Přihlásit se

Uživatelské jméno:


Heslo:


Automatické přihlášení



 Hledat

Rozšířené hledání


 Narozeniny

Dnes nemá nikdo narozeniny

V následujících 7 dnech

jirka.p (52)


 Kalendář

<< Bře. 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 Statistiky

Celkem
Příspěvků: 18
Celkem témat 838
Celkem oznámení: 0
Celkem důležitých: 1
Celkem příloh: 3627

Témat za den: 0
Příspěvků za den: 2
Uživatelů za den: 0
Témat na uživatele: 1
Příspěvků na uživatele: 11
Příspěvků na téma: 11

Celkem členů 834
Nejnovějším uživatelem je StanislavLach


Apistogramma panduro

Re: Apistogramma panduro

Příspěvekod mlynář v 27 čer 2009, 11:45

Olegunar píše:To mlynář:Ještě bych měl dotaz k taninům. Na netu jsem našel, že největším zdrojem je dubová kůra. Je to skutečně tak? Jaké je dávkování, musí se tepelně upravit atd?

Děkuji

Regni se na "skalárfórum". Máme tam o nich různá pojednání ve třetí kategorii fóra.
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Apistogramma panduro

Příspěvekod langosh v 27 čer 2009, 18:42

Je jasné, že vše je relativní. Já má ve 20l AQ 9 W žárovku a nádrž je celá zarostlá hnědovkou… :D Problém je, že lidi si většinou koupí set (ten je světelně spíše poddimenzovaný), kytky (které často nejsou ani přímo akvarijní) a potom se diví, že to moc neroste a neroste. A když nakonec do AQ přidají rašelinu, tak to kytkám taky zrovna nepřidá… Ono je totiž potřeba již dopředu vědět, jaké chci ryby a podle toho se zařídit. Nikoliv, jak to často bývá naopak… :roll:

Jinak, já jsem kdysi měl ve 160tce měl dva páry macmasterek a jeden samec okamžitě uhnal toho druhého. Nyní mi vedle sebe již přes ½ roku fungují dva samci Rotpunkt a celkem bez větších potíží. Jak jsem psal – vše je relativní. A v akvaristice to platí obzvlášť… :!:

Roman 8-)
small is relative...
Uživatelský avatar
langosh
Administrátor - trpasličí cichlidky
 
Příspěvky: 405
Registrován: 01 říj 2008, 10:47
Bydliště: Roztoky u Prahy

Re: Apistogramma panduro

Příspěvekod Kubo v 30 čer 2009, 07:50

No ono ked maju tieto cichlidky dostatok priestoru , tak az taky problem v tom nevidim. Mal som jeden cas v 530tke 4samcov a 15samic (A.cacatuoides) , kde bol samozrejme vzdy jeden dominantny samec , no ostatny si nazivali s nim uplne v pohode akurat museli pridat na plyne ked sli okolo neho. A co sa tyka dominantnosti samcov , tak to bolo rozne. Ked nejaky podriadeny samec vycitil slabe chvilky toho dominantneho automaticky ho nahradil a posunul o priecku dole. Mne to pripadalo tak , ze najviac schytal vzdy ten najslabsi. :)
Uživatelský avatar
Kubo
Apistogrammafish fan
 
Příspěvky: 261
Registrován: 15 pro 2008, 17:39
Bydliště: Košice - Praha (prilezitostne)

Re: Apistogramma panduro

Příspěvekod langosh v 30 čer 2009, 09:58

Nejčastěji bývá jeden na jednoho (tj. 2 v nádrži) ten nejhorší počet - zejména tedy u těch objemově menších. Pokud jich je více, je to většinou udržitelnější v tom, že se agrese tříští, takže to ten nejslabší nemusí odnést smrtí. Nicméně s přibývajícím počtem ryb v omezeném prostoru stoupá výrazněji jejich stres v době tření, kdy je navíc jen minimální pravděpodobnost odchovu v dané nádrži, takže to též není zcela ideální... Teď ale nepíši o Kubově 530tce, protože chov cichlidek v takovém objemu není bohužel zcela typický ...
Roman 8-)
small is relative...
Uživatelský avatar
langosh
Administrátor - trpasličí cichlidky
 
Příspěvky: 405
Registrován: 01 říj 2008, 10:47
Bydliště: Roztoky u Prahy

Re: Apistogramma panduro

Příspěvekod mlynář v 30 čer 2009, 10:23

To určitě. Ještě také záleží hodně na ploše nádrže. Čím větší plocha, tím více se to všechno rozloží do prostoru.
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Apistogramma panduro

Příspěvekod Olegunar v 23 zář 2009, 18:01

Už několikrát se mi vytřeli pandura ve společenské nádrži a pokaždé to bylo do kokosu. Trošku jsem změnil rozestavení kokosů a nějak to vyšlo tak, že u vchodu do každého kokusu byla kytka nebo jávský mech. Přišel další výtěr, ale ten byl teď do kořenu. Mohlo to být tím, že samice by z kokosu neměla takový výhled, když by se starala o jikry? Nebo je to prostě náhoda a nemá to nějakou logiku kterou v tom hledám? :D

Díky
Uživatelský avatar
Olegunar
Člen ČCK
 
Příspěvky: 178
Registrován: 23 čer 2009, 20:32
Bydliště: Plzeň

Re: Apistogramma panduro

Příspěvekod langosh v 23 zář 2009, 20:46

Dle mých zkušeností by to s tím nemělo souviset...

Roman 8-)
small is relative...
Uživatelský avatar
langosh
Administrátor - trpasličí cichlidky
 
Příspěvky: 405
Registrován: 01 říj 2008, 10:47
Bydliště: Roztoky u Prahy

Re: Apistogramma panduro

Příspěvekod mlynář v 23 zář 2009, 22:05

Já si myslím to samé.
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Předchozí

Zpět na Apistogramma panduro (RÖMER, 1997)


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


cron