Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:

Automatické přihlášení

Hledat

Rozšířené hledání

Narozeniny

Dnes nemá nikdo narozeniny

V následujících 7 dnech

Tanous (35)

Kalendář

<< Kvě. 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Statistiky

Celkem
Celkem témat 755
Celkem oznámení: 0
Celkem důležitých: 1
Celkem příloh: 3481

Témat za den: 0
Příspěvků za den: 2
Uživatelů za den: 0
Témat na uživatele: 1
Příspěvků na uživatele: 11
Příspěvků na téma: 11

Celkem členů 779
Nejnovějším uživatelem je Valis

Apistogramma barlowi Römer, Hahn, 2008

zde najdete konkrétní témata věnovaná jednotlivým druhům apistogramm

Apistogramma barlowi Römer, Hahn, 2008

Příspěvekod PLZAK v 30 led 2018, 13:58

Na loňském kongresu ČCK v Plzni referoval ve své přednášce o apistogramách Honza (Mlynář) i o druhu A. barlowi. Jedná se apistogramu, která je tlamovec. Pochází z Peru a je velmi málo chovaná v akváriích. V listopadu loňského roku mi přítel David (DavFm), člen našeho klubu, dovezl tři rybky této tlamovcovité apistogramy. Jednalo se o rybky získané od polského chovatele. Mělo se jednat o 2 samičky a jednoho samce. V současné době je však poměr pohlaví opačný. Rozdíl pohlaví je především v oploutvení. Samec má prodloužené přední paprsky hřbetní ploutve a na ocasní ploutvi má výrazně prodloužené špičky, horní i dolní. Dále se liší i velikostí a výraznějším zbarvením. Samička je v době tření a odchovu potěru špinavě žlutá. A. barlowi se mi zatím netřely. Krmím živou potravou (koretra, patentka, dafnie a cyklop), přijímají i živou a mraženou artemii. A.barlowi jsou na rozdíl od ostatních apistogram poměrně živé a nejsou plaché. Věřím, že i David, který je rovněž chová, přidá své postřehy. Pokud je někdo chová, či dokonce odchovává, tak se též těším na jeho zkušenosti. Přikládám foto .
Přílohy
A. barlowi sameček.jpg
A. barlowi sameček.jpg (68.9 KiB) Zobrazeno 476 krát
Ap. barlowi sameček.jpg
Ap. barlowi sameček.jpg (69.55 KiB) Zobrazeno 476 krát
A. barlowi samička.jpg
A. barlowi samička.jpg (55.45 KiB) Zobrazeno 476 krát
Naposledy upravil PLZAK dne 30 led 2018, 17:10, celkově upraveno 1
PLZAK
PLZAK
President ČCK

Re: Apistogramma barlowi Römer, Hahn, 2008

Příspěvekod mlynář v 30 led 2018, 16:25

Koukám, že "garáž" je jim sympatická, tak by se snad mohly odhodlat. :D
mlynář
Administrátor

Příspěvekod DavFm v 31 led 2018, 09:09

Já moc postřehů na doplnění zatím nemám.
Nechal jsem si 6 ryb, nakonec se to vyvinulo v 5 samců a jedinou samičku. O tu samičku jsem pak mojí blbostí přišel.Odlovil jsem nejpěknějšího samce a samičku do připravené, hodně zarostlé 72l nádrže. Ráno jsem samičku našel usušenou na podlaze, proskočila trojúhelníkem cca 2x2cm. Dokud byly všechny ryby pohromadě, nikdo o ni nejevil zájem a byly v pohodě.Tak nevím, co se tam v noci dělo. No hned jsem zajel pro další, snad samičku, uvidíme.

Jak už psal předseda, jsou to rybky velice živé a poměrně žravé. Pořád hledají potravu na dně a prosívají písek a to tak usilovně, že dokázaly zasypat i některé listy na dně.
Dle slov toho kolegy, co jsem je od něho bral, budou i celkem velké, jeho samec má 12cm a může dorůst i 15cm.Samička je mnohem menší, cca 5cm.
DavFm
Člen ČCK

Příspěvekod dudak v 05 úno 2018, 18:46

Chovám také 3 kusy těchto cicchlidek. Dostal jsem je také od Davida (DavFM) původně jako 1 samec + 2 samice. V současné době si pohlavím u ryb nejsem vůbec jistý, každopádně minimálně 2 samci to jsou, poslední ryba, nejmenší a s kratšími ploutvemi by mohla být samice, nicméně chování ryb mi přijde spíš takové, že se jedná o 3 samce, i ta jediná možná samice má spodní polovinu ocasní ploutve žlutooranžovou, toto zbarvení jsem na fotografiích pozoroval jen u samců, tak nevím. Za těch pár měsíců ryby značně poporostly, jsou stále živé a honí se po nádrži. Chovám je v 55 litrové nádrži ještě s 10 drobnoústkami trpasličími. Na rozdíl od jiných cichlidek jsou v nádrži neustále vidět. Zkusmo jsem jim jako krmení podal i granule a docela jsem koukal jak jim to chutnalo. K tomu jen podotknu, že žádné z mých ostatních cichlidek umělé krmivo nepřijímají, ale asi záleží na co byly v mládí naučené. Nejvíc jim jede živá koretra a patentka, občas dávám i nalíhlou artemii, hlavně kvůli drobnoústkám. Velmi rády prosívají písek, původně jsem měl skoro celé dno pokryté listím, ale během asi 2 týdnů ho kompletně zahrabaly, takže momentálně už žádné listí nepřidávám. Dominantní samec má chvíle, kdy nestrpí v akváriu žádnou jinou rybu kolem sebe, ale často taky jakoby zapomene na rivalitu a všechny ryby odpočívají blízko sebe. Hierarchie je od začátku daná, i když prostřední ryba už dorostla dominantního samce, pořád ještě nemá tak vyvinuté ploutve. Pokud budu mít nějaké další postřehy, určitě sem napíšu.
dudak
Registrovaný uživatel

Zpět na Rod Apistogramma (REGAN, 1913)