Přihlásit se

Uživatelské jméno:


Heslo:


Automatické přihlášení



 Hledat

Rozšířené hledání


 Narozeniny

Dnes nemá nikdo narozeniny

V následujících 7 dnech

jirka.p (52)


 Kalendář

<< Bře. 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 Statistiky

Celkem
Příspěvků: 31
Celkem témat 838
Celkem oznámení: 0
Celkem důležitých: 1
Celkem příloh: 3627

Témat za den: 0
Příspěvků za den: 2
Uživatelů za den: 0
Témat na uživatele: 1
Příspěvků na uživatele: 11
Příspěvků na téma: 11

Celkem členů 834
Nejnovějším uživatelem je StanislavLach


Corydoras duplicareus

Re: Corydoras duplicareus

Příspěvekod pragovcicka v 06 srp 2011, 16:43

greenfish píše:Oldo, proveď téměř úplnou výměnu vody za novou studenou, dej jim nitě a mohlo by to v nich hrknout. :D

Já nic takového naštěstí dělat (zatím) nemusím. Jen obvyklá týdenní (u mne tedy spíš čtrnáctidenní) výměny asi tak 1/3.
Uživatelský avatar
pragovcicka
Revizor ČCK
 
Příspěvky: 593
Registrován: 18 led 2009, 11:33

Re: Corydoras duplicareus

Příspěvekod Olegunar v 06 srp 2011, 20:13

greenfish píše:Oldo, proveď téměř úplnou výměnu vody za novou studenou, dej jim nitě a mohlo by to v nich hrknout. :D


Nemysli si Oldo, že jsem nezkoušel všechno možné. S pány Chaloupkem a Hasmanem jsem se radil, ale nic. V akvárku mají kořen, mech, rostlinky...nítěnky, vodu měnil, vše co jsem se dočetl ale nic.
Holt nemám na cory cit. :cry:
Uživatelský avatar
Olegunar
Člen ČCK
 
Příspěvky: 178
Registrován: 23 čer 2009, 20:32
Bydliště: Plzeň

Re: Corydoras duplicareus

Příspěvekod greenfish v 06 srp 2011, 20:22

Však ono to přijde. Zkoušel si vyměnit skoro všechnu vodu? Je to teda dost masírka, ale často to funguje. Mě se ty Black Venezuely vykulily skoro všechny. Odsál jsem tak 15 bílých jiker. Zajímajé u nich je, že nemají žloutkový váček a musí se skoro hned po vykulení krmit. To jsem u jiných coryn nikdy nezaregisroval. Duplicareusové ho měli dva dny a po tu dobu mi je skoro všechny vydusily ty mrchy krevetky. "Krásně" je těmi svými miniklepítky dlachnily. To té zkušenosti jsem začal dávat jikry do nádrže nezamořené těmi potvorami.
Olda Zelený - Jihlava
Uživatelský avatar
greenfish
Pokladník ČCK
 
Příspěvky: 320
Registrován: 25 říj 2008, 21:26
Bydliště: Jihlava

Re: Corydoras duplicareus

Příspěvekod Olegunar v 06 srp 2011, 20:38

greenfish píše:Však ono to přijde. Zkoušel si vyměnit skoro všechnu vodu? Je to teda dost masírka, ale často to funguje. Mě se ty Black Venezuely vykulily skoro všechny. Odsál jsem tak 15 bílých jiker. Zajímajé u nich je, že nemají žloutkový váček a musí se skoro hned po vykulení krmit. To jsem u jiných coryn nikdy nezaregisroval. Duplicareusové ho měli dva dny a po tu dobu mi je skoro všechny vydusily ty mrchy krevetky. "Krásně" je těmi svými miniklepítky dlachnily. To té zkušenosti jsem začal dávat jikry do nádrže nezamořené těmi potvorami.


Zkoušel. I dost velký teplotní šok, ale zatím nic. Chybu prostě vidím v sobě, protože ryby mám krásné. Třeba málo krmím, nevím.
Uživatelský avatar
Olegunar
Člen ČCK
 
Příspěvky: 178
Registrován: 23 čer 2009, 20:32
Bydliště: Plzeň

Re: Corydoras duplicareus

Příspěvekod greenfish v 06 srp 2011, 21:06

Hlavně jim dávej živé a dost často nitě. A sem tam nějaké kvalitní zelené granule. Ono to na ně přijde. Mě se třeli vždy v létě. Jiker je málo, ale zato jsou hodně velké. A taky mi jako Pragovčičkovi hodně plesnivěly. Možná to chtělo honit vývojovou vodu přes UV.
Olda Zelený - Jihlava
Uživatelský avatar
greenfish
Pokladník ČCK
 
Příspěvky: 320
Registrován: 25 říj 2008, 21:26
Bydliště: Jihlava

Re: Corydoras duplicareus

Příspěvekod pragovcicka v 06 srp 2011, 21:50

Oldo, já nevidím problém v plesnivění. Spíš v oplození. Jikry ani tak totiž nejsou zaplísněné, jako spíš bělají z důvpdů neoplozenosti. Asi. Tedy si spíš myslím.
S plesnivěním jiker mám problém u Kakaďáků. Tam druhý den vysí z jiker jakoby ocásky, ale je to nejspíš rozpadlá jikra. No a třetí den je to pod kobercem plísně.
Uživatelský avatar
pragovcicka
Revizor ČCK
 
Příspěvky: 593
Registrován: 18 led 2009, 11:33

Re: Corydoras duplicareus

Příspěvekod RAP v 08 srp 2011, 14:28

Olegunar píše: .......že jsem nezkoušel všechno možné. S pány Chaloupkem a Hasmanem jsem se radil, ale nic. V akvárku mají kořen, mech, rostlinky...nítěnky, vodu měnil, vše co jsem se dočetl ale nic.
Holt nemám na cory cit. :cry:

Možná to bude znít divně, ale co to udělat obráceně?
RAP
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 562
Registrován: 06 kvě 2009, 18:33
Bydliště: Praha 15 - Horní Měcholupy

Re: Corydoras duplicareus

Příspěvekod Olegunar v 08 srp 2011, 19:53

Jo, já už tak skoro tři měsíce nic nedělám, žádné nítěnky. Výměna vody tak jednou za 10 dní. Nedávám jim žádné stimuli ke tření. Udělal jsem pro to co jsme mohl, ptal se lidí co fakt umí, regnul na corydorasworld...
Ale cory chovám tak rok, takže mi to až zase tak nevadí. Každopádně pro mě nejsou ani trochu čitelné, zlaté cichlidky.

Tohle je na přírodě to pěkné, že se z nás lidí hned tak nepodělá. :D
Uživatelský avatar
Olegunar
Člen ČCK
 
Příspěvky: 178
Registrován: 23 čer 2009, 20:32
Bydliště: Plzeň

Re: Corydoras duplicareus

Příspěvekod tomchamik v 09 srp 2011, 13:10

tak jim teď dej nítěnky,ob den vyměň 50% vody o cca 2 stupně chladnější a budou se třít,,jinak sním botu :lol:
Uživatelský avatar
tomchamik
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 67
Registrován: 23 črc 2010, 18:39
Bydliště: Dolní Jirčany

Re: Corydoras duplicareus

Příspěvekod Olegunar v 09 srp 2011, 20:48

tomchamik píše:tak jim teď dej nítěnky,ob den vyměň 50% vody o cca 2 stupně chladnější a budou se třít,,jinak sním botu :lol:


Uvidíme po naší výstavě v Plzni, koupím nítě a ty si pomalu vybírej botu :D
Uživatelský avatar
Olegunar
Člen ČCK
 
Příspěvky: 178
Registrován: 23 čer 2009, 20:32
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecný pokec


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


cron