Přihlásit se

Uživatelské jméno:


Heslo:


Automatické přihlášení



 Hledat

Rozšířené hledání


 Narozeniny

Dnes nemá nikdo narozeniny

V následujících 7 dnech

jirka.p (52)


 Kalendář

<< Bře. 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 Statistiky

Celkem
Příspěvků: 46
Celkem témat 838
Celkem oznámení: 0
Celkem důležitých: 1
Celkem příloh: 3627

Témat za den: 0
Příspěvků za den: 2
Uživatelů za den: 0
Témat na uživatele: 1
Příspěvků na uživatele: 11
Příspěvků na téma: 11

Celkem členů 834
Nejnovějším uživatelem je StanislavLach


Problém s rozplaváním

Re: Problém s rozplaváním

Příspěvekod mlynář v 21 led 2009, 19:59

pragovcicka píše: protože se nacházíme převážně na vápencovém podloží.

Ty žiješ někde v oblasti Moravského krasu?
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Problém s rozplaváním

Příspěvekod pragovcicka v 21 led 2009, 20:06

mlynář píše:
pragovcicka píše: protože se nacházíme převážně na vápencovém podloží.

Ty žiješ někde v oblasti Moravského krasu?


Ne..... bydlím kousek od Berouna, což je asi 30 km od Prahy směrem na západ.Zhruba na rozhraní Českého krasu a Křivoklátska.
Uživatelský avatar
pragovcicka
Revizor ČCK
 
Příspěvky: 593
Registrován: 18 led 2009, 11:33

Re: Problém s rozplaváním

Příspěvekod mlynář v 21 led 2009, 20:18

Jasně. Zkus se dostat do "podbrdí" (okolo Haloun, kytínských luk, atd.). Tam bývají studánky, které jsou měkovodní. Kdysi jsem od jednoho známého sláchával o pepíkovi Žampachovi odněkud od Hořovic. ten dělával apistogrammy.
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Problém s rozplaváním

Příspěvekod pragovcicka v 21 led 2009, 20:28

No budu muset rozhodit sítě mezi známými a poptat se. A nebo vyrazit s měřákem na procházku. Teda spíš procházky. :D :D
A co osmóza? Koukal jsem, že se nechá sehnat už za 1600. Má to cenu, nebo ne? Ale jak jsem tady vyčetl, tak moc zastáncem osmózy nejsi....
Uživatelský avatar
pragovcicka
Revizor ČCK
 
Příspěvky: 593
Registrován: 18 led 2009, 11:33

Re: Problém s rozplaváním

Příspěvekod mlynář v 21 led 2009, 21:01

Já jsem měl dvakrát demineralizační kolonu a pokaždé šla z domu. Voda sice z toho lezla skoro s nulovou vodivostí, takže nebl problém namícht ledacos, ale nic z toho nikdy nebylo (je zajímavé, že na tetřičky a parmičky to funguje). Pak mi kamarád dával pro další pokusy na cichlidkách a labyrintkách vodu z osmozy a to samé a stejně tak, jako je to s vodou z destilátoru, což jsou vlastně všechny odvlhčovače. A buď si jistý, že jsem to samozřejmě zkoušel i s huminy a taniny. Vždycky z toho bylo prd, nebo maximálně pár neduživých ubožáků, z nichž málokterý se dožil více jak dvou měsíců. A stačilo vzít barely, svižnika a udělat si vejlet ke studánce a všechno bylo superOK. No a s dešťovkou jsem měl asi tak poloviční úspěchy, což taky nebylo k zahození. Já jsem vlastně první měkkovodní rybky rozmnožil poprvé v dešťovce filtrované přes jemný kapesník od mechanických nečistot.
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Problém s rozplaváním

Příspěvekod pragovcicka v 21 led 2009, 21:11

No ty mechanické nečistoty mě u té děšťovky dost děsí. Ale snad to sedimentace a filtr vyřeší.
Jen aby začalo pršet. :-)
Tak jsem teď spočítal výsledek posledního výtěru Ramiréz a je to bída. Výtěr byl 13. ledna a dnes jsou tam 4 (slovy čtyři) rozplavané rybičky, které ale ještě nejsou ani rozkrmené, takže to nemusí být konečný stav.
Je mi z toho smutno, když jiker byl koláček tak možná 4 cm v průměru a to dost hustě nakladených.
Ještě mám k těm ramirézám spoustu otázek, jako třeba jestli je lepší nechat je třít ve společném a jikry jim brát, nebo je nechat i pečovat o drobotinu?
Uživatelský avatar
pragovcicka
Revizor ČCK
 
Příspěvky: 593
Registrován: 18 led 2009, 11:33

Re: Problém s rozplaváním

Příspěvekod mlynář v 21 led 2009, 21:36

Někdy to trvá hrozně dlouho, než se rodiče naučí nebo mají vůli o potomstvo pečovat. Taky mi najednou z ničeho nic sežrali už deset dní v pohodě zakrmené mladé. Pokud chceš docílit intenzivnějšího odchovu, je třeba jim jikry sebrat a namíchat do nějaké malé nádržky vývojovou vodu, nechat tam něco opatrně bublat tak, aby jemný proud cirkulující vody ty jikry maximálně jen omýval (bubliny nesmí přijít na jikry).
Já pro líhnutí a první "krůčky" mláďat používám litrové průhledné plastové dózy na mouku, cukr, atd. Ve víčku vyvrtané dvě stejné dirky. Jednou dovnitř vede hadička, na kterou je naražené asi 10 cm dlouhé normální brčko a druhou dírku uniká "přebytečný" vzduch pryč. Z tohohle přelejvám malé rybičky do cca 15 l elementky, kde je už molitanový filtr asu tak po čtrnácti dnech.

Jinak já si na vodivost stěžovat jako "poloviční" pražák nemohu, ale s odchovy v té vodě s nějakým podílem chlorinů na tom nejsem o mnoho lépe.
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Problém s rozplaváním

Příspěvekod pragovcicka v 21 led 2009, 21:45

Takže by bylo asi nejlepší mít chovnou skupinu ve větší nádrž a nakladené jikry jim odebírat a líhnout mimi. A jaká skupina je asi tak nejlepší? Měl jsem ve společném AQ skupinku asi 10 kusů a stejně se třel jen jeden pár. To byl dominantní pár. U ostatních byly výtěry spíš vyjímkou. TAkže by to chtělo jen jednoho smace a skupinku samic?
Uživatelský avatar
pragovcicka
Revizor ČCK
 
Příspěvky: 593
Registrován: 18 led 2009, 11:33

Re: Problém s rozplaváním

Příspěvekod mlynář v 21 led 2009, 22:59

Já jsem pochodil úplně stejně. Taky jsem zkoušel gruppensex a třel se mi jen dominantní kluk s jednou vybranou holkou a jen velice vzácně a výjimečně se třeba druhý den vytřel s další. Podívej se ale do sousedního fóra, jaký "panelák" jim postavil Zdeněk Dočekal.http://cesky-cichlid-klub.org/SKALARY/v ... ?f=75&t=86
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Problém s rozplaváním

Příspěvekod pragovcicka v 22 led 2009, 09:27

No jsem z těch pěstíren trochu auffff! :shock: :shock: Už chvíli mi vrtá hlavou pořízení takové pidi pěstírničky, ale bojím se bojím. Když pořád všude slyším, co lidí to ruší.... :oops: :cry: :oops:
Uživatelský avatar
pragovcicka
Revizor ČCK
 
Příspěvky: 593
Registrován: 18 led 2009, 11:33

PředchozíDalší

Zpět na Mikrogeophagus ramirezi (Myers & Harry, 1948)


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


cron