Přihlásit se

Uživatelské jméno:


Heslo:


Automatické přihlášení



 Hledat

Rozšířené hledání


 Narozeniny

Dnes nemá nikdo narozeniny

V následujících 7 dnech

jirka.p (52)


 Kalendář

<< Bře. 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 Statistiky

Celkem
Příspěvků: 16
Celkem témat 838
Celkem oznámení: 0
Celkem důležitých: 1
Celkem příloh: 3627

Témat za den: 0
Příspěvků za den: 2
Uživatelů za den: 0
Témat na uživatele: 1
Příspěvků na uživatele: 11
Příspěvků na téma: 11

Celkem členů 834
Nejnovějším uživatelem je StanislavLach


Ap. panduro a Ap. nijsseni

...vše co se týká systematiky; výčet validních druhů a forem; seznam nepopsaných apistogramm ...

Re: Ap. panduro a Ap. nijsseni

Příspěvekod mlynář v 10 črc 2009, 23:21

a) švýcaři berou mnohé od němčourů a ti jsou známí "schweinerei populisten"... nebo jam by se to po jejich řeklo, hihihi.... No ono to hodně je vidět i na jejich literatuře. třeba knížky od Linkeho bych kategorizoval směle do odvětví totálního braku s nádhernou vazbou a naprosto unikátně skvělýma fotkama. Když zažiješ ale nějakou Linkeho přednášku, tak máš při těchto zkušenostech hned dojem, jestli to nění nějaký úplně jiný Linke, než ten co napsal onu nebo tamtu knížku. Na české seriozní autory jako byli Frank, Hofmann & Novák, Zukal, Krček, Petrovický nemá nikdo na celém světě!!! Za to dám klidně kdykoliv hlavu na špalek!

b)Jestli u nás někdo dělá ramirézy nebo jakékoliv ryby v antibiotikách? No tak to bych byl ochoten rovnou věřit, že nás dělat ryby naučili na Marsu!
Netvrdím ale, že se ty ryby k vám nedostaly z ČR. Ono je tu totiž spousta firem, které provádějí reexport - tj. tyhle rybky dovezou z Asie, kde před exportem do nich asijci lifrujou antibiotika po lopatách, nebo je "pro jistotu" přerážejí antibiotiky sami před vývozem. Ale chovatelé tady? Kdepák. Už jen proto, že tady na to prostě nemáme ani peníze a ani možnosti, abychom si kupovali kila tetracyklinu nebo penicilinu.

c) do celého světa jdou rybky buď z ČR, nebo Polska či Německa. Rybky z Polska a Německa pocházejí ale z 90 % z výkupů ryb narozených v Česku.... ;)
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Ap. panduro a Ap. nijsseni

Příspěvekod Pavel++ v 12 črc 2009, 19:46

Pavel++ píše:Zrovna dnes jsem by l u nas v akvaristce a tam prodavaji : Ap. Nijsseni "Pandur". Tak nevim jestli to je nova forma nebo to resi jak ja kdysi v diktatech kdyz jsem nevedel a proto napsal oboji "Viyr" . :D :D


tak jsem klukum v akvaristice asi krivdil. V Atlase South American Cichlids uvadi, Ap. Nijsseni
- PANDA DWARF CICHLIDS.
Pavel++
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 361
Registrován: 28 čer 2009, 22:36
Bydliště: CHAM / CH

Re: Ap. panduro a Ap. nijsseni

Příspěvekod mlynář v 12 črc 2009, 20:22

Pandur není Panda! Jako "cichlidka Panda" byly nijsenky obchodně označovány už před dvaceti lety, ale A.panduro se říkalo, než byla popsána A.sp. "Pandurini".
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Ap. panduro a Ap. nijsseni

Příspěvekod PLZAK v 20 led 2010, 13:46

Dnes jsem hovořil telefonicky s kamarádem, který chová jihoamerické trpasličí cichlidy. Ptal se mě, zda je možné, aby došlo k mezidruhovému křížení.Sdělil, že přebytečné cichlidky odkládal do společného akvária.A zde došlo k vytření samičky Ap. panduro a samečka Ap. nijsseni. Pár vodil potěr, asi 12 ks. K výtěru došlo ve vodě z vodovodního řádu, nijak neupravované o vodivosti 27O mikrosiemens.Dle mého názoru je to možné, neboť se jedná o blízce příbuzné druhy z jedné skupiny. Já mám zkušenosti s křížením tanganických ulitníků (šnekáčů), kdy ve společném akvárku se mi vytřeli samička Neolamprologus brevis a sameček Neolaprologus calliurus. Samičky jsou si velice podobné, samečci jsou velikostné i tvarově odlišní. Kamarád křížence ještě má, tak jsem zvědavý, jak budou vypadat až dorostou. Zašlu mu adresu našeho fóra, aby se případně zapojil do dizkuze. :o :?
PLZAK
Uživatelský avatar
PLZAK
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 bře 2009, 23:22
Bydliště: Plzeň

Re: Ap. panduro a Ap. nijsseni

Příspěvekod mlynář v 20 led 2010, 14:30

Souhlasím s tebou Vláďo. Podle mého to možné je.
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Ap. panduro a Ap. nijsseni

Příspěvekod langosh v 20 led 2010, 22:32

Ano, i dle reakcí na zahraničních fórech jde u rodu apistogramma o nejčastější případy mezidruhového křížení...

Roman 8-)
small is relative...
Uživatelský avatar
langosh
Administrátor - trpasličí cichlidky
 
Příspěvky: 405
Registrován: 01 říj 2008, 10:47
Bydliště: Roztoky u Prahy

Předchozí

Zpět na Apistogramma - systém rodu


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


cron