Přihlásit se

Uživatelské jméno:


Heslo:


Automatické přihlášení



 Hledat

Rozšířené hledání


 Narozeniny

Dnes nemá nikdo narozeniny

V následujících 7 dnech

MEPHISTOCICHLIDS (50)

Liberec (57)

helleri (50)


 Kalendář

<< Kvě. 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

 Statistiky

Celkem
Příspěvků: 116
Celkem témat 838
Celkem oznámení: 0
Celkem důležitých: 1
Celkem příloh: 3627

Témat za den: 0
Příspěvků za den: 2
Uživatelů za den: 0
Témat na uživatele: 1
Příspěvků na uživatele: 11
Příspěvků na téma: 11

Celkem členů 834
Nejnovějším uživatelem je StanislavLach


Mikrogeophagus ramirezi „Electric Blue“

Re: Mikrogeophagus ramirezi „Electric Blue“

Příspěvekod mlynář v 08 črc 2009, 17:32

Já bych to Milane neviděl tak dramaticky. Modrá barva je jednou z běžných barev normálních ramirézek. Takže pokud se někdo zabývá jejich masovým chovem a někde se z nějaké populace odštěpí něco výjimečně jiného, je tu materiál k další práci. Podívej se jen na obyčejné Pelvicachromis pulcher - tam většina barevných forem vznikla dokonce v přírodě. O apistogramách nemluvě.
Tuhle mi mailovala Jarmilka, že asijci jsou dost daleko s hraním si s geny odpovídajícími za modrou barvu (jednalo se o skaláry) a ono je to vidět nejen u skalár a terčovců, ale i jiných rybek.
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Mikrogeophagus ramirezi „Electric Blue“

Příspěvekod pragovcicka v 08 črc 2009, 18:00

No ale to jsou dvě různé cesty ke stejnému výsledku. A přikláním se spíš k té druhé. Je to tak strašně moc modré, že mi to pořád nejde přirozeně pod fous. :? :? Ale to nemění nic na tom, že mne zaujaly. 8-) 8-)
Jenže s modifikací genů už je to trochu jen dál a dál od přirozeného výběru a zvýraznění určitého prvku.
Uživatelský avatar
pragovcicka
Revizor ČCK
 
Příspěvky: 593
Registrován: 18 led 2009, 11:33

Re: Mikrogeophagus ramirezi „Electric Blue“

Příspěvekod Kubo v 19 črc 2009, 22:22

Pridam aj sem nejake to foto ramireziek aj ked moje niesu najvacsie ani najkrajsie. Moje boli asi zakrpatene uz v predajni pretoze aj ked krmim ako chcem rastu strasne pomaly priam nerastu vobec. :)

Obrázok 090x.jpg
Obrázok 090x.jpg (138.95 KiB) Zobrazeno 8297 krát


Obrázok 092x.jpg
Obrázok 092x.jpg (118.92 KiB) Zobrazeno 8297 krát
Uživatelský avatar
Kubo
Apistogrammafish fan
 
Příspěvky: 261
Registrován: 15 pro 2008, 17:39
Bydliště: Košice - Praha (prilezitostne)

Re: Mikrogeophagus ramirezi „Electric Blue“

Příspěvekod jarmilca v 06 říj 2009, 02:36

Přes mlynáře jsem se ze skalárfora dostala sem k vám na cichlidky a zkusim trošku přispět do diskuze.
Já tuhle azurově modrou ramirezku už vlastním okolo měsíce. Když jsem si ji za velice předražený peníz koupila tak to byl takový malý podvyživený chcípáček s šedivým telíčkem a jen hřbetní ploutev a břišní ploutve měly jemný nádech do modra. Vůbec se to nepodobalo rybkám, co najdete na netu. Ale po týdnu dobrého krmení se tahle rybka začala vybarvovat a teď je nádherně modrá po celem těle jen čelo nazelenalé jako "normální" ramirezka. Tohle myslím jasně dokazuje, že nejde o rybku barvenou. Prý byla vyšlechtěna v Singaporu a jde o barevnou mutaci. Je to stený princip jako u zlaté ramirezky. Slyšela jsem fámu, že obchodníci v Singaporu schvalně vyvážejí jenom samečky, aby si je nikdo jinde nemohl množit a cena se udržela vysoko. Nevím, co je na tom pravdy, moje ramirezka je podle mého ramirezek moc neznaleckého oka samička, ale můžu se mýlit. Zajímavé bylo jak reagovaly skaláry a terčovci, když jsem je k nim tenhle týden Electric Blue do nádrže přidala, nejdříve na ni udiveně koukali, divili se, co je to za divnou zářivě modrou rybku a to mám v té samé nádrží červené neonky, ale jejich modrý pruh je daleko tmavší. Mám tam také tři zlaté ramirezky a ty teda překvapený nebyli, nějak jim došlo, že jde o stejný druh.
Jarmila.
jarmilca
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 16 čer 2009, 15:29

Re: Mikrogeophagus ramirezi „Electric Blue“

Příspěvekod pragovcicka v 06 říj 2009, 07:40

No škoda, že není přiložena nějaká fotka a že máš jen jednu.
Jinak já si pro ně jedu dneska. Jsem teda strašně napnutej, ale hrozně moc se těším.
Uživatelský avatar
pragovcicka
Revizor ČCK
 
Příspěvky: 593
Registrován: 18 led 2009, 11:33

Re: Mikrogeophagus ramirezi „Electric Blue“

Příspěvekod mlynář v 06 říj 2009, 07:52

jarmilca píše:Slyšela jsem fámu, že obchodníci v Singaporu schvalně vyvážejí jenom samečky, aby si je nikdo jinde nemohl množit a cena se udržela vysoko.

Možná to bude pravda. Dělali a dělají to tak prý s novými barevnými formami terčovců. Do akvárií s mláďaty prý ládují testosteron, aby jednak ovlivnili pohlaví a samečci rostou rychleji a jsou barevnější než samice. Takže by mne nedivilo, kdyby tomu tak bylo i u dalších cichlid.
Dlouhá léta asijci praktikovali něco podobného i u bojovnic B.splendens. Vyváželi jen samce. teprve až když zjistili, že nás z toho hlava nebolí - ba právě naopak, že jsme si udělali díky tomu velmi dobrý kšeft na samičkách, změnili to.
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Mikrogeophagus ramirezi „Electric Blue“

Příspěvekod pragovcicka v 06 říj 2009, 07:55

Tak to nevím, nemám s tím zkušenosti. Ale už jsem slyšel, že je někdo u nás vytřel. Tak doufám, že to dopadne dobře. Ani nic jiného vlastně nezbývá, že? :oops: :(
Uživatelský avatar
pragovcicka
Revizor ČCK
 
Příspěvky: 593
Registrován: 18 led 2009, 11:33

Re: Mikrogeophagus ramirezi „Electric Blue“

Příspěvekod jarmilca v 06 říj 2009, 14:05

pragovcicka píše:No škoda, že není přiložena nějaká fotka a že máš jen jednu.
Jinak já si pro ně jedu dneska. Jsem teda strašně napnutej, ale hrozně moc se těším.

Fotku brzy dodám, ty co teď mám mají šmouhy.
Proč jsem si koupila jen jednu? Tady v Kanadě jich zatím moc není na prodej, dost jim chcípají a jejich cena je hodně přestřelená. Já jsem si moji koupila za 50 dolarů!!! Jak je to v ČR, za kolik se u nás prodávají?
jarmilca
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 16 čer 2009, 15:29

Re: Mikrogeophagus ramirezi „Electric Blue“

Příspěvekod smik v 06 říj 2009, 18:42

pragovcicka píše: Jinak já si pro ně jedu dneska.Jsem teda strašně napnutej, ale hrozně moc se těším.

Shodou okolností mi nedávno padly do oka a chtěl jsem si je pořídit. Můžeš prozradit kdes je sehnal, případně cenovku +-. Já je už někde viděl za 20$ a i to je dosti. V Glaserově stocklistu mají ramky označené jako Blue form nebo Super neon blue. Vím já ale jestli jsou to ony.
smik
Stálý uživatel
 
Příspěvky: 25
Registrován: 09 lis 2008, 19:34

Re: Mikrogeophagus ramirezi „Electric Blue“

Příspěvekod mlynář v 06 říj 2009, 18:51

Mno, padesát dollarů je tedy skutečně povedená cena. Na druhou stranu bych ale řekl, že z mého pohledu bývalého profíka asi cena adekvátní. Netvrdím, že by u nás měly ramirézky stát osm stovek v korunách, na druhou stranu se ale žádnému chovateli tyhle rybky nevypatí "dělat" za 12 nebo dokonce 10 Korun pro výkup. Z mého hlediska chovatele by byla adekvátní výkupní cena jedné pěkné amirezky tak někde mezi 60 - 70 korunami.... :|
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

PředchozíDalší

Zpět na Mikrogeophagus ramirezi (Myers & Harry, 1948)


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


cron