Jak má vypadat pěstírna???

Téma pro všechny, kteří chtějí budovat novou pěstírnu, ale i pro staré mazáky. Nápady, vychytávky, vynálezy, jak na to, apod...

Jak má vypadat pěstírna???

Odeslatod pragovcicka v 27 Pro 2009, 21:13

Mám pár dotazů na zkušené akvaristické borce, kteří už nějakou tu pěstírničku měli, nebo mají. V současné době přemýšlím nad rozšířením chovů a tak přemýšlím o pěstírničce tak max. 2000litrů. A napadá mě tisíce otázek. Třeba jak velký prostor pro manipulaci nad akváriem? Jaký je nejosvědčenější systém stojanů? Použít akvária s přepadem a jak nejlépe tato vyrobit? A pak v tématu a článku Pěstírna pro 21. století je zmínka o dvojcestném filtru. Pokud jsem princip dobře pochopil, měl by se sám čistit při dopouštění vody. To by byla bomba! :wink:
pragovcicka
Revizor ČCK
 
Příspěvky: 377
Registrován: 22 Led 2009, 08:08

Re: Jak má vypadat pěstírna???

Odeslatod warra v 27 Pro 2009, 21:38

pragovcicka napsal:Mám pár dotazů na zkušené akvaristické borce, kteří už nějakou tu pěstírničku měli, nebo mají. V současné době přemýšlím nad rozšířením chovů a tak přemýšlím o pěstírničce tak max. 2000litrů. A napadá mě tisíce otázek. Třeba jak velký prostor pro manipulaci nad akváriem? Jaký je nejosvědčenější systém stojanů? Použít akvária s přepadem a jak nejlépe tato vyrobit? A pak v tématu a článku Pěstírna pro 21. století je zmínka o dvojcestném filtru. Pokud jsem princip dobře pochopil, měl by se sám čistit při dopouštění vody. To by byla bomba! :wink:



Než stokrát vysvětlovat, jednou vidět...Přijeď k nám a uvidíš mojí trucovnu s obsahem cca 2000l a pokud bude mít Green chuť, tak i jeho šmajchlkabinet(bo jak tomu říkáš náčelníku -h- ) a nakonec snad i Z.D. pracovnu...A je tady u nás vícero bláznů, kteří se rádi podělí...Aspoň doufám :grin: :grin: :grin:
warra
Pokladník ČCK
 
Příspěvky: 247
Registrován: 27 Říj 2008, 09:03
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Jak má vypadat pěstírna???

Odeslatod greenfish v 27 Pro 2009, 21:41

Jakej šmajlkabinet? Ale Fanouš má pravdu. Je potřeba to vidět. Není problém se domluvit a udělat si pěkný výlet po Vysočině. Ale do našeho tvrdého kraje je potřeba mít sebou řidiče.
Naposledy upravil greenfish dne 27 Pro 2009, 21:47, celkově upraveno 1
Olda Zelený - Jihlava
Uživatelský avatar
greenfish
President ČCK
 
Příspěvky: 1079
Registrován: 21 Zář 2008, 15:10
Bydliště: Jihlava

Re: Jak má vypadat pěstírna???

Odeslatod pragovcicka v 27 Pro 2009, 21:46

Chlapy, nelákejte, bo přijedu!
pragovcicka
Revizor ČCK
 
Příspěvky: 377
Registrován: 22 Led 2009, 08:08

Re: Jak má vypadat pěstírna???

Odeslatod greenfish v 27 Pro 2009, 21:51

pragovcicka napsal:Chlapy, nelákejte, bo přijedu!

U Franty to fakt stojí za to vidět. Řekl bych, že to to dle tvých představ. Já mám puoze jeden stojan s 270 a 250 a volné místo pro 230l. Teď se mi tam zrovna tře šampión z ČL. Nic velkého, ale jen tak, abych se mohl bavit. Navíc se mi stěhuje dcera s přítelem, tak tak mám jejich ryby. Na návštěvě není problém se domluvit. Některé sobotní odpoledne ...
Olda Zelený - Jihlava
Uživatelský avatar
greenfish
President ČCK
 
Příspěvky: 1079
Registrován: 21 Zář 2008, 15:10
Bydliště: Jihlava

Re: Jak má vypadat pěstírna???

Odeslatod warra v 27 Pro 2009, 21:52

pragovcicka napsal:Chlapy, nelákejte, bo přijedu!


A jako proč by nééééé, no nééééé :razz: A ne, že budeš ,kolego, řídit...To bychom Tě taky mohly poslat do řit...Nedomluvil jsem... :oops:
warra
Pokladník ČCK
 
Příspěvky: 247
Registrován: 27 Říj 2008, 09:03
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Jak má vypadat pěstírna???

Odeslatod greenfish v 27 Pro 2009, 21:58

Franta má pravdu. Ne abys řídil. To bys pak nepoznal, jak je akvaristika na Vysočině náročná a krásná. Brzo zamrzlý rybníky atd.
Olda Zelený - Jihlava
Uživatelský avatar
greenfish
President ČCK
 
Příspěvky: 1079
Registrován: 21 Zář 2008, 15:10
Bydliště: Jihlava

Re: Jak má vypadat pěstírna???

Odeslatod warra v 27 Pro 2009, 22:02

greenfish napsal:Franta má pravdu. Ne abys řídil. To bys pak nepoznal, jak je akvaristika na Vysočině náročná a krásná. Brzo zamrzlý rybníky atd.



A ta krutá zima, hluboký sníh a nedostatek tepla, krátká sekerka led nerozbije a cesta domů bez krmení ...Brrr.Tady u nás je život moooc zlý...Škoda mluvit, kdo nepoznal, neví... :smile:
warra
Pokladník ČCK
 
Příspěvky: 247
Registrován: 27 Říj 2008, 09:03
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Jak má vypadat pěstírna???

Odeslatod pragovcicka v 27 Pro 2009, 22:31

Tak s tím neřízením bude asi dost velký problém. Když už se tam k vám do hor vydám, tak nepojedu sám, ale asi s kolegou rriki-m. A pochybuju, že ulovíme nějakou oběť, která by se uvolila řídit. :cry: :cry:
pragovcicka
Revizor ČCK
 
Příspěvky: 377
Registrován: 22 Led 2009, 08:08

Re: Jak má vypadat pěstírna???

Odeslatod greenfish v 27 Pro 2009, 22:33

Klidně přijeďte. My si si Frantou děláme srandu. Ono je velkou výhrou když řídíš. Ale pak obvykle funguješ jako odtahovka.
Olda Zelený - Jihlava
Uživatelský avatar
greenfish
President ČCK
 
Příspěvky: 1079
Registrován: 21 Zář 2008, 15:10
Bydliště: Jihlava

Další

Zpět na Budujeme novou pěstírnu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků