Přihlásit se

Uživatelské jméno:


Heslo:


Automatické přihlášení



 Hledat

Rozšířené hledání


 Narozeniny

Dnes nemá nikdo narozeniny

V následujících 7 dnech

jirka.p (52)


 Kalendář

<< Bře. 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 Statistiky

Celkem
Příspěvků: 23
Celkem témat 838
Celkem oznámení: 0
Celkem důležitých: 1
Celkem příloh: 3627

Témat za den: 0
Příspěvků za den: 2
Uživatelů za den: 0
Témat na uživatele: 1
Příspěvků na uživatele: 11
Příspěvků na téma: 11

Celkem členů 834
Nejnovějším uživatelem je StanislavLach


Pomoc pri výbere rýb

Pomoc pri výbere rýb

Příspěvekod tomas120 v 06 led 2011, 19:33

Dobrý deň

Prosím o radu. Mám objednaný mladý pár Apistogramm cacatuoides o počte 1 samec a 3 samice. A neviem sa rozhodnúť čo by som eventuálne ku nim dal. Moje akva je 140 lit. plocha dna je 82 x 40 a husto zarastené rastlinami. Moja predstava je taká, že by som chcel ryby mierumilovnej povahy, z dákych malých cichlidiek, poprípade akarky, rybky ktoré by boli relatívne malé ,nenáročné na odchov a starostlivosť, poprípade strednej náročnosti a hlavne ich neobmedzovala veľkosť môjho akvária.
Nie som začínajúci akvarista... Prikladám foto môjho akva, budem rád ak by ste mi poradili čo pre tie cichlidky treba zmeniť , vymeniť, doplniť...
Ďakujem za každú radu..
Přílohy
P1130227.JPG
aktuálne foto môjho akva
P1130227.JPG (81.73 KiB) Zobrazeno 8675 krát
tomas120
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 22
Registrován: 06 led 2011, 12:38

Re: Pomoc pri výbere rýb

Příspěvekod mlynář v 06 led 2011, 20:59

No když Amerika, tak Amerika. Já bych se nebál tam dát pár skalár a klidně ještě jeden druh nějakých trpasličích cichlidek a doplnil bych to skupinkou nějakých tetřiček typu diamantek, růžovek, fantomů, měděnek. Nebo zkusit i bleherky. Samozřejmě bych volil jeden, maximálně dva druhy těch teter a počtem bych se orientoval podle toho, do jaké délky mají v dospělosti dorůstat. :)
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Pomoc pri výbere rýb

Příspěvekod greenfish v 06 led 2011, 22:17

Co se týče těch cichlidek, tak bych se přimlouvat za Mikrogeophagus altispinosus. Krásné mírumilovné ryby. Moje zkušenost je, že je nejlépe je mít po párech.
Olda Zelený - Jihlava
Uživatelský avatar
greenfish
Pokladník ČCK
 
Příspěvky: 320
Registrován: 25 říj 2008, 21:26
Bydliště: Jihlava

Re: Pomoc pri výbere rýb

Příspěvekod tomas120 v 07 led 2011, 00:19

Rozhodol som sa pre Pelvicachromis pulcher 1x sam. 1X samica a Apistogrammy cacatuoides 1 sam. 3 samice a to by bolo asi pre moje akva všetko. Môže byť? Tetry veľmi nechcem, až mi neznervózňujú potom samcov pri strážení ikier, na skalárov nemá dostatočný vodný stĺpec. A tých cichlidiek nechcem veľa, vraj sú dosť teritoriálne, hlavne samci, nerád by som bol aby sa mi to pozabíjalo...Ešte sa chcem spýtať je nutné dávať do akva dáky koreň?
tomas120
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 22
Registrován: 06 led 2011, 12:38

Re: Pomoc pri výbere rýb

Příspěvekod mlynář v 07 led 2011, 01:17

No. Pelvikáči jsou z trochu jiného světa, ale budiž tvoje vůle. Kořen nutný není, ale hodně vřele až téměř důrazně ti jej doporučuji. Samozřejmě kořen z echt rašeliniště. Nééé nějaké to módní kamenné dřevo nebo mopani...
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Pomoc pri výbere rýb

Příspěvekod pragovcicka v 07 led 2011, 09:14

Jestli dobře vidím, tak tam máš parmičky siamské (SAE). Z mé zkušenosti jsou tohle velmi živé a velmi žravé rybky, takže se není potřeba obávat tetřiček. Ve srovnání s SAE jsou to klidné rybky. Škoda, kterou ti v případném potěru způsobí SAE asi tetřičky neudělají.
Uživatelský avatar
pragovcicka
Revizor ČCK
 
Příspěvky: 593
Registrován: 18 led 2009, 11:33

Re: Pomoc pri výbere rýb

Příspěvekod tomas120 v 07 led 2011, 10:21

TAk dám tam ešte to drevo, áno ja viem že nie žiadne kláty popadané v lese sa do akva nedávajú :D , mám pár koreňov , ale tie sú moc veľké. ... A čo sa tíka tej osádky čo je v akváriu, mám tam 3 SAE, tie som už sľúbil kamarátovi, presne z toho dôvodu ako tu je spomínané. Horšie to je s písavníkmi , tých by som chcel tiež darovať... A čo platy korálové? Mám ich tu cca 10 ks a majú okolo 1 cm, môžem ich nechať v akva? Nebudú vadiť novej osádke?
Dnes mi prídu A.agassizi "Fire red" 3 kusy, tak dúfam že bude všetko v pohode...Pôvodne som chcel kakadu, ale človek mieni chovateľ mení...
Ešte by som sa chcel spýtať v akých cenách sa pohybujú mladé Pelvicachromis pulcher ? Či to je relatívne?
Ďakujem
tomas120
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 22
Registrován: 06 led 2011, 12:38

Re: Pomoc pri výbere rýb

Příspěvekod tomas120 v 07 led 2011, 10:57

Ešte by som sa chcel spýtať , ako reagujú tieto cichlidky na CO2 a PMDD čo pridávam do akva kvôli rastlinám ? NEbude by im to vadiť? Bez tohto hnojenia niektoré rastliny nebudem môcť pestovať. V nejednej literatúre som sa dočítal, že cichlidy si potrpia na čistú vodu. Môžem aj naďalej používať CO2 a PMDD, nemusím znižovať dávky niektorých prvkov v zmesi? Na 130 lit akva dávkujem 5ml každý deň, plus samostatne pridávam Fe 2 ml dva krát do týždňa.
tomas120
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 22
Registrován: 06 led 2011, 12:38

Re: Pomoc pri výbere rýb

Příspěvekod Crayfish v 07 led 2011, 16:43

Malé množství PMDD by nemělo vadit, ani vývoji jiker; takhle jsem odchovával dorsigery skoro bez problémů. Jediný problém byl v tom, že když jsem potěr přesunul po týdnu někam jinam (se stejnou vodou, teplotou, do "sterilní" nádrže, začal dostávat amok, šroubovitě se točil při plavání, bořil hlavou do dna, do druhého dne hynul. Znalci usuzovali (Karel Zahrádka), že to je Mn, podle mne případně i Mo (což je v Tenso koktejlu jako cheláty). Já si myslím, že ale by to u těchle druhů nemělo vadit, protože v původní nádrži se potěr vyvíjel bez problémů i 3 týdny (a Mn tam byl taky, tedy pořád ta samá voda) - kdyby je někdo nesežral.

A teď jsem u těch teter, dánií apod. - malých, hbitých hejnovitých rybek. Pokud tam budou, rodiče nikdy potěr neuhlídají a bude dříve či později sežrán. Pokud chceš si zažít krásu vodění potěru a přirozený vývoj v původní nádrži, tak ty hejnovité z tohoto důvodu ne. Více druhů menších cicghlidek by si to možná uhájilo déle ...


Ttakže je to taky o záměru!
Uživatelský avatar
Crayfish
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 155
Registrován: 02 čer 2010, 09:39
Bydliště: Kladno

Re: Pomoc pri výbere rýb

Příspěvekod tomas120 v 07 led 2011, 17:21

Takže v prípade odchovu mladých a eventuálnej následnej potreby preloviť ich do inej nádrže, bude asi lepšie napustiť nádrž vodou z akvária v ktorom sa chovné páry vytreli? Čo sa tíka Mg toho v Tense asi nemám veľa , kdeže som mal v minulosti mierny rozpad listov niektorých rastlín, čo podľa niektorých odborných publikácií je indikátor malého, resp. žiadneho Mg vo vode. Ja sa skôr prikláňam k tomu malému podielu Mg v Tense, nakoľko viem že tam je, otázne je len to že koľko ho tam je, keďže PmDD som kupoval z druhej ruky a asi po domácky miešané, ale to je jedno.


Áno, čo s tíka tých živorodiek , SAE, a prísavníkov , som už rozhodnutý ich podarovať, na ten istý problém čo píšete som bol už na jedno fóre upozornený. Viac menej som rozhodnutý sa pustiť do chovu výhradne malých cichlidiek. Asi pred hodinou som si bol po A.agassizi "Fire red", takže už budem riešiť iba čo ku nim...
Přílohy
P1130232.JPG
P1130232.JPG (47.81 KiB) Zobrazeno 8623 krát
tomas120
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 22
Registrován: 06 led 2011, 12:38

Další

Zpět na Návrhy a nápady


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


cron