Neúspešne rozmnoženie

Tady můžete diskutovat o všem co se týká, ale i netýká zástupců rodu Pterophyllum a na co nejsou konkrétní níže vytvořená fóra!

Neúspešne rozmnoženie

Odeslatod styv v 12 Lis 2008, 23:46

Myslím, že mám dostatok skúseností z odchovom skalárov ale pred pár rokmi som chcel prekrížiť čierne (ktoré mali 100% čiernych mladých) a čierne (ktoré mali x% zlatých). Skúšal som v rôznych vývojových vodách ale bezúspešne. Vyvíjali sa len neschopné jedince. Je na vine genetika alebo ja?
styv
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 114
Registrován: 30 Zář 2008, 08:20
Bydliště: Bojnice

Re: Neúspešne rozmnoženie

Odeslatod mlynář v 12 Lis 2008, 23:56

Těžko říci. Je to zajímavý poznatek s jakým jsem se ještě nesetkal.... :|
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu

Re: Neúspešne rozmnoženie

Odeslatod Mariok v 29 Lis 2008, 16:51

Pokiaľ sa ti ostatné skaláre v inej kombinácii množia bez problémov, tak to môže byť jedine genetika , nič iné tam logicky nevyjde.
Marián Krcho
Uživatelský avatar
Mariok
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 16 Lis 2008, 17:08
Bydliště: Martin, Slovakia

Re: Neúspešne rozmnoženie

Odeslatod RAP v 02 Úno 2009, 15:00

http://www.akvarium.cz/1899/pages/text/pravek/altum.htm tohle jsem začal číst ze zvědavosti :o . A teď babo (nebo Honzo?) raď
Nech to na nich a přírodě!
RAP
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 860
Registrován: 06 Led 2009, 09:36
Bydliště: Praha 15

Re: Neúspešne rozmnoženie

Odeslatod mlynář v 02 Úno 2009, 18:30

No a copá s tím máš za problému? :mrgreen:

"baba" :D
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu

Re: Neúspešne rozmnoženie

Odeslatod Mariok v 02 Úno 2009, 20:22

Šokujú ma hlavne tie uvádzané teploty!!! Že by sa za cca 80rokov tak razantne zmenila klíma v Amazónii, alebo jednoducho druh degeneroval a schúlostivel???
BTW - A nie je to žart? Fakt, nie som si istý... :?:
Marián Krcho
Uživatelský avatar
Mariok
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 16 Lis 2008, 17:08
Bydliště: Martin, Slovakia

Re: Neúspešne rozmnoženie

Odeslatod Mariok v 02 Úno 2009, 20:24

styv napsal:Myslím, že mám dostatok skúseností z odchovom skalárov ale pred pár rokmi som chcel prekrížiť čierne (ktoré mali 100% čiernych mladých) a čierne (ktoré mali x% zlatých). Skúšal som v rôznych vývojových vodách ale bezúspešne. Vyvíjali sa len neschopné jedince. Je na vine genetika alebo ja?

Po tom, čo tu Honzo rozobral umelú potravu: Styv nemohlo to byť v potrave???
Marián Krcho
Uživatelský avatar
Mariok
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 16 Lis 2008, 17:08
Bydliště: Martin, Slovakia

Re: Neúspešne rozmnoženie

Odeslatod styv v 02 Úno 2009, 21:26

Nie, určite nie, nehovorím, že u mňa majú ryby všetko naj, ale cez leto mám dostatok živej potravy 20 metrov od akvária. Čo sa týka skalárov, tie poľavili zo svojich nárokov až ma to štve. V starých ATečkách som čítal o génoch a chromozónoch (heterozygoty či čo), ale z toho som jeleň. Snáď sa nájde niekto múdrejší, čo tomu rozumie a nám to vysvetlí po lopate.
styv
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 114
Registrován: 30 Zář 2008, 08:20
Bydliště: Bojnice

Re: Neúspešne rozmnoženie

Odeslatod mlynář v 02 Úno 2009, 22:28

Styve, nech ta moudra koňovi, má na to větší hlavu. Spíš uveď, jestli ty oba typy černých skalár žily delší dobu v naprosto shodných podmínkách nebo ne. Jak staré jsou jedny a jak staré druhé, atd...
Za další, až tohle probereme, můžeme mudrovat o dalších věcech.
Ono u černých je to někdy skutečně s genetikou na levačku, ale je zbytečné tu pitvat nějaké zygoty i další..."goty" (ryby na to stejně kašlou). Vezmi to jednodušeji, uvaž, zda-li jeden z typů nemá už třeba "vyběhaná ložiska", no a taky jestli jsi dal dohromady už ryby dospělé, nemusejí si vzájemně "vonět", třebaže jsou všechny černé jako šůvix.

Já jsem cca někdy v říjnu napasoval na mladou samici červenohlavého mramora čtyřpruhého tmavého starého samce. Vytřeli se spolu třikrát a byla nějaká mláďata. Pak ta holka vzala dráhu (asi chtěla za mladším), jen se tak trochu netrefila a já ji ráno našel už suchou na v uličce na zemi. I dal jsem křepkému starci její sestru, uběhly dva měsíce a dodnes neukázaly obě ryby ani známku snahy po nějaké sexuální aktivitě...
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu

Re: Neúspešne rozmnoženie

Odeslatod styv v 02 Úno 2009, 22:56

Už je to jedno, je to minulosť. Ale určite aj ty, sa snažíš po určitej dobe o obnovu krvi, aby potomstvo bolo vitálnejšie, tak aj ja som sa s druhým akvaristom dohodol o výmene časti chovného materiálu. Neboli staršie ako 2 roky a poznal som aj jeho ryby. On mal tie čierne, ktoré mali aj zlatých potomkov a ja len čierne.( ty si niekde písal, že vždy je určité % zlatých, s tým nesúhlasím) Po čase som sa stretol s kolegom a mi povedal, že nemôže so zloženého páru nič odchovať a ani mne sa to nepodarilo ani po maximálnom úsilí. Preto ma to zaujímalo, či sa niekto z podobným nezdarom stretol.
styv
Čestný uživatel
 
Příspěvky: 114
Registrován: 30 Zář 2008, 08:20
Bydliště: Bojnice

Další

Zpět na Diskuzní fórum o všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků