Sonda ohledně cichlidářské sleziny

Tady můžete diskutovat o všem co se týká, ale i netýká zástupců rodu Pterophyllum a na co nejsou konkrétní níže vytvořená fóra!

Sonda ohledně cichlidářské sleziny

Odeslatod mlynář v 29 Lis 2008, 21:17

V rámci určitého osvěžení programu ČCK jsme v roce 2005 zkoušeli zavédst vlastní cichlidářskou akci zaměřenou na setkání cichlidářů s přednáškovým odpolednem. Aby byla zachována objektivita ve všech směrech tohoto činění, vybrali jsme nádherné místo téměř v srdci republiky - lesní hotýlek KOUTY, nedaleko Ledče nad Sázavou. Špičková restaurace a ne drahá, perfektní přednáškový sál vybavený dataprojektorem, perfektní přístup nejen z D1 (z exitu Loket 66 km od Práglu to bylo asi 22 km a z exitu Koberovice (myslím někde okolo osmdesátého kilometru) od Brna jen 10 km), ale i od jihu nebo severu republiky. Na onu první akci, která se konala začátkem května jsme pozvali známého belgického cichlidáře Waltera De Proosta. Z tehdějších 22 členů ČCK tam přijela rovná polovina, jako hosté Hynek Dařbuján, Sláva Boudný a další asi tři akvaristé.

Lesní hotýlek Kouty
KOUTY2005 01.jpg
KOUTY2005 01.jpg (93.12 KB) Zobrazeno 1046 krát


Odpolední přednášky zahájil president ČCK MVDr. František Csefay
KOUTY2005 02.jpg
KOUTY2005 02.jpg (69.23 KB) Zobrazeno 1055 krát


Walter DeProost
KOUTY2005 03.jpg
KOUTY2005 03.jpg (44.5 KB) Zobrazeno 1047 krát


Lov rybek na Malawi
KOUTY2005 04.jpg
KOUTY2005 04.jpg (81.58 KB) Zobrazeno 1047 krát


Ing.Hynek Dařbuján a Walter DeProost u noťasu

KOUTY2005 05.jpg
KOUTY2005 05.jpg (58.5 KB) Zobrazeno 1059 krát

Na druhou akci pro následující rok jsme pozvali dánského akvaristu a bývalého profesionálního lovce rybek Kaje Andersena (jo,jo, jeho přednášky se týkaly i jeho pobytu na Atabapu a Iniridae a lovu P.altum). Z klubu dorazilo devět lidí a na přednáškové odpoledne zbylo osm (onen jeden byl pěkně nastydlý a tak raději upaloval do postele) a dva hosté. Přesto, že se akce sama i přes technické potíže se velice vydařila (tehdejší zprostředkovatel mezi námi a Kajem mi řekl, že Andersen používá ještě diapozitivy až při obědě před přednáškou a já jsem ihned zahodil lžíci, vrazil Radkovi Blaškovi svůj tehdejší noťas, ukázal mu, kde jsou nějaké fotky cichlid aby ostatní zabavil a vyrazil jsem střelhbitě radary neradary shánět klasickou promítačku. Za hodinu jsem byl zpátky s takovou tou jak se používávala na diáky s "Krtkem v kalhotkách" á la ruční pohon a s pomocí Vládi Hulmana jsme Andersenovi asistovali), rozhodli jsme se tehdy s presidentem ČCK MVDr. F.Csefayem pro nezájem členů klubu podobné akce pro příště odpískat. Ona to nebyla ani příliš levná záležitost. Obě tyhle akce, které jsme tehdy nazývali "Cichlid kongresy" přišly klub bratru na patnáct tisíc a téměř vyčerpaly klubovou pokladnu.

Kaj Andersen u promítacího plátna
KOUTY2006 01.jpg
KOUTY2006 01.jpg (57.66 KB) Zobrazeno 1044 krát


Kaj Andersen dekorován tričkem ČCK
KOUTY2006 02.jpg
KOUTY2006 02.jpg (61.31 KB) Zobrazeno 1045 krát


Kompletní sešlost druhého a také posledního ČCK kongresu
Zleva: Pepík Chmelař , Milan Váchal, Radek Blaško, moje maličkost, Kaj Andersen, Franta Csefay, Vláďa Hulman, Vláďa Protiva, Míla Kolařík, ??? kolega - host z Plzně a Jarda Mühlbacher.
KOUTY2006 03.JPG
KOUTY2006 03.JPG (57.6 KB) Zobrazeno 1050 krát

O další setkání s ryze cichlidářským zaměřením se postaral i Ing. Hynek Dařbuján u něho v Čáslavi. Ani nevím, kolik těchto setkání pořádal, ale myslím, že se moc nespletu, pokud se domnívám, že to, kterého jsem se účastnil vloni v březnu bylo druhé nebo třetí. Hynek jak známo je odborník především (krom mořské akvaristiky, jež je jeho profesí) na cichlidy Malawi a Tanganijky, kde i sám osobně byl. Ta loňská březnová akce se týkala zaměření především na Malawi a stála rozhodně za to, včetně odpolední free prohlídky jeho nově vybudované pěstírny (viz např. reportáž Martina Rose o pěstírně pro 21. století). Tehdy jsme se s Hynkem tak trochu začali domlouvat, že by se další taková akce mohla udělat na téma cichlid Jižní Ameriky nebo dokonce samotných skalár, ale bohužel i Hynek letos řekl, že jemu tyhle akce prakticky nic nepřinášejí a od pořádání dalších sešlostí upustil.

Tolik na jakousi vysvětlenou pro vás všechny zde na fóru. Mně by teď zajímalo, jestli byste měli sami zájem se něčeho takového zúčastnit a pokud ano, tak za jakých podmínek. Jaké na tohle máte své názory.
Breathing never coming from fashion!
Uživatelský avatar
mlynář
Administrátor
 
Příspěvky: 3077
Registrován: 20 Zář 2008, 18:38
Bydliště: Grínvyliž u Práglu

Re: Sonda ohledně cichlidářské sleziny

Odeslatod greenfish v 29 Lis 2008, 21:29

Se mnou můžeš počítat a takové 2,3 další kusy bych ještě sehnal. Určitě by bylo vhodné to uspořádat někde ve středu republiky, např. v některém z míst, které jsi zmínil. Myslím, že by to mohlo být krásné sobotní odpoledne.
Olda Zelený - Jihlava
Uživatelský avatar
greenfish
President ČCK
 
Příspěvky: 1079
Registrován: 21 Zář 2008, 15:10
Bydliště: Jihlava


Zpět na Diskuzní fórum o všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron