Přihlásit se

Uživatelské jméno:


Heslo:


Automatické přihlášení



 Hledat

Rozšířené hledání


 Narozeniny

Dnes nemá nikdo narozeniny

V následujících 7 dnech

jirka.p (52)


 Kalendář

<< Bře. 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 Statistiky

Celkem
Příspěvků: 8
Celkem témat 838
Celkem oznámení: 0
Celkem důležitých: 1
Celkem příloh: 3627

Témat za den: 0
Příspěvků za den: 2
Uživatelů za den: 0
Témat na uživatele: 1
Příspěvků na uživatele: 11
Příspěvků na téma: 11

Celkem členů 834
Nejnovějším uživatelem je StanislavLach


Lesni studanka

Lesni studanka

Příspěvekod Habrus v 16 bře 2017, 06:49

Zdravim vsechny blazny co tahaji barely vody pro odchov z prirody. Nasel jsem tady na bruntalsku lesni studanku ze ktere tece voda. Ph 5 . kh 0. Tvrdost 1gh. Tak co vy na to ? Vodivost jsem nemeril. Pro jake ryby by to bylo ok ?
Habrus
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: 11 led 2017, 23:17

Re: Lesni studanka

Příspěvekod greenfish v 16 bře 2017, 10:25

Asi jižní Amerika. Změř taky tu vodivost.
Olda Zelený - Jihlava
Uživatelský avatar
greenfish
Pokladník ČCK
 
Příspěvky: 320
Registrován: 25 říj 2008, 21:26
Bydliště: Jihlava

Re: Lesni studanka

Příspěvekod mlynář v 16 bře 2017, 12:28

Prakticky pro všechny sladkovodní rybky pocházející z rovníkových deštných oblastí (Amazonie, pánev Konga, jihovýchodní Asie - Thajsko, Malajsie, Sumatra, Borneo).
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 20 zář 2008, 19:09
Bydliště: Greenvillage u Práglu

Re: Lesni studanka

Příspěvekod Habrus v 16 bře 2017, 15:41

Tak to jsem zvedavej jak mi to pujde . mam v planu ramirezky , agasizky, skalarky rio nanay , sice uz jsem uspechy s cichlidkama mel ale neni to porad ono. Z vodovodu nam tece ph 7.5. Gh 4. Vodivost 100 az 120,ms a kh 2 . kdyz jsem to namichal s destilkou a pridal torben a torumin tak jsem mel asi 70 % uspesnost. Jeste zmerim tu vodivost. Jsem zvedav jak to poslape kdyz to budu michat tou studankovou vodou. Bylo by to super protoze ji mam asi 12 km od domu a je pristupna autem . jo a hlavne ji voda proteka a neni stojata .
Habrus
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: 11 led 2017, 23:17

Re: Lesni studanka

Příspěvekod Lado v 16 bře 2017, 22:58

Ahoj, nechci dělat chytrého ale ty hodnoty vodovodní vody nejsou úplně standartní. Je tam trochu vyšší podíl alkality. To pH u vstupní vody z vodovodu je po úpravě běžné. Je to upravené proti korozi v řádu. To za několik dní provozu akvária většinou poklesne. Chtělo by to snížit tu alkalitu. Pokud při zředění destilkou se ty rybky daří (70 procent není až tak špatné) tak to vypadá opravdu na tu vyšší alkalitu. Voda ze studánky vypadá dobře ale je potřeba si dát pozor zda je stejná po deštích a nebo za sucha. Při hodnotách té vody z řádu by možná stačilo ji ředit vodou z revezní osmózy a potom upravit rašelinným výluhem nebo pro některé rybky ani to ne a místo výluhu použít dubové listí nebo jiné ale to je k načtení na tomto portálu. Držím palce při zkoumání, chce to si vždy psát výsledky potom se lze k něčemu dopracovat.
Bohužel v dnešní době se může stát, že běžně měřitelné hodnoty jsou super ale i tak se odchovy nedaří ale těch prvků, které se tam mohou vyskytovat je mnoho. Záleží i na postupu úpravy vodovodní vody. Omlouvám se, že nemohu lépe poradit ale tak to je.
Uživatelský avatar
Lado
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 36
Registrován: 04 črc 2016, 21:40
Bydliště: Chomutov

Re: Lesni studanka

Příspěvekod Habrus v 16 bře 2017, 23:26

Jo jo to ph z vodovodu je nestabilni kvuli te nizke kh. Ma tendenci klesat. A taky souhlasim s ruznymi hodnotami ve studance behem roku. Budu to zkouset. Zkusim si jeste taky udelat domaci vyluh z olsovych sisek, dubove kury , raseliny a mandlovniku. Muj cil je tak 95 % uspesnost. Radeji bych sel do demi kolony nez RO ( je z ni moc odpadni vody). Dekuji moc za rady.
Habrus
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: 11 led 2017, 23:17

Re: Lesni studanka

Příspěvekod Lado v 17 bře 2017, 12:42

Odpadní voda se dá u RO snížit, proti továrnímu nastavení. Samozřejmě se ale zvýší vodivost výstupní vody. U demi kolony budete muset provádět regeneraci katexu a anexu. Věřte, že je to složitější než RO. Nevím kolik vody budete potřebovat ale je to na Vás.
Uživatelský avatar
Lado
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 36
Registrován: 04 črc 2016, 21:40
Bydliště: Chomutov

Re: Lesni studanka

Příspěvekod Habrus v 24 bře 2017, 20:52

Tak jsem zmeril tu vodivost a ukazuje mi to 170 us. Co vy na to ?
Habrus
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: 11 led 2017, 23:17


Zpět na Všeobecný pokec


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


cron