Přihlásit se

Uživatelské jméno:


Heslo:


Automatické přihlášení



 Hledat

Rozšířené hledání


 Narozeniny

Gratulujeme uživateli:
helleri (50)

V následujících 7 dnech

nemá nikdo narozeniny.

 Kalendář

<< Kvě. 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

 Statistiky

Celkem
Příspěvků: 29
Celkem témat 838
Celkem oznámení: 0
Celkem důležitých: 1
Celkem příloh: 3627

Témat za den: 0
Příspěvků za den: 2
Uživatelů za den: 0
Témat na uživatele: 1
Příspěvků na uživatele: 11
Příspěvků na téma: 11

Celkem členů 834
Nejnovějším uživatelem je StanislavLach


Pelvicachromis taeniatus "Moliwe"

Pelvicachromis taeniatus "Moliwe"

Příspěvekod Raviolka v 06 zář 2009, 17:39

Tak se vám taky pochlubím s mýma – momentálně jedinýma :cry: – cichlidama:

"Moliwe" jsou prý „nejjednodušší“ ze všech taeniatusů a pochází z vulkanické oblasti, kde je pH snad těsně nad 7 – takže žádná kyselina! Ale pro vyrovnaný poměr pohlaví se doporučuje pH 6,7 a teplota 26(-28) °C. Já jsem je měla při pH 6,3 a teď mají o něco víc.

Mám jeden pár od června. Samec nemá moc ideální ploutve, ale zdáli se mi i tak docela mladí a hlavně naprosto sehraní, tak jsem do toho šla :-) Tady jsou:

moliwe1a.jpg
moliwe1a.jpg (43.58 KiB) Zobrazeno 7709 krát

moliwe2a.jpg
moliwe2a.jpg (46.93 KiB) Zobrazeno 7710 krát

moliwe3a.jpg
moliwe3a.jpg (53.85 KiB) Zobrazeno 7711 krát


To jsou fotky krátce po zakoupení, ještě z akvária, kde jsem je držela 2 měsíce a nedovolila se jim třít – nebylo kam. Chtěla jsem je totiž stěhovat do jejich nového akvárka, ale trvalo mi dlouho, než jsem ho nachystala... Stejně kopali jak o život a snažili se vyhrabat jeskyňku. Marně, nepřevezli mě - tak mi aspoň totálně zničili všechny kytky :twisted:
Uživatelský avatar
Raviolka
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 135
Registrován: 02 zář 2009, 12:29
Bydliště: Ostrava

Pelvicachromis teaniatus "Moliwe"

Příspěvekod Raviolka v 06 zář 2009, 17:47

...
...tak a teď přichází příběh :P

Po stěhování trvalo asi deset dní – naplněných ze strany samice usilovným hrabáním a ze strany samce jen hlídkováním těsně u jeskyně (květináč) – než samice zmizela. Byla jsem na to nachystaná, měla jsem načtené, že zmizí a přijde možná jen na krmení – ale i tak, zkuste se nebát :roll: . Samec hlídkoval, ale vypadal úplně normálně. Taky chodil do jeskyně a zdržoval se tam někdy i delší dobu – nezdálo se mi, že by ho tam samice nechala, kdyby tam hlídala jikry.
Týden po zmizení, když jsem samici ani jednou okem nezahlídla (a na takový extrém jsem připravená nebyla), mi došla trpělivost a obrátila jsem jeskyni vzhůru nohama. Prázdná! :shock:
Mají tam ještě skrýše kolem filtru, nechala jsem tam schválně volný vstup, ať mají soukromí – ale není to nic ve stylu jeskyňky, takže nepředpokládám, že by se tam chtěli vytřit. No ale na samici, která tam někde leží mrtvá, je to jako stvořené... :|

Osmý den odpoledne jsem zahlídla samici – trochu nervózní a hubenou, ale živou!!!

moliwe4a.jpg
moliwe4a.jpg (37.51 KiB) Zobrazeno 7703 krát


Pak zase zmizela a objevila se večer - a už se chová normálně.
Takže se přece jen vytřeli a něco se muselo vylíhnout, jinak by se ukázala dřív. No a pak to nějak nedopadlo. Což mi ale vůbec nevadí, já jsem se o tu mojí holčičku taaaaak strašně bála :?

...
Tady je poslední fotka za včerejška, dva dny po návratu mezi živé, jak si samička doplňuje zásoby :-). Mimochodem, mají neustále problém se žrádlem – nebo vlastně spíš já s krmením, oni hubení rozhodně nejsou. Vždycky připlavou se podívat, co jim dávám, ale kolikrát to ani nevezmou do tlamky. Potom po pár hodinách to vyluxují. Mám dojem, že jsou výrazní zeměžrouti a neradi se nacpou, zato ale žerou celý den. Samice celý den jen přebírá písek (viz foto dole). Samec je spíš na „Aufwuchs“, ale taky prosívá, i když míň. Je většinou vzadu mezi kořeny, samice naopak na písčině.

moliwe5a.jpg
moliwe5a.jpg (33.63 KiB) Zobrazeno 7701 krát


Toť zatím vše, nějak jsem se rozepsala...

(Mimochodem děkuju barkymu, se kterým každé svoje pozorování konzultuju – sice jeho Nigeria Red se chovají po všech stránkách úplně jinak, ale to nevadí :D)
Uživatelský avatar
Raviolka
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 135
Registrován: 02 zář 2009, 12:29
Bydliště: Ostrava

Re: Pelvicachromis teaniatus "Moliwe"

Příspěvekod mlynář v 06 zář 2009, 19:34

Ke Kienke a Moliwe mám obzvlášť kladný vztah. Byli to moji první taeniáti, se kterými jsem začínal.
Ono jejich chování plně záleží na podmínkách, ve kterých žijí. U Barkyho budou rozhodně jiné než u tebe. Já jsem je měl v řádce prakticky vedle sebe všechny (vč. Nanochromisů) vedle sebe, v prakticky stejných náržích, atd. a všechny formy se chovaly jako podle jedné šablony. A´T šlo o Nigeria-red nebo třeba o Dehane či Moliwe, atd...
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Pelvicachromis teaniatus "Moliwe"

Příspěvekod Raviolka v 07 zář 2009, 10:09

Honzo a z čeho soudíš, že budou "rozhodně jiné"? Já jsem tu poznámku nepsala proto, že bych snad čekala, že to budou úplně stejné ryby, proto je tam taky smajlík :-).
Ale předpokládám, že ta Tvá jistota z něčeho pramení. V čem konkrétně myslíš, že jsou podmínky u Barkyho a u mě tak jiné?
Docela by mě totiž zajímalo, jak zařídit, aby normálně žraly :roll:
Uživatelský avatar
Raviolka
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 135
Registrován: 02 zář 2009, 12:29
Bydliště: Ostrava

Re: Pelvicachromis teaniatus "Moliwe"

Příspěvekod langosh v 07 zář 2009, 11:23

Jak žraly v tom předchozím AQ? Nemá vliv na jejich chování jemné písečné dno? Nevím, jak konkrétně je chová Barky (není to z jeho fotek vidět), ale má tam nějaký substrát? Nehledě na to, že asi nebudete mít stejnou vodu... a jestli se nepletu, tak podle Honzy to má velký vliv na apetit :lol: . ... A že jsem tak smělý ... v čem je vlastně problém ... pokud to dobře chápu, tak nakonec to sežerou (i když ze dna) a ani mi nepřipadají nějak podvyživené... :)

Roman 8-)

P.S. Hezké fotky, jak jinak...
small is relative...
Uživatelský avatar
langosh
Administrátor - trpasličí cichlidky
 
Příspěvky: 405
Registrován: 01 říj 2008, 10:47
Bydliště: Roztoky u Prahy

Re: Pelvicachromis teaniatus "Moliwe"

Příspěvekod RAP v 07 zář 2009, 12:25

Rav, nenapsala si v jak velkém akva je máš a jestli jsou tam samotné. I to může mít na celkové chování vliv. ;)
RAP
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 562
Registrován: 06 kvě 2009, 18:33
Bydliště: Praha 15 - Horní Měcholupy

Re: Pelvicachromis teaniatus "Moliwe"

Příspěvekod Raviolka v 07 zář 2009, 12:44

No právě, že jsem nenapsala skoro nic o podmínkách a Honza psal, že u mě a u barkyho budou "rozhodně jiné" - tak mě napadlo, že něco konkrétního ví (nebo vidí na fotkách) a snažím se to zněj vytáhnout ;)

Musím dávat bacha na plesnivé zbytky a mám dojem, že celkově žerou málo - ale tohle téma jsem opravdu nezaložila kvůli tomu krmení a ani proto, že se moje ryby chovají jinak než barkyho :lol: (jinak to platilo i na jiné věci, nejen žraní) To byla jen taková poznámka na okraj - ale když jste se chytili, proč o tom nepodebatit :)

Ten písek jsem tam dala schválně, aby se mohly hrabat. V akadamě to zkoušely, ale moc dobře to do tlamy nešlo a přes žábry už vůbec ne :P
Je to cca 80 l akvárium, jsou tam samy. uvažovala jsem nad nějakými dither-fish, ale já ryby hodně nerada míchám. Ten pár mezi sebou nemá sebemenší problémy, tak to nechám zatím takhle.

Abych to shrnula, problém s nimi nemám, ale kdyby se prostě pěkně přišly nažrat, byla bych radši. Takže jestli má někdo tip jak je to naučit, sem s ním. (Mimochodem nějak tuším, že kdyby tam byly jiné ryby, na tohle by to nezabralo - ač je to jeden z možných triků.)
Uživatelský avatar
Raviolka
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 135
Registrován: 02 zář 2009, 12:29
Bydliště: Ostrava

Re: Pelvicachromis teaniatus "Moliwe"

Příspěvekod langosh v 07 zář 2009, 12:51

to RAP
Něco málo lze vidět i na této fotce... :mrgreen: Snad se nebude Raviolka zlobit :oops: .
Roman 8-)
small is relative...
Uživatelský avatar
langosh
Administrátor - trpasličí cichlidky
 
Příspěvky: 405
Registrován: 01 říj 2008, 10:47
Bydliště: Roztoky u Prahy

Re: Pelvicachromis teaniatus "Moliwe"

Příspěvekod Raviolka v 07 zář 2009, 12:59

Uhm, dávat sem odkaz na fotku z mého soukromí... no toto :mrgreen:

Jsou v tom písečném akvárku s kořeny - teda v době focení tam ještě nebyly. Mají tam teď na dně nějaké listí a mám dojem, že se jim tam líbí. Někdy to vyfotím a dám sem ;)

Jinak mě napadlo další související téma - jaký máte názor na vybarvení ryb a intenzitu světla?
Uživatelský avatar
Raviolka
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 135
Registrován: 02 zář 2009, 12:29
Bydliště: Ostrava

Re: Pelvicachromis teaniatus "Moliwe"

Příspěvekod langosh v 07 zář 2009, 13:06

Raviolka píše:uvažovala jsem nad nějakými dither-fish, ale já ryby hodně nerada míchám.

Já bych si tam dovedl případně představit Tvé oblíbené Pseudepiplatys annulatus ... :lol: BTW ty si jednou taky pořídím, protože jsou úplně super :P .

Roman 8-)
small is relative...
Uživatelský avatar
langosh
Administrátor - trpasličí cichlidky
 
Příspěvky: 405
Registrován: 01 říj 2008, 10:47
Bydliště: Roztoky u Prahy

Další

Zpět na Rod Pelvicachromis


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník