Přihlásit se

Uživatelské jméno:


Heslo:


Automatické přihlášení



 Hledat

Rozšířené hledání


 Narozeniny

Dnes nemá nikdo narozeniny

V následujících 7 dnech

terej (72)

tomchamik (55)


 Kalendář

<< Dub. 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

 Statistiky

Celkem
Příspěvků: 105
Celkem témat 838
Celkem oznámení: 0
Celkem důležitých: 1
Celkem příloh: 3627

Témat za den: 0
Příspěvků za den: 2
Uživatelů za den: 0
Témat na uživatele: 1
Příspěvků na uživatele: 11
Příspěvků na téma: 11

Celkem členů 834
Nejnovějším uživatelem je StanislavLach


Boj s černou řasou.

Re: Boj s cernou rasou.

Příspěvekod Kubo v 04 říj 2010, 19:48

langosh píše:Jak se tak koukám na můj předchozí příspěvek, tak jsem měl na mysli něco trochu jiného, než vidím nakonec napsané :roll: - mělo být něco v tomto smyslu "pokud máme hlavně rostliny, které berou živiny zejména ze dna (echinodory, kryprokoryny apod.) a máme hnojivo ve dně, nemusí být Redfield ratio pro prosperitu AQ zase tak zásadní, ale možná se pletu...".

Roman 8-)
S tymto teraz suhlasim :mrgreen: 8-) ;)
Uživatelský avatar
Kubo
Apistogrammafish fan
 
Příspěvky: 261
Registrován: 15 pro 2008, 17:39
Bydliště: Košice - Praha (prilezitostne)

Re: Boj s cernou rasou.

Příspěvekod Pavel++ v 04 říj 2010, 21:25

Jeden jednoduchy dotaz. Jedine co vyrobce "hnojiva" pod substrat uvadi je fraze " Contains all essential nutrients such as iron, minerals and trace elements."

Znamena to, ze tato smes obashuje i NO3? Mozna je to mezera v angline, ale nejak mi to z toho primo neplyne. Jinak na obalu nebylo o NO3 nic zminovano + si myslim, pokud by tam NO3 bylo a vyrobce uvadi, ze hnojivo staci na 2-3 roky, tak by to prece udelalo v AQ poradnou paseku ? :?: :?:

To Crayfish Echinodorus mam ve stredu a leve strane nadrzem. 1x ozelot a 3x Amazonicus.
Pavel++
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 361
Registrován: 28 čer 2009, 22:36
Bydliště: CHAM / CH

Re: Boj s černou řasou.

Příspěvekod mlynář v 04 říj 2010, 21:45

Omlouvám se, že jsem teď tak trochu mimo mísu, ale právě jsem si uvědomil, jaký u tohohle tématu jsme měli počáteční název. Raději jsem jej upravil, abychom se nedostali náhodou do rozporu se zákonem. Těžko bychom vysvětlovali, že Pavel++ píše ze Švýcar a nemá v compu "háčky". Možná je to zbytečný poplach, ale jak známo čert nikdy nespí. J inak u jednotlivých odpovědí jsem to nechal být... :) ;)
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Boj s černou řasou.

Příspěvekod Pavel++ v 04 říj 2010, 22:00

mlynář píše:Omlouvám se, že jsem teď tak trochu mimo mísu, ale právě jsem si uvědomil, jaký u tohohle tématu jsme měli počáteční název. Raději jsem jej upravil, abychom se nedostali náhodou do rozporu se zákonem. Těžko bychom vysvětlovali, že Pavel++ píše ze Švýcar a nemá v compu "háčky". Možná je to zbytečný poplach, ale jak známo čert nikdy nespí. J inak u jednotlivých odpovědí jsem to nechal být... :) ;)


Tak jsem se pekne zasmal, to mi fakt nedoslo. :D :D :D
Pavel++
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 361
Registrován: 28 čer 2009, 22:36
Bydliště: CHAM / CH

Re: Boj s černou řasou.

Příspěvekod mlynář v 04 říj 2010, 22:10

Jo a koukám, že "robot" se na tu úpravu napíchnul a každý další příspěvek už bude opravený... :mrgreen:
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Boj s černou řasou.

Příspěvekod jirka.p v 04 říj 2010, 22:12

To je dobře. :D
Jirka
Uživatelský avatar
jirka.p
Administrátor
 
Příspěvky: 193
Registrován: 30 zář 2008, 13:20
Bydliště: Tachov

Re: Boj s černou řasou.

Příspěvekod Crayfish v 04 říj 2010, 22:25

Ty E. amazonicus budou chtít hodně časem hodně živin, ten E. ocelot i Fe, aby se barvily listy.

Vím, že tu byla ještě diskuze o těch tabletkách Dennerle. I tam není moc popsáno, co je kde za složení (rámcově ano, ale třeba jako jsme zvyklí u PMMD určitě ne). Pokud se tím začnete někdo zabývat, najednou zjistíte, že jsou k dispozici:

- Starter tabs (pro čerstvě založenou nádrž nebo nově zasazené rostliny);
- Main tabs (spíše balls) - kuličky
- Pak Fe;
- pak nějaké Gold (asi stopové prvky)
- a nakonec ty dva speciály pro Echin. a Crypt.

První reakce rostlin jsou fakt vidět, a trvá nadšení tak rok (při jednostranném používání speciálních tablet E. nebo C.). A pak musíte přikupovat i ty ostatní "produktové řady", jinak rostliny začnou stagnovat. Po 3 letech i tak echinodory přestanou růst, dokonce budou zakrňovat. To není nic nenormálního. Chce je vytáhnout z půdy, ostříhat "kořeny" (i rhizom zkrátit) a znovu zasadit, pokud možno na jiné místo.

Pavel++: tohle je jen má zkušenost, zatím bych se spoléhal na to hnojivo co máš v půdě a byl trpělivý a sledoval, co bude dělat řasa a jak se rozrostou kytky.
Uživatelský avatar
Crayfish
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 155
Registrován: 02 čer 2010, 09:39
Bydliště: Kladno

Re: Boj s černou řasou.

Příspěvekod langosh v 04 říj 2010, 22:37

Máš tam JBL AquaBasis plus? Pokud ano, tak věz, že "Does not contain the algae nutrients phosphate and nitrate." ;) .

Roman 8-)
small is relative...
Uživatelský avatar
langosh
Administrátor - trpasličí cichlidky
 
Příspěvky: 405
Registrován: 01 říj 2008, 10:47
Bydliště: Roztoky u Prahy

Re: Boj s černou řasou.

Příspěvekod Olegunar v 05 říj 2010, 17:35

Když se budu chtít úplně zbavit té černé řasy a rozhodnu se úplně předělat akva. Musím i úplně vyměnit rostliny a dát nový substrát?

Situace se už stává neúnosnou a pomalu to spěje k tomu abych akva totálně předělal.

Díky
Uživatelský avatar
Olegunar
Člen ČCK
 
Příspěvky: 178
Registrován: 23 čer 2009, 20:32
Bydliště: Plzeň

Re: Boj s černou řasou.

Příspěvekod Pavel++ v 05 říj 2010, 18:53

langosh píše:Máš tam JBL AquaBasis plus? Pokud ano, tak věz, že "Does not contain the algae nutrients phosphate and nitrate." ;) .

Roman 8-)


Hm, asi potrebuji dovolenou :oops: :oops: . Dnes jsem mel v akvaristice baleni v ruce asi 5 minut a hledal NO3 a PO4 + na strance JBL jsem byl snad trikrat. No tak asi tak Romane. Diky.
Pavel++
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 361
Registrován: 28 čer 2009, 22:36
Bydliště: CHAM / CH

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecný pokec


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


cron