Nezmary

Re: Nezmary

Odeslatod RAP v 04 Úno 2012, 15:54

To si na omylu, Tome. Jen se podívej, kolik lidí má poblíž Prahy ustájené koně, třeba v Tehově.
Nech to na nich a přírodě!
RAP
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 860
Registrován: 06 Led 2009, 09:36
Bydliště: Praha 15

Re: Nezmary

Odeslatod tomchamik v 04 Úno 2012, 20:20

RAP napsal:To si na omylu, Tome. Jen se podívej, kolik lidí má poblíž Prahy ustájené koně, třeba v Tehově.



Právě to mě překvapilo...vytelefonoval jsem velké veterináře v okolí cca 20km a jen na objednávku,,,nakonec to vyřešil Venca V,našel krabičku,sice nevěděl co v ní je,ale vzhledem k tomu,že byla možnost,že to je flubenol tak to dovezl,pokus vyšel a nezmar končí...ještě jsme si udělali krásný výlet po rybnících kde jsou podle Luboška zaručené "tuny" cyklopu a tak jsme za přihlížení venčících se lidí,bruslících sportovců a pejskařů v mrazu sekerou dělali díry a naše snaha nebyla korunovaná úspěchem.No co 4 rybníky jsme otestovali a protože nás nikdo neodvezl na léčení duševních chorob,považuji výlet za úspěšný :grin:
tomchamik
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 30
Registrován: 26 Říj 2011, 19:09

Re: Nezmary

Odeslatod mlynář v 04 Úno 2012, 20:33

Tome, to není jako když není led. Napřed musíš udělat díru a pak v ní tu a tam čeřit vodu. Chvíli to trvá, protože musíš dát planktonu čas, aby se do té díry dostal. Pak někdy může bejt lov i v třeskuté zimě dost váživný.... až překvapivě.

My jsme s Růžičkou z Újezda kdysi jezdívali nahoru na Hradešín na rybník u lesa. Jeden vždycky mydlil sekerou do ledu (tehdy tam byl přes 10 cm silný) a druhej šel do lesa pro dříví. Jakmile byla správná díra a rybářům jsme ji označkovali (větvema - aby to bylo vidět a nehupnul do toho nějakej korčulár), udělali jsme si ohýnek a občas to chodili zamíchat. jednak aby to zase hned nezamrzlo a za druhé, abychom to prokysličili. Cca za půl hoďky se začala objevovat dvouprdelková a za další půlhoďku jsme začali osmičkovat. Jednou jsem tam za pětačtyřicet minut udělal skoro litr na sucho krásný ostrý vypasený buchanky. Chce to ale na to zimní vybavení, termosku s horkým čajem a pak rychle domů a do pěstírny a hned se u ryb vypotit.... Ačkoliv zimu upřímně nesnáším, na tyhle lovy nikdy nezapomenu....
:wink:
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu

Re: Nezmary

Odeslatod tomchamik v 04 Úno 2012, 20:35

já taky ne :-))))
tomchamik
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 30
Registrován: 26 Říj 2011, 19:09

Předchozí

Zpět na Škodci v akváriu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron