Přihlásit se

Uživatelské jméno:


Heslo:


Automatické přihlášení



 Hledat

Rozšířené hledání


 Narozeniny

Dnes nemá nikdo narozeniny

V následujících 7 dnech

jirka.p (52)


 Kalendář

<< Bře. 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 Statistiky

Celkem
Příspěvků: 24
Celkem témat 838
Celkem oznámení: 0
Celkem důležitých: 1
Celkem příloh: 3627

Témat za den: 0
Příspěvků za den: 2
Uživatelů za den: 0
Témat na uživatele: 1
Příspěvků na uživatele: 11
Příspěvků na téma: 11

Celkem členů 834
Nejnovějším uživatelem je StanislavLach


Tak ted jsem mel sakra stesti....

Tak ted jsem mel sakra stesti....

Příspěvekod Pavel++ v 27 lis 2010, 14:10

Pred 5 minutami se mi uvolnily vsechny 4 prisavky drzici pocitadlo bublin CO2. Pocitadlo je umisteno na bocni strane akvaria. Pri padu pocitadla, se z nej uvolnila hadicka, ktera ho spojuje s difuzerem umistenym v akvariu a zacala mi tect ven voda.....

Lidi ja si jdu dat stamprlu a poradnou. Vzdyt ja jsem doma tak jeden vikend z 10 a ono se to stane zrovna, kdyz koukam na akvarium. Ve ctvrtek letim na deset dnu pryc, prazdny byt, akvarium v obyvaku, nove plovouci podlahy.... Dve stamrple...

Ja mel za to, ze prave pocitadlo bublin slouzi jako zpetna klapa pri teto poruse. No at slouzi, nebo neslouzi, jdu promyslet jak priste tomuto problemu predejit...
Pavel++
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 361
Registrován: 28 čer 2009, 22:36
Bydliště: CHAM / CH

Re: Tak ted jsem mel sakra stesti....

Příspěvekod jisyko v 27 lis 2010, 14:24

Přilepit slinou od štamprdle. :D :D :D :D
Uživatelský avatar
jisyko
Prezident ČCK
 
Příspěvky: 260
Registrován: 02 říj 2008, 21:13
Bydliště: Plánice

Re: Tak ted jsem mel sakra stesti....

Příspěvekod Pavel++ v 27 lis 2010, 16:00

jisyko píše:Přilepit slinou od štamprdle. :D :D :D :D

:D :D :D

Ono se vlastne muze stat uplne stejna situace u vzduchovaciho motorku, prestoze je umisten vyse nad akvariem. Pokud by se mi uvolnila hadicka napichnuta na motorek a spadla dolu, tak se razem dostane pod uroven hladiny a voda si muze vesele najit cestu :o :o .
Pavel++
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 361
Registrován: 28 čer 2009, 22:36
Bydliště: CHAM / CH

Re: Tak ted jsem mel sakra stesti....

Příspěvekod mlynář v 27 lis 2010, 16:16

Pavel++ píše:... akvarium v obyvaku, nove plovouci podlahy....

Teprve potom se tomu říká "plovoucí podlahy". ;)
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Tak ted jsem mel sakra stesti....

Příspěvekod Crayfish v 27 lis 2010, 21:02

to Pavel++:

Jojo, stávají se takové věci.
Co2 m§že být opravdu z pohledu vytečení nádrže problém. Já třeba dával dva zpětné ventily na jednu hadičku za sebou (když jsem zjistil, že jedním voda proteče), a stejně to nemusí být jistota. Život mne naučil tlakovou lahev hlídat a nikdy je nenechat vypustit až do nuly, ale raději nechat nějaký přebytkový tlak, aby tam voda nemohla zpětně vniknout. Já takhle odepsal redukční jednotku ...

U hadic z filtrů pořád dávám motospojky. Holt zvyk ze starých škodovek ...

Uvolněná hadička i malá, může překvapit.

A propos, máš pojištěný byt i na škody způsobené sousedům? Tohle je dobrá věc. Já mám doma pod sebou pět pater, člověk nikdy neví, co se může stát.

PS: Nezapomeň na Kubě fotit a podívat se i do nějaké odpadní stoky, když už neuvidíš říčku či rybníček.
Držím palce, ať vše dobře dopadne a šťastný návrat!
Uživatelský avatar
Crayfish
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 155
Registrován: 02 čer 2010, 09:39
Bydliště: Kladno

Re: Tak ted jsem mel sakra stesti....

Příspěvekod Kubo v 27 lis 2010, 23:16

No tak to je nahoda. Mne sa napriklad niekedy vzdy vecer stava , ze mi vystreli hadicka z redukcneho ventilu od CO2 a vzdy sa na to zabudim ... nastastie , pretoze mam 20 kg bombu a to ked by som tvrdo spal , tak by som sa zobudit nemusel. :? Nastastie to robi velky hluk ked to vystreli. Este sa mi ani raz nestalo , ze by co2 unikala cez den , ked som v praci. Zvlastne :)
Uživatelský avatar
Kubo
Apistogrammafish fan
 
Příspěvky: 261
Registrován: 15 pro 2008, 17:39
Bydliště: Košice - Praha (prilezitostne)

Re: Tak ted jsem mel sakra stesti....

Příspěvekod Pavel++ v 28 lis 2010, 01:57

Crayfish píše:to Pavel++:
U hadic z filtrů pořád dávám motospojky. Holt zvyk ze starých škodovek ...

To funguje jako zpetna klapa ? ventil ?

Crayfish píše:A propos, máš pojištěný byt i na škody způsobené sousedům? Tohle je dobrá věc. Já mám doma pod sebou pět pater, člověk nikdy neví, co se může stát.

Bydlim sice v prizemi, ale zeptam se jestli se moje pojisteni odpovednosti vztahuje i na vytopeny pronajaty byt.... . Tady nechat delat novou plovoucku by stalo ranec.

PS: Nezapomeň na Kubě fotit a podívat se i do nějaké odpadní stoky, když už neuvidíš říčku či rybníček.
Držím palce, ať vše dobře dopadne a šťastný návrat!

No neco urcite vyfotim (minimalne akvarium v Miramaru), ale budu zejmena v Havane, rum, salsa, plaz. Kdybychom meli nejaky kontakt na mistni akvaristy nebo rybare... Uvidim na miste. Ja doma zadnou sit nemam a nevim, jak dlouho by trvalo vyrizeni povoleni...
Pavel++
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 361
Registrován: 28 čer 2009, 22:36
Bydliště: CHAM / CH

Re: Tak ted jsem mel sakra stesti....

Příspěvekod Crayfish v 28 lis 2010, 10:53

Ne, ty motospojky nefungují jako zpětný ventil ;)

Zabrání ale sesmeknutí hadice ze spoje. U Eheimů je to možná zbytečnost, časem ty jejich hadice tvrdnou a více objímají spoj (jsou takto záměrně konstruovány), ale člověk nikdy neví.

Voda v bytě je prevít. Já zažil při svém pobytě v Martině, co to je být vytopen. Bydlel nade mnou alkoholik a skoro každé tři měsíce mu přetekla vana, když byl v náladě. Bylo to hrozné, 4x za sebou. byl jsem šťasten, když jsem se stěhoval z garsonky pryč. Jinak velká vana má kolem 200 l. Kdyby mi prasklo nebo nějak vyteklo těch 700 litrů, tak to by byl asi hukot. Nemám žádné koberce, takže by to teklo rovnou sousedům dolů ...

Ale ona i ta malá hadička od CO2 může pěkně pozlobit ...

Kubánci jsou milí. Když se zeptáš, určitě poradí a rádi naváží kontakt s cizincem o;) Jen se raději vyhnout politice.
Uživatelský avatar
Crayfish
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 155
Registrován: 02 čer 2010, 09:39
Bydliště: Kladno

Re: Tak ted jsem mel sakra stesti....

Příspěvekod Pavel++ v 28 lis 2010, 11:34

Crayfish píše:Ne, ty motospojky nefungují jako zpětný ventil ;)


No dobra, ja nikdy zadnou motospojku nevidel . :(
Pavel++
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 361
Registrován: 28 čer 2009, 22:36
Bydliště: CHAM / CH

Re: Tak ted jsem mel sakra stesti....

Příspěvekod greenfish v 28 lis 2010, 12:18

Tak to se k tobě, Pavle, přidám. Před měsícem se v noci vzbudil můj pes Ota a museli jsme jít ven. Když jsem šel kolem akva, tak mi bylo divné, že slyším nějaké šplouchání. Bylo to tím, že mi začal protékat filtr Tetratec 1200. Naštěstí mám pod ním dost velkou nádobu, ale byla plná asi milimetr pod okraj. Prvně jsem se na Otu zlobil (moc ne, chápu ho - je mu asi 13 let), ale pak ode mě sklidil moc velkou omluvu a pochvalu. Pomalu začínám přecházel na vnitřní filtry - hlava+kus militanu. Hadice mimo akva hrozí vždy průserem - časovaná bomba. Možná je spoleh na Eheim, který tedy nemám.
Olda Zelený - Jihlava
Uživatelský avatar
greenfish
Pokladník ČCK
 
Příspěvky: 320
Registrován: 25 říj 2008, 21:26
Bydliště: Jihlava

Další

Zpět na Všeobecný pokec


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


cron