vduchování a filtrace v pěstírně

Téma pro všechny, kteří chtějí budovat novou pěstírnu, ale i pro staré mazáky. Nápady, vychytávky, vynálezy, jak na to, apod...

Re: vduchování a filtrace v pěstírně

Odeslatod pragovcicka v 29 Pro 2010, 10:08

Taky bych měl strach z čistoty vzduchu z velkého kompresoru..... :roll: :roll:
pragovcicka
Revizor ČCK
 
Příspěvky: 377
Registrován: 22 Led 2009, 08:08

Re: vduchování a filtrace v pěstírně

Odeslatod mlynář v 29 Pro 2010, 18:48

Já myslím Milane, že to se dá vcelku dobře vyřešit. Jednak bych udělal sádlo z venku s pak mezi kompresor a začátek labyrintu v pěstírně bych dal jednak mechanický, ručně ovladatelný uzavírací ventil, pak nějaký tlakový ventil, který by pouštěl do vzduchovacího okruhu určitý tlak a za něj ještě vzduchový filtr z auťáku. Vzhledem k tomu, že náš kolega má autolakovnu, tak by tohle všechno pro něj měla být příjemná hračka. Jinak si myslím, že dnes používané kompresory už asi nestříkají litry oleje do rozvodu a jde z toho jen čistě tlakový vzduch. třebaže v lakovně jsou asi všemožné smrady, tak já si myslím, že dovnitř do základního okruhu se nic z toho nedostane. Takže bych v tom viděl skutečně jen technickou hračku.
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu

Re: vduchování a filtrace v pěstírně

Odeslatod pragovcicka v 29 Pro 2010, 20:24

No nevím. Vždycky když jsem čmuchal k nějakému tlakovému vzduchu z kompresoru, tak jsem cítil nepříjemnou olejovou stopu. A tp by se mohlo dostávat do voduy z bublin. Ale je to možnáí jen moje zaujetí. :oops:
pragovcicka
Revizor ČCK
 
Příspěvky: 377
Registrován: 22 Led 2009, 08:08

Re: vduchování a filtrace v pěstírně

Odeslatod čombe v 29 Pro 2010, 20:52

pragovcicka napsal:No nevím. Vždycky když jsem čmuchal k nějakému tlakovému vzduchu z kompresoru, tak jsem cítil nepříjemnou olejovou stopu. A tp by se mohlo dostávat do voduy z bublin. Ale je to možnáí jen moje zaujetí. :oops:


Právě z toho mám obavy.Představoval jsem si ,že bych to udělal právě tak jak říká "mlynář",vzduch je skutečně čistý ,filtruje se na vstupu i výstupu a další filtry můžu přidat,ale jestli je tým tlakováním nějak znehodnocený netuším.
čombe
Stálý uživatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: 17 Pro 2010, 23:57
Bydliště: Liptákov

Re: vduchování a filtrace v pěstírně

Odeslatod marinmil v 12 Říj 2014, 10:02

jé ten kompresor od semby mám
marinmil
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 17
Registrován: 02 Led 2014, 23:35

Předchozí

Zpět na Budujeme novou pěstírnu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron