
Je to pravda , apistakov si vacsinou kupia iba fajnsmekri priamo od chovatela. Do predajne vecsinou vojdu ludia co chcu mecuna , skalara , gupku , guramu a neonku . ;) :)
Uživatelský avatar
Kubo
Apistogrammafish fan
 
Příspěvky: 261
Registrován: 15 pro 2008, 17:39
Bydliště: Košice - Praha (prilezitostne)

Re: Apis.baenschi

Příspěvekod mlynář v 12 srp 2010, 20:38

lubos-kaja píše:... prodavačka se šklebila že apistogramy se moc neberou že o ně není zájem....
Jo. Určitě to byla prodavačka s velmi hlubokými odbornými znalostmi z oblasti sladkovodní akvaristiky.... Nicméně přesně ten typ, který deklasoval českou maloobchodní akvaristiku tam, kde posledních patnáct let je. To je á la,
"......můžu dát tuhle rybičku ke svým neonkám?" (Astronotus ocellatus - mládě o vel. 4 cm)
"Samozřejmě, to víte že ano!" = odpověď...
Když jsme v pětadevadesátým v Ouvalech otevírali Živu, dělali jsme první rok na akvaristice denní tržbu okolo 50,- Kč obratu a podobný rybky jako apistogrammy nesměly přes práh. Krám tehdy drželo krmení pro klasickou domácí havěť. Groteskní na tom je, že právě kolega, který tohle zprvu a i po svých prvních zkušenostech razil, mne k nim přivedl. Někde jsem to tu popisoval. Pak uběhly cca dva roky a začátkem 98 chytil Luboš nějakej hnusnej virus a přes měsíc nevylezl z pelechu. Krám byl tenkrát jenom na mně a v té době už jsem mydlil asi patnáct druhů cichlidek. No, začal jsem s tím, že jsem si vyhradil jednu čtyřicítku a přinesl do ní od každého druhu po třech párech. Za tři tejdny osvěty jsem to akvárko musel naládovat znovu no a pak během dalšího roku k nám už jezdila klientela od Prahy až po Kolín a od Říčan až po Brandejs a cichlidky se prodávaly jedna radost. Stačilo jen lidem vysvětlit, jaký je jejich způsob života a co potřebují a co ne. Hrozně příjemné pak bylo, když přišel někdo nový a řekl, že u známého viděl akvárko s rybkami od nás a že nby chtěl zařídit taky takové, aby mu to fungovalo a byla z toho pohoda..... Ve finále jsme si tehdy vytvořili i speciální klientelu na jezerní Afriku. V té době tam dělala akvaristika skoro osmdesát procent obratu.. Takže to samozřejmě jde a funguje to, záleží jen a jen na skutečnéí erudovanosti personálu akvaristiky a na osvětě. Na ničem jiném.
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Apis.baenschi

Příspěvekod Kubo v 12 srp 2010, 20:53

Je pravda , ze teraz nieje sezona a tak to osobne este nemam az tak odsledovane. Inak za 2 tyzdne sa nepredal u nas ani jeden apistak (ak nepocitam ramirezy) a to mame kakadu , agasizii , nijsenii , boreli. :)
Uživatelský avatar
Kubo
Apistogrammafish fan
 
Příspěvky: 261
Registrován: 15 pro 2008, 17:39
Bydliště: Košice - Praha (prilezitostne)

Re: Apis.baenschi

Příspěvekod mlynář v 12 srp 2010, 21:36

To chce si vždycky vyčíhat tu správnou chvíli. Většinou si někdo koupil skaláry, protože ty jednoznačně vedly ligu u laiků. Hned to chce takovým lidem kvalitně poradit jak na to, any jim rybky prosperovaly (nezapomenout vysvětlit typ životního prostředí a zavédst řeč na huminy, jako základní přídavnou látku). Minimálně dva ze tří se za čas vrátí a řeknou, že byli překvapeni, že jim rybky jako obvykle do měsíce nepochcípaly, ale drží a oni by k nim chtěli něco jako doplněk. Většina obchodníků jim v takovém případě napere to, čeho se zrovna potřebuje zbavit. Já jsem tenkrát nabídl cichlidky.
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Apis.baenschi

Příspěvekod pragovcicka v 12 srp 2010, 22:36

No mě se to zdá docela skok z nějakejch 70Kč....
Ale jak je ctěná libost. Ještě jednou aktuálně. Kolik jich a kdo teda nakonec chce? A sháníte ještě něco jiného?
Uživatelský avatar
pragovcicka
Revizor ČCK
 
Příspěvky: 593
Registrován: 18 led 2009, 11:33

Re: Apis.baenschi

Příspěvekod Pavel++ v 13 srp 2010, 00:18

Tady v okoli Zugu take Apistici moc nejdou. Je tady na ne nevhodna voda a spousta akvaristu se nechce zatezovat studankou nebo osmozou. Rybka take nema moc dlouhou zivotnost a jak pise Honza, kupuji si je spise akvariste jako doplnek ke skalarum nebo tercovcum. Z tech nekolika malo chovatelu co tady znam , na tom nikdo nevydelava. (Vydelavaji na zivorodkach).

Mam radost , ze do mistni akvaristiky vozi rybky (zejmena Cichlidy) Cech... A majitel si moc pochvaloval kvalitu.
Pavel++
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 361
Registrován: 28 čer 2009, 22:36
Bydliště: CHAM / CH

Re: Apis.baenschi

Příspěvekod tomchamik v 13 srp 2010, 09:57

V Praze na Nuselské je mají,,,,viděl jsem je tam před týdnem tuším za 250kč. :o
Uživatelský avatar
tomchamik
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 67
Registrován: 23 črc 2010, 18:39
Bydliště: Dolní Jirčany

Re: Apis.baenschi

Příspěvekod langosh v 13 srp 2010, 09:59

I to není na maloobchod úplně špatná cena. Záleží ovšem na kvalitě - ta šla bohužel v Nuselské poslední dobou hodně dolů... :cry:

Roman 8-)
small is relative...
Uživatelský avatar
langosh
Administrátor - trpasličí cichlidky
 
Příspěvky: 405
Registrován: 01 říj 2008, 10:47
Bydliště: Roztoky u Prahy

Re: Apis.baenschi

Příspěvekod langosh v 13 srp 2010, 10:03

pragovcicka píše:Kolik jich a kdo teda nakonec chce? A sháníte ještě něco jiného?


Do kdy je deadline? Mám rozjednané ještě něco jiného, ale bohužel výsledek je zatím nejistý, takže nejsem zatím schopen dát závaznou objednávku ... i když předpokládám, že do toho nakonec půjdu...

Roman 8-)
small is relative...
Uživatelský avatar
langosh
Administrátor - trpasličí cichlidky
 
Příspěvky: 405
Registrován: 01 říj 2008, 10:47
Bydliště: Roztoky u Prahy

Re: Apis.baenschi

Příspěvekod Pavel++ v 13 srp 2010, 13:07

pragovcicka píše:No mě se to zdá docela skok z nějakejch 70Kč....
Ale jak je ctěná libost. Ještě jednou aktuálně. Kolik jich a kdo teda nakonec chce? A sháníte ještě něco jiného?


Pokud bych si je mohl u tebe (u nekoho) vyzvednout posledni srpnovou nedeli, tak bych prosil 2(samce)+3
Pavel++
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 361
Registrován: 28 čer 2009, 22:36
Bydliště: CHAM / CH

PředchozíDalší

Zpět na Ryby - poptávka


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


cron