Pomůžete se začínající pěstírnou?

Téma pro všechny, kteří chtějí budovat novou pěstírnu, ale i pro staré mazáky. Nápady, vychytávky, vynálezy, jak na to, apod...

Re: Pomůžete se začínající pěstírnou?

Odeslatod Tagy v 16 Zář 2010, 21:29

mlynář napsal:Petra Aqua má v tom totální "hokey" a navíc jejich obrázky (bůh ví, kde je sebrali) lžou a lžou i v barvách (najdi si tam třeba "modrého skalára"). Ty tvoje rybky jsou jednoznačně kaliforňáci 7b.



Mají a jakej... -h-
Navíc rybky expedovány: 21.8, dnes 16. září a platba nikde (splatnost 10 (!) dní) :sad:

mlynář napsal:Červené víčko (Red Wedge) je spíš kosmetickou záležitostí, která zatímco ve světě byla v devadesátých letech povyšována, u našich vývozců se jednalo o vadu. Jde o to, že žaberní víčko je natolik průsvitné, že jsou skrz ně vidět prokrvované okysličované žábry. V DAA je o tom trošku širší pojednání.

DAA... a... už vím, tak to si tedy musím přečíst :wink:
Máš můj obdiv! :smile:

Jinak jestli jste někdo viděl v Litoměřicích jednoho týpka co běhá kolem potoka s bílou rukavicí tak já to nebyl! :grin:
Z ořešáků padaj ořechy takže jsem si konečně nasbíral slupky, už se chladí v hrnci :smile:
Tagy
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 32
Registrován: 10 Srp 2009, 22:00
Bydliště: Litoměřice

Re: Pomůžete se začínající pěstírnou?

Odeslatod mlynář v 16 Zář 2010, 23:00

V Litoměřicích? To by mohl bejt třeba i Petr Blažej z ČLA... -u- :grin:
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu

Re: Pomůžete se začínající pěstírnou?

Odeslatod rriki v 18 Zář 2010, 23:49

Jestli jsem tomu dobře rozuměl tak v srpnu jsi rybičky Petrákovi poslal a v září čekáš peníze :grin: :grin: :grin: Ty jsi mu ještě asi ryby nikdy nedával co :razz: Pokud chceš prachy na ruku,nebo do 14dní na účet musíš slevit 10%.Standartní platba 3-4 měsíce.Mě zaplatil po 5měsících a už mu ryby nehlásím.
rriki
Člen ČCK
 
Příspěvky: 149
Registrován: 22 Lis 2009, 22:26

Re: Pomůžete se začínající pěstírnou?

Odeslatod mlynář v 19 Zář 2010, 00:18

Dávat ryby Petrákovi nebo do AQA na Kladno je jako házet peníze do kanálu. Solidní výkupce byl vždycky Ondráš Sojka z Jemníků u Slaného. To je myslím docela dost blízko Litoměřic. On, Vokáč a Macháček byli vlastně poslední výkupci, kam jsem jezdil než jsem zavřel krám.
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu

Re: Pomůžete se začínající pěstírnou?

Odeslatod Tagy v 20 Zář 2010, 09:32

rriki napsal:Jestli jsem tomu dobře rozuměl tak v srpnu jsi rybičky Petrákovi poslal a v září čekáš peníze :grin: :grin: :grin: Ty jsi mu ještě asi ryby nikdy nedával co :razz: Pokud chceš prachy na ruku,nebo do 14dní na účet musíš slevit 10%.Standartní platba 3-4 měsíce.Mě zaplatil po 5měsících a už mu ryby nehlásím.



Jo jo :wink:
Bylo to poprvé (vlastně můj úplně první co se týče velkovýkupen), ale slyšel jsem tyhle informace z více stran, takže jsem si hned vyžádal ptaltbu na bankovní účet s -10% cenou.

Problém nastal v tom, že jsem jim nevystavil dodací list se seznamem ryb.

Myslel jsem, že při platbě v hotovosti to bude vyplácet přímo ten co si to vyzvedne (jak bláhové to bylo) takže jsem psal e-mail. Za odvoz jsem zaplatil na místě 300kč.

Chlápek na druhé straně si ověřil skutečnosti (dostal i scan papíru kde je datum, co a kým... s podpisy obou stran).
A napsal že není problém, věc měla postoupit dále k účetní.

Když nic, jal jsem se napsat e-mail, druhý den volala paní že kde je problém (v e-mailu jsem jí posílal i původní text kde bylo všechno vysvětleno).
Takže čekám kdy platba dorazí, do 10 dní píšu další e-mail :lol:

O té 5ti měsíční splatnosti jsem také slyšel, co dodat... :oops:
Tagy
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 32
Registrován: 10 Srp 2009, 22:00
Bydliště: Litoměřice

Re: Pomůžete se začínající pěstírnou?

Odeslatod Tagy v 20 Zář 2010, 10:14

mlynář napsal:Dávat ryby Petrákovi nebo do AQA na Kladno je jako házet peníze do kanálu. Solidní výkupce byl vždycky Ondráš Sojka z Jemníků u Slaného. To je myslím docela dost blízko Litoměřic.


I na AQA Kladno jsem neslyšel dobré reference, takže jsem tam jel osobně.

Ale musím říct, že z výkupu jsem měl dobrý pocit. Přijel jsem tam bylo tam tak +- 6 dalších lidí s bednama. Teda já měl jen dvě a v jedný jen dva pytlíky, oni jeli se sklopenejma zadníma sedačkama, zkrátka auta narvaný rybkama :grin:

Každý pytlík zčíhnul zeptal se jak mám velkou pěstírnu a pak jak chci platbu, samo v hotovosti. Tak jsem šel k účetní a bylo (žádná sleva!). A v jejich shopu jsem hned nakoupil přísavky na filtry takový ty super držící, černý.

Ondáš Sojka?...
Jo už ho tady vidím, fantasy@zoo-fantasy.cz.
Tak tomu jsem psal 20.7 a sdělil mi že se mám obrátit na paní Baráškovou (baraskova@...).
Od té doby nic, zkusím ho znovu kontaktovat.

mlynář napsal:On, Vokáč a Macháček byli vlastně poslední výkupci, kam jsem jezdil než jsem zavřel krám.

Vokáč: Aleš Vokáč, jo tak ten dostává odemě pravidelně e-mail na alex.tropicals@volny.cz. Zatím se ale neozval. Zavolám mu.

Macháček: Tomáš Macháček? http://www.aquato.cz/?action=fauna_flora&subaction=kontakt
Je to on? Napíšu mu. :wink:

Díky za tipy :smile:

Zatím, frčim do pěstírny, už maj asi pěknej hlad.
Tagy
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 32
Registrován: 10 Srp 2009, 22:00
Bydliště: Litoměřice

Re: Pomůžete se začínající pěstírnou?

Odeslatod mlynář v 20 Zář 2010, 12:09

Hmmm. Že by šli na Kladně po X letech konečně do sebe? :shock:

Macháček David - Zbizuby (nebo možná už zase Říčany). Nevím, jestli s tím třeba už nepraštil...
Vokáč ano.
Barášková = "paní Květa". Naprosto skvělá dáma, která má za sebou X let praxe ve zverimexech na kladensku a možná deset let v AQA v dobách, kdy to byla seriozní firma.
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu

Re: Pomůžete se začínající pěstírnou?

Odeslatod Tagy v 23 Zář 2010, 14:17

mlynář napsal:Hmmm. Že by šli na Kladně po X letech konečně do sebe? :shock:

Macháček David - Zbizuby (nebo možná už zase Říčany). Nevím, jestli s tím třeba už nepraštil...
Vokáč ano.
Barášková = "paní Květa". Naprosto skvělá dáma, která má za sebou X let praxe ve zverimexech na kladensku a možná deset let v AQA v dobách, kdy to byla seriozní firma.


Macháčka jsem nenašel...

Jestli šli do sebe... no bylo to pár stovek.
Myslím, že když by to byla faktura na pár tisíc, myslím, že by to v hotovosti nebylo. Takže až tam se ukáže...
U ostatních jsem platbu v hotovosti nespozoroval.
Tagy
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 32
Registrován: 10 Srp 2009, 22:00
Bydliště: Litoměřice

Re: Pomůžete se začínající pěstírnou?

Odeslatod Olegunar v 23 Zář 2010, 15:21

mlynář napsal:Hmmm. Že by šli na Kladně po X letech konečně do sebe? :shock:

Macháček David - Zbizuby (nebo možná už zase Říčany). Nevím, jestli s tím třeba už nepraštil...
Vokáč ano.
Barášková = "paní Květa". Naprosto skvělá dáma, která má za sebou X let praxe ve zverimexech na kladensku a možná deset let v AQA v dobách, kdy to byla seriozní firma.


Co vím o Kladně od kolegy ze spolku tak platební morálka je celkem slušná. Pokud jim naběhne větší pohledávka tak pošlou ryby na dobírku a pak to zase nějaký čas jde.
Olegunar
Člen ČCK
 
Příspěvky: 186
Registrován: 28 Čer 2009, 19:45
Bydliště: Plzeň

Předchozí

Zpět na Budujeme novou pěstírnu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron