Přihlásit se

Uživatelské jméno:


Heslo:


Automatické přihlášení



 Hledat

Rozšířené hledání


 Narozeniny

Dnes nemá nikdo narozeniny

V následujících 7 dnech

jirka.p (52)


 Kalendář

<< Bře. 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 Statistiky

Celkem
Příspěvků: 24
Celkem témat 838
Celkem oznámení: 0
Celkem důležitých: 1
Celkem příloh: 3627

Témat za den: 0
Příspěvků za den: 2
Uživatelů za den: 0
Témat na uživatele: 1
Příspěvků na uživatele: 11
Příspěvků na téma: 11

Celkem členů 834
Nejnovějším uživatelem je StanislavLach


Tak ted jsem mel sakra stesti....

Re: Tak ted jsem mel sakra stesti....

Příspěvekod mlynář v 28 lis 2010, 12:32

greenfish píše: Hadice mimo akva hrozí vždy průserem - časovaná bomba. Možná je spoleh na Eheim, který tedy nemám.

Pod to se mohu směle podepsat. Eheim není o nic lepší, než jiná zařízení. Já ho měl a naštěstí v pěstírně. Ono se nemusí stát nic třeba deset nebo patnáct let. Člověka to ukolíbá a najednou hups... Většinou samozřejmě někdy v noci nebo když je člověk v práci.... :oops:
Ještě v Práglu, blahé paměti, jsem měl největší akvárko jenom 120 litrů. Během šesti let jsem sousedy pod sebou vytopil asi pětkrát, z toho jednou právě tou stodvacítkou... :cry:

to Pavel: Pojistka by se měla dát nechat uzavřít. Rozhodně by stálo za to, aby ses poptal.
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Tak ted jsem mel sakra stesti....

Příspěvekod Pavel++ v 28 lis 2010, 21:00

To Greenfish: Tak Ota by zaslouzil kosticku nebo jinou mlsku. :D Zkusim koupit pod filtr taky nejakou nadobu - vzhledem k male skrince, ve ktere je filtr ulozen, tak to bude chalenging.... Ale stejne, takova nadobka by zadrzela - 10 - 20L vody, ale co zbylych 100-150l co by vyteklo z dvoustovky.

To Mlynar: Hned rano pisu na pojistovnu, radeji priplatim. Ono pojistka asi nebude nejveti problem. Horsi bude, jak reagovat, kdyz budu na druhem konci sveta a oni mi zavolaji , ze mi tece voda. Kdybych tady mel otce nebo rodinu, dobe pratele akvaristy nebo tak, tak to nejak vyresim, ale my si tu zijem tak trochu v izolaci. No a prosinec bude extremni - budu doma tak 8 dnu.... Parkrat tady zajdou nasypat zradlo kolegove z prace, ale stejne... Jinak te museli mit sousedi asi hodne radi :D :D . My na starem byte vytopili sousedy 2x a ne nepozornosti (praskla hadice od pracky, praskle topeni) a stejne byl ohen na strese... :x

Po te nehode jsem vcera v noci vstal 3x , protoze jsem mel pocit, ze slysim tekouci vodu... :oops: :oops:
Pavel++
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 361
Registrován: 28 čer 2009, 22:36
Bydliště: CHAM / CH

Re: Tak ted jsem mel sakra stesti....

Příspěvekod greenfish v 28 lis 2010, 21:44

Pavel++ píše:Horsi bude, jak reagovat, kdyz budu na druhem konci sveta a oni mi zavolaji , ze mi tece voda.


Z toho běhá mráz po zádech. Ve Vašem případě bych si koupil hlavu s molitanem, molitan bych vymáchal ve vodě z Vašeho filtru a měl bych pokoj. Rybám je to jedno a Vy určitě tu trochu neestetiky rozchodíte. A navíc, to krásné jednoduché čištění. Stejně počítám, až si každý natluče, s odpuštěním, hubu s vnějším filtrem, tak se vrátí k vnitřnímu. A ta srandovní spotřeba elektriky ...
Já používám už jen jeden vnější, Fluval FX5 a ten bude snad díky své robusní kontrukci spolehlivý. Navíc jsem hadice, pro jistotu, přitáhl takovými těmi kovovými stahovacími pásky. Ale jsou tam další možnosti pro únik ...
Olda Zelený - Jihlava
Uživatelský avatar
greenfish
Pokladník ČCK
 
Příspěvky: 320
Registrován: 25 říj 2008, 21:26
Bydliště: Jihlava

Re: Tak ted jsem mel sakra stesti....

Příspěvekod Crayfish v 29 lis 2010, 09:49

Pavel++ píše: Zkusim koupit pod filtr taky nejakou nadobu - vzhledem k male skrince, ve ktere je filtr ulozen, tak to bude chalenging.... Ale stejne, takova nadobka by zadrzela - 10 - 20L vody, ale co zbylych 100-150l co by vyteklo z dvoustovky.


Pavle, ideální je malý lavór nebo v horším případě kýbl, seříznutý do potřebné výšky.

To, že nebudeš doma, je spíše výjimečná situace, to nějak extra nemá smysl řešit. Možná těch pár dní rostliny přežijí bez CO2, takže bych to vypnul, pokud vidíš nějaké riziko.

Jinak ten lavor je velmi praktický. Ono totiž když budeš manipulovat s filtrem, vyndavat jej pro čištění, nějaká kapka vody může vytéci. A pokud je skříňka z dřevotřísky, nebo nějakého papundeklu, nedělá to nikdy dlouhodobě dobře.

Jinak já mám zkušenosti, že některé filtry, když je vypneš (sníží se tlak, který konstrukčně těsní - tak je to schválně postavené na provoz) z elektriky - pod hlavou roní. Podobně to je po čištění a znovu nasazení hlavy. Jakmile to je pod plným tlakem, do hodinky to je obvykle OK.

Jinak externí filtry bych nezavrhoval, mají své opodstatnění u určitých druhů nádrží, ano, je to i o estetice. Samozřejmě, že tu rizika jsou (a jsou známé) a proto je jim potřeba věnovat pozornost a patřičnou údržbu. Výměna hadic po 4-5 letech provozu má smysl (někdy ale není nezbytná), stejně tak výměna těsnění pod hlavou filtru, mazání těsnění silikonovou vazelínou (zabrání tomu prolínání a chrání gumu před puchřením atd.).

Prostě to je technika, jako auto a cokoliv jiného O;) Jo, a do toho lavoru se nechá dát čidlo s alarmem na přítomnost vody - třeba pro počůrávající se miminka. Když to roní, trvá to i pár dní, než se ten lavor naplní a má pak smysl O;)
Uživatelský avatar
Crayfish
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 155
Registrován: 02 čer 2010, 09:39
Bydliště: Kladno

Re: Tak ted jsem mel sakra stesti....

Příspěvekod Pavel++ v 29 lis 2010, 11:07

Prostě to je technika, jako auto a cokoliv jiného O;) Jo, a do toho lavoru se nechá dát čidlo s alarmem na přítomnost vody - třeba pro počůrávající se miminka. Když to roní, trvá to i pár dní, než se ten lavor naplní a má pak smysl O;)

Romane dik, to nezni spatne, jeste aby to umelo poslat SMSku na mobil :-).

To, že nebudeš doma, je spíše výjimečná situace, to nějak extra nemá smysl řešit. Možná těch pár dní rostliny přežijí bez CO2, takže bych to vypnul, pokud vidíš nějaké riziko

Nikdo neni doma tak 60 -80 dnu v roce. + Dalsich 30-40dnu nejake sluzbky, ale to je doma moje mila. Riziko jsem nevidel do tohoto incidentu. O vikendu jsem udelal co se dalo. Za hodku ficim na tridenni sluzebku a v patek vysnena dovca. A budu se modlit, at se nic nestane.

Kubo píše: Este sa mi ani raz nestalo , ze by co2 unikala cez den , ked som v praci. Zvlastne :)

Pokousis osud Kubo, ze? :-) :-)
Pavel++
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 361
Registrován: 28 čer 2009, 22:36
Bydliště: CHAM / CH

Re: Tak ted jsem mel sakra stesti....

Příspěvekod Crayfish v 29 lis 2010, 12:28

Pavle,

to odesílání SMSky není už sci-fi, je to naprosto reálná věc. Jen to není u toho zařízení na počůraná miminka o;)
Běžně se to používá např. při zabezpečení domů; dokonce to myslím už i jako služby používají některé kabelové televize (hlídání domova), takže to není dnes jen doménou bezpečnostních služeb.

Otázka jen je, jak přidat jeden či více kanálů - alarmů pro vyteklou vodu ("někam") do těch stávajících balíků služeb, a kolik to stojí. Ale taky nic neobvyklého.

Já třeba v Moskvě viděl běžné "admin" zařízení, které posílá SMSkou pravidelně parametry vody mořské nádrže ...
Přílohy
DSC_9426_low.jpg
"Přála bych si, aby tu bylo koček milión" - řekla Šebestová do kouzelného sluchátka. A šup, hned kolem ní byla samá kočka ... na fotce (ta krabička vpravo) vidíš vysílací a přijímací zařízení.
DSC_9426_low.jpg (116.77 KiB) Zobrazeno 6131 krát
Uživatelský avatar
Crayfish
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 155
Registrován: 02 čer 2010, 09:39
Bydliště: Kladno

Re: Tak ted jsem mel sakra stesti....

Příspěvekod filipo v 29 lis 2010, 13:57

Jak tak čtu, tak tu všichni mají nějakou tu zkušenost s vytečením akvária. Mě se to zatím nestalo, za co jsem docela rád. I když jsem měl jednou na mále, při napouštění dvoustovky jsem se zapoměl u televize a když sem přišel tak hladina dosahovala okraje akvária. Tak rychle sem ještě nazaběhl do koupelny abych zastavil vodu.

Přemýšlel sem, že si koupím vnější filtr ale po zkušenosti Oldy s tím asi ještě počkám. Něchtěl bych mít doslova plovoucí podlahu. :D
Uživatelský avatar
filipo
Čl.prezidia ČCK
 
Příspěvky: 131
Registrován: 17 pro 2008, 23:20
Bydliště: Jihlava

Re: Tak ted jsem mel sakra stesti....

Příspěvekod mlynář v 29 lis 2010, 17:38

Já jsem byl kdysi "zamilovaný" do vnějších filtrů a jak jsem poznamenal, skončilo to u toho Eheima. Dneska dávám přednost jednoduchosti a hrozně se mi líbí filtrační komorový systém umístěný v koutě nebo u zadní stěny pořádného akvárka (to mluvím o nádržích nad cca 300 l, jinak klasická ponorná hlavice s pořádným blokem biomolitanu). :)
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Tak ted jsem mel sakra stesti....

Příspěvekod greenfish v 29 lis 2010, 18:12

V 540 jsem na to po havárii Tetratecu 1200 přešel a nemohu si to vynachválit. Spotřeba 10 W, snadné čištění a hlavně bezpečnost. Ale chápu, že když si chce někdo hrát s aquascapingem (snad to píšu dobře), tak to není ono.
Olda Zelený - Jihlava
Uživatelský avatar
greenfish
Pokladník ČCK
 
Příspěvky: 320
Registrován: 25 říj 2008, 21:26
Bydliště: Jihlava

Re: Tak ted jsem mel sakra stesti....

Příspěvekod RAP v 29 lis 2010, 19:57

Jj, voda má zůstat v akváriu, mimo odkalování.
Jinak ještě za celkem bezpečný systém považuji ještě přepážkový filtr postavený vedle akvária. Tedy na principu spojených nádob (Václavův systém http://rybicky.net/nadrz/200/69.jpg , tahle fotka je bombová http://rybicky.net/nadrz/200/70.jpg )
Naposledy upravil RAP dne 29 lis 2010, 20:08, celkově upraveno 2
RAP
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 562
Registrován: 06 kvě 2009, 18:33
Bydliště: Praha 15 - Horní Měcholupy

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecný pokec


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


cron