Přihlásit se

Uživatelské jméno:


Heslo:


Automatické přihlášení



 Hledat

Rozšířené hledání


 Narozeniny

Dnes nemá nikdo narozeniny

V následujících 7 dnech

MEPHISTOCICHLIDS (50)

Liberec (57)

helleri (50)


 Kalendář

<< Kvě. 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

 Statistiky

Celkem
Příspěvků: 59
Celkem témat 838
Celkem oznámení: 0
Celkem důležitých: 1
Celkem příloh: 3627

Témat za den: 0
Příspěvků za den: 2
Uživatelů za den: 0
Témat na uživatele: 1
Příspěvků na uživatele: 11
Příspěvků na téma: 11

Celkem členů 834
Nejnovějším uživatelem je StanislavLach


Apistogramma agassizii "Double red"

Re: Apistogramma agassizii "Double red"

Příspěvekod mlynář v 07 črc 2009, 21:26

Jo, taky jsem to měl a zápasil s tím. No a zatímco jsem se pokoušel bezvýsledně to eliminovat, rybky se mi vesele třely, líhly a rozplavávaly i v tímhle sajrajtem. Taky si myslím, že by to mohly být nějaké ploštěnky, ale jestli jde o to samé, co jsem měl já, tak je to pouze kosmetická nepříjemnost. No, uvidíš sám. Pak jsou na to jiné páky. No a samozřejmě "hnědá močůvka" od huminů se těmhle mrchám moc nelíbí.
A co mohu podtrhnout je to, že voda ze studánky je furt o 100 % lepší i s takovýmhle nepříjemným bonusem, než sterilní destilka nebo voda z kolony či RO. Však v přírodě maj rybky taky takováhle potěšení.
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Apistogramma agassizii "Double red"

Příspěvekod tomas120 v 07 led 2011, 13:35

mlynář píše:Právě tady dělají takoví chovatelé tu nejzákladnější a největší chybu. Co to znamená, pojem: "...snaží co nejpřesněji napodobit přírodní podmínky v místě výskytu příslušného druhu". ? Že se jim povede z nějakých tabulek vyčíst, kolik měla voda na místě odchytu (nebo poblíž) tvrdost, pH, obsah různých solí (Fe,Cu,K,N,atd...)? To je sice hezké, ale vůbec nic to neřeší, protože jde pouze o slupku. To jsou pouze ty nejsnáze "hmatatelné" nebo "viditelné" znaky, které mají sloužit spíš jako hrubá orientace k tomu, aby člověk rybu z měkké vody necpal bůhví do čeho.

Co nám ale téměř úplně schází, jsou znalosti o dalších látkách v té vodě rozpuštěných, zejm. o látkách přírodních - taninech. Nikdo se také nezabývá alespoň pokusy o rozbory sedimentů ze dna, aby zjistil, jak se vůči sobě jednotlivé látky chovají nebo chovaly, za jakých okolností a jak dlouho, atd. To jsou věci, které dělají té vodě "chuť", které ji dělají živou. Na dalším místě je tu i neméně důležitý mikrobiologický rozbor. Je spousta druhů různých bakterií, které ve vodě žijí a vytvářejí různá společenství (v našich laboratořích je to ta dražší část rozboru vody - měří se třeba kolonie fekálních, koliformních, atd. bakterií). To jsou všechno stejně tak důležité věci pro rybu jako je vodivost a pH a my o nich skoro nic nevíme! Myslím, že i v těchto sférách může být onen pomyslný zakopaný pes!
Víme, že ryby jsou velice citlivým organismem s oním tzv. "šestým smyslem". A co smysl "sedmý"? Co citlivost na magnetické vlnění, geopatogenní zóny, apod.? I tohle k tomu patří.

Hodně dlouho mi nešlo na rozum, jakto že naši tetřičkáři přišli na fígle v demivodou a vincentkou a jdem jim to jak z praku, jakmile v tom nabydou zručnost a u cichlid to nezabírá, třebaže jde o ryby pocházející ze stejných lokalit. Hodně dlouho mi trvalo, než jsem přišel na pravděpodobnou příčinu. Tetřičky se vytírají ve volné vodě, cichlidy si vyhledávají "nejpříhodnější" podklad. Trpasličí cichlidky (i některé větší cichlidy) vhodné úkryty na dně - v mělkých partiích jejich lokalit a jiné cichlidy (z hlediska mého úhlu pohledu zejm. skaláry) pro ně "nejvhodnější" předměty. A tady právě může být jeden z kamenů úrazu našich svízelí se třením takových ryb. Zde totiž víme úplné prd, protože všechny tyhle ryby se v přírode vytírají v dobách, kdy v Amazonii stoupají hladiny jejich lokalit místy až o patnáct metrů a ty ryby se třou bůhvíjak daleko od lokalit, kde je pak běžně nacházíme. Už jsem dříve někde na skalárfóru na tohle narazil a hlavně se o tom zmiňuju v monografii skalár, že si ryby pro tření mohou specificky vybírat listy, květy, větve nějaké rostliny nebo stromu, které v dobách kdy se do Amazonie mohou konečně dostávat expedice rostou na hony daleko od jakéhokoliv vodního potůčku či řeky. Mohou si třeba vybírat zaplavené kolonie - hnízda nějakého hmyzího společenství (termitů, divokých včel, atd.), ze kterých se na jikry dostávají nějaké potřebné feromony, apod.

Prakticky všechny chovatelské úspěchy s odchytovými cichlidami vznikly díky náhodám. Každý kdo si s tímhle fenoménem zahrává a zkouší všechno možné je v pozici alchymisty, který míchá a neví co a pokouší se stvořit podmínky, jaké nezná, atd...atd...



Tak práve takýto článok som hľadal.Aj keď nie úplne v princípe rieši môj problém , ale čiastočne mi vytvára istú predstavu... Totižto chystám sa dať do môjho rastlinného akva viď. foto vo fóre: Pomoc pri výbere rýb. A trochu mám obavy ako mi ryby zareagujú na PMDD. Ale ako vidím všetky makro a mikro prvky sú obsiahnuté aj vo vodách výskytu tých - ktorých rýb, akurát je otázne v akých hodnotách.
tomas120
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 22
Registrován: 06 led 2011, 12:38

Re: Apistogramma agassizii "Double red"

Příspěvekod mlynář v 07 led 2011, 14:13

Já ti v tomhle těžko něco řeknu. Vím sice co je PMDD, ale jen okrajově a mlhavě. Nikdy jsem do okrasného akvária nic nepřidával a nemám s tímto zkušenosti. Stejně tak s CéÓčkem... :)
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Apistogramma agassizii "Double red"

Příspěvekod tomas120 v 07 led 2011, 14:31

To je škoda... fakt by mi bodla každá dobrá rada...
tomas120
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 22
Registrován: 06 led 2011, 12:38

Re: Apistogramma agassizii "Double red"

Příspěvekod RAP v 07 led 2011, 23:16

tomas120 píše:To je škoda... fakt by mi bodla každá dobrá rada...

Ohledně hnojení a použití COčka kontaktuj na skalárfóru Kubu. ;)
RAP
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 562
Registrován: 06 kvě 2009, 18:33
Bydliště: Praha 15 - Horní Měcholupy

Re: Apistogramma agassizii "Double red"

Příspěvekod mlynář v 07 led 2011, 23:26

Kubo je jak doma i tady. ;)
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Apistogramma agassizii "Double red"

Příspěvekod tomas120 v 07 led 2011, 23:36

Medzičasom som sa pustil do podrobného čítania časopisov Akvárium a je tam o týchto biotopoch a komplexne o cichlidách dosť popísaného. Ak sa ani tam nedočítam čo potrebujem napíšem tomu Kubovi . On je chovateľ cichlíd?
tomas120
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 22
Registrován: 06 led 2011, 12:38

Re: Apistogramma agassizii "Double red"

Příspěvekod mlynář v 07 led 2011, 23:37

Především skalár, ale i trpajzliků myslim. Je Košičan. ;)
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Apistogramma agassizii "Double red"

Příspěvekod tomas120 v 07 led 2011, 23:39

Ďaka za info...
tomas120
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 22
Registrován: 06 led 2011, 12:38

Předchozí

Zpět na Apistogramma agassizii (STEINDACHNER, 1875)


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník