vduchování a filtrace v pěstírně

Téma pro všechny, kteří chtějí budovat novou pěstírnu, ale i pro staré mazáky. Nápady, vychytávky, vynálezy, jak na to, apod...

Re: vduchování a filtrace v pěstírně

Odeslatod kulich v 05 Říj 2010, 07:47

tak místnost jsem sehnal,budovat budu do konce roku.Tak jsem rád.Díky všem.at to plave
kulich
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 11 Dub 2010, 13:09

Re: vduchování a filtrace v pěstírně

Odeslatod mlynář v 12 Říj 2010, 18:00

Seznamte se: SEMBY ..... Pamětníci mohou uronit slzu v oku.
Dneska se mi povedl husarskej kousek. Netušil jsem, že Kolda má ještě v garáži zašitej jeden "muzeální" kousek Sembáka. Tak tady jsem si dovolil udělat pár obrázků...
:grin:

SEMBY 1.JPG
SEMBY 1.JPG (92.83 KB) Zobrazeno 5881 krát

SEMBY 2.JPG
SEMBY 2.JPG (89.85 KB) Zobrazeno 5871 krát

SEMBY 3.JPG
SEMBY 3.JPG (87.83 KB) Zobrazeno 5875 krát

SEMBY 4.JPG
SEMBY 4.JPG (102.31 KB) Zobrazeno 5878 krát
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu

Re: vduchování a filtrace v pěstírně

Odeslatod jisyko v 13 Říj 2010, 19:52

Jo to byly kompresory, ty Semby. :idea:
Uživatelský avatar
jisyko
Člen ČCK
 
Příspěvky: 55
Registrován: 10 Říj 2009, 19:48
Bydliště: Plánice

Re: vduchování a filtrace v pěstírně

Odeslatod mlynář v 13 Říj 2010, 21:05

Ani nevíš, jak jsem skákal radostí, když mi řekl, že ho ještě má schovaný. Jeho fotky mi chyběly ve sbírce. :grin:
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu

Re: vduchování a filtrace v pěstírně

Odeslatod rriki v 14 Říj 2010, 00:16

Honzo, tak ho mám doma schovanej v garáži a vzpomínám na hlučná léta a boj se sousedem nad sebou a kecy jak ho to ruší ,joj to byly časy.
rriki
Člen ČCK
 
Příspěvky: 149
Registrován: 22 Lis 2009, 22:26

Re: vduchování a filtrace v pěstírně

Odeslatod mlynář v 14 Říj 2010, 09:51

Míšo kdo ví, kdy nám taková mašinka může zase bejt k něčemu dobrá. Já dneska docela lituju, že jsem ho dal tehdy pryč. Dokonce jsme včera s mámou přemejšleli a vzpomínali, ale už ani jeden nevíme, kdo si ho tenkrát vzal.
Docela bych se rád nachomejtnul ještě s foťákem u někoho, kdo má ten dvojitej a nafotil pro archivaci.
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu

Re: vduchování a filtrace v pěstírně

Odeslatod čombe v 29 Pro 2010, 00:53

Já pořád zápasím s jednou myšlenkou a chtěl bych vidět co odborníci na to.Mám autoklempířskou dílnu a používám vzduchové nářadí,tudíž mám v dílně v tlakové nádrži min.7atmosfér stlačeného vzduchu.Kdybych si ho odvedl do další nerezové nádrže(ještě přes další filtr)a přes redukční ventil pouštěl do rozvodu mé menší pěstírničky tak co na to ryby?(miluju Divadlo Járy Cimrmana)Je to slepá ulička nebo jsem jen objevil nový světadíl(myslím ,že Ameriku)? :grin:
čombe
Stálý uživatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: 17 Pro 2010, 23:57
Bydliště: Liptákov

Re: vduchování a filtrace v pěstírně

Odeslatod mlynář v 29 Pro 2010, 01:08

Karel krček o tomhle myslím psal kdysi v akvaristické technice.
Jinak ani nevím, jestli jsem tu už někdy neprásknul na Koldu jeho anabázi s kompresorem z Vejtřasky... :mrgreen:
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu

Re: vduchování a filtrace v pěstírně

Odeslatod čombe v 29 Pro 2010, 01:36

samozřejmě jsem nemyslel že mám kompresor ,který flusá olej.Vzduch používám i na lakování tudíž je samozřejmně čistý,kapka oleje nebo vody zkazí barvu za tisíce.A ještě jsem to dál chtěl čistit,ale asi to fakt bude nesmysl.Nejsu člověk ,který si nedá poradit ,spíš naopak,ale jen mě to vrtá hlavou,když už ten vzduch tam je.Spíš mě zajímalo jestli ten vzduch je vůbec použitelný když je tak stlačený a z té bomby by vybublával třeba celý den. :geek:
čombe
Stálý uživatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: 17 Pro 2010, 23:57
Bydliště: Liptákov

Re: vduchování a filtrace v pěstírně

Odeslatod mlynář v 29 Pro 2010, 07:51

Neeee. Špatně jsi mne pochopil. Jasně, jestliže máš doma takovouhle možnost, tak by rozhodně stálo za to nad tím popřemejšlet. Alespoň si to myslím já.
Ono konec konců to, jak to tehdy doma vymyslel Míla taky nebylo vůbec špatný. Člověk si musí uvědomit, že šlo o sedmdesátá léta, kdy byly úplně jiné podmínky, jiný materiály a co si člověk nevymyslel a sám nevyrobil, to neměl. Myslím, že dnes jsou například daleko spolehlivější různé spínače a hlídače tlaku, atd. Takže já bych se tomu určitě nebránil. A taky myslím, že současné kompresory už asi nejsou poplatné starým Orlíkům, které měly echt velkou spotřebu oleje a neustále hrozila kontaminace rozvodu vzduchu v rybárně. On systém pohonu pěstírny takovýmhle zařízením není na draka, neznám ale nikoho, kdo by se tím v praxi v minulosti zabýval, protože u velkých kompresorů bývala i na dobu, kdy se dala urvat kW hodina za pár halířů spotřeba energie enormní.
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu

PředchozíDalší

Zpět na Budujeme novou pěstírnu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron