Přihlásit se

Uživatelské jméno:


Heslo:


Automatické přihlášení



 Hledat

Rozšířené hledání


 Narozeniny

Dnes nemá nikdo narozeniny

V následujících 7 dnech

greenfish (64)


 Kalendář

<< Dub. 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

 Statistiky

Celkem
Příspěvků: 140
Celkem témat 838
Celkem oznámení: 0
Celkem důležitých: 1
Celkem příloh: 3627

Témat za den: 0
Příspěvků za den: 2
Uživatelů za den: 0
Témat na uživatele: 1
Příspěvků na uživatele: 11
Příspěvků na téma: 11

Celkem členů 834
Nejnovějším uživatelem je StanislavLach


Odchov

Re: Odchov

Příspěvekod Kubo v 01 zář 2009, 08:47

Ja osobne krmim ramirezi asi 3 krat tyzdenne patentkami a nedeje sa nic , no cakam na tu chvilu ked sa mi to raz potvrdi. :D
Uživatelský avatar
Kubo
Apistogrammafish fan
 
Příspěvky: 261
Registrován: 15 pro 2008, 17:39
Bydliště: Košice - Praha (prilezitostne)

Re: Odchov

Příspěvekod langosh v 01 zář 2009, 09:51

Už jsem to někde psal - na apistogramma.com fóru jsem se setkal s příspěvkem, který upozorňuje na to, že patentky mají na sobě jakési štětinky (háčky), díky nimž se rybkám zablokovaly střeva a žaludek a následně uhynuly...

Já osobně jsem zatím nikdy žádný problém neměl...

Roman 8-)
small is relative...
Uživatelský avatar
langosh
Administrátor - trpasličí cichlidky
 
Příspěvky: 405
Registrován: 01 říj 2008, 10:47
Bydliště: Roztoky u Prahy

Re: Odchov

Příspěvekod mlynář v 01 zář 2009, 10:56

Já bych Romane právě s těma háčkama byl opatrný. Nikdy se mi nestal nijaký problém s patentkami, které jsem si sám ulovil tady u nás. Ať to bylo někde v blízkosti Ouval nebo mlejna. Problémy byly jedině v některé vodě s patentkami z Ruska! A že by jen jejich patentky měly "háčky"? No..... :twisted: Já si právě myslím, že v tom háček je, ale úplně jiný. A to jsem vlasnoručně ulovenými patentkami cpal i mrňata, která byla stejně dlouhá jako patentka! :)
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Odchov

Příspěvekod langosh v 01 zář 2009, 11:10

Ten Australan píše, že to má potvrzené pitvou... Jinak samozřejmě věřím, že v některých případech dochází k úmrtí z důvodů jejich "toxicity", ale je možné, že někdy může být i příčina jiná. Jo a ještě je zajímavé, že dva lidi v té souvislosti zmiňují smrt Ap. trifasciata - třeba na to jsou nějaké druhy vnímavější...

Roman 8-)
small is relative...
Uživatelský avatar
langosh
Administrátor - trpasličí cichlidky
 
Příspěvky: 405
Registrován: 01 říj 2008, 10:47
Bydliště: Roztoky u Prahy

Re: Odchov

Příspěvekod mlynář v 01 zář 2009, 15:18

Trifasciat stejně jako několika forem borelek jsem na českých vastnoručně nalovených patentkách odchoval několik tisíc..... Jestli se mi za tu dobu udávilo patentkami dohromady tak třicet mláďat tak je to moc.
V měkké vodě jak už jsem nejednou uváděl právě po dovážených patentkách jsem zaznamenal všechny symptomy, na které si kde kdo stěžuje. Od toho, že to rybky sice s nechutí, ale přesto dlabaly a pak přiotrávené visely třeba dva dny pod hladinou, nebo to nežraly vůbec až po ten případ, že do druhého dne byla většina akvárka rovnou břichem nahoru.

Jinak patentky, stejně jako larvy pisklavých komárů mají samozřejmě brvy - chmýří, atd... Většina mrňat si toho echt všímá a budeme-li je pozorně sledovat při krmení, tak si všimneme, že většina z malých rybek polyká larvy od hlavy - tj. "po srsti".
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Odchov

Příspěvekod Kubo v 26 zář 2009, 10:10

Nedavno som si zaobstaral fakt velke ramirezy , no comu som sa divil , ze su fialove. Tie prve co som mal pred nimi (mam dodnes) boli take oranzovo-zlte. :) Zaujimalo by ma ci existuje este viac farebnych odchyliek , nemyslim teraz ramirezy gold a pod. Tie fialove , ktore som si zaobstaral boli vraj dovezene z Nemecka , meno chovatela som zial zabudol. Tusim sa jeho priezvisko zacinalo na H.

Rozmyslal som , ze by som skrizil oranzoveho samca s fialovou samicou alebo naopak. :)
Uživatelský avatar
Kubo
Apistogrammafish fan
 
Příspěvky: 261
Registrován: 15 pro 2008, 17:39
Bydliště: Košice - Praha (prilezitostne)

Re: Odchov

Příspěvekod mlynář v 26 zář 2009, 12:07

Určitě je tu mnoho možností. Tak ti držím palce.
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Odchov

Příspěvekod Kubo v 27 zář 2009, 08:57

Za posledne 2 tyzdne sa mi ryby mnozia ako blaznive. Nestiham zbierat ikry a kedze mam nedostatok nadrzi nemozem mat vsetko , co mi je dost luto. Vcera mi parik fialovych ramirez nakladol na list anubiasu asi 300 ikier. Cumel som na to ako puk a hned som to strihol. Ja osobne sa pokusam rozmnozit ramirezy po prvy krat. :)
Uživatelský avatar
Kubo
Apistogrammafish fan
 
Příspěvky: 261
Registrován: 15 pro 2008, 17:39
Bydliště: Košice - Praha (prilezitostne)

Re: Odchov

Příspěvekod Pavel++ v 27 zář 2009, 11:04

Kubo píše:Za posledne 2 tyzdne sa mi ryby mnozia ako blaznive. Nestiham zbierat ikry a kedze mam nedostatok nadrzi nemozem mat vsetko , co mi je dost luto. Vcera mi parik fialovych ramirez nakladol na list anubiasu asi 300 ikier. Cumel som na to ako puk a hned som to strihol. Ja osobne sa pokusam rozmnozit ramirezy po prvy krat. :)


300 :?: :shock: :shock: :shock: Kubo drzim moc palce, me koupene Rami vzdy po 3 mesicich odejdou do rybiho nebe. Asi to bude slozenim vody, protoze to davam tak od oka osmoza versus kohoutek. Snad bude svetlem na konci tunelu jedna studanka, kterou jsem objevil (PH 6.8, KH 3) a konduktometr, ktery by mel kazdou chvili dorazit.
Jake mas hodnoty vody ?
Pavel++
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 361
Registrován: 28 čer 2009, 22:36
Bydliště: CHAM / CH

Re: Odchov

Příspěvekod Kubo v 27 zář 2009, 20:17

Parametry vody mam celkom fajn. Ja vodu upravovat nemusim. Celkovu tvrdost mam nejakych 5 a uhlicitanovu cca 4 priamo z kohutika. No3 sa pohybuje do 10mg/L a Ph okolo 7-7,5 . :) Z tych ramireziak neviem ci nieco bude pretoze som to odflakol. Po prvo dni uz nieco malo zaplesnivelo co nieje dobre. Asi som dal malo tych vyluhovych sajratikov. Pri najhorsom to skusim znova a znova a ... Mimochodom aspon nejake A. cacatuoides budu dufam , ze aspon 50kuskov. :)
Uživatelský avatar
Kubo
Apistogrammafish fan
 
Příspěvky: 261
Registrován: 15 pro 2008, 17:39
Bydliště: Košice - Praha (prilezitostne)

PředchozíDalší

Zpět na Mikrogeophagus ramirezi (Myers & Harry, 1948)


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


cron