Přihlásit se

Uživatelské jméno:


Heslo:


Automatické přihlášení



 Hledat

Rozšířené hledání


 Narozeniny

Dnes nemá nikdo narozeniny

V následujících 7 dnech

Tanous (41)


 Kalendář

<< Kvě. 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

 Statistiky

Celkem
Příspěvků: 51
Celkem témat 839
Celkem oznámení: 0
Celkem důležitých: 1
Celkem příloh: 3628

Témat za den: 0
Příspěvků za den: 2
Uživatelů za den: 0
Témat na uživatele: 1
Příspěvků na uživatele: 11
Příspěvků na téma: 11

Celkem členů 835
Nejnovějším uživatelem je BAČA55


Nannacara anomala (Regan, 1905)

Re: Nannacara anomala (Regan, 1905)

Příspěvekod mlynář v 07 říj 2009, 10:05

langosh píše:Je třeba se ale připravit, že nebudou žádné přirozené odchovy. Navíc v době tření bude v takto malé nádrži celkem živo a bude to pro ostatní ryby dost stresující...

Roman 8-)
Jasně, není to o tom, že by v tom jely jako v manufaktuře na mláďata.
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Nannacara anomala (Regan, 1905)

Příspěvekod jirka.p v 07 říj 2009, 10:53

langosh píše:
mlynář píše:Pokud bys je chtěl chovat zvlášť, ve skupince, tak by možná stačilo tak 40 l akvárko pro pět, šest rybek. Chce to samozřejmě vyzkoušet a chce to, aby rybky měly dostatek schovávaček. Skupinka si vymezí svá práva a hierarchii a bude-li jim chemismus vyhovovat, neměly by s tím být žádné problémy.

Je třeba se ale připravit, že nebudou žádné přirozené odchovy. Navíc v době tření bude v takto malé nádrži celkem živo a bude to pro ostatní ryby dost stresující...

Roman 8-)


Já mám právě svůj vlastní odchov. Ve společenské nádrži se mi každé 3-4 týdny vytřou. Samička je chvilku vodí, ale nemá šanci je uhlídat. Nikde v akvaristice to moc nechtějí. Z nějakého výtěru jsem si nechal něco málo rybek. Mám zařízenou 54 l nádrž a v něm tři otíky a tři gupky. Chtěl jsem tam právě dát skupinku akarek.
Jirka
Uživatelský avatar
jirka.p
Administrátor
 
Příspěvky: 193
Registrován: 30 zář 2008, 13:20
Bydliště: Tachov

Re: Nannacara anomala (Regan, 1905)

Příspěvekod mlynář v 07 říj 2009, 10:55

No jo, klasika. "Běžné" akvaristiky tyhle rybky ani neumějí ubytovat a ani potom lidem patřičně nabídnout. :|
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Nannacara anomala (Regan, 1905)

Příspěvekod bolek v 26 pro 2009, 21:42

Nedavno jsem si pořídil 2 páry těchto nadherných rybiček a mám je vespolečne nádrži.Chtěl jím udělat vlastí akva mam jim do vody přidat třeba výluh z rašeliny nebo listy mandlovníku na podporu množení nebo stačí jenom vodovodní voda?
Naposledy upravil bolek dne 28 pro 2009, 11:38, celkově upraveno 1
bolek
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 11
Registrován: 20 pro 2009, 22:26

Re: Nannacara anomala (Regan, 1905)

Příspěvekod warra v 26 pro 2009, 22:02

mlynář píše:No jo, klasika. "Běžné" akvaristiky tyhle rybky ani neumějí ubytovat a ani potom lidem patřičně nabídnout. :|


Jak to myslíš??? :D ;)
Uživatelský avatar
warra
Pokladník ČCK
 
Příspěvky: 37
Registrován: 22 črc 2009, 08:00
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Nannacara anomala (Regan, 1905)

Příspěvekod filipo v 26 pro 2009, 22:03

To je škoda, že takhle pěkné rybky se pořádně neuchytily.

Já sám jsem prodavač, není to jen tím, že by se neuměly ubytovat v prodejnách. Ale někteří prodejci to nechtějí, protože by se to neprodávalo. Mají osvědčenou kombinaci ryb, které "letí" a těch se drží. Když si chcu nějakou rybu nechat objednat, tak se musím zeptat vedoucích, kteří o tom rozhodují a ti pak rozhodnou jestli to povolí nebo ne. Takhle jsem shořel u některých ryb. :(

Tím nechci nějak obhajovat prodejce, ale podobě to tak funguje skoro všude.
Doufám, že jsem si u vás neudělal mínus. ;)
Uživatelský avatar
filipo
Čl.prezidia ČCK
 
Příspěvky: 132
Registrován: 17 pro 2008, 23:20
Bydliště: Jihlava

Re: Nannacara anomala (Regan, 1905)

Příspěvekod bolek v 26 pro 2009, 22:23

Ja jsem ze Svitav a u nás v obchodě mají docela velký výběr ryb
bolek
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 11
Registrován: 20 pro 2009, 22:26

Re: Nannacara anomala (Regan, 1905)

Příspěvekod mlynář v 26 pro 2009, 23:27

warra píše:
mlynář píše:No jo, klasika. "Běžné" akvaristiky tyhle rybky ani neumějí ubytovat a ani potom lidem patřičně nabídnout. :|


Jak to myslíš??? :D ;)


No myslím to tak, že oni ani nevědí, jak a kam takové rybky u nich v obchodě vpustit. Je to stejné, jako s každým jiným zbožím. Zboží musí být patřišně vidět na správném místě a ve správném nastavení, aby si jej zákazním všimnul. Pak může projevit zájem zjistit o co jde a zeptat se odborníka, co mu k tomu řekně. Když je onen odborník - obchodník dostatečně ve svém oboru erudovaný, tak to zákazníku podá nejen v těch správných sentencích, ale také mu erudovaně dokáže vysvětlit, do čeho by rybky u zákazníka měly přijít. Pokud tyto vztahy fungují, dá se prodat cokoliv ke spokojenosti obou stran.
Vím moc dobře, o čem mluvím. Sám jsem několik let vedl akvaristickou sekci jednoho obchodu a povedlo se mi během několika měsíců vytvořit klientely zákazníků specializované na africké cichlidy, trpasličí cichlidky, atd....
Pro mne bylo vrcholných úspěchem, když se mi ve venkovském krámku po dvou letech dařilo na týdením obratu za akvaristiku dokázat dělat cca 15 - 20 % právě na ne běžných druzích rybek. Tehdy k nám jezdili lidé od Prahy až po Kolím a od Říčan až po Brandýs. Jasně, šlo o "Živu" v Ouvalech.
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Nannacara anomala (Regan, 1905)

Příspěvekod Kubo v 27 pro 2009, 13:18

Podla mna je velka chyba , co sa tyka tychto nadhernych cichlidiek , ze ich vacsinou beru predajne v uplne malych rozmeroch , ked rybky nemaju este ani farby a vyzeraju ako parkorunove sunty. Tieto rybky som mal a v dospelosti boli strasne nadherne. Samci vynikaju syto modrozelenymi farbami. Ak by sa predavali v takychto velkostiach ako vidno na mojich prvych fotkach v teme , tak by sa po nich v predajni len zdymilo. A to sa tyka asi vsetkych apistogram. V mladi tieto rybky neuputaju skoro vobec , no po takom 5-6 mesiaci sa z bezfarebnych suntikov vyvinu nadherne ryby. JE to asi ako vypravanie rozpravky o skaredom kacatku. :D
Uživatelský avatar
Kubo
Apistogrammafish fan
 
Příspěvky: 261
Registrován: 15 pro 2008, 17:39
Bydliště: Košice - Praha (prilezitostne)

Re: Nannacara anomala (Regan, 1905)

Příspěvekod mlynář v 27 pro 2009, 13:24

Při dnešních možnostech bych Kubo viděl ještě šikovnější řešení. Prodávat co nejmladší rybky je lepší. Alespoň myslím při jejich jednak krátkověkosti a za druhé vzhledem k přizpůsobivosti na nové prostředí. Nic ale nebrání žádnému obchodníkovi přidat k prodejnímu akvárku patřičnou dokumentaci s obrázky.
Kdyby byli chytří, tak si dají tu práci a vyrobí si doma na compu jednoduchý katalog. Na každý nabízený druh by stačila stránka se základními údaji a jedna dvě pěkné fotky.
Já jsem si tehdy v "Živě" musel vystačit se svojí hubou a Axelrodovým lexiconem. No a taky to fungovalo.
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

PředchozíDalší

Zpět na Rod Nannacara


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník