Skalarky od Aquarium.cz

Zde můžete ostatním sdělit, co zrovínka tak nutně sháníte za rybky - skaláry samozřejmě zejména

Re: Skalarky od Aquarium.cz

Odeslatod mlynář v 30 Kvě 2009, 09:29

U rybek překupovaných člověk musí počítat s cca 100 procentní přirážkou na výkupní cenu. Je to různé. Někdy to může být i více někdy méně.
Obecně ale mohu říci, že u nás jsou i tak rybky velice lacinné - tedy myslím v maloobchodě, a myslím samozřejmě takovém, který mívá takovéhle speciality k disposici.
Kdysi jsem diskutoval s jedním velice seriozním vývozcem (a dost dobrým kamarádem na to, aby mi byl ochotný říci pravdu - na svou serioznost už ale před lety "dojel"). On vozil cichlidky do Francie - bylo to ještě v době, kdy tam byly v oběhu Franky (tenkrát se pohyboval Fr.Frank někde okolo pěti korun). On odemne koupil A.nijsseni 3,5 cm velký kus za 40,- Kč. Frantíkovi přivezl a dostal za to asi 15,- FF - tj. okolo 60,- Kč a jel dál s dalšíma rybkama. Když se druhý den vracel stejnou cestou, zastavil se v tom krámku, tak poulil oči jako divej. Rybky byly prodávány kus po 80,- FF !
Jinej kamarád (už skoro deset let nevyváží) - "zlaté" skalárky (9a). Tady mi za ně dával 10,- Kč, od německého výkupce dostával něco mezi 13 - 14 korunama za kus (3 cm v těle). Krámskej to v tom velkoobchodě nakupoval za 3,- DM (kurz už si nepamatuju, poslední, kterej jsem zaznamenal bylo někde okolo 12-14 korun za DM, ale fakt už nevím) a v maloobchodě se pak prodávaly za 7 DM.
No a do třetice. Vezmu-li seriozní obchodníky z první půlky devadesátejch let tady u nás, tak si v krámech dávávali na nákupní cenu 100-150 % přirážku u levnějších rybek cca do 30 korun nákupu za kus, u dražších, které jako třeba eLkoví sumci v cenách několikset korun to procentuálně šlo dolů třeba jen na 40-50 %.
My jsme s Ježourem šli ale i takovou cestou, že určité rybky měly své pevné hranice. Obyčejné neonky jsme tehdy od chovatelů nakupovali za tehdy naprosto normální výkupní cenu 5 - 6 Kč za cca 2-2,5 cm kus a prodávali v rozmezí 9 - 9,5o. Prostě u nás musela bejt neonka pod deset korun a mohu zodpovědně potvrdit, že jsme si přišli i tak na své stejně jako naši klienti na obou stranách. ...a dneska? Počítám, že za chvíli už obyčejné neonky nikdo dělat nebude, protože jejich výkupní cena DNES se pohybuje někde mezi 1,5o - 2,5o !!!
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu

Re: Skalarky od Aquarium.cz

Odeslatod pragovcicka v 30 Kvě 2009, 15:04

Jenže s tím aquarium.cz je to možná trošku jiné. Kdo zná výkupní ceny Petra-Aqua a jednoduchou matematikou dojde k úplně jiným rabatům, než jsi uvedl. Ale taky jsem u nich nakupoval, než jsem se alespoň trochu dostal do obrazu a hlavně získal možnost nakupovat jinak a jinde.
pragovcicka
Revizor ČCK
 
Příspěvky: 377
Registrován: 22 Led 2009, 08:08

Re: Skalarky od Aquarium.cz

Odeslatod Kava v 30 Kvě 2009, 20:51

pragovcicka napsal:
Kava napsal: zarazejici je ,ze zadna prodejna a pouze kontaktni osoba coz nevzbuzuje zrovna velkou duveru. Prispevek - Bugei tak takova vec se nesmi stat.


tak to tedy ano a prave pro skupinu lidi kterou zajima vsechno mozny, ale co by ji melo zajimat tak o to se nezajima. Nevim co sem pletes potvrzeni a podobne veci . Rozhodujici jsou vzdy na prvem miste ,,reference na prodejce,, a ty dobre nejsou pokud byly prodany ryby ktere zakaznik nechtel. Neco jineho je koupit rybu kde cena je 50 nebo 200 Kc a uplne neco jineho je kdyz mas dat za rybu 2000 nebo 3000 Kc. Tam uz vsechna legrace konci. Nakoupil jsi dvakrat,ale to neni duvod neustale obhajovat prodejce, jinej nakoupil jednou a pritom spatne takze zase ,,reference,, a nic jinyho.
Kava
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 3
Registrován: 19 Dub 2009, 13:57

Re: Skalarky od Aquarium.cz

Odeslatod mlynář v 30 Kvě 2009, 22:00

No to může být právě tím, že ta profesionální firma se nechová profesionálně a lidé, kteří s těma rybama u nich pracují nepoznají, když jim vyčůraný chovatel pošle místo druhu "A" druh "K" nebo "T". Je to prostě o kvalitních znalostech svého řemesla!
Proto, když u nějaké firmy chci nakupovat, buď tam pojedu osobně, abych si mohl zboží prohlédnout a případně vybrat a nalovit, nebo musím vědomě riskovat, že mi pošlou něco jiného, než co chci. Jaká ta firma je se dá dost dobře poznat právě z úrovně systematiky na jejím nabídkovém listu, atd.
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu

Re: Skalarky od Aquarium.cz

Odeslatod pragovcicka v 30 Kvě 2009, 22:02

Tak teď tomu moc nerozumím, co tím chceš říci.
Ano, nakupoval jsem dvakrát a byl jsem spokojen v obou případech. Ryby jsem si přebíral osobně a měl jsem možnost je odmítnout. Ale proč to budu dělat, když jsou v pořádku? V jednom případě došlo k záměně v pohlaví a byl jsem předem informován, že skutečnost je jiná, než jsem si objednal. A opět jsem byl dotázán, jestli ryby chci, nebo ne.Tak nevím, proč bych měl psát něco, co není pravda. Pokud někdo dostal jinou ryby, než chtěl, určitě by se s nimi nějak dohodl.
pragovcicka
Revizor ČCK
 
Příspěvky: 377
Registrován: 22 Led 2009, 08:08

Re: Skalarky od Aquarium.cz

Odeslatod pragovcicka v 30 Kvě 2009, 22:04

mlynář napsal:No to může být právě tím, že ta profesionální firma se nechová profesionálně a lidé, kteří s těma rybama u nich pracují nepoznají, když jim vyčůraný chovatel pošle místo druhu "A" druh "K" nebo "T". Je to prostě o kvalitních znalostech svého řemesla!
Proto, když u nějaké firmy chci nakupovat, buď tam pojedu osobně, abych si mohl zboží prohlédnout a případně vybrat a nalovit, nebo musím vědomě riskovat, že mi pošlou něco jiného, než co chci. Jaká ta firma je se dá dost dobře poznat právě z úrovně systematiky na jejím nabídkovém listu, atd.


To si myslím je jádro pudla. Jednak koukám, že to dodání jiných druhů je skoro bych řekl národním sportem našich chovatelů a ten kdo kupuje zajíce v pytli, musí počítat s tím, že tam nemusí být zajíc.
pragovcicka
Revizor ČCK
 
Příspěvky: 377
Registrován: 22 Led 2009, 08:08

Re: Skalarky od Aquarium.cz

Odeslatod mlynář v 30 Kvě 2009, 22:10

pragovcicka napsal: ten kdo kupuje zajíce v pytli, musí počítat s tím, že tam nemusí být zajíc.

Přesně tak. Přesto jsem kolikrát ochotný do takového rizika jít a díky tomu jsem tu a tam sice nezískal relativně obyčejný druh, ale dokonce lahůdku. Takže ono se to negativum někdy může změnit i v pozitivum.
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu

Re: Skalarky od Aquarium.cz

Odeslatod pragovcicka v 30 Kvě 2009, 22:13

Risk je holt někdy zisk. :lol: :lol: Ale je na každém, aby riziko bylo pro něho ještě přijatelné....
pragovcicka
Revizor ČCK
 
Příspěvky: 377
Registrován: 22 Led 2009, 08:08

Předchozí

Zpět na Poptávka po rybkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků