Přihlásit se

Uživatelské jméno:


Heslo:


Automatické přihlášení



 Hledat

Rozšířené hledání


 Narozeniny

Dnes nemá nikdo narozeniny

V následujících 7 dnech

terej (72)

tomchamik (55)


 Kalendář

<< Dub. 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

 Statistiky

Celkem
Příspěvků: 51
Celkem témat 838
Celkem oznámení: 0
Celkem důležitých: 1
Celkem příloh: 3627

Témat za den: 0
Příspěvků za den: 2
Uživatelů za den: 0
Témat na uživatele: 1
Příspěvků na uživatele: 11
Příspěvků na téma: 11

Celkem členů 834
Nejnovějším uživatelem je StanislavLach


Nannacara anomala (Regan, 1905)

Nannacara anomala (Regan, 1905)

Příspěvekod Kubo v 16 pro 2008, 10:39

Tak tieto rybky uz buhuzial nemam.Su to nadherne cichlidky , ktore si obluby kazdy. Co sa tyka chovu su to jednoduche rybky nenarocne , zial kratkoveke. U mna ked nejaky jedinec mal 3 roky tak to bol asi rekord. Na odchov su narocnejsie , aspon teda u mna.Snazil som sa im odoberat ikry , ale bez starostlivosti matky o ikry to neslo. Mal som uz aj mlade ryby lenze vzdy mi po nejake dobe zahynuli. Mozno to bolo studenou vodu , no u mna pod 24 nesla nikdy. V buducnosti o nich budem uvazovat este urcite. Je zaujimave , ze chovanie maju uplne rovnake ako apistogrammy a to nielen co sa tyka teritorii , ale aj v tom , ze najsilnejsi samec vlastni cely harem samic a je jedno ci je to 5 samic alebo 20. No nieje to vsak pravidlom , pretoze ak maju velku nadrz , co v mojom pripade mali a dost husto zarastenu , tak boli chvile ked si imponovali aj dvaja samci a bitky s predvadzanim boli neskutocne nadherne. Samci neskutocne vynikli iba v case trenia , pripadne ak sa predvadzali pred samickou. Samicky neboli tiez hocjake slabosky a ked mali ustrazit ikry , tak to dali hned najavo aj samcovi pripadne inej rybe , ktora zasahovala do teritoria. Povedal by som , ze v case strazenia ikier su samice este silnejsie ako samci a mozno by ho aj vedeli v malom priestore usmrtit pretoze aj ked su o polovicu mensie su ovela obratnejsie ako samec a takisto vyniknu nadhernym sfarbenim , ktore mi niekedy pripominalo sfarbenie niektorych africkych cichlid.

Prihodim par mojich fotiek :

Nannacara anomala samec x.jpg
Nannacara anomala samec x.jpg (105.03 KiB) Zobrazeno 6789 krát


Nannacara anomala samica x.jpg
Nannacara anomala samica x.jpg (118.74 KiB) Zobrazeno 6791 krát


Nannacara anomala samica 1x.jpg
Nannacara anomala samica 1x.jpg (123.22 KiB) Zobrazeno 6784 krát
Uživatelský avatar
Kubo
Apistogrammafish fan
 
Příspěvky: 261
Registrován: 15 pro 2008, 17:39
Bydliště: Košice - Praha (prilezitostne)

Re: Nannacara anomala

Příspěvekod mlynář v 16 pro 2008, 20:18

Jsou to nádherné rybičky. Dělal jsem je skoro deset let. Dneska se to už ale vyplatí jen na hraní pro hobbysty. Výkupní ceny se pohybují okolo 10,- za 3 - 4 cm velkou rybku, která do té velikosti přinejlepším roste pět měsíců...... Furt je mám ale rád.
Já je míval postavené na buchance a astaxantin, který je v buchankách přirozený s nima dělal své divy. Samice byly skoro žlutooranžové.
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Nannacara anomala

Příspěvekod jisyko v 21 pro 2008, 20:53

Je nutné odlovit samce, když se mi vytřou? Mám 40 litrovou nádrž. Samice samce jen odhání, jinak vše dobré.
Uživatelský avatar
jisyko
Prezident ČCK
 
Příspěvky: 260
Registrován: 02 říj 2008, 21:13
Bydliště: Plánice

Re: Nannacara anomala

Příspěvekod mlynář v 21 pro 2008, 21:00

Jirko, to záleží na podmínkách a osobnosti obou partnerů. Já to vždy napřed zkouším tak, že s rybkama nehejbu. No a když mi to sežerou třeba už počtvrté, tak než trhat pár, který je na sebe zvyklý, raději separuji "kamínek" s výtěrem do "kelímku" a líhnu uměle, bez přítomnosti rodičů.
Nejhorší je, když se pár začne vzájemně "řezat". Pak nezbývá nic jiného, než šachovat s chemismem a osvětlením. Kolikrát i pomůže právě to odebrání jiker. Tohle si člověk prostě musí vypozorovat...
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Nannacara anomala

Příspěvekod jisyko v 23 pro 2008, 18:59

Honzo mě jde spíše o to, že nemám problém s rybama, mně se vytřou, mladé rybky jsou vidět, ale pak najednou jsou pryč. Tak mám podezření na samce. :cry:
Uživatelský avatar
jisyko
Prezident ČCK
 
Příspěvky: 260
Registrován: 02 říj 2008, 21:13
Bydliště: Plánice

Re: Nannacara anomala

Příspěvekod mlynář v 23 pro 2008, 19:56

To může být kterýkoliv z partnerů a také pokud máš rybky v normálně zařízeném akvárku, mohou chcípnout na bůhvíco. Může se ti tam udělat třeba Tetrahymena a postupně to zlikviduje jednu rybičku po druhé, aniž by si toho člověk pořádně všiml...
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Nannacara anomala

Příspěvekod jisyko v 24 pro 2008, 13:11

Právě, že to nevím, tak hledám příčinu, no jsou vytřený, tak uvidíme co bude dál. Ono je problém, kdy zjistit, kdy se vytřeli, protože je pak samice schovaná v květináči. Objevuje se jen občas, aby odehnala samce o kus dál. Já je krmím patenkama, jsou žívé nebo mražené. :roll:
Uživatelský avatar
jisyko
Prezident ČCK
 
Příspěvky: 260
Registrován: 02 říj 2008, 21:13
Bydliště: Plánice

Re: Nannacara anomala

Příspěvekod mlynář v 24 pro 2008, 15:16

Patentky jsou vynikající, pokud ti sednou na vodu (na mlejně byly vysloveně toxické, tady jsou špičkové), stejně to ale chce ještě něco k tomu, aby byl co nejpestřejší jídelníček.
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Nannacara anomala

Příspěvekod jisyko v 24 pro 2008, 18:23

No já ještě přidávám vločkové krmení od Koblasů.
Uživatelský avatar
jisyko
Prezident ČCK
 
Příspěvky: 260
Registrován: 02 říj 2008, 21:13
Bydliště: Plánice

Re: Nannacara anomala

Příspěvekod mlynář v 24 pro 2008, 18:30

Já to taky beru už všechno od Pepy. Tetra-Rubin, vločky z artemie, spiruliny i "cholery".... :D
Jo, a zkus si někdy vzít od Pepy Chmeldy tu "jeho" mraženou buchanku! ;)
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Další

Zpět na Rod Nannacara


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků