goldkopy

Zde můžete ostatním sdělit, co zrovínka tak nutně sháníte za rybky - skaláry samozřejmě zejména

Re: goldkopy

Odeslatod pepo v 24 Srp 2012, 17:05

Dyť my Ti Oldíku věříme! Proč by si kupoval drahej astaxantin dyž máš Photoshop :razz: :razz:
:lol: :lol: :lol:
pepo
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 56
Registrován: 16 Črc 2011, 15:58

Re: goldkopy

Odeslatod greenfish v 24 Srp 2012, 20:00

No jo, tak mi to nevyšlo no.
Olda Zelený - Jihlava
Uživatelský avatar
greenfish
President ČCK
 
Příspěvky: 1079
Registrován: 21 Zář 2008, 15:10
Bydliště: Jihlava

Re: goldkopy

Odeslatod kulich v 24 Srp 2012, 20:25

greenfish napsal:Jo jo, zlatá slova. Díky výše uvedenému nedůslednému výběru párů se "pořádní" Goldkopové" a Red devilové stali vzácností. Z toho, co se stalo z Red devily se mi otvírá kudla v kapse. Je to taky o prodejních cenách. Taková špičková ryba by měla stát aspoň 300Kč, ale to by asi málokdo dal. Já jo. Ne, že bych byl takový vatař, ale kvalitu je potřeba ocenit, jako u každého jiného zboží. Tak se pak prodávají na burzách jako Red devilové ryby, kterými bylo lepší nakrmit oceláty a ne je pouštět do dalšího prznění někdejších krásných forem. Já, než bych prodal rybu pod cenou, tak jí raději pošlu do Hamburku.

Imessi, neuražte se prosím, ale ti vaši skaláři nejsou Goldkopové ani náhodou.

S tímto samcem jsem v roce 2009 vyhrál v České Lípě kategorii mramor. Toho si dovolím označit za Goldkopa.
IMG_7469.jpg

Je to prapotomek ryb, které jsem dostal od Zdenka Dočekala. On tuto linii stále drží a jeho ryby jsou fakt moc krásné. Nelze se tomu divit. Špičková péče, která mimojiné obnáší krmení tím nejlepším živým krmením nese své ovoce. Pokud to někdo cpe umělotinami, tak ty ryby postupně přichází o špičkovou kvalitu. Upozorňuji, že to není dohnané astaxantinem. Je to cíleným mnohaletým výběrem nejlepších ryb do chovu. Bohužel toto není oceněno a každý se jen žene za co nejlevnějšími rybami. Raději toho nechám nebo se mi ta kudla v kapse fakt otevře a propíchnu si břicho. :twisted:

Oldo,tohle je přesně tak jak píšeš.To co máš na fotce to přesně sháním.Tyto ryby jsem měl od Zdeńka Dočekala.Bohužel o celou linii jsme přišel.Nějakou dobu z nich padala jedna ńadherná ryba jako druhá.a najednou jako když utne.šel mi z toho jen odpad a to jak z původnich ryb co jsem bral od zdenka tak i z mých co jsem odchoval.Nevím co se stalo ale ani Zdeněk už tyto ryby nemá pokud vím.Kdyby někdo věděl o těchto rybách dejte typ.děkuju
kulich
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 11 Dub 2010, 13:09

Re: goldkopy

Odeslatod imessi v 24 Srp 2012, 22:11

To greenfish : V pohodě, nejsem citlivka. Ale musím se zeptat, proč toho svého skalára (je super!!!) považujete za "Goldkopfa" a ne za "Rotkopfa". Já tomu nerozumím.
Uživatelský avatar
imessi
Stálý uživatel
 
Příspěvky: 32
Registrován: 06 Črc 2011, 03:25
Bydliště: Zábřeh na Moravě a Daleký vesmír

Re: goldkopy

Odeslatod greenfish v 24 Srp 2012, 22:28

Já ho považuju za mramora s oranžovočervenou hlavou. Doporučuji knihu Dobrodružství s amazonskými anděly od Honzy Burzanovského. On si tam dal tu mravenčí práci a udělal ve formách pořádek. Ono je to tak, že čím červenější ryba, tím se na krámech líp prodává. "Obyčejnou " divokou , docela nebarevnou formu laik neocení a tím pádem nekoupí. Ale třeba se to někdy změní.
Olda Zelený - Jihlava
Uživatelský avatar
greenfish
President ČCK
 
Příspěvky: 1079
Registrován: 21 Zář 2008, 15:10
Bydliště: Jihlava

Re: goldkopy

Odeslatod kulich v 24 Srp 2012, 23:05

Oldo,ty nemáš tyhle ryby??
greenfish napsal:Já ho považuju za mramora s oranžovočervenou hlavou. Doporučuji knihu Dobrodružství s amazonskými anděly od Honzy Burzanovského. On si tam dal tu mravenčí práci a udělal ve formách pořádek. Ono je to tak, že čím červenější ryba, tím se na krámech líp prodává. "Obyčejnou " divokou , docela nebarevnou formu laik neocení a tím pádem nekoupí. Ale třeba se to někdy změní.
kulich
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 11 Dub 2010, 13:09

Re: goldkopy

Odeslatod greenfish v 24 Srp 2012, 23:19

Už 2 roky ne. Chovné páry jsem prodal a teď se trošku zabývám různými corynami.
Olda Zelený - Jihlava
Uživatelský avatar
greenfish
President ČCK
 
Příspěvky: 1079
Registrován: 21 Zář 2008, 15:10
Bydliště: Jihlava

Re: goldkopy

Odeslatod kulich v 24 Srp 2012, 23:22

to je škoda,nemůžu to nikde sehnat.je po nich dost slušná poptávka.já mám dva páry ještě.jsou to krásný ryby ale veškerý výtěry plesnivěj a když se povede tak jsou to odpady
greenfish napsal:Už 2 roky ne. Chovné páry jsem prodal a teď se trošku zabývám různými corynami.
kulich
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 11 Dub 2010, 13:09

Re: goldkopy

Odeslatod imessi v 25 Srp 2012, 00:40

greenfish napsal:Já ho považuju za mramora s oranžovočervenou hlavou. Doporučuji knihu Dobrodružství s amazonskými anděly od Honzy Burzanovského. On si tam dal tu mravenčí práci a udělal ve formách pořádek. Ono je to tak, že čím červenější ryba, tím se na krámech líp prodává. "Obyčejnou " divokou , docela nebarevnou formu laik neocení a tím pádem nekoupí. Ale třeba se to někdy změní.

Tomu všemu rozumím, knihu mám a četl jsem ji. Toho vašeho skalára také řadím jako 6c mramor (zlatohlavý nebo oranžovohlavý nebo červenohlavý, v tomto případě bych zvolil červenohlavý), v tom rozdíl nevidím. To je ale český systém řazení (a díky za něj). Ale venku a mezi lidem a obchodníky u nás se používají obchodní názvy forem. A mě právě zajímá, co si mám pod tím kterým obchodním názvem představit. Když vy předpokládáte, že ten váš skalár je goldkopf a já bych zase tvrdil, že je to rotkopf. Proto by mě zajímalo jestli je někde na netu pro ty obchodní názvy nějaký vzorník nebo něco podobného co mámu u nás? Třeba "red devil je to a to a obrázek, "gold kopf" je to a to, "honey koi" atd... Kromě všeobecného zmatku jsem zatím nic takového nenašel. U obchodníků se pod stejným názvem prodávají dost rozdílné ryby. Ale ono asi nic takového není.....
Uživatelský avatar
imessi
Stálý uživatel
 
Příspěvky: 32
Registrován: 06 Črc 2011, 03:25
Bydliště: Zábřeh na Moravě a Daleký vesmír

Re: goldkopy

Odeslatod imessi v 25 Srp 2012, 08:56

pepo napsal:Chlapci, nechci vám moc kecat do vysoce odborné debaty ale.... :lol:
Máte pravdu všichni. Bylo by ale dobré si ujasnit pojmy které, bohužel jak chovatelé (hlavně "ti masaři"), tak i obchody plácaj dohromady hlavně aby byl kšeft. Pokud se řekne "gold kopf" tak to znamená zlatá hlava. Pokud je to "rot kopf" tak je to červená hlava. To samé v angličtině gold head, red head. Otázka: jak může být gold kopf zároveň red head? Pokud člověk není vyloženě barvoslepý, tak snad ty barvy rozezná. K tomu ale přistupuje problém barvení ryb astaxantinem. Proč barvit ze zlaté červenou když můžu mít rovnou červené? Když si potom někdo koupí "rot kopf" a krmí "běžnými krmivy" tak má za měsíc žlutásky a řve co jsou chovatelé za k....! No a druhý problém je, že se nechá třít cokoli co má zrovna chuť a překřížení forem. Pokud by se nenechávaly prskat ryby jen proto, aby byly mladé, ale vybíraly se páry a selektovalo, potom by se ani barvit nemusely. Ale to je moc práce. Viz. Hlasnickovy stránky. Názorně co všechno jsou "chovatelé" schopni vyvádět je dnes vidět na Red Devilech. To jak dokázali tyhle ryby zmršit snad ani nemá cenu komentovat. :cry:


Tak,tak, už sice musím brýle, ale barvoslepý ještě nejsem :grin: .
Uživatelský avatar
imessi
Stálý uživatel
 
Příspěvky: 32
Registrován: 06 Črc 2011, 03:25
Bydliště: Zábřeh na Moravě a Daleký vesmír

PředchozíDalší

Zpět na Poptávka po rybkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron