Pterophyllum scalare Red devil

Zde můžete ostatním sdělit, co zrovínka tak nutně sháníte za rybky - skaláry samozřejmě zejména

Pterophyllum scalare Red devil

Odeslatod Karlos v 01 Led 2010, 13:14

Měl bych zájem o koupi 2 až 4 párů nebo cca - 30 mladých rybek.Jde mi skutečně o celoplošně vybarvené ryby.Předem děkuji za nabídku či radu kde tyto rybky získat.

Obrázek
Naposledy upravil Karlos dne 26 Pro 2010, 16:01, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Karlos
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: 02 Bře 2009, 00:26
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Pterophyllum scalare Red devil

Odeslatod severak v 01 Led 2010, 16:07

Tyto Red devily pokud vím odchovává pan Ryvola, bydlí na Rakovnicku. Měl jsem na něho tel. číslo, ale někam jsem ho založil, musím ho najít a pak ti ho pošlu. Nevím teda odkud jsi a jestli se ti to vyplatí pro ně jet? Myslím že by se dali sehnat i přes nějaké překupníky např. Radek Blaško, Jirka Kudrna......
severak
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 37
Registrován: 20 Zář 2008, 21:34

Re: Pterophyllum scalare Red devil

Odeslatod Karlos v 03 Dub 2010, 11:41

Již déle než rok pátrám po těchto rybách. Opravdu se nenajde nikdo kdo tyty ryby odchovává.
Za informace budu velmi vděčný.
Uživatelský avatar
Karlos
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: 02 Bře 2009, 00:26
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Pterophyllum scalare Red devil

Odeslatod Karlos v 19 Zář 2011, 10:05

Tak se po roce opět obracím na návštěvníky tohoto fóra zda by mi mohl někdo poradit kde tyto ryby sehnat. Už pomalu přestávám věřit, že tyto ryby v čr. někdo vůbec chová. Již jsem ryby zakoupil od šesti chovatelů vždy s ujištěním že se jedná o plošně zbarvené jedince. Bohužel ryby vždy měly oranžové zbarvení pouze v oblasti hlavy a v lepším případě dosahovalo do oblasti prsních ploutví. O tom že si každý z prodávajících nechal zaplatit nemalé peníze nemá cenu ani mluvit.
Rád bych získal celoplošně vybarvené ryby.
Budu vděčný za každou informaci i kontakt.
S pozdravem Karlos.


Obrázek
Uživatelský avatar
Karlos
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: 02 Bře 2009, 00:26
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Pterophyllum scalare Red devil

Odeslatod greenfish v 19 Zář 2011, 11:14

To, co se běžně nabízí jako Red Devil, nemá s opravdu kvalitním Red Devilem mnoho společného. Problémem je, že skutečně špičkových ryb je ve výtěru pouze několik - někdy žádný. Ty se nechávají jako budoucí chovné ryby, takže jsou nesehnatelné. Kdyby je někdo prodával, tak by byl blázen, kdyby cena byla pod 1000 Kč (možná ještě víc). Dalším problémem je krmení. Pokud je budete krmit umělými krmivy, tak budou blednout. Možná, nějaká speciální krmiva dokážou proces blednutí zpomalit. Takže živé, event. mražené.
Pokud by jste je i přes tu vysokou cenu chtěl, pak je potřeba jít přímo za chovatelem a vybrat si. Samozřejmě kromě těch AAA kvality. Ty nikdo neprodá.
Olda Zelený - Jihlava
Uživatelský avatar
greenfish
President ČCK
 
Příspěvky: 1079
Registrován: 21 Zář 2008, 15:10
Bydliště: Jihlava

Re: Pterophyllum scalare Red devil

Odeslatod mlynář v 19 Zář 2011, 12:19

Tuším, že je množí pan P.Hák ze Dvora Králové, "otec" F3 altumů:
memberlist.php?mode=viewprofile&u=433
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu

Re: Pterophyllum scalare Red devil

Odeslatod rriki v 19 Zář 2011, 16:10

greenfish napsal:To, co se běžně nabízí jako Red Devil, nemá s opravdu kvalitním Red Devilem mnoho společného. Problémem je, že skutečně špičkových ryb je ve výtěru pouze několik - někdy žádný. Ty se nechávají jako budoucí chovné ryby, takže jsou nesehnatelné. Kdyby je někdo prodával, tak by byl blázen, kdyby cena byla pod 1000 Kč (možná ještě víc). Dalším problémem je krmení. Pokud je budete krmit umělými krmivy, tak budou blednout. Možná, nějaká speciální krmiva dokážou proces blednutí zpomalit. Takže živé, event. mražené.
Pokud by jste je i přes tu vysokou cenu chtěl, pak je potřeba jít přímo za chovatelem a vybrat si. Samozřejmě kromě těch AAA kvality. Ty nikdo neprodá.


Oldo ty mi mluvíš z duše.Asi před několika měsíci jsem panu kolegovi napsal něco podobného a jakým směrem se má ubírat.Je hezké vyndat fotku a napsat koupím podle fotky , mimo jiné první fotku podle ,které ryby kolega scháněl, byla Zdeňka samice.Při první návštěvě u Zdeńka jsem slintal nad jeho skupinou rudých devilů.V klidu mi vysvětlil ,že jeho hejno je poskládáno z více jak z 16 výtěrů a vezmeme li v potaz každodenní krmení živým cyklopem ,je o krásu postaráno.V létě 2006 můj kamarád vyrazil s p.Kolínem do Německa k Vilhelmovi a dovezli 20 jeho devilů o tři měsíce dříve než li je přivezl do Prahy.O proti rybám ,které byly foceni v AŽ byly jako hezčí kojáci a měli známky barvení , přestože byli pánové ubezpečeni,že nejsou barveni červené výkaly se nezapřely.Minulou neděli měl Pepa Chmelař v Praze pěkný devily a myslel jsem ,že jsou od Zdeňka ,no po přečtení Honzovi reportáže o altumech už vím odkud byly.Na druhou stranu některé ryby na fotkách mi přijdou až nepřirozeně rudé ,hold co nedokáže astaxanthin dojede photoshop.Závěrem bych kolegovi poradil ,aby přestal hledat ty vysněné celoplošně rudé ryby a aby koupil od někoho pěkné ryby a selektoval a selektoval z vlastních potomků
rriki
Člen ČCK
 
Příspěvky: 149
Registrován: 22 Lis 2009, 22:26

Re: Pterophyllum scalare Red devil

Odeslatod mlynář v 19 Zář 2011, 17:43

Michal má pravdu.
Já jsem "Wilhelmovy Red Devily" viděl, sotva je v Kongresáku tehdy vybalil. Kdybych měl možnost se dál rybám věnovat při veškeré praxi, měl bych ne oranžové Koi, ale mramoráky. Mně se tenhle skoro jednobarevný typ nikdy nelíbil. Proti oranžové nebo dkonce skutečné červené u chovatelských forem absolutně nic nemám, ale ryby bez kresby mi připadají takové jakoby "chudé" a tak vidím byť i podařené oranžové Koi, jako minule u Honzy Hrkala (ty co nabízí Pepík Chmelař na burzách). I Zdeňkovi jsem se tehdá divil, že za ně v Praze vyhodil tolik peněz, když i on měl již tehdy mramoráky, kterým se dostávala oranžová barva už až na břicho (viz i to, s čím Olda vyhrál v Č.Lípě)!
viewtopic.php?f=50&t=68
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu

Re: Pterophyllum scalare Red devil

Odeslatod greenfish v 06 Říj 2014, 21:42

Tak toto jsou Devilové od Zdeňka Dočekala z Vojňáku. Prodával je i Třeboni a jen se po nich zaprášilo. Řekl bych, že jenom díky Zdeňkovi nejsou z Devilů průměrní nebo dokonce podprůměrní oranžovohlaví mramoráci. I když některým chybí dost černé barvy i tak je Zdeněk vrátil, tak kde byli a jsou to opět Red Devilové. Když vidím, co se jako Red Devil prodává na burzách - ti obarvení KOI, tak se mi otvírá kudla v kapse. Jsem zvědav, jak vyrostou ve velkém akváriu. Zatím rostou před očima i když mají 2 dny v týdnu půst. Toto bude moje radost pro další léta Kalouskova vyhnanství a těšení se každý pátek na ně.

rd11.jpg
rd11.jpg (122.99 KB) Zobrazeno 16239 krát

rd12.jpg
rd12.jpg (107.69 KB) Zobrazeno 16319 krát

rd13.jpg
rd13.jpg (104.32 KB) Zobrazeno 16256 krát

rd14.jpg
rd14.jpg (95.8 KB) Zobrazeno 16225 krát

rd15.jpg
rd15.jpg (123.24 KB) Zobrazeno 16366 krát

rd16.jpg
rd16.jpg (96 KB) Zobrazeno 16308 krát
Olda Zelený - Jihlava
Uživatelský avatar
greenfish
President ČCK
 
Příspěvky: 1079
Registrován: 21 Zář 2008, 15:10
Bydliště: Jihlava

Re: Pterophyllum scalare Red devil

Odeslatod Olegunar v 06 Říj 2014, 22:15

Oldo, já jsem Zdeňkovi říkal, že po pěti letech co jsem u něj byli na návštěvě zase vidím Red devil. A opět jsou to jeho ryby. "Red devil" tam prodával ještě někdo, ale tomu se člověk musí jen pousmát. :wink:
Olegunar
Člen ČCK
 
Příspěvky: 186
Registrován: 28 Čer 2009, 19:45
Bydliště: Plzeň

Další

Zpět na Poptávka po rybkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron