Přihlásit se

Uživatelské jméno:


Heslo:


Automatické přihlášení



 Hledat

Rozšířené hledání


 Narozeniny

Dnes nemá nikdo narozeniny

V následujících 7 dnech

jirka.p (52)


 Kalendář

<< Bře. 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 Statistiky

Celkem
Příspěvků: 64
Celkem témat 838
Celkem oznámení: 0
Celkem důležitých: 1
Celkem příloh: 3627

Témat za den: 0
Příspěvků za den: 2
Uživatelů za den: 0
Témat na uživatele: 1
Příspěvků na uživatele: 11
Příspěvků na téma: 11

Celkem členů 834
Nejnovějším uživatelem je StanislavLach


Moje "malé"akvárko

Re: Moje "malé"akvárko

Příspěvekod salonka v 13 bře 2012, 14:10

tak,už nemám svojho Flowáka...včera som nedobrovoľne ukončila jeho trojtýždňove trápenie sa,kedy mal dni skvelé,ale i tie horšie.Verila som,že sa mu polepší natoľko,že bude taký,aký býval celých 6 rokov.
Včera sa už ale nedalo na to pozerať,ako líhal na dne a silou mocou sa snažil plávať,aspoň chvíľu,ale potom ho telo zase neposlúchalo a vlastne ho chvost ťahal stále ku dnu.Neviem,čo mu bolo,ale niektorí cichlidári si myslia,že mal asi poškodený plynový mechúr,poniektorí si mysleli,že sa jednalo o kombinovanú parazitárnú a bakteriálnu infekciu,čo už je teraz jedno...
Tak som sa včera konečne rozhýbala a pomohla som svojmu miláčkovi na druhý svet,aby sa netrápil.
Nikdy som takéto niečo nerobila a verím,že toto bolo mojou rukou prvý a aj posledný raz!
Pomaly,ale iste sa mi vyrybňuje nádrž....
Ak by som mala väčšiu nádrž ako mojich terajších 500l,začínam zas len s Flowerhornmi.Sú to pre mňa najkrajšie ryby,aj keď viem,že medzi cichlidami je mnoho nádherných rýb,ale na Flowerhorna nedám dopustiť.
Som rada,že mi 6 rokov plávali v nádrži.

Teraz už len dilema,čo so samicou...
Uživatelský avatar
salonka
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 67
Registrován: 06 dub 2011, 11:08
Bydliště: Bratislava

Re: Moje "malé"akvárko

Příspěvekod RAP v 13 bře 2012, 21:16

Nech jí nabrat sílu a pak jí sežeň frajára. :D
RAP
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 562
Registrován: 06 kvě 2009, 18:33
Bydliště: Praha 15 - Horní Měcholupy

Re: Moje "malé"akvárko

Příspěvekod salonka v 22 bře 2012, 01:56

Tak samicu Flowerhorna už nemám. Mylne som si myslela,žeby predsa len vedela žiť s novými obyvateľmi nádrže,keď ich vložím k nej.
Pred 5 dňami som si na burze kúpila zase Citroňáky,mám 14cm samca,9 a 8cm samice.Majú podľa chovateľa pol roka.Páčili sa mi hneď a to som ani netušila ráno,že ich vôbec na burze nájdem,ale mali ich a neváhala som,čo mi bude plávať zase v nádrži a už sú 5 dní doma.
Ale mali i Parachromis dovii ,ktorým som neodolala a kúpila si po páre aj z nich.Majiteľ tvrdil,že ich chová bežne s citrinelai a v pohode,aj v akvarku ako ja mám,teda v 500l.Videla som videá,čo mal v mobile a tak verím,že Dovii nedorastie tak rýchlo do svojich možných 50cm a že sa budú tolerovať i o rok,tak,ako sa dnes.
Samicu Flowerhorna som ešte v ten deň musela dať preč z nádrže,lebo v momente vpustenia nových rýb,vystrelila ako torpédo po Doviim a mali čo robiť,aby sa skryli v skalách.Iste by im nedala pokoj a považovala by ich skôr za bombonik v jej strave,tak som sa v jednej akvaristike spýtala,či by ju nezobrali darom a mala som šťastie,majiteľ si ju zobral a ja som tak vyriešila problém,ktorý by iste neskôr iste v nádrži bol.Veľmi nerada som sa s ňou lúčila,lebo mne sa Flowáci stále páčia,nedám na ne dopustiť,sú to moji miláčkovia a po tom,ako som si musela utratiť samca,tak sa mi s ňou ťažko lúčilo,ale bohužiaľ nešlo to inak.
Tak teraz mám v nádrži neskutočne pažravé nové a mladé ryby,ktoré ak by som krmila 6x denne,nemali by s prijatím potravy žiaden problém.
Viem,že toto zloženie rýb nie je najšťastnejšie,ale zatiaľ sú malé a ak k niečomu predsa len príde o taký rok,či dva,zase ich darujem.
Novým kráskam a krásavcom mojej nádrže držím palce,aby boli stále zdraví a aby rástli do krásy a veľkosti,na akú som bola zvyknutá,že v akváriu 6 rokov plávala.
Uživatelský avatar
salonka
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 67
Registrován: 06 dub 2011, 11:08
Bydliště: Bratislava

Re: Moje "malé"akvárko

Příspěvekod RAP v 22 bře 2012, 09:09

Moniko, Moniko! :roll:
Tyto dva druhy se opravdu dají chovat spolu, ale v o hodně větším akva než je tvoje. Až tomu doviákovi hrábne, sestřelí ti celou osádku.
Tyhle témata určitě znáš http://bigcichlids.6f.sk/parachromis-dovii.p91.html , http://bigcichlids.xforum.cz/viewtopic.php?f=18&t=429
RAP
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 562
Registrován: 06 kvě 2009, 18:33
Bydliště: Praha 15 - Horní Měcholupy

Re: Moje "malé"akvárko

Příspěvekod salonka v 22 bře 2012, 17:45

ano, dobre poznám tie stránky,aj som to čítala,ale v čase,kedy som ani netušila,že sa k Dovimu vôbec niekedy dostanem.Páčia sa mi tie ryby,tak som si myslela,žeby predsa len spolu mohli vychádzať,ak by žili spolu od malička.Uvidím,ako budú o taký rok a ak to s nimi nepôjde,darujem ich potom.
Uživatelský avatar
salonka
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 67
Registrován: 06 dub 2011, 11:08
Bydliště: Bratislava

Re: Moje "malé"akvárko

Příspěvekod salonka v 27 bře 2012, 21:12

Upravujem konečný stav rýb v nádrži.

Chované druhy :

Parachromis managuense - Jaguar Cichlid / samica 10cm,samec 12cm/ od 27.3.2012

Kríženci Amphilophus citrinellus a Amphilophus labiatus /
2 samice 10cm,1 samec 14cm - od 17.3.2012

Prísavník gibiceps -/Glyptoperichthys gibbiceps/ 1ks

Perovec škvrnitý -/Synodontis eupterus / 1ks

Prísavník škvrnitý - /Ancistrus cirrhosus/ 6ks



Zostava nie je zase ideálna,ale verím,že to pôjde.
Uživatelský avatar
salonka
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 67
Registrován: 06 dub 2011, 11:08
Bydliště: Bratislava

Re: Moje "malé"akvárko

Příspěvekod salonka v 17 dub 2012, 00:44

Spravila som nedávno ešte jednu zmenu,verím,že poslednú,čo sa týka odobratia nových rýb.Už len neskôr naposledy doložím 2 nové druhy cichlid a to bude konečná zostava v nádrži.
Na dobrú radu človeka,ktorému v rybách verím,lebo sa im naozaj rozumie,len občas ho nepočúvnem a tvrdohlavo si vyberiem ryby podľa seba a svojho vkusu,ale nie potrieb rýb,tak po dvoch týždňoch som odobrala krížencov citronov a darovala ich do akvaristiky a už 3 dni viem,že už majú nového majiteľa,čo ma teší.
A prečo zase výmena rýb?
Samec mi začal naháňať všetko,čo mu prišlo do cesty,samice utlačil za skaly a vychádzali len výnimočne.Dokonca nemal problém zahnať i veľkého Perovca a to mal len 14cm,ale bolo ho doslova "celé" akvárium,takže ako by dospieval,bolo by to asi zase na hranici prežitia len tých silnejších a na to,ako mi zase samec zabije samicu,sa už nechcem pozerať.

Takže teraz je zostava rýb takáto:

Parachromis managuense - Jaguar Cichlid / samica 10cm,samec 12cm/ od 27.3.2012
Prísavník gibiceps -/Glyptoperichthys gibbiceps/ 1ks
Perovec škvrnitý -/Synodontis eupterus / 1ks
Prísavník škvrnitý - /Ancistrus cirrhosus/ 6ks
Pancierníček kropenatý/ Megalechis thoracata/ 2ks

K týmto rybám sa ešte v najbližšom období doplnia dva druhy cichlid,ktoré sem dopíšem potom,ako to bude naozaj aktuálne.
Uživatelský avatar
salonka
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 67
Registrován: 06 dub 2011, 11:08
Bydliště: Bratislava

Re: Moje "malé"akvárko

Příspěvekod salonka v 26 dub 2012, 21:07

Moje prvé fotky mojich nových 12cm rýb
Přílohy
P1010024.jpg
Parachromis managuensis
P1010024.jpg (153.72 KiB) Zobrazeno 7656 krát
Uživatelský avatar
salonka
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 67
Registrován: 06 dub 2011, 11:08
Bydliště: Bratislava

Re: Moje "malé"akvárko

Příspěvekod salonka v 26 dub 2012, 21:09

ešte jedna fotka.Za kvalitu sa omlúvam,sa ja snáď nikdy nenaučím fotiť ryby :|
Přílohy
P1010010.jpg
P1010010.jpg (120.08 KiB) Zobrazeno 7655 krát
Uživatelský avatar
salonka
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 67
Registrován: 06 dub 2011, 11:08
Bydliště: Bratislava

Re: Moje "malé"akvárko

Příspěvekod salonka v 01 čer 2012, 16:10

Tak konečne mám doma nových obyvateľov akvária,ktorými uzatváram zostavu rýb v akváriu.
Takže od 28.5.2012 som majiteľkou páriku Paratheraps fenestratus.
Přílohy
DSCN0807.jpg
DSCN0807.jpg (122.9 KiB) Zobrazeno 7569 krát
Uživatelský avatar
salonka
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 67
Registrován: 06 dub 2011, 11:08
Bydliště: Bratislava

PředchozíDalší

Zpět na Presentace nových členů


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


cron