Přihlásit se

Uživatelské jméno:


Heslo:


Automatické přihlášení



 Hledat

Rozšířené hledání


 Narozeniny

Gratulujeme uživateli:
helleri (50)

V následujících 7 dnech

nemá nikdo narozeniny.

 Kalendář

<< Kvě. 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

 Statistiky

Celkem
Příspěvků: 29
Celkem témat 838
Celkem oznámení: 0
Celkem důležitých: 1
Celkem příloh: 3627

Témat za den: 0
Příspěvků za den: 2
Uživatelů za den: 0
Témat na uživatele: 1
Příspěvků na uživatele: 11
Příspěvků na téma: 11

Celkem členů 834
Nejnovějším uživatelem je StanislavLach


Pelvicachromis taeniatus "Moliwe"

Re: Pelvicachromis teaniatus "Moliwe"

Příspěvekod Raviolka v 07 zář 2009, 13:15

langosh píše:...Já bych si tam dovedl případně představit Tvé oblíbené Pseudepiplatys annulatus ... :lol:

Romane!!! Tys na to kápnul - to je tak vynikající nápad, až mě mrzí, že mě to taky nenapadlo :evil: :lol:
Tihle fešáci by tam fakt šli a dokoknce by se tam množili. Noo a nebo se podívám po něčem hodně podobném, co jsem ještě neměla. Každopádně jsi mě inspiroval, díky!
Uživatelský avatar
Raviolka
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 135
Registrován: 02 zář 2009, 12:29
Bydliště: Ostrava

Re: Pelvicachromis teaniatus "Moliwe"

Příspěvekod RAP v 07 zář 2009, 13:26

Raviolka píše: ....Je to cca 80 l akvárium, jsou tam samy. uvažovala jsem nad nějakými dither-fish, ale já ryby hodně nerada míchám. Ten pár mezi sebou nemá sebemenší problémy, tak to nechám zatím takhle. ....

Já ryby taky nerad míchám. Nicméně nedávno se zmiňoval p. K.Zahrádka o podobném problému s Akarkama(Romane ty budeš vědět :mrgreen: ). Dokud byly samostaně v akva, péče o mladé nic moc atd. Když je pak šoupnul do společenského jak se reace změnily. ;)
RAP
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 562
Registrován: 06 kvě 2009, 18:33
Bydliště: Praha 15 - Horní Měcholupy

Re: Pelvicachromis taeniatus "Moliwe"

Příspěvekod Raviolka v 07 zář 2009, 14:52

RAP, to je jasné, proto jsem zmiňovala ty "dither fish", jsou na zlepšení péče rodičů ideální - jenomže s tímhle moje ryby problémy nemají. Vzájemně se neperou, naopak se k sobě mají a klape jim to (zatím!). Jistě, nemůžu vědět, co se tam dělo - ale jestli se samice za celých osm dní nepřišla ani jednou nažrat, tak se od mladých nehnula --> a tady teda jiné ryby nemají co zlepšit.
Že ten odchov nevyšel mě netrápí, to akvárium ještě není zaběhlé a bude to skoro určitě problém s vodou. To se vyřeší :)
Uživatelský avatar
Raviolka
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 135
Registrován: 02 zář 2009, 12:29
Bydliště: Ostrava

Re: Pelvicachromis taeniatus "Moliwe"

Příspěvekod RAP v 07 zář 2009, 18:31

Aha, tak ty si jen myslíš, že by mohly více papkat? :)
RAP
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 562
Registrován: 06 kvě 2009, 18:33
Bydliště: Praha 15 - Horní Měcholupy

Re: Pelvicachromis taeniatus "Moliwe"

Příspěvekod mato00 v 07 zář 2009, 19:42

tento isty problem ma aj ja, ale sice u obycajnych pel......Ked ich nakrmim, tak nevilezu z jaskyne, ale ked pridem neskor, tak potravy nikde. ;)
mato00
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: 27 črc 2009, 16:36

Re: Pelvicachromis taeniatus "Moliwe"

Příspěvekod Raviolka v 07 zář 2009, 22:46

RAP - jojo, mám ráda, když se rybky nadlábnou ;)

mat00 - to já to mám ale jinak. Ony přijdou pokaždé, dokonce i samec vystartuje ze svých kořenů. Někdy si ždibnou pár kousků (myšleno třeba 1-3 patentky, víc ne) a ztratí zájem, někdy těsně před tím ucuknou a jdou si zase po svém. (Tj. samec se vrátí k ocumlávání kořenů a samice dál prosívá písek vedle toho žrádla.) Nebojí se mě a není to tím, že by chtěly žrát v klidu. U nitěnek to je o malilinko lepší, ale já je prostě pořád nemám a taky nemám dojem, že by se jich nažraly. Prostě mám dojem, že jim to snad nechutná a nebo spíš že vědí, že druhý den to bude proleželé a lepší :roll:

Ale když se pokaždé dorazí podívat, co nabízím dobrého - tak asi mají hlad nebo aspoň chuť na něco, ne? A já je zklamu :|

Hmm, teď se mi to konečně povedlo nějak popsat - ještě chvíli nad tím budu dumat, a už na to přijdu, co je na tom divného a jak to změnit. Stačí problém jen správně pojmenovat :D
Uživatelský avatar
Raviolka
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 135
Registrován: 02 zář 2009, 12:29
Bydliště: Ostrava

Re: Pelvicachromis taeniatus "Moliwe"

Příspěvekod mlynář v 07 zář 2009, 22:58

Markéto, možná se jedná o stejný fenomén, jaký jsem zažíval i já. Když jsem žil na mlejně a vůbec choval ryby v měkké vodě, buď patentky z "Ruska", nežraly vůbec, nebo takovýmhle způsobem (jednoznačně jen z nutnosti neumřít hlady) a nebo mi taky spousta ryb na to pokapala. Tady v pražské vodě bylo všechno v pořádku.....
Zkus nějaké kvalitnější mražené dafnie a především černé komáry.
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Pelvicachromis taeniatus "Moliwe"

Příspěvekod Raviolka v 07 zář 2009, 23:15

Honzo, to je zajímavé. Jenomže - černé komáry mi neberou snad vůbec, teda přestala jsem jim je už i dávat, zkouším to tak jednou za týden. Dafnie jsou na tom hůř než patentky, ale nabízím je. Koretry jakž takž (asi v oblíbenosti hned po patentkách), ale ty plavou a to je pak bez šance, z hladiny to nevezmou. Jo a mám dojem, že jim hodně chutná mražená artémie, teda v rámci jejich chabého apetitu :-)

S tou vodou jsi mi nasadil brouka do hlavy. Jdu je teda trošku víc sledovat a budu víc zkoušet toho černého komára, stejně ho dávám jiným rybám.

Ale asi budu mít brzo zas jen jeden objekt na testování, samička má znovu bříško a právě teď předvádí nějaké extrémní tanečky divošských afrických kmenů :shock: ...jdu na to koukat, dobrou ;)
Uživatelský avatar
Raviolka
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 135
Registrován: 02 zář 2009, 12:29
Bydliště: Ostrava

Re: Pelvicachromis taeniatus "Moliwe"

Příspěvekod mlynář v 07 zář 2009, 23:21

Raviolka píše:Jenomže - černé komáry mi neberou snad vůbec, teda přestala jsem jim je už i dávat, zkouším to tak jednou za týden. Dafnie jsou na tom hůř než patentky, ale nabízím je. Koretry jakž takž (asi v oblíbenosti hned po patentkách), ale ty plavou a to je pak bez šance, z hladiny to nevezmou. ..........S tou vodou jsi mi nasadil brouka do hlavy.


Chuť vody!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Pelvicachromis taeniatus "Moliwe"

Příspěvekod langosh v 08 zář 2009, 08:19

Díval jsem se pro zajímavost do Lamboje a ten píše, že se živí hlavně detritem, aufwuchs a "other small particles" ;) , takže myslím, že se nechovají tak zcela nepřirozeně... :P

Roman 8-)
small is relative...
Uživatelský avatar
langosh
Administrátor - trpasličí cichlidky
 
Příspěvky: 405
Registrován: 01 říj 2008, 10:47
Bydliště: Roztoky u Prahy

PředchozíDalší

Zpět na Rod Pelvicachromis


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník