Přihlásit se

Uživatelské jméno:


Heslo:


Automatické přihlášení



 Hledat

Rozšířené hledání


 Narozeniny

Dnes nemá nikdo narozeniny

V následujících 7 dnech

jirka.p (52)


 Kalendář

<< Bře. 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 Statistiky

Celkem
Příspěvků: 7
Celkem témat 838
Celkem oznámení: 0
Celkem důležitých: 1
Celkem příloh: 3627

Témat za den: 0
Příspěvků za den: 2
Uživatelů za den: 0
Témat na uživatele: 1
Příspěvků na uživatele: 11
Příspěvků na téma: 11

Celkem členů 834
Nejnovějším uživatelem je StanislavLach


Zase ta rasa (a sinice)

Zase ta rasa (a sinice)

Příspěvekod Pavel++ v 12 led 2012, 00:38

Rok a pul po znovu-zalozeni fungovalo (200 l ) akvarium bez problemu. Microsorium zabira polovinu akvaria, ctvrtina Egeria densa, ktera rostla jak diva a ja trhal a trhal. Vse bylo nejak v rovnovaze (2x T8 po 30W, svitil jsem asi 10h). CO2

Po navratu z dovolene v listopadu bylo akvarium plne rasy a sinice a uz se ji nemuzu zbavit. Egeria neroste, rostliny chatraji.

PO4 - 2 ! , NO3 asi 5, (mereno kapkami)
GH 4- 7, PH 7, KH asi 3 (hodne orientacni mereno papirky)

Co muze byt pricinou tak vysokeho PO4 a je tato vysoka hodnota pricinou rustu ras? Dali mi v akvaristice nejaky Siliphos od Duply, vymenil jsem 80 procent vody, ale nejak to moc nezabira, PO4 je vysoko

Zvazuji radikalni reseni, vse vyhazet koupit novy substrat , pisek, rostliny a zalozit akvarko znovu nebo myslite, ze mam zkusit jeste bojovat ? Pokud ano, jak ? Jak casto menite substrat ?

Dekuji pekne
Pavel++
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 361
Registrován: 28 čer 2009, 22:36
Bydliště: CHAM / CH

Re: Zase ta rasa (a sinice)

Příspěvekod kulich v 15 led 2012, 14:06

Já měl podobný problém ze sinicí.zelený povlak po celém akváriu.Akvárko jsem totálně zatemnil a zhasnul na 4 dny.komlet sinice je pryč.Ted čekám co bude dál.Zkus to taky.měla by se ztratit a uvidíš co dál.Těžko se toho člověk zbavuje když to odsaješ a trochu tam zůstane tak do tří dní jsem to měl znova porostlé.a to jsem měl PO4 na 0,2.NO3 15.což jsou nízké hodnoty.Jak říkám,zmizla komplet a ted čekám co se stane jestli se to vrátí
kulich
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 58
Registrován: 11 pro 2010, 19:57

Re: Zase ta rasa (a sinice)

Příspěvekod Milťa v 17 led 2012, 15:31

Jak tady zmiňova kulich, zatemni to na 3-4dny a pak prováděj výměnu vody nejlépe každý den 1/4 objemu nádrže. Zároveň přidej rychle rostoucí kytky. Sinice je prevít, ale dá se jí zbavit. Ještě pro doplnění. Když jsem kdysi měl problémy se sinicí, tak jsem na netu našel docela zajímavou diplomovou práci na téma řasy.

Vytvářejí modrozelené, světle i tmavě zelenavé, ale také hnědočerné husté mazlavé
zapáchající povlaky na dně, kamenech a rostlinách, případně se mohou některé druhy
sinic vznášet volně rozptýlené ve vodě i plavat přímo na hladině (tzv. "kvetoucí voda"
v některých našich nádržích a rybnících). Nejedná se o klasické řasy, ale
o jednobuněčné organismy podobající se svou stavbou buněk bakteriím. Rozrůstají se
velmi rychle, při přemnožení mohou být toxické pro ryby a i rostliny pak nerostou
a hynou pod jejich mazlavých závojem. Sinice se vyskytují v prostředí staré,
neudržované nádrže s nadbytkem odpadních produktů, avšak stejně dobře jim mohou
vyhovovat podmínky v nově založeném akváriu s nestabilním prostředím. Jejich vývoj
podporuje voda s vysokým obsahem fosfátů a dusičnanů, nedostatek kyslíku,
dlouhodobě příliš vysoká teplota vody, nehybná hladina apod. Proti sinicím je
nejvhodnější bojovat častým mechanickým rozrušováním a odsáváním jejich povlaků, a
to i několikrát denně. Výměnu vody je vhodné provádět častěji než obvykle, akvárium
musíme silně provzdušňovat pomocí filtrace a vzduchování, voda musí být neustále v
pohybu, prostě nenechat sinice v klidu. Možné odstranění sinic pomocí různých
antibiotik je sice méně pracné, ale má svá úskalí v tom, že si sinice mohou vytvořit vůči
antibiotikům rezistenci a po čase, při splnění určitých podmínek, je máme v akváriu
opět znovu, tentokrát už ale odolnější.
Milťa
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 17 led 2012, 13:31

Re: Zase ta rasa (a sinice)

Příspěvekod kulich v 17 led 2012, 23:04

k tomu se Míto nedá nic dodat
Milťa píše:Jak tady zmiňova kulich, zatemni to na 3-4dny a pak prováděj výměnu vody nejlépe každý den 1/4 objemu nádrže. Zároveň přidej rychle rostoucí kytky. Sinice je prevít, ale dá se jí zbavit. Ještě pro doplnění. Když jsem kdysi měl problémy se sinicí, tak jsem na netu našel docela zajímavou diplomovou práci na téma řasy.

Vytvářejí modrozelené, světle i tmavě zelenavé, ale také hnědočerné husté mazlavé
zapáchající povlaky na dně, kamenech a rostlinách, případně se mohou některé druhy
sinic vznášet volně rozptýlené ve vodě i plavat přímo na hladině (tzv. "kvetoucí voda"
v některých našich nádržích a rybnících). Nejedná se o klasické řasy, ale
o jednobuněčné organismy podobající se svou stavbou buněk bakteriím. Rozrůstají se
velmi rychle, při přemnožení mohou být toxické pro ryby a i rostliny pak nerostou
a hynou pod jejich mazlavých závojem. Sinice se vyskytují v prostředí staré,
neudržované nádrže s nadbytkem odpadních produktů, avšak stejně dobře jim mohou
vyhovovat podmínky v nově založeném akváriu s nestabilním prostředím. Jejich vývoj
podporuje voda s vysokým obsahem fosfátů a dusičnanů, nedostatek kyslíku,
dlouhodobě příliš vysoká teplota vody, nehybná hladina apod. Proti sinicím je
nejvhodnější bojovat častým mechanickým rozrušováním a odsáváním jejich povlaků, a
to i několikrát denně. Výměnu vody je vhodné provádět častěji než obvykle, akvárium
musíme silně provzdušňovat pomocí filtrace a vzduchování, voda musí být neustále v
pohybu, prostě nenechat sinice v klidu. Možné odstranění sinic pomocí různých
antibiotik je sice méně pracné, ale má svá úskalí v tom, že si sinice mohou vytvořit vůči
antibiotikům rezistenci a po čase, při splnění určitých podmínek, je máme v akváriu
opět znovu, tentokrát už ale odolnější.
kulich
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 58
Registrován: 11 pro 2010, 19:57

Re: Zase ta rasa (a sinice)

Příspěvekod Pavel++ v 21 led 2012, 11:53

Diky ,

no prusvih je ten, ze rychle rostouci rostliny se nechteji chytit, 2x jsem koupil Egeria Densa a ted tam mam nejakou Cabombu, ale proste kytky nerostou.

Zkusim zakryt no a pak se vrhnu na tu bestii rasu (dlouha vlnita potvora vetsinou po proudu vystupu filtru)

Hezky den
Pavel
Pavel++
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 361
Registrován: 28 čer 2009, 22:36
Bydliště: CHAM / CH

Re: Zase ta rasa (a sinice)

Příspěvekod Milťa v 21 led 2012, 14:23

Pavel++ píše:Diky ,

no prusvih je ten, ze rychle rostouci rostliny se nechteji chytit, 2x jsem koupil Egeria Densa a ted tam mam nejakou Cabombu, ale proste kytky nerostou.

Zkusim zakryt no a pak se vrhnu na tu bestii rasu (dlouha vlnita potvora vetsinou po proudu vystupu filtru)

Hezky den
Pavel


To je normální, že ti tam teď nic neroste, vše stagnuje, protože sinice je bakteriálního původu a je toxická. Vypouští ti teď do vody pěkný "humus" a kytkám se to samozřejmě nelíbí. Zatemni to a pokračuj s každodenní výměnou 1/3 vody a uvidíš, že se to po čase zase rozjede. Já měl kdysi podobný problém a je to tím.
Milťa
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 17 led 2012, 13:31

Re: Zase ta rasa (a sinice)

Příspěvekod kulich v 21 led 2012, 16:15

Jak říká Milťa.Asi to tak bude.já zatemnil a už jedu zase v normální režimu a je zatím klid.Tak uvidíme.asi to chce čas než se kytky chytěj
kulich
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 58
Registrován: 11 pro 2010, 19:57


Zpět na Všeobecný pokec


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


cron