Přihlásit se

Uživatelské jméno:


Heslo:


Automatické přihlášení



 Hledat

Rozšířené hledání


 Narozeniny

Gratulujeme uživateli:
Vasek (61)

V následujících 7 dnech

luba65 (59)


 Kalendář

<< Dub. 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

 Statistiky

Celkem
Příspěvků: 46
Celkem témat 838
Celkem oznámení: 0
Celkem důležitých: 1
Celkem příloh: 3627

Témat za den: 0
Příspěvků za den: 2
Uživatelů za den: 0
Témat na uživatele: 1
Příspěvků na uživatele: 11
Příspěvků na téma: 11

Celkem členů 834
Nejnovějším uživatelem je StanislavLach


Problém s rozplaváním

Re: Problém s rozplaváním

Příspěvekod Kubo v 22 led 2009, 09:32

Cawte , vsetci tu rozpravate o dazdovej vode , ale co tak skusit cerstvo napadnuty sneh a doma ho roztopit ? Skusali ste to uz niekto ? :)
Uživatelský avatar
Kubo
Apistogrammafish fan
 
Příspěvky: 261
Registrován: 15 pro 2008, 17:39
Bydliště: Košice - Praha (prilezitostne)

Re: Problém s rozplaváním

Příspěvekod styv v 22 led 2009, 11:13

Skúšal, ešte väčšie svinstvo, lebo vločka má väčší povrch a prečeše znečistený vzduch. Po obvode nádoby po rozpustení snehu ostanú mastné čierne kruhy. Niekde v staršej literatúre som čítal, že vymrazovaním. Nabrať čistú vodu a nechať ju zmraziť ale nie všetku, len tretinu zvyšok vyliať. Neskúšal som ale môže to byť pravda, že zo začiatku bude lad vytesňovať minerály do vody a tým voda by mala vyššiu tvrdosť. Teraz v zime by sa to dalo otestovať. Momentálne nemrzne tak nič.
styv
Stálý uživatel
 
Příspěvky: 3
Registrován: 19 led 2009, 19:18

Re: Problém s rozplaváním

Příspěvekod pragovcicka v 22 led 2009, 14:57

Taky jsem slyšel, že sníh na sebe váže víc bordelu než déšť a tudíž mi to nebylo doporučeno.
A s tím zmrazením bych si typnul, že už se to blíží destilované vodě, tudíž vodě mrtvé. Jak tady píše mlynář. Typoval bych, že nejdřív bude mrznout čistá voda a všechnyšpatnosti, ale i dobroty budou mrznout později a zůstanou tedy v tom nezmrzlém zbytku. Jak to tak sleduju, tak nejlepší bude asi najít vhodný zdroj přírodní vody. Sice to bude asi dost těžké, ale doufám, že ne neřešitelné.
Ale napadá mě ještě jedna otázka. Proč všichni píšou jen o studánce? Co třeba nějaký malý lesní rybníček? Jasně že jen malý lesní a ne nějaký chovný, kde jsou ryby jak na výkrmně.
Uživatelský avatar
pragovcicka
Revizor ČCK
 
Příspěvky: 593
Registrován: 18 led 2009, 11:33

Re: Problém s rozplaváním

Příspěvekod pragovcicka v 22 led 2009, 20:37

Tak jsem dnes přepočítal rozplavané Ramirezy a je jich pět. Zkusil jsem jim dát artémku, ale zatím o ni nejeví nejmenší zájem. Třepe se jim přímo před nosek a nic. Kdy asi tak normálně začínají artémku pro rozplavání přijímat?
Uživatelský avatar
pragovcicka
Revizor ČCK
 
Příspěvky: 593
Registrován: 18 led 2009, 11:33

Re: Problém s rozplaváním

Příspěvekod Kubo v 22 led 2009, 20:51

pragovcicka píše:Tak jsem dnes přepočítal rozplavané Ramirezy a je jich pět. Zkusil jsem jim dát artémku, ale zatím o ni nejeví nejmenší zájem. Třepe se jim přímo před nosek a nic. Kdy asi tak normálně začínají artémku pro rozplavání přijímat?
No neviem ako ramirezky , ale max. uz na druhy den by mali prijimat potravu v pohode si myslim. :roll:
Uživatelský avatar
Kubo
Apistogrammafish fan
 
Příspěvky: 261
Registrován: 15 pro 2008, 17:39
Bydliště: Košice - Praha (prilezitostne)

Re: Problém s rozplaváním

Příspěvekod pragovcicka v 22 led 2009, 21:20

Tak to uz by skoro mohly teda. Včera se ještě tak motaly než plavaly a dneska už docela koordinovaně plavou. Tak už jen aby se začaly pořádně nacpávat....
Uživatelský avatar
pragovcicka
Revizor ČCK
 
Příspěvky: 593
Registrován: 18 led 2009, 11:33

Re: Problém s rozplaváním

Příspěvekod mlynář v 22 led 2009, 22:14

pragovcicka píše:Co třeba nějaký malý lesní rybníček? Jasně že jen malý lesní ...

Samozřejmě, a i lesní potůček. Proč ne? Vždyť do začátku devadesátých let jezdívali pražští neonkáři na Šumavu pro vodu do Černého jezera nebo ji brávali taky z Vltavy někde u Lenory. On už sám název "Černé jezero" mluví v "našem" jazyce za své, ne?
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Problém s rozplaváním

Příspěvekod mlynář v 22 led 2009, 22:15

pragovcicka píše:Tak to uz by skoro mohly teda. Včera se ještě tak motaly než plavaly a dneska už docela koordinovaně plavou. Tak už jen aby se začaly pořádně nacpávat....

Já mám obavy, že i tady se můžou projevit chloriny. Ty nádherné, jako pomeranč oranžové a výživné artemie jim díky tomu mohou smrdět... :(
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Problém s rozplaváním

Příspěvekod pragovcicka v 22 led 2009, 23:01

Samozřejmě, a i lesní potůček. Proč ne? Vždyť do začátku devadesátých let jezdívali pražští neonkáři na Šumavu pro vodu do Černého jezera nebo ji brávali taky z Vltavy někde u Lenory. On už sám název "Černé jezero" mluví v "našem" jazyce za své, ne?[/quote]
No někdo říkal, že z rybníčku je moc velké riziko přenosu nemocí a hlavně rybích parazitů. V malém lesním potůčku asi moc ryb ale nebude, takže by to asi nemuselo být tak horké.
Uživatelský avatar
pragovcicka
Revizor ČCK
 
Příspěvky: 593
Registrován: 18 led 2009, 11:33

Re: Problém s rozplaváním

Příspěvekod pragovcicka v 22 led 2009, 23:04

mlynář píše:
pragovcicka píše:Tak to uz by skoro mohly teda. Včera se ještě tak motaly než plavaly a dneska už docela koordinovaně plavou. Tak už jen aby se začaly pořádně nacpávat....

Já mám obavy, že i tady se můžou projevit chloriny. Ty nádherné, jako pomeranč oranžové a výživné artemie jim díky tomu mohou smrdět... :(

No to už by mě šlak trefil. Tak to na mě působí tak, že ve vodě z městského kohoutku se dají tak maximálně umýt nohy :( :(
Uživatelský avatar
pragovcicka
Revizor ČCK
 
Příspěvky: 593
Registrován: 18 led 2009, 11:33

PředchozíDalší

Zpět na Mikrogeophagus ramirezi (Myers & Harry, 1948)


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


cron