Přihlásit se

Uživatelské jméno:


Heslo:


Automatické přihlášení



 Hledat

Rozšířené hledání


 Narozeniny

Dnes nemá nikdo narozeniny

V následujících 7 dnech

jirka.p (52)


 Kalendář

<< Bře. 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 Statistiky

Celkem
Příspěvků: 46
Celkem témat 838
Celkem oznámení: 0
Celkem důležitých: 1
Celkem příloh: 3627

Témat za den: 0
Příspěvků za den: 2
Uživatelů za den: 0
Témat na uživatele: 1
Příspěvků na uživatele: 11
Příspěvků na téma: 11

Celkem členů 834
Nejnovějším uživatelem je StanislavLach


Problém s rozplaváním

Re: Problém s rozplaváním

Příspěvekod mlynář v 23 led 2009, 01:14

Mně se v tom vylíhne třeba stopadesát larev skalár, rozplave se jich stěží čtvrtina a za tři týdny je z toho osm mladejch.....
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Problém s rozplaváním

Příspěvekod pragovcicka v 23 led 2009, 07:59

Takže je závěr jasnej. Bez pořádný přírodní vody do 150mikrosiemens to bude pořád o tom, že z výtěrů nic nebude. A předpokládám, že to platí i o ostatních Apistogrammách. Mám doma ještě kakadu, hongsloi, panduro, agasiizi a steindachneri. Jen u těch kakadu jsem na rozpacích, protože se všude píše, že ty se bez problémů odchovávaj i ve středně tvrdé vodě. A já jsem s nima měl taky problémy. Jen jednou se mi povedlo odchovat 5 kousků a jinak nic. Tak nevím, jak to s nima teda doopravddy je.
Ale třeba A. thomasi se třou a běžně i vodí potěr i ve společném AQ, kde naměřím kolem 550-600 mikrosiemens. Je teda pravdou, že maximálně to dokázali tři dny. Ale to ani jinak dopadnout nemůže.
Uživatelský avatar
pragovcicka
Revizor ČCK
 
Příspěvky: 593
Registrován: 18 led 2009, 11:33

Re: Problém s rozplaváním

Příspěvekod mlynář v 23 led 2009, 08:35

Pražská voda by byla výborná pro většinu cichlidek..... ..... až na ty chloriny. Já stabilně měřím vodivost okolo 250 - 270 mikroSiemens, což by bylo jinak naprosto v pohodě. Jinak vzhledem k používaným technologiím se můžu i domnívat, že je to vlastně "mrtvá voda"!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Problém s rozplaváním

Příspěvekod Kubo v 23 led 2009, 09:17

No ja by som skusil ak mas rastlinne akvarium , tak zmiesat tuto vodu s vodovodnou tak 1 : 1 alebo nechat vodu iba z akvarka kde sa vytierali rodicia a tam to aj vyliahnut.Rastlinami upravena voda by mala podla mna fungovat v pohode. :)
Uživatelský avatar
Kubo
Apistogrammafish fan
 
Příspěvky: 261
Registrován: 15 pro 2008, 17:39
Bydliště: Košice - Praha (prilezitostne)

Re: Problém s rozplaváním

Příspěvekod pragovcicka v 23 led 2009, 10:30

Já mám právě kohoutkovu někde okolo 600! A to je asi strašně moc.
A to je i důvod, proč nemohu použít vodu ze společného akva. Tam používám tu kohoutkovku. Netroufám si to nazvat rostlinným, ale teď tam mám džungly jako blázen. Co 3 týdnu to musím radikálně posekat, protože už je na dně tma jak v pytli. Už mi ty kytky lezou na nervy!
Uživatelský avatar
pragovcicka
Revizor ČCK
 
Příspěvky: 593
Registrován: 18 led 2009, 11:33

Re: Problém s rozplaváním

Příspěvekod pragovcicka v 23 led 2009, 10:33

mlynář píše:Pražská voda by byla výborná pro většinu cichlidek..... ..... až na ty chloriny. Já stabilně měřím vodivost okolo 250 - 270 mikroSiemens, což by bylo jinak naprosto v pohodě. Jinak vzhledem k používaným technologiím se můžu i domnívat, že je to vlastně "mrtvá voda"!


Ale teď mě něco ještě napadlo. Mám ve sklepě na pokus naloženej asi 50l barel kohoutkovky s cca 3 kg rašeliny. A je tam určitě tak tři měsíce. Když jsem to měřil naposledy (cca měsíc zpátky) tak bylo pH 5 a vodivost kolem 250. Tak si myslím, že ta vodivost by byla OK, ale co to pH? Není to příliš nízko??? A pomůže rašelina odstranit ty chloriny???
Uživatelský avatar
pragovcicka
Revizor ČCK
 
Příspěvky: 593
Registrován: 18 led 2009, 11:33

Re: Problém s rozplaváním

Příspěvekod mlynář v 23 led 2009, 11:15

Nejen, že by ta rašelina za takovou dobu mohla s tím něco udělat, ale říká se, že ty chloriny z vody "vyprchají" cca za dva měsíce...... Jinak si myslím, že pH by po jednom, dvou dnech mohlo stoupnout při bublání.
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Problém s rozplaváním

Příspěvekod pragovcicka v 23 led 2009, 12:08

Takže asi nic nebrání tomu to zkusit. Sotva člověk dostane odpověď na jednu otázku, hned se minimálně tři další objeví... :D :shock: :D
A myslíš, že je lepší mít tuhle vodu připravenou, tedy myslím tím zajetou v té elmentce (tj. nějakou donu ji probublávat a nechat tam třeba i trs mechu) a dát do ní pak jen jikry, nebo stačí v okamžiku výtěru ji napustit a po vytemperování na stejnou teplotu přendat jikry?
A jaká je nejlepší teplota pro vývoj těch jiker?
To je otázek, co? Omlouvám se za ně, ale rád bych se něco naučil a ne jen pořád smutně koukal, jak se mi nedaří....
Uživatelský avatar
pragovcicka
Revizor ČCK
 
Příspěvky: 593
Registrován: 18 led 2009, 11:33

Re: Problém s rozplaváním

Příspěvekod mlynář v 23 led 2009, 13:18

Teplotu na vývoj bych volil okolo 27 st. Já jsem jim bral kamínek hned po výtěru, kolikrát to bylo tak těsný, že jakmile je přešel vztek, vycmrndly jěště pár jiker někam na dno...
Já bych tu vodu dal do elementky a ještě ji asi tak 24 hodin probublával. No a jasně, pak to pro sych napoprvé ještě změřil. Takže to chce mít už připraveno a jakmile se začnou třít, počkat si, až budou hotové a sebrat jim to a dát do té elementky.
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Problém s rozplaváním

Příspěvekod pragovcicka v 23 led 2009, 14:36

Tak nějak jsem si to představoval. Takže teď už jen počkat, kdy se budou zase třít. Teď se mi ten pár tře zhruba tak každých 20 dní.
A jak je to s tou vývojovou vodou pro kakadu? Taky musí být takhle měkká?
Uživatelský avatar
pragovcicka
Revizor ČCK
 
Příspěvky: 593
Registrován: 18 led 2009, 11:33

PředchozíDalší

Zpět na Mikrogeophagus ramirezi (Myers & Harry, 1948)


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


cron